Havlíčkův Brod – Kometa Brno 5:4 (kon.) | HC Plzeň – Ústí n/L 13:0 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Letňany 8:4 (kon.) | Třinec – Poruba 5:2 (kon.) | Zlín – Warriors Brno 3:0 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 4:2 (kon.) | Třemošná – Kladno 2:6 (kon.) | Havířov – Přerov 5:2 (kon.)
Žďár n/S – Pardubice 4:1 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 1:7 (kon.)
HK MD Šumperk – Vítkovice 6:3 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
Piráti Chomutov
Sobota 02.12.2017, 15:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u posledního zápasu první části extraligy mladšího dorostu. Domácí Slavia se podruhé na podzim utká se silným Chomutovem.

Domácím zatím sezona moc nevychází. Ze sedmnácti zápasů totiž získali jenom sedmnáct bodů a v tabulce skupiny Východ jim tak náleží až sedmá příčka s velkou bodovou ztrátou na čelo tabulky. Mladým slávistům se dařilo jenom proti Ústí, Kladnu a Třemošné – tedy celkům, které jsou v tabulce pod nimi. Výjimkou byl právě vzájemný zápas s dnešním soupeřem – Chomutovem. Ten dokázali sešívaní porazit na jeho ledě 6:3. Hattrick tehdy nasázel Patrik Martinec. Pro domácí by tak bylo ideální podobný výsledek zopakovat a zvednout si před další části sezony náladu.

Piráti sice první vzájemný zápas se Slavii prohráli, jinak se jim ale dařilo hodně. V tabulce mají 36 bodů a drží si třetí příčku tabulky. Litvínov a Plzeň sice už Severočechům odskočili, Piráti se ale i s nimi můžou směle měřit. To dokázali i v posledním zápase, kdy si s Litvínovem poradili 4:1. Hattrick vstřelil Marcel Štefančík. Chomutov má jinak ve zvyku dávat letos soupeřům pořádné příděly. Celou sezonu načali Piráti sérií vítězství 8:2, 9:2, 5:1 a 5:0, ze které sice postupem času trochu slevili, ale dál jsou hlavně útočně velice nebezpeční.

HC Slavia Praha: J. Němeček – Horáček, Moravec, Srdínko, D. Němeček, Kluch, Palát, Kučera – Svoboda, Kvasnička, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr.

Piráti Chomutov: Šilhan – Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Iljuk, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka..

Úvodní rituály máme za sebou, úvodní buly hodí rozhodčí za malou chvíli.

00:01

00:24
    Na začátku si tlak vytvořili hosté, nedokázali ale vystřelit.

00:39
    To Labuzík se Slavíčkem byli na druhé straně úspěšnější, druhý jmenovaný už se ale k dorážce Labuzíkovy střely nedostal.

01:13
    Domácí útok zabrzdilo zakázané uvolnění.

01:35
    Hosté z vhazování v útočném pásmu nic nevytěžili, iniciativy se chopili opět aktivnější slávisti.

02:10
    Brummel objížděl branku a zkoušel šikovnou přihrávku na své spoluhráče před brankou, Piráti ale byli pozorní.

02:39
    Další střela Slavie. Labuzík z dobré pozice na pravém kruhu trefil jen boční tyč Šilhanovy branky.

03:12
    Z nepřehledné situace za slávistickou brankou vyvezl puk Martinec, Piráti začínají od vlastního brankáře další útok.

03:57
    Jágr nedokázal zpracovat těžkou přihrávku a puku se tak ujímají hosté.

04:29
    Němeček srazil krásným čistým zákrokem k zemi Holku. Ten se zlobí, ale o faul se nejednalo.

05:03
    Kulich motal hlavu domácím bekům a málem se dostal až před Němečka. Neměl ale dostatečnou rychlost a o gólovou šancí se tím připravil.

05:59
    Čech se snažil něco vymyslet za brankou, ale perfektně ho bránil Srdínko. Následovalo nahození Pirátů od modré, které v pohodě lapil Němeček.

06:43
    A znovu zbytečná ztráta, útočit mohou sešívaní.

07:23
    Po delší době jsme viděli situaci, která by se dala nazvat nadějnou. Nahození od modré tečoval slávista Svoboda, Šilhan si s těžkým pukem dobře poradil a ukryl ho v lapačce.

07:42
    Holka si skvěle položil domácího beka a byl sám před brankou. Ležící Moravec ale stačil zázračně stačil chomutovskému útočníkovi puk a tím svůj tým zachránil.

