NY Islanders – Ottawa 5:6 (kon.) | NY Rangers – Carolina 5:1 (kon.) | Columbus – Anaheim 4:2 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Florida – San Jose 1:2 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 1:4 (kon.)
Winnipeg – Vegas 7:4 (kon.) | Colorado – New Jersey 1:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 02.12.2017, 01:05 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na duel mezi týmy Buffalo Sabres a Pittsburgh Penguins.

Domácí tým je na osmém místě Atlantické divize se ziskem pouhých 16 bodů a na nejbližší tým ztrácí bodů šest. Forma tedy nic moc a potvrzují to i poslední dva zápasy, ve kterých Buffalo nedalo ani gól. Stalo se to v Montrealu, kde domácí vyhráli 3:0 a také na vlastním ledě proti Tampě, tento zápas skončil výsledkem 0:2. Dnes nebude mužstvo favoritem, může ale překvapit...

Ryan O'Reilly 16 (7+9)

Hosté jsou na tom o něco lépe, nicméně ani zde to není úplná hitparáda. Jsou totiž na čtvrtém místě Metropolitní divize s 29 body z 26 odehraných utkání. Pittsburgh dokáže sbírat body, ale čas od času to skončí prohrou s pořádným gólovým přídělem. Výmluvné je záporné skóre 74:90... Naposledy se mužstvo představilo domácím divákům a zápas skončil přestřelkou 5:4 po prodloužení. Trefili se Guentzel a ve třetí třetině honili vyrovnání Hörnqvist, Rust a znovu Guentzel. V prodloužení poté rozhodl Crosby.

15.11.2017 Pittsburgh – Buffalo 5:4 pp

Zápas v KeyBank Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne s mírným zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Ristolainen, Scandella, Bogosian, Beaulieu, Antipin, McCabe – S. Reinhart, Eichel (A), E. Kane – Okposo (A), R. O'Reilly (A), Nolan – Pominville, Criscuolo, B. Pouliot – Moulson, Jo. Larsson, Girgensons.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Hunwick, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Guentzel – Rust, Sheahan, Hagelin – Reaves, Rowney, Kühnhackl.

Rozhodčí: Lee, O'Halloran – Smith, Barton.

00:01

00:29
    Jarry za svou brankou rozehrál ne zrovna přesně, hráči Buffala ale nabídnutou příležitost nevyužili.

01:34
    Malkin se pokoušel o průnik levou stranou, u mantinelu ale narazil. Doslova. O puk samozřejmě přišel, dopředu už jdou domácí.

02:05
    Bekhendovou střelu vyslal Sheahan, jeho poměrně prudký pokus Lehner vytěsnil do rohu.

02:55
    Zasahovat musel i Jarry, úvod utkání je tedy pěkně živý a akční.

03:21
    Do sóla se dostával Kühnhackl, pokusil se o blafák, byl ale Antipinem faulován a rozhodčí neměl jinou možnost, než odpískat trestné střílení!

03:23
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    TOM KÜHNHACKL tak dostal druhou šanci samostatné akce na gólmana Buffala, nic nevymýšlel a poslal nechytatelnou střelu pod horní tyčku Lehnerovy branky.
    03:23 Tom KÜHNHACKL - 0:1

03:48
    Moc nescházelo a na Lehnera se hnal další výpad. Hörnqvist to měl ale na dlouhou hůl a Lehner měl chvilku času na přikrytí puku lapačkou.

04:45
    Pittsburgh zatím vládne, od modré nyní šla nabídka na teč, Kesselovi to ale nevyšlo podle představ a Lehner si připsal úspěšný zákrok.

05:37
    Jarry zastavil puk za svou brankou a připravil tak svým právě střídajícím spoluhráčům situaci k rozehrání.

06:23
    Od modré pálil Määttä, Lehner si ale puk našel a vykopl svým betonem.

06:38
    Už je to ale o dvě branky. SIDNEY CROSBY vystihl Ristolainenovu rozehrávku a najednou stál před Lehnerem, kterého překonal svižnou ranou pod horní tyčku – 0:2. Bez asistence.
    06:38 Sidney CROSBY - 0:2

07:53
    Snaha domácích o povedenější útok teď většinou končí na modré útočné čáře, dál je obrana Pittsburghu nepustí.

08:44
    Neuspěl ani Pominville se svou bekhendovou střelou, puk skončil v rohu.

