Slavia – Kometa Brno 4:6 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Liberec – Zlín 4:5 (po pr.)
Mladá Boleslav – Olomouc 2:3 (po pr.) | HC Litvínov – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 0:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 5:4 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
HC Plzeň 1929
Pátek 01.12.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 21. kolo

Za výsledkem tohoto urputného souboje se týmy vydali do prodloužení. První chvilky se mezi sebou hráči spíše otrkávali ve středním pásmu. V 61. minutě si připsal vítěznou branku Michal Horký, který se prosadil z mezikruží, a zajistil tak svému týmu cenné dva body.

Karlovarští tedy dokázali zvítězit nad Plzní, která je první v bodování DHL Extraligy juniorů. Brankář Kašpar předvedl skvělý výkon a dokázal, že umí tým podržet i v takto náročném duelu. Zraněnému Lukášovi Procházkovi, střelci třetí branky Energie, přejeme brzké uzdravení!

Ode mě je to pro dnešek vše.
    Hezký večer a zas někdy, napočtenou! (23:09:51)

60:52
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary poráží první Plzeň! Obrovská radost se strhla po vítězné brance MICHALA HORKÉHO, který se prosadil z mezikruží. Asistence: Marek Pastyřík.

60:10
    O kotouč se derou hráči ve středním pásmu.

60:01

Indiánům se podařilo ve třetí třetině vyrovnat. Ve 41. minutě se prosadil Eret, v 52. Matiášek a v 54. vyrovnal Rubner. Pokračovat se tak bude v pětiminutovém prodloužení tři na tři.

60:00

59:45
    Plzeň se nyní pustila znovu do útoku, ale se stavem utkání toho zřejmě již moc nezmůže, Karlovarští si soupeře dobře hlídají.

59:16
    Vlčí smečka prověřila Beranovu pozornost, ten měl teď plné ruce práce, kterou ukončila střela Brabce.

58:45
    Energetikům přerušili kombinaci Plzeňští a míří k domácímu brankáři.

58:04
    Karlovarští kombinují v útočném pásmu. Střela Vápeníka od modré nevyšla.

57:15
    Pourova další rázná střela z pravého kruhu na tyč rozezněla prostory KV Areny.

56:56
    Pour předvedl nyní slušnou individuální akci, na poslední chvíli ho zastavil Janata.

56:14
    V KV Areně je cítit silné napětí, avšak brankář Beran na druhé straně se zatím příliš nezapotil.

56:03
    Další zakázané uvolnění Energie, která se neustále snaží uniknout soupeři.

55:29
    Útočný výjezd Karlových Varů skončil střelou na tyč.

54:52
    Plzni se opět nedaří dostat ke střele a energetikům z obranného pásma.

54:45
    Domácí se osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění, hra se přesouvá zpět před Kašpara.

54:24
    O kotouč se týmy rvou stále v pásmu domácích.

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 23. Horký (Vápeník, Procházka), 30. Pastyřík (Horký, Procházka), 36. Procházka (Horký, Vodička), 48. Chodounský (Pastyřík, Horký), 61. Horký (Pastyřík) – 19. Rubner (Matiášek), 41. Eret (Přikryl, Pour), 52. Matiášek (Rubner, Kodýtek), 54. Rubner (Kodýtek)

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Grančarov) – Brabec, Vodička, Pajk, Bernáth, Vápeník, Přibyl, Kala, Hrůša – Bečka, Šik, Janata, Pastyřík, Procházka, Horký, Petrov, Chodounský, Tlačil, Salnikov, Halberštát, Prošek
    Trenér: Pavel Arnošt

HC Plzeň 1929: Kolář (Beran) – Sysel, Staněk, Kačena, Lokajíček, Váchal, Čechura, Štěpánek – Rubner, Kodýtek, Matiášek, Pour, Přikryl, Eret, Roubal D., Roubal J., Hanzlík, Reitspies, Markov
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Grech – Belko, Sedláček