07:54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní se celkem zaslouženě ujímají vedení. Střelu z mezikruží nedokázal Šilhan podržet a pouze ji vyrazil před sebe. Tam už čekal důrazný TOMÁŠ LABUZÍK, který puk šikovně dloubl do sítě. Asistence: Šimon Slavíček.

09:10
    Slávistický tlak ze po gólu znásobil a hosté teď jen vyhazují do středního pásma.

09:40
    I Piráti se probrali a jsou teď při napadání mnohem aktivnější. Němeček tak po dlouhé době musel být v brance ve střehu. Několik tvrdých střel od modré čáry proletělo mimo jeho tyče.

10:15
    Slávisty zastavil ofsajd.

10:30
    Hra se uklidnila a sešívaní kombinují ve své třetině.

10:50
    Urych s Koláčkem se dostali do zajímavé situace, když šli v přečíslení proti jednomu bekovi Slavie. Jenže oba Piráti neměli dostatečnou rychlost a přihrávku Urycha před prázdnou branku tak Koláček nestihl.

11:38
    Hra je teď z obou stran nepohledná, zatím nevidíme moc povedených kombinací.

12:00
    První přesilovka zápasu a možnost pro Piráty srovnat skóre. Brummel byl vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

12:13
    Piráti se hned vrhli do útoku a Němeček byl moc rád, že po velkém závaru dokázali jeho spoluhráči odpálit puk do bezpečí.

12:50
    Koláček dlouho čekal se střelou, nakonec se k ni ale odhodlal. Jenže bylo pozdě, protože puk zablokoval jeden ze slávistů, kterého pak Koláček celkem zbytečně podrazil. Síly na ledě se srovnávají.

13:24
    Do útoku se dostali sešívaní, střelu Labuzíka z nouze zblokoval jeden z beků hostujícího týmu.

13:54
    Labuzíkova střela už byla lepší Šilhan musel puk ukrýt ve své výstroji.

14:00

14:33
    Domácí nenakládají s krátkou přesilovkou dobře, už podruhé během krátké chvíle přišli v útočném pásmu o puk.

14:50

15:10
    Němeček důrazně obral Piráty o puk a založil útok Slavie.

15:46
    Sešívaní nahodili za branku Pirátů snad jen proto, aby mohli vystřídat. S tím ale ještě čekají, protože se jim podařilo snadno získat pásmo.

16:13
    Kvasnička za bránou nešikovně srazil na hrazení Čecha a je tady další přesilovka Pirátů.

16:39
    Slavia se zatím brání úspěšně, už dvakrát vyhodila puk ze své třetiny.

17:09
    Teď se hosté dobře dostali před Němečka, který puk nepustil pod svými betony. Dotírajícího Holku pak tvrdě umravnili domácí beci, vše se obešlo bez vyloučení.

17:29
    Tvrdá střela Koláčka z pravého kruhu proletěla půl metru mimo, žádné velké nebezpečí pro Slavii.

17:37
    Dominik Němeček je vyloučen za krosček a Piráti budou hrát 36 sekund proti třem slávistům!

17:56
    Piráti právě vstřelili branku!
    Takovou převahu Chomutova už sešívaní nemohli ubránit. Po sérii přihrávek z první se k puku před prázdnou brankou dostal MARCEL ŠTEFANČÍK a chomutovská třiadvacítka s přehledem zavěsila. Asistence: Josef Koláček, Dominik Vaněk.

18:54
    Sešívaná lavička se ještě nějakou dobu zlobila na rozhodčího, že před vyrovnávací brankou poslal Němečka na trestnou lavici. Nic už s tím ale nenadělají. Piráti teď pokračují v přesilovce pěti proti čtyřem.

19:18
    Sešívaní posílili napadání a nechtějí dopustit, aby hosté skóre otočili.

19:37

20:00

Máme za sebou první třetinu, která přinesla zajímavý závěr. Po celou dvacetiminutovku totiž byli domácí mírně lepším celkem a díky Labuzíkovi se taky ujali vedení. Jenže v závěru periody rozhodčí k velké nevoli domácích vyloučil dva slávisty a Piráti nabídkou nepohrdli. Po vyrovnávací brance Štefančíka je tak skóre zatím nerozhodné – 1:1.

20:01

20:11
    Na začátku třetiny jsou aktivnější opět domácí, Šilhan hned hasil nebezpečnou situaci před brankou.

