FBC 4CLEAN Česká Lípa
8:15 (3:7, 1:3, 4:5)
Sokoli Pardubice
Pátek 01.12.2017, 19:30 • SH Česká Lípa • Livesport Superliga • 15. kolo

Dnešní přestřelka je u konce! Pardubice od začátku utkání vedli a jejich vedení se jim povedlo udržet až do konce utkání a vezou domů cenné tři body. Česká Lípa schytala na domácí půdě menší debakl a má o čem přemýšlet.
    To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (21:32:58)

59:38
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MICHAL JANEČEK, který dorazil míček z malého brankoviště.

59:26
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KAMIL BŘIŠKA, který zpracoval výhoz domácího brankáře a samostatný únik zakončil hodně nekompromisně. Asistence: Jan Dvořák.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:25
    Kamil Břiška se pokusil o další střelu, která skončila na hrudníku hostujícího brankáře.

57:52
    Pardubice jsou na polovině domácích a kontrolují průběh posledních minut dnešního zápasu.

57:17
    Domácí hráči začali dělat velké chyby v obraně a pardubičtí běhají často tři na jednoho!

56:46
    Tentokrát to hostům vyšlo a z malého brankoviště do prázdné branky zakončil IVO TEICHMAN. Asistence: Václav Oubrecht.

55:54
    Další kombinace do prázdné branky v podání hostů, která skončila střelou mimo tři tyče. Tohle se dalo trefit!

55:32
    Jan Kourek dostal tvrdý hit, po kterém spadl na mantinel, ale je v pořádku.

54:53
    Lukáš Mlejnek chtěl vystřelit z otočky, ale míček mu sjel z čepele.

54:32
    Domácí vybojovali míček a mohou založit útočnou akci od své branky.

54:00
    Hosté běželi dva na jednoho, ale tentokrát jeden z pardubických útočníků netrefil prázdnou branku.

53:39
    Oddechový čas pro domácí.

53:39
    No a hosté se dostali k další střele, která je opět gólová. Pardubicím dnes vše padá do branky. TOMÁŠ DLESK vystřelil z otočky a zvyšuje na 7:13. Asistence: Marcel Lehký.

53:04
    Pardubičtí si nejspíše uvědomili, že je tahle hra může mrzet, a tak zapnuli na vyšší otáčky a jsou opět na polovině domácího celku.

52:26
    Domácí jsou jako polití živou vodou a kontrolují průběh hry.

51:47
    Tlak domácích se stupňoval a nakonec se prosazuje LUKÁŠ MLEJNEK, který se z pravé strany dostal k dorážce do poloprázdné branky. Asistence: Dominik Jansa.

51:22
    Kamil Břiška trefil pouze bránícího hráče.

51:12
    Hosté vyhazují.

50:55
    Domácí kombinují na polovině Pardubic.

50:18
    Michal Janeček se ve vlastním oslabení hnal dopředu, ale ke střele se nedostal.

50:03
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Tomáš Dlesk – 2 minuty, Sekání).

49:38
    Domácí mají po dvou slepených brankách hodně energie a pokoušejí se ještě více dotáhnout Pardubice.

48:36
    Až nyní se ke střele odhodlal ŠTĚPÁN SLANÝ, který vypálil kousek za polovinou a vymetl pavučiny v pardubické brance. Asistence: Jaromír Ekl.

48:29
    Česká Lípa stále drží míček, ale nemůže se dostat ke střele.

48:07
    Domácí jsou stále u míčku a kombinují.

47:41
    Střela Kamila Břiška skončila těsně vedle.

47:27
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Petr Němeček – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

47:09
    DANIEL ŠTĚRBA vyběhl zpoza branky a dostal se ke střele, která proletěla do branky. Asistence: Štěpán Slaný.

46:21
    Štěpán Slaný je dnes velmi aktivní a dělá problémy pardubické obraně. Bohužel je dnes jediný, který dokáže dělat problémy hostující obraně.

45:23
    Hosté se dostali do úniku tři na jednoho a tuhle možnost bezpochyby využívají. Petr Němeček poslal nahrávku zleva doprava a TOMÁŠ DLESK měl prázdnou branku. Asistence: Petr Němeček.

44:44
    Radovan Vnuk se vydal do úniku, doběhl před branku hostů, ale nedokázal zakončit.

43:58
    Česká Lípa měla jednu z velkých šancí jak zkorigovat skóre, ale pardubický brankář všechny střelecké pokusy pochytal!

43:06
    Dnešní zápas nemá žádný řád a tak to pokračuje i ve třetí třetině. Oba celky jsou chvilkami u míčku a vše pálí na branku.

42:01
    Domácí hráči se snaží, ale nejsou ve svých možnostech efektivní, a tak prohrávají o sedm branek.