09:00
    Akce ale pokračovala a po nahození od modré čáry Jarry chvíli nevěděl, kde má puk. Ten mu pak vypadl z výstroje a Pominville nebyl daleko od možné dorážky. Gólman Pittsburghu však vše zvládl pořešit.

09:39
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje k Lehnerovi.

10:07
    Ihned po dalším buly vystřelil Cole, Lehner si připsal další úspěšný zákrok. Pittsburgh je zatím jasně lepším týmem.

10:28
    Coleovo nahození od modré bylo zblokováno, po krátkém souboji už jdou hráči Buffala dopředu.

11:42
    Po Määttově střele od modré čáry se puk dostal k Rustovi, jeho pohotová střela z levého kruhu skončila na boční síti Lehnerovy branky.

12:59
    Hraje se teď nahoru dolů, bez přerušení, hra odsýpá ve velice svižném tempu.

13:44
    Eichel posouval přihrávku na modrou čáru, Bogosianovi ale puk přeskočil hokejku a utekl mu do středního pásma.

14:41
    Po forčekinku domácích, kdy byl aktivní hlavně Scandella, hosté vyhodili na zakázané uvolnění a pětice hostů si může alespoň na kratičkou chvíli oddechnout.

15:36
    Scandellovo vyhození se přes plexisklo dostalo mezi diváky, vhazuje se po Lehnerově levici.

15:56
    Nahození do pásma pozvolna klouzalo k Jarrymu, ten si nechtěl přidělávat potíže a tak puk pro jistotu přikryl lapačkou.

16:54
    Ne, domácím to prostě nejde, nevyšla jim ani další akce. Zkusili to levou stranou, u mantinelu se však nedostali ani přes modrou čáru.

17:05
    Tohle už vypadalo lépe, Criscuolo nejprve vystřelil sám a poté se ještě dostal k dorážce u brankoviště. Jarry ale tomuto prostoru zatím vládne bez chybičky a poradil si i s tímto.

18:05
    Domácím akce neklapla, ale hostům ano. Po rychlém přechodu do útočného pásma Malkin přihrál žabičkou na JAKEA GUENTZELA, ten bleskurychle objel Lehnerovu branku a zasunul za tyčku! Asistence: Jevgenij Malkin.
    18:05 Jake GUENTZEL - 0:3

19:06
    Snížit mohl Nolan, najížděl na Jarryho po levé straně a z kruhu se jej snažil prostřelit. Gólman Pittsburghu si ale povyjel, zmenšil střelecký úhel a puk srazil do rohu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou dvacet minut hry a domácí tým už ztrácí o tři branky. Pittsburgh byl lepší prakticky po celou dobu hry, budoval si tlak a šance a tři z nich skončily za Lehnerem. Jako první se trefil Tom Kühnhackl, který sice neproměnil své sólo, jenže byl faulován a z trestného střílení se už nemýlil. Po chybě Buffala v rozehrávce se pak prosadil Sidney Crosby a po rychlém kontru zasunul za tyčku Jake Guentzel. Stav 0:3 se domácímu publiku nelíbí a po siréně diváci vyprovodili hráče Buffala hlasitým bučením.

20:59
    Po střele od modré čáry se Jarry ocitl na ledě, i na břiše si ovšem dokázal poradit s dorážkami v podání Okposa.

21:22
    Je tu první přesilovka utkání, dvě minuty za Okposovo držení je vyloučen hostující Bryan Rust.

22:27
    Početní výhoda zatím domácím nevychází, po několika přihrávkách v pásmu přišla chyba a Pittsburgh vyhodil přes všechny čáry.

23:22
    Hosté jsou již v plném počtu, tohle oslabení zvládli bez většího problému.

24:07
    Přechod hostů do útoku byl trochu kostrbatý, Crosbyho přihrávka přes šíři hřiště nenašla adresáta.

24:37
    Nyní Crosby rovnou pálil, Lehner jeho střelu z pravého kruhu vyrazil do rohu.

25:05
    Další šance hostů. Guentzel dostal na pravé straně trochu prostoru, najel si tak do střelecké pozice, dobře postaveného Lehnera ale neprostřelil.

25:37
    Kessel se snažil přijmout dlouhou přihrávku, dostal se však do těsného postavení mimo hru.

26:05
    Mezi kruhy se najednou zjevil domácí O'Reilly a snažil se o střelu z první. Byl to dobrý pokus, byl ovšem sražen do ochranné sítě, takže si domácí na první gól musí ještě počkat.

