Slavia – Jihlava 4:3 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 1:2 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:1 (po pr.)
HC Litvínov – Pardubice 0:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Berani Zlín
Sobota 02.12.2017, 13:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 22. kolo

Z DHL Extraligy juniorů je to pro tento víkend vše, odsud z hal zdejší ŠKOENERGO Arény nabídneme od 17:00 ještě utkání staršího dorostu a od 18:00 zdejšího B týmu hrajícího Krajskou ligu Středočeského kraje. Přeji pěkné odpoledne a opět někdy na počtenou. (15:07:46)

Zlín své vedení z první třetiny nedokázal udržet, Mladá Boleslav rozhodla zejména díky své povedené třetí třetině. Důležité utkání o šest bodů tedy zvládli domácí a vrátili se zpět na čtvrté místo v tabulce.

59:53
    Ještě jedno zakázané uvolnění domácích a utkání je u konce.

59:10
    A je nejspíš rozhodnuto. Jonáš Kočica (MBL) fauloval Davida Jiráska a dostal menší trest za hrubost. Daniel Šimonů se vrací zpět do brány.

59:05
    Aukro má veliký tlak, Boleslavští jen se štěstím odolávají.

58:26
    Boleslavští jen těsně netrefili odkrytou branku Beranů.

58:10
    Zlínští mají prázdnou branku, zkusí hru šest na čtyři.

58:10
    Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za hákování dostal Dominik Pawliczek (MBL).

58:02
    Zápas se zejména dohrává. Zlín navíc vyhodil puk na icing, a zatím to tak nevypadá, že by se schylovalo ke hře bez brankáře.

56:15

54:52
    Středočechům se podařilo vyhodit puk až na druhou stranu ledové plochy.

54:36
    Střelu Vojtěcha Dobiáše od modré čáry úspěšně zblokoval Ondřej Najman.

54:23
    Aukro se drží v útočném pásmu, prozatím bez střel.

54:15
    Menší trest za podražení dostal Martin Nepokoj (MBL). Nejspíš jedna z posledních šancí pro Berany, aby zdramatizovali závěr zápasu.

53:38
    Boleslavští vyhodili puk na zakázané uvolnění, následně čárový sudí vykázal z vhazování Jonáše Kočicu. Buly se tedy muselo opakovat.

52:11
    Pohledná individuální akce Vojtěcha Dobiáše, kterého sem na toto utkání přijelo sledovat hned několik skautů. Dobiáš si objel několik boleslavských hráčů a zkoušel kličku. Adama Špirka si sice položil, ale domácí brankář úspěšně ponechal beton u levé tyče, a tím zabránil inkasovanému gólu.

51:46
    Matěj Krejčík nakonec dostal puk do brány, když přehodil záda Daniela Šimonů, jenže to bylo vysokou holí, hlavní rozhodčí tedy rozpažil.

51:23
    U levé tyče dorážel Jan Grim, ale trefil pouze gólmanův beton.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 15. Jindra (Křížek, Uřidil), 41. Nepokoj (Najman, Uřidil), 46. Dvořák (Mlčoch) – 6. Sedláček (Dobiáš)

BK Mladá Boleslav: Špirek (Dusil) – Linhart, Uřidil, Chujac (A), Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Tóth, Kalaš, Grim, Najman, Krejčík (C), Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun
    Berani Zlín: Šimonů (Huf) – Marek, Augustín, Gába, Budil (A), Jenáček (A) – Kenša, Dvořáček, Čechmánek, Kočica, Mikulec (C), Gharibyar, Sedláček, Chalupa, Kotek, Dobiáš, Dlabaja

Rozhodčí: Pilný – Blümel, Kis