41:32
    Štěpán Slaný vystřelil z otočky, ale minul.

40:57
    Jeden z domácích hráčů šel sám na branku, ale jeho zakončení bylo mizerné!

40:30
    LUKÁŠ GREGOR vypálil z pravé strany a trefil se přesně na vzdálenější tyčku. Asistence: Ivo Teichman.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Nenabídla sice takové brankové hody jako ta první, ale i přes to byl k vidění zajímavý florbal a 4 branky. O tři se postarali hosté a o jednu domácí hráči a do šaten se jde za stavu 4:10 pro Pardubice. S největší pravděpodobností je o vítězi dnešního utkání rozhodnuto a ve třetí třetině se bude řešit jen o kolik branek tento zápas skončí.

40:00

39:40
    Vojtěch Legner obešel dva hráče, ale poté špatně nahrál.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Pardubice drží míček a kontrolují závěr druhé třetiny.

37:40
    Domácí se nyní dostali do dobré příležitosti, kterou zlikvidoval pardubický brankář.

37:05
    Vojtěch Legner se pokoušel projít okolo mantinelu, ale na polovině hrací plochy byl čistě obrán o míček.

36:32
    Ivo Teichman ukličkoval sám sebe v rohu hřiště a domácí získali míček.

36:09
    Marek Dzierža střílel z velkého brankoviště a trefil pouze hostujícího brankáře.

35:35
    Pardubice přidali na své aktivitě a na chvíli zatlačili domácí hráče na jejich polovinu.

35:00
    Patrik Petr se probíjel do střelecké příležitosti, ale na poslední chvíli mu jeden z domácích vysekl míček.

34:15
    Domácí fanoušci i za velmi nepříznivého stavu podporují své hráče a chtějí alespoň další míček do pardubické sítě.

33:08
    Jenže Pardubice ze své první šance po delší době opět skórují! IVO TEICHMAN dostal lob, který si zpracoval a běžel sám na branku. Míček mu poskakoval a tak vystřelil bekhendem a trefil se přesně na vzdálenější tyčku. Pěkná střela! Asistence: Marek Ďopan.

32:48
    Domácí jsou nyní aktivnějším týmem a uzamknuli Pardubice na jejich polovině.

32:14
    Česká Lípa je stále v útoku a pokouší se s tímto utkáním něco udělat. Času na to má dost.

31:24
    Kamil Břiška nahrál zpoza branky do míst, kde byl JAROMÍR EKL, který nadvakrát dorazil míček do sítě. Asistence: Kamil Břiška.

31:21
    V posledních minutách se hra opět otevřela a oba celky si vytváří dobré brankové příležitosti.

30:57
    Jan Kourek šel podruhé v dnešním utkání sám na branku, ale tentokrát nedokázal dlouhý lob zpracovat a míček mu utekl do rohu.

30:29
    Marek Dzierža se zjevil před velkým brankovištěm naprosto sám a měl dost času na zakončení. Bohužel pro něj se unáhlil a vystřelil z první hodně vedle.

29:57
    Pardubice ukazují jak se má správně kombinovat! Při hře pět na pět přišly tři rychlé krosové nahrávky a IVO TEICHMAN zakončoval do naprosto prázdné branky! Krásná branka Pardubic! Asistence: Marek Ďopan.

29:35

29:28
    Jaromír Ekl vypálil z první a minul hostující branku.

29:08

28:33
    Pardubice jsou v dobrém obranném bloku a domácí se ještě nedostali ke střele.

28:03
    Českolipští kombinují na polovině soupeře, ale ke střele se zatím nedostali.

27:35
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Jan Bílý – 2 minuty, Nedovolená vzdálenost).

27:22
    Hra se přelévá ze strany na stranu a ani jeden z celků nemá územní převahu.

26:53
    Kamil Břiška vystřelil ze středu hřiště, ale trefil pouze blokujícího obránce Pardubic.

26:24
    Domácí jsou na polovině soupeře, ale střele se zatím nedostali.

25:29
    Pardubice jsou dnes nesmírně efektivní a skoro každá jejich šance končí brankou!

24:46
    Ivo Teichman vybojoval míček u mantinelu, zatáhl ho na střed hřiště a přenechal ho na střelu pro LUKÁŠE GREGORA, který prostřelil domácího brankáře a otevřel střelecký účet druhé třetiny. Asistence: Ivo Teichman.

24:12
    Radovan Vnuk si naběhl před branku, ale dostal přihrávku na dlouhou hůl a nedokázal zakončit.

23:29
    Hraje se hodně do těla a hra se často přerušuje.

23:08
    Přemek Pakosta zůstal ležet na hrací ploše, ale už je na střídačce. Pravděpodobně to nebude nic vážného.