26:57
    Domácí nahodili ze středního pásma, Jarry zastavil puk za svou brankou a přenechal jej spoluhráčům.

27:09
    Druhá přesilovka pro Buffalo. Matt Hunwick vyhodil puk přes mantinel a už je na trestné lavici za zdržování hry.

27:28
    Ristolainenovi přeskočil puk hokejku a vykutálel se mu do středního pásma. Domácí tak musí rychle ven.

28:40
    Puk letí přes všechny čáry až k Lehnerovi a arénou se opět nese nespokojené bučení diváků.

29:09
    Hosté jsou v plném počtu, Hunwick se vrátil do hry.

29:40
    Za hostující brankou se odehrál souboj a výsledkem je první přesilová hra pro Pittsburgh. Dvě minuty za sekání dostal Marco Scandella.

30:11
    Domácím se podařilo vyhodit, zatím soupeře nepouští k rozestavění útočné akce.

30:52
    A opět letí puk až k Jarrymu.

31:30
    Až chvíli před koncem přesilovky se ke střele dostal Sheary, jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu a vhazuje se po Lehnerově pravici.

31:40
    Druhá nejlepší přesilovka v NHL se neprosadila, Buffalo je opět v plném počtu.

32:15
    Od modré pálil Beaulieu a na brankovišti se odehrál pokus o dorážku. Roztažený Jarry a jeho spoluhráči udrželi puk před brankovou čárou.

33:42
    Od levého mantinelu vystřelil švihem Reaves a Lehner měl opět práci, Byl ale dobře postavený a prudkou ránu skryl ve své výstroji.

34:12
    Už se hrálo na druhé straně a Jarry musel čelit pokusu z úhlu. Byl dobře přilepený na tyčce a puk srazil za branku.

34:36
    Nepřišel si na něj ani Scandella se svým sjetím si z modré čáry a prudké ráně golfákem. Branku vůbec netrefil.

35:46
    Buffalo si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici míří s dvouminutovým trestem za podražení Carl Hagelin.

35:52
    A hned po buly letí puk přes všechny čáry až k Lehnerovi.

36:27
    A znovu. Pittsburgh skvěle brání své pásmo a nedovoluje domácím rozvinout útočnou akci.

37:02
    Cole předvedl ve středním pásmu ukázkový hit, Kane se od něj doslova odrazil a tvrdě dopadl na led.
    Pamatujte si děti, pořádně se rozhlédněte, než začnete přecházet... led

37:46
    Zleva se ke střele dostal Pominville, Jarry měl dobrý výhled a nedělalo mu problém střelu srazit do rohu.

37:46
    Pittsburgh zvládl i dnešní třetí oslabení, hosté jsou opět v plném počtu.

38:44
    Pittsburgh nyní víří v útočném pásmu, skoro to připomíná přesilovku.

39:20
    Už je to o čtyři... Pittsburgh pokračoval v náporu v útočném pásmu, Sheary vyjel zpoza branky, PATRIC HÖRNQVIST si hokejkou klepl o přihrávku, dostal ji a z mezikruží zamířil ranou z první k tyčce. Lehner nestačil zareagovat a je to 0:4. Asistence: Conor Sheary, Sidney Crosby.
    39:20 Patric HÖRNQVIST - 0:4

39:48
    Útok na druhé straně, Jarry si nebyl jistý, kde má puk, nadvakrát jej ale zvládl pokrýt a udržet tak čisté konto.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a zatím to nevypadá, že by Buffalo mělo dnes útočit na body. Druhá třetina opět přinesla svižný hokej a několik dobrých útoků z obou stran. Domácí nevyužili hned tři přesilové hry a to se pak hraje proti týmům, jako je Pittsburgh opravdu těžko. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za stejného stavu, jako po první třetině, když hosté rozjeli v útočném pásmu pořádný kolotoč a po Shearyho přihrávce skóroval najíždějící Patric Hörnqvist. Pittsburgh tak vede 4:0 a je blizoučko bodům.

40:53
    Třetí třetina začala zakázaným uvolněním domácích, hra se stěhuje před Lehnera.

41:05
    Po vyhraném buly se do rychlého útoku dostal Criscuolo, najel si před Jarryho, zblízka už ale puk za jeho záda nedostal.

