Den Haag – Groningen 0:3 (kon.) | Twente – Ajax 3:3 (kon.) | Feyenoord – Arnhem 1:0 (kon.)
Willem II – Heracles 3:1 (kon.)
HFC ADO Den Haag
0:3 (0:1)
FC Groningen
Sobota 02.12.2017, 18:30Nizozemská Eredivisie • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí HFC ADO Den Haag a FC Groningen.

FC Groningen z posledních pěti utkání vyhrál dvě. Poradil si s Munsterem 4:1 a Vitesse 4:2. Nestačil na Rotterdam a Heracles 1:2 a na Feyenoord 0:2. V tabulce ligy je na třinácté pozici (3-3-7; 12 bodů).

HFC ADO Den Haag z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Venlo 0:2 a Heraclesem 4:1. Nestačil na Zwolle 0:2 a Vitesse 0:2. Remizoval s Fayenoordem 2:2. V tabulce ligy je na jedenácté pozici (5-2-6;17 bodů)

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – David, Meißner, Kanon, Meijers – El Khayaty, D. Bakker, Gorter – Becker, Johnsen, Lorenzen.
    Náhradníci: Groothuizen, Coremans – B. Kuipers, Pinas, Goppel, Duplan, van Kins, Falkenburg, Hooi.

FC Groningen: Padt – te Wierik, Memišević, van Nieff, Warmerdam – Reis, Bacuna, Doan – Idrissi, van Weert, J. Drost.
    Náhradníci: El Ouazzane, Begois – Antuna, Hrustic, Reijnen, Veldwijk, Kane..

1

1
    Domácí hrají v zeleném, hosté v černém.

2
    Mnoho šancí v úvodu zápasu není, sledujeme klidný vstup obou týmů do zápasu.

3
    Domácí brankář rozehrává na spoluhráče, rozhodl se pro postupné založení akce.

4
    Domácí Den Haag se propracoval na útočnou polovinu, jenže akce končí nepřesným pasem.

6
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže probojovat do šance.

7
    Björn Maars Johnsen hledal střílenou přihrávkou spoluhráče před brankou, ale míč mají hosté. Následně centroval Danny Bakker a obrana míč dostala mimo. Rohový kop.

8
    Groningen se musí bránit tlaku soupeře, sledujeme aktivní hru domácích. Ti se ale nemohou protlačit do výraznější střelecké pozice.

8
    Oussama Idrissi to zkoušel z velké dálky, jeho rána ale končí výrazně mimo branku, gólman ani zasahovat nemusel.

9
    Hostující hráči to zkouší z velké dálky, ale jejich střelba je zatím hodně nepřesná.

10
    Juninho Bacuna se zapojil do hostující akce, hledal dlouhým pasem naběhnutého Jespera Drosta. Jeho akci zastavil bránící hráč.

11
    Ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice, sledujeme klidnou pasáž hry. Gólmani mnoho práce nemají.

12
    Hostující celek se nyní probojoval do střelecké pozice, ale po nepřesné přihrávce se dostává míč k brankáři domácích.

14
    Autové vhazování pro Groningen.

15
    Postavení mimo hru a v něm hostující Ricu Doan.

16
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí, sledujeme klidný fotbal, ani jeden celek se nikam nežene.

18
    Počasí ideální fotbalové rozhodně není, sice žádné přeháňky nejsou, ale teplota se pohybuje okolo nuly.

19
    Groningen se propracoval do střelecké pozice, ale centr před branku výborně zastavil Björn Maars Johnsen.

20
    Dvacet minut hry je pryč, mnoho šancí momentálně k vidění není.

22
    Mike te Wierik vybojoval míč na půlce a pokoušel se rychle do šance vyslat spoluhráče. Yoëll van Nieff minul balon.

22
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Melvyn Lorenzen, přichází Edouard Duplan.

25
    Postavení mimo hru a v něm Wilfried Kanon.

26
    Edouard Duplan se pokoušel probojovat do zakončení, ale přes dobře postaveného soupeře neprošel.

26
    Nyní na útočné polovině byli hosté, ale ke střele se probojovat nedokázali.

28
    Thomas Meißner se propracoval do střelecké pozice, jeho rána z hranice pokutového území končí mimo branku, Gólman zasahovat nemusel.

29
    Domácí celek se usadil na útočné polovině, k zakončením se Den Haag nepropracoval.

31
    Půlhodina hry je pryč, mnoho šancí jsme neviděli. nyní budou rozehrávat rohový kop hosté.

32
    Domácí defenziva si dokázala poměrně snadno poradit.

33
    Po faulu na polovině hrací plochy budou rozehrávat hosté. TI se dostali do zakončení, ale Ricu Doan byl zablokovaný, a proto nezakončil.

34
    Sledujeme nepříliš atraktivní fotbal, ve kterém mají převahu fotbalisté hostujícího celku, domácí obrana v čele s brankářem je ale pozorná.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce poločasu, sledujeme rychlý fotbal, který se přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.

37
    Volný kop rozehrávali domácí. Aaron Meijers centroval před branku, ale obránce FC odehrál balon do bezpečné vzdálenosti.