20:20
    Piráti vyhazují na zakázané uvolnění.

20:36
    Teď je tady ale další zbytečné vyloučení slávistů, Dominik Němeček dostal menší trest za podražení.

20:56
    Koláček vyslal z pravého kruhu výbornou dělovku na Němečka, ten puk za svá záda nepustil. Na brankovišti byl znovu nepříjemný Holka, kterého slávisti odstavili.

21:25
    Vaněk puk neudržel v útočném pásmu a domácí tak můžou na chvíli vydechnout.

21:37
    Po vhazování domácí jenom poslali puk za Šilhana a připravují se na zbytek oslabení.

22:10
    Další vyhození Slavie, která oslabení nejspíš přežije bez úhony.

22:36

22:51
    Už po konci přesilovky ještě pálil Klika, jeho střela byla zblokovaná.

23:31
    Sešívaní nahazují puk za Šilhanovu branku a viditelně by si chtěli vytvořit stálejší tlak, to se jim ale moc nedaří.

24:20
    Až teď se dokázali domácí udržet v pásmu, Jágrovo „jágrovské“ projíždění útočným pásmem ale nakonec nemělo valného výsledku. Puku se zmocnili Piráti.

25:24
    Králíček poslal puk za Němečkovu branku, kde o něj Piráti dál bojují.

25:39
    A hosté nakonec ve 26. minutě otáčejí stav zápasu. Střelu Králíčka z pravého kruhu Němeček vyrazil do nejhoršího možného místa – po jeho pravém rameni totiž číhal TOBIÁŠ HOLKA a ten už puk v pohodě poslal do prázdné branky. Asistence: Filip Králíček, Jan Klika.

26:53
    Nejspíš z frustrace teď domácí Moravec srazil hostujícího útočníka velice nevybíravým způsobem. Za zásah do oblasti hlavy a krku dostává pětiminutový trest a Moravec navíc osobní trest do konce utkání.

28:13
    Piráti si užívají dlouhou přesilovku a zatím se po celou dobu drží v útočném pásmu.

28:17
    Piráti se ale o dvě minuty přesilovky sami připravili špatným střídáním. Trest odpyká Prokeš.

29:00
    Hosté jsou i nadále aktivnější a proti opařeným slávistům se dostávají ke střelám, žádná z nich ale nebyla vyloženě gólová.

29:39
    Štefančík ujížděl sám na bránu, zahákoval ho Svoboda a chomutovský útočník tak pojede trestné střílení!

29:39
    MARCEL ŠTEFANČÍK úlohu splnil na jedničku, když prostřelil Němečka pěknou ranou pod vyrážečku. Chomutov se tak ujímá dvoubrankového vedení.

30:17
    A teď navíc přichází na led vyloučený Prokeš, takže Pirátům pokračuje přerušená pětiminutová přesilovka

30:59
    Koláček bleskově projel pravé křídlo a Chomutovští pokračují v tlaku.

31:19
    Koláček celou akci sám zakončil, Němečka zkoušel z pravého kruhu obstřelit, sešívaný gólman ale puk skvěle ukryl v lapačce.

31:44
    Rulc po dlouhé době vyhodil a osvobodil domácí.

31:53
    Domácí jsou konečně v plném počtu.

32:29
    Sešívaní pouze vyhazují na branku Šilhana, jen těžko se jim teď bude proti rozjetým Pirátům srovnávat.

32:55
    Svoboda byl dalším chomutovským útočníkem, který jel na branku úplně sám! Svůj nájezd naštěstí pro Slavii zakončil jen střelou do pravé tyče.

33:53
    Po velmi dlouhé době tady byla i dobrá šance pro slávisty. Martinec vystřelil z mezikruží a puk Šilhanovi projel mezi betony. Teď si oddychly hosté, protože kotouč se nakonec kutálel jen mimo branku.

34:42
    Teď už pálili zase Piráti. Němeček si připisuje úspěšný zákrok.

35:01
    Brummel byl tísněn dvěma útočníky a nedokázal puk vyhodit. Pokračuje tlak Pirátů.

35:14
    A hned z toho byl další nebezpečný závar, po kterém Němeček raději ukryl kotouč v lapačce.

35:29
    Další zákrok slávistického gólmana, který si teď na slabé vytížení rozhodně stěžovat nemůže.

35:50
    Labuzík napadal v útočném pásmu, ale Piráti se ho snadno zbavili.