42:52
    Domácím nelze upřít snahu, dostávají se do šancí, ty ale stále pálí. Naposledy to předvedl Eichel, jehož střela zblízka šla vysoko nad.

43:29
    Do protiútoku se už hnal Sheary, přihrávka na něj však byla až příliš prudká.

44:59
    Pittsburgh je v této třetině zatím hodně zakřiknutý, s náskokem si to ale může dovolit.

45:47
    Už se ale i hosté pouští do útočení a najednou na Lehnera létá jeden pokus za druhým. Zatím z dálky, ty gólman zvládá pokrýt.

46:12
    Do protiútoku se levou stranou hnal Okposo, tělem si dobře pokryl puk, dotírající obránce jej ale dokázal poslat k ledu. Dle sudích to bylo v rámci pravidel. Volný puk poté přikryl Jarry lapačkou.

46:50
    Scandella vyváží puk z obranného pásma, Buffalo se pokouší o další zteč.

47:55
    Dlouhá pasáž bez přerušení, hra se přelévá, nyní ale bez větších šancí.

48:50
    Hagelin s pukem objel branku, ale na případné zakončení to nebylo. Volil proto rozehru na modrou čáru. Pittsburgh pokračuje v mírném náporu.

49:50
    Buffalo se vydalo do náznaku přečíslení, Okposo byl ale až příliš rychlý a akce byla přerušena hvizdem čárového rozhodčího.

50:35
    A další ofsajd domácích. Nyní se do něj vystavil Pouliot.

51:12
    Hosté střídají během hry, Schultz čeká na rozehrávku.

52:13
    Domácí budou moci snížit v přesilové hře, dvě minuty za držení totiž dostal Brian Dumoulin.

52:20
    Tvrdou ranou se prezentoval Ristolainen, Jarryho branku ale netrefil.

52:52
    Puk je až u Lehnera, Buffalo musí začínat další akci úplně od začátku.

53:12
    Nedaří se nedaří, puk opět přelétl celé kluziště a skončil u gólmana domácích.

53:58
    Halou se opět nese nespokojené bučení domácích diváků, nelíbí se jim předváděná hra směrem kupředu.

54:13
    Pittsburgh je v plném počtu a opět to bylo pro hosty celkem pohodové oslabení.

55:22
    A máme tu trochu vzruchu, v obranném pásmu Pittsburghu se u mantinelu strhla menší potyčka a rozhodčí budou vylučovat.

55:22
    Na trestnou lavici zamířili domácí Evander Kane a hostující Bryan Rust. Oba jmenovaní dostali dvě minuty za hrubost.

55:55
    Domácí byli blízko snížení, od modré přihrával Reinhart, na teč si najel Beaulieu, jenže Jarry je dnes k nepřekonání. Jeho rychlá lapačka zvládla zasáhnout a on tak i nadále drží čisté konto.
    55:55 Beaulieuho teč skončila v lapačce hostujícího gólmana

56:58
    Na hráčích Buffala je vidět, jak rádi by protrhli střelecký půst, není jim ovšem přáno.

57:22
    Dvouminutové tresty pro Kanea a Rusta vypršely.

58:30
    Dlouhé nahození hostů skončilo až u Lehnera, ten zastavil puk za svou brankou, zakázané uvolnění se tak pískat nebude.

58:56
    U tyčky operoval Malkin, jemu, ani Guentzelovi se nepodařilo dostrkat puk za brankovou čáru.

59:21
    Määtää vystřelil od modré, puk se zastavil v chumlu hráčů před Lehnerem.

59:55
    Ještě jedna střela hostů, Jarry si ji ale dobře pohlídal a uchránil tak své čisté konto.

Zápas je u konce a Pittsburgh si připisuje další body do tabulky. V poslední třetině sice přenechal iniciativu domácím hokejistům, těm to ale v poslední době směrem kupředu vůbec nejde a nejinak tomu bylo i dnes. Tristan Jarry zastavil všechny jejich pokusy a zaznamenal svou vůbec první vychytanou nulu v NHL. Naopak Buffalo připisuje třetí zápas v řadě bez vstřelené branky...

Utkání sledovalo 19 070 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:44:20)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Kühnhackl (TS), 7. Crosby, 19. Guentzel (Malkin), 40. Hörnqvist (Sheary, Crosby)

Rozhodčí: Lee, O'Halloran – Smith, Barton

Diváci: 19 070