38
    Björn Maars Johnsen se pokoušel probojovat do zakončení, míč ale obránce odehrál do zámezí. Rohový kop.

39
    S centrem před branku si poměrně snadno dokázala poradit obrana a následně získal míč Sergio Padt.

40
    Mike te Wierik se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho pokus končí mimo.

41
    Dostáváme se do finální fáze první části hry. Na výraznější šanci stále čekáme. Oba týmy hrají hodně defenzivně.

43
    Danny Bakker se pokusil dlouhou přihrávkou najít volného spoluhráče, ale míč vybojoval hostující celek.

44
    Robert Zwinkels Robert Zwinkels rozehrává od své branky, v poklidném tempu se utkání dohrává.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Sledujeme takticky vedenou fotbalovou bitvu.

45
    Mike te Wierik centroval před branku, ale jeden z domácích beků výborně balon odehrál.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45+2
    Groningen právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení po chybě domácí obrany. K míči se dostal RICU DOAN, který poslal balon mimo dosah brankáře. Den Haag nedokázal balon odehrát, což se mu hrubě vymstilo.
    45+2. Ricu DOAN - 0:1

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Hostující celek vede o jednu branku, dokázal se prosadit v samotném závěru prvního poločasu, prosadil se Ricu Doan.

46

46
    Domácí rozehrávali rohový kop, ale balon ve vzduchu našel gólman.

48
    V poklidném tempu začíná druhý poločas, mnoho šancí zatím k vidění není.

50
    Yoëll van Nieff rozehrává rohový kop svého týmu. Obrana Den Haagu si dokázala poradit.

51
    Domácí celek má balon pod kontrolou, pokouší se něco vymyslet, zatím se ale nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.

53
    Den Haag se propracoval do střelecké pozice, Danny Bakker vypálil, ale jeho rána byla zablokovaná.

54
    Jesper Drost mohl přidat další branku, ale jeho tvrdá rána končí na tyčce! Obrovská šance zůstala nevyužitá.

56
    Žlutou kartu dostává Samir Memišević (FC Groningen).

57
    Groningen se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, gólmani jsou zatím ale pozorní.

58
    Rohový kop pro domácí celek, Abdenasser El Khayaty rozehrává od praporku.

58
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Donny Gorter, přichází Erik Falkenburg.

60
    Patnáct minut hry ze druhého poločasu je pryč, největší šanci měl Jesper Drost., který trefil jen štangli.

62
    Žlutou kartu dostává Mike te Wierik (FC Groningen).

63
    Trevor David výborně zastavil zajímavě vypadající akci. Hostující celek má k dispozici rohový kop.

65
    Ricu Doan se pokoušel probojovat do střelecké pozice, jeho pokus byl zablokovaný obráncem, a pak už pohodlně zasáhl gólman.

66
    Sergio Padt vykopává od své branky, následně se jeho spoluhráči dostali do střelecké pozice, se kterou si gólman domácích poradil.

67
    Edouard Duplan to vzal na sebe, propracoval se do střelecké pozice, kterou ale na poslední chvíli zablokoval soupeř.

69
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Tom van Weert, přichází Lars Veldwijk.

70
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Uriel Antuna.

71
    Žlutou kartu dostává Uriel Antuna (FC Groningen).

72
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

73
    Hostující celek kombinuje na útočné polovině, pokouší se něco vymyslet.

74
    Hostující celek dostal od domácí obrany hodně prostoru, kterého dokázal využít. K míči se dostal OUSSAMA IDRISSI, který poslal do protipohybu brankáře, a tak vedou hosté 2:0.
    74. Oussama IDRISSI - 0:2

76
    Thomas Meißner se jako obránce pustil do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pohotovou střelu výborně kryje Robert Zwinkels.

78
    Den Haag se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale Erik Falkenburg nedokázal přesněji zakončit.

78
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Thomas Meißner, přichází Elson Hooi.

79
    Hostující celek navýšil své vedení, pokračuje v aktivní hře.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme rychlý fotbal, k vidění je minimum šancí.

82
    Hostující celek hraje takticky velmi dobře, vede o dva góly.

84
    Jesper Drost mohl přidat další branku, ale před střelou dal přednost přihrávce a minul spoluhráče.

85
    Domácí fotbalisté rozehrávali rohový kop, hostující obrana si dokázala poradit poměrně snadno.

86
    Den Haag se nastěhoval na útočnou polovinu, pokouší se zdramatizovat zápas.

87
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté vedou o dva góly a chtějí po závěrečném hvizdu slavit.

89
    Hosté se nyní dostali na útočnou polovinu.

89
    Hostující celek přidává další branku. Jesper Drost centroval před branku a jeho centr z bezprostřední blízkosti uklidil do brány neatakovaný JUNINHO BACUNA.
    89. Juninho BACUNA - 0:3

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+2
    Den Haag nemá na zdramatizování zápasu sílu ani čas.

90+2

Hostující celek hrál aktivněji, v prvním poločase dal gól, ve druhém přidal dva. Díky tomu vyhrává Groningen na půdě Den Haagu 3:0 a získává body do tabulky. (20:25:12)