Štrasburk – PSG 2:1 (kon.) | Lille – Toulouse 1:0 (kon.) | Monaco – Angers 1:0 (kon.)
Nice – Méty 3:1 (kon.) | Rennes – Amiens 2:0 (kon.) | Troyes – Guingamp 0:1 (kon.)
RC Štrasburk
2:1 (1:1)
Paris Saint-Germain
Sobota 02.12.2017, 17:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

90+9
    V naprostém závěru zápasu nezvládl emoce Presnel Kimpembe a obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.

90+9
    A další žlutá karta. Hlavní rozhodčí má v nastavení opravdu napilno, dalším viníkem se stal Jonas Martin.

90+9
    A ještě jedna šance hostujícího celku! Presnel Kimpembe se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti a stačilo mu už jen trefit branku, ale to se mu nepovedlo a jeho pokus letěl nad.

90+9
    Šance přecejen přišla! K voleji se minutu před koncem dostal Adrien Rabiot a nahrádní brankář si připsal pěkný zákrok! Poté zaslouženě obdržel uznání od spoluhráčů.

90+6
    Neymar ke svému nemoc sympatickému výkonu přidáva žlutou kartu. V souboji byl pozdě a zajel do protihráče. Útočník PSG raději ani neprotestuje.

90+4
    A opět se bude žlutit. Tentokrát se provinil Dimitri Liénard, konec utkání se odehráva v hodně ostrém duchu.

90+2
    Ostrým faulem obránce Idriss Saadi a hlavní sudí ho odměnil žlutým napomenutím.

90
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat neuvěřitelných devět minut nad rámec základní hrací doby!

83
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Idriss Saadi.

80
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Marco Verratti.
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Giovani Lo Celso.

74
    A je to tady. Nejlepší střele Paříže Edinson Cavani nahradil Ángela Di Maríu, který neprožíval ideální zápas a spálil několik šancí.

71
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází zraněný Bingourou Kamara, přichází Alexandre Oukidja.
    65. Stéphane BAHOKEN - 2:1

65
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Tak tohle je opravdu k neuvěření! Domácí tým se znova ujímá vedení. Na pohled nenápadná akce. Brankář vykopl míč do hloubky hřiště, našel hlavičku jednoho z útočníků a ten míč prodloužil na STEPHANA BAHOKENA, který tváři v tvář brankáři nezaváhal, svou ránu umístil pod horní tyč. Asistence: Nuno Da Costa.

50
    Střelec úvodní branky se provnil útočným faulem a vykoledoval si žluté napomenutí. Na útočníkovi šlo vidět, že s verdiktem nesouhlasí, ale hlavní sudí byl nepřipustný.

47
    Dlouhý nákop Alvese nakonec našel kopačky Javiera Pastoreho, který se hned v úvodu druhé půle dostal do slušné šance. Z levé strany zakončoval z většího úhlu a jeho rána letěla těsně kolem levé tyče.
    44.

44
    PSG se ještě před koncem mohlo ujmout vedení! Do gólovky se dostal Javier Pastore. Jeho střela z otočky v malém vápně orazítkovala levou tyč branky!

43
    Máme tady první žluté napomenutí v utkání. Yuri Bercichce se provinil ostrým faulem a s verdiktem hlavního sudího nesouhlasim, nebylo mu to ovem nic platné.
    40. Kylian MBAPPÉ - 1:1

40
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Přecejen je pár minut před koncem prvního poločasu vyrovnáno! Adrien Rabiot z levé strany vyslal milimetrovou přihrávku do vápna, kde už číhal KYLIAN MBAPPÉ a vyrovnal skóre. Na jeho střelu z bezprostřední blízkosti brankář neměl nárok. Asistence. Adrien Rabiot.

40
    Opět Ángel Di María a jeho šance! Záložník znovu musel zakončovat svou slabší nohou, z bezprostřední blízkosti trefil pouze brankáře.
    39.

39
    První vážnější šance Paříže! Do samostatného úniku se z pravé strany dostal Ángel Di María a musel zakončovat jeho slabší pravou novou, jeho pokus letěl těsně kolem branky.

20
    Julian Draxler se dostal do velké šance! Dokázal se uvolnit v malém vápně, ale jeho střela neměla gólové parametry a skončila mimo hřiště. Z touto šancí se dalo vynaložit lépe.

18
    Kylian Mbappé se dostal do slibného zakončení. Míč se mu před brankáře zamotal mezi nohama a patičkou se ho následně snažil procpat až za branku, brankář musel zasahovat.
    13. Nuno Da Costa - 1:0

13
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Tak tohle nejspíš nikdo nečekal! Domácí tým měl výhodu standartní situace a k hlavičce v malém vápně se dostal NUNO DA COSTA, který tsvou přesnou hlavičkou do pravého dolního rohu otevřel skóre dnešního zápasu.

Marek Jašek

Branky: 13. Da Costa, 65. Bahoken (Da Costa) – 40. Mbappé (Rabiot)

Karty:   50. Da Costa (SSG), 90+2. Saadi (SSG), 90+4. Liénard (SSG), 90+9. Martin (SSG) – 43. Berchiche (PSG), 90+6. Neymar (PSG), 90+9. Kimpembe (PSG)

Držení míče: 27 % : 73 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:15. Rohy: 0:13. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:5.
    RC Štrasburk: Kamara (71. Oukidja) – Seka, B. Koné, Mangane, Lala – Aholou, Liénard – Terrier, Martin, Bahoken (83. Saadi) – Da Costa.
    Náhradníci: Oukidja – Blayac, Caci, Grimm, Saadi, Sacko, Salmier.

Paris Saint-Germain: Aréola – Berchiche, Kimpembe, Marquinhos, Dani Alves – Draxler (80. Verratti), Rabiot, Pastore (80. Lo Celso) – Neymar, Mbappé, Di María (74. Cavani).
    Náhradníci: Trapp – Cavani, Kurzawa, Lo Celso, Meunier, Nkunku, Verratti.

Rozhodčí: Buquet – Cano, Debart