22:46
    Domácí se dostali k míčku a pokoušejí se něco vymyslet.

22:10
    Pardubice drží míček a kombinují na své polovině hrací plochy.

21:41
    Štěpán Slaný se natlačil před pardubického brankáře, ale překonat ho nedokázal.

21:14
    Michal Janeček pravděpodobně špatně došlápl a zůstal ležet na zemi. Po chvilce napětí odchází po svých.

20:54
    Domácí se dostali do chvilkového náporu, ale obě střely, které vyprodukovali skončili mimo tři tyče.

20:34
    Hra je zpočátku druhé třetiny neuspořádaná a míček skáče ze strany na stranu.

20:01

První třetina je u konce a k vidění byla slušná přestřelka! Pardubice během úvodních minut vedli už 0:4, ale poté se domácí dotáhli na rozdíl dvou branek. Nicméně pardubičtí ukázali jak efektivní mohou být v koncovce a každá jejich střela skončila v brance. Po první třetině je stav utkání 3:7 a doufejme, že brankové hody budou pokračovat!

20:00

19:28
    Hosté drží míček a kombinují na polovině domácích.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:28
    Pardubice kontrolují míček na své polovině a chtějí v poklidu dohrát první třetinu.

18:06
    Domácí hráči se snaží o zkorigování průběhu utkání, ale většina jejich střel končí mimo branku.

17:37
    Michal Janeček měl nějaké průpovídky k rozhodčím, a tak dostal rázně domluveno.

17:16
    Domácí hráči aktivně napadají a dělají velké problémy v rozehrávce Pardubic.

16:35
    Pardubice mají míček pod kontrolou a kombinují na polovině hrací plochy.

15:57
    Dominik Jansa stál sám před brankářem, ale trefil mu pouze nohu a míček se dostal k JANU HŘEBŘINOVI, který z dorážky snižuje na 3:7. Asistence: Dominik Jansa.

15:49
    Domácí obránce fauloval v rohu. Míček pro Pardubice.

15:08
    Filip Krigovský vystřelil z poloviny a domácí brankář vyrazil míček do rohu hřiště.

14:24
    Štěpán Slaný ztratil míček na polovině hřiště a rychlý brejk zužitkoval MICHAL JANEČEK! Asistence: Přemek Pakosta.

13:55
    Hosté jsou nyní aktivnější a drží domácí hráče pod tlakem.

13:21
    Domácí se hnali do přečíslení dva na jednoho, ale k vážnému ohrožení branky nedošlo.

12:29
    Každá střela co vyletí z holí hostujících hráčů končí v brance! Pardubice navíc kontrolují míček a pokoušejí se navýšit své vedení.

11:07
    Kanonáda pokračuje! IVO TEICHMAN dostal krásnou nahrávku přes celé hřiště, která překvapila celou obranu domácích a střelou z první navyšuje na 2:6! Asistence: Tomáš Dlesk.

11:00
    Autorem branky je JAN KOUREK, který se dostal do samostatného úniku a kličkou do bekhendu překonává domácího brankáře. Bez asistence.

10:43
    Už je to jen o dvě branky! RADOVAN VNUK vystřelil kousek za velkým brankovištěm a jeho dělovka skončila v pravé šibenici! Asistence: Jakub Novák.

10:25
    Domácí fanoušci nadále hlasitě fandí a podporují českolipský celek, který aktuálně prohrává o tři branky.

09:52
    Domácí začali hrát o něco lépe a chvilkami drží pod tlakem pardubické hráče.

09:09
    Domácí navíc nic nevzdali a snaží se o kontaktní branku!

08:42
    Zápas má velké tempo a šance střídá šanci! Navíc za necelých devět minut padlo pět branek a tenhle zápas musí diváky bavit!

08:04
    A je sníženo na rozdíl tří branek! KAMIL BŘIŠKA se dostal k dorážce a nad nohou brankáře dostal míček do sítě! Asistence: Jaromír Ekl.

06:34
    Střídání v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa: ze hřiště odchází Ivan Ponomarev, přichází Jan Dvořák.

06:34
    Radek Formánek nahrál před branku, kde stál úplně osamocený KAREL BRYCHTA, který zvyšuje na 4:0! Asistence: Radek Formánek.

06:05
    Domácí jsou nastěhovaní na útočné polovině a pokoušejí se najít recept na pardubickou obranu.

05:37
    Daniel Kněžour se dostal k dorážce z velkého brankoviště, ale jeho střela skončila mimo.

05:10
    Domácí vybojovali míček a mohou založit nějakou akci, která by vedla ke snížení stavu.

04:22
    Pardubičtí jsou stále u míčku a jasně kontrolují úvod dnešního utkání.

02:44
    Příděl míčků do domácí sítě pokračuje! LUKÁŠ GREGOR se snažil nahrát na druhou stranu hřiště, ale jeho nahrávka byla zablokovaná a dostala se zpět k němu. Domácí brankář však reagoval na možnou nahrávku a byl mimo svou pozici, a tak Gregor vystřelil do skoro prázdné branky. Asistence: Ivo Teichman.

01:54
    To je nástup hostujícího celku jako hrom! ONDŘEJ KUNT střelou z poloviny hřiště trefuje šibenici a Pardubice vedou 2:0! Asistence: Filip Krigovský.

01:44
    Hosté jdou do vedení! Jan Bílý vystřelil z poloviny hřiště a před brankářem tečoval PŘEMEK PAKOSTA, od kterého šel míček do branky. Asistence: Jan Bílý.

00:57
    Domácí fanoušci jsou od prvních vteřin hlasití a ženou své oblíbené mužstvo za první brankou zápasu.

00:13
    Dominik Jansa byl sám před brankou, ale míček, který padal ze vzduchu, netrefil.

00:01

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) – Vnuk, Bureš, Dzierža, Slaný, Legner – Mlejnek, Novák, Spilka – Vondráček, Hřebřina, Karel – Jansa, Pastor, Kněžour – Jirsa, Štěrba, Ekl – Břiška.

Sokol Pardubice: Levínský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Škeřík, Lehký, Ďopan, Bílý – Petr, Janeček, Kourek – Teichman, Dlesk, Gregor – P. Pakosta, P. Němeček, Krigovský – Formánek, Prix.

Rozhodčí: Černý Petr, Janoušek Jiří.

Dnešní soupeři odehráli pouze jeden vzájemný zápas.
    17.9.2017 Pardubice 7:5 Česká Lípa

Sokol Pardubice
    To hosté mají příjemnější starosti a slunní se na páté pozici extraligové tabulky se ziskem dvaceti pěti bodů po čtrnácti odehraných utkáních. Hosté z Pardubic dokázali vyhrát hned třikrát z posledních pěti utkání a jejich náskok na nepostup do play-off je luxusních dvanáct bodů. Ovšem střed tabulky je vyrovnaný a na osmou příčku mají Pardubice náskok pouhé tři body. V posledním utkání dokázali Pardubice porazit Ústí nad Labem 7:3.
    Nejproduktivnější hráči
    Marek Ďopan 5+16
    Přemek Pakosta 8+11
    Michal Janeček 10+6

Domácí florbalisté se nachází na dvanáctém místě se ziskem dvanácti bodů za čtrnáct odehraných zápasů. Česká Lípa nemá příliš dobré skóre – 67:105. Domácí se tak "pyšní" třetí nejhorší obranou v lize. Cíle domácího celku pro letošní sezónu jsou jasné – udržet se v nejvyšší soutěži. Z posledních pěti utkání dokázala Česká Lípa zvítězit pouze jednou a to nad Brnem 8:4. V posledním utkání si českolipští florbalisté odnesli debakl ze hřiště Otrokovic (13:4)
    Jaromír Ekl 5+13
    Štěpán Slaný 7+8
    Marek Dzierža 11+2

Hezký páteční večer všem florbalovým fanouškům! I když začíná mistrovství světa žen, tak mužská extraliga pokračuje dalším kolem a my se společně podíváme na dnešní jediné utkání mezi FBC 4CLEAN Česká Lípa a Sokol Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 9. Břiška (Ekl), 11. Vnuk (Novák), 16. Hřebřina (Jansa), 32. Ekl (Břiška), 48. Štěrba (Slaný), 49. Slaný (Ekl), 52. Mlejnek (Jansa), 60. Břiška (Dvořák) – 2. P. Pakosta (Bílý), 2. Kunt (Krigovský), 3. Gregor (Teichman), 7. Brychta (Formánek), 11. Kourek, 12. Teichman (Dlesk), 15. Janeček (P. Pakosta), 25. Gregor (Teichman), 30. Teichman (Ďopan), 34. Teichman (Ďopan), 41. Gregor (Teichman), 46. Dlesk (P. Němeček), 54. Dlesk (Lehký), 57. Teichman (Oubrecht), 60. Janeček

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (7. Dvořák) – Vnuk, Bureš, Dzierža, Slaný, Legner – Mlejnek, Novák, Spilka – Vondráček, Hřebřina, Karel – Jansa, Pastor, Kněžour – Jirsa, Štěrba, Ekl – Břiška.
    Sokoli Pardubice: Levínský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Škeřík, Lehký, Ďopan, Bílý – Petr, Janeček, Kourek – Teichman, Dlesk, Gregor – P. Pakosta, P. Němeček, Krigovský – Formánek, Prix.

Rozhodčí: Černý Petr, Janoušek Jiří