36:08
    Po vyhození Chomutova to vypadalo na zakázané uvolnění, jenže rozhodčí nepískali. Puk tak chtěl rozehrát brankář Němeček, což se příliš nepovedlo a Čech z velkého úhlu pálil na poloprázdnou branku. Tu nakonec těsně minul.

37:25
    Po nepřehledné situaci Piráti odskakují už do tříbrankového vedení. Po střele JOSEF KOLÁČKA se puk odrazil od výstroje Němečka do sítě. Asistence: Jan Urych.

38:25
    Sešívaná lavička se snaží navzájem burcovat, ale mladí Piráti teď hrají s velkým přehledem.

38:52
    Petrásek tvrdě narazil Paláta na mantinel u střídaček, bude se vylučovat. Sešívaní ale pokračují ve výhodě.

39:27
    Slavia vyslala alespoň pozdravnou střelu na Šilhana, který kotouč chytil do lapačky.

39:29
    Petrásek si jde za zmíněný zákrok odpykat dvě minuty.

39:38
    Labuzík vystřelil z první, jeho ránu ale Šilhan dobře lapil.

39:49
    Stejně tak si chomutovský brankář poradil i s tvrdou ranou Srdínka. Je tady nejspíš poslední vhazování ve druhé třetině.

40:00

Ve druhé třetině přišel šok pro Slavii, která dostala tři branky a nedala žádnou. Sérii slávistického nezdaru načal ve 26. minutě Holka, který otočil skóre na 2:1. Následovala úspěšné trestné střílení Štefančíka a na 4:1 pak zvyšoval šťastnou brankou Koláček. Slavia navíc přišla o Moravce, který po tvrdém faulu dostal trest do konce utkání. Zvrat zápasu tak už teď bude pro domácí hodně těžký, pořád ale zbývá dvacet minut hry. Třetí třetina začne přibližně v 16:36.

40:01

40:38
    Slávisti si vytváří tlak a zasypávají Šilhana střelami.

40:59
    Martinec měl skvělou možnost na pravém křídle, bohužel mu puk sjel a Šilhan už se mezitím stačil přemístit. Nakonec Piráti Martince o puk obrali.

41:29

42:37
    Tak tohle už vypadá pro Slavii hodně špatně. Po další rychlé akci se před brankou dostal k puku ONDŘEJ ČECH, který měl dostatek času přesně zamířit a poslat puk bez problémů do sítě. Asistence: Tadeáš Svoboda.

43:20
    Ke střele se osmělili i slávisti, Šilhan kryje.

43:44
    Iljuk byl až moc aktivní a při dorážce sekl Němečka do lapačky. Odsedí si tak dvě minuty.

44:15
    Labuzík kroužil útočným pásmem, Slavii to ale nepřineslo žádnou větší šanci.

44:48
    Marné dobývání hostující branky, Piráti jsou zatím v klidu.

45:44

46:38
    Je tady ale další přesilovka pro Slavii. Urych vyloučen na dvě minuty za hákování.

47:36
    Ani teď se Slavii nedaří podržet pásmo.

47:57
    Slavia začíná znovu od vlastní branky.

48:04
    Labuzík se konečně dostal do šance, když si najel na odražený puk. Jenže Slavii není přáno, Labuzíkova střela trefila brankáře do výstroje.

48:48

49:46
    Slávisti ze dvou přesilovek nic nevytěžili a nevypadá to, že by měli ještě zápas zvrátit.

50:15
    Teď se o to ale pokusil Svoboda, kterého hosté nechali před Šilhanem úplně volného. Ani on ale na chomutovského brankáře recept nenašel a svůj nájezd zakončil střelou do pravého ramena,

50:44
    Další střela sešívaných, kteří chtějí alespoň opravit skóre k přijatelnější podobě.

51:43
    Tohle už je ze strany Slavie totální zmar. Po tlaku Slavie ujel do přečíslení TADEÁŠ SVOBODA. Chvíli počkal na spoluhráče a nakonec na pravém kruhu zvolil parádní střelu, která proletěla šibenicí slávistické branky. Asisitence: Michael Prokeš.

53:22
    Tlak Pirátů proti lehce odevzdané Slavii pokračuje. O snížení se pokusil střelou mezi kruhy Rulc, chomutovský brankář je teď ale téměř nepřekonatelný.

54:07
    O puk se teď bojuje v rohu kluziště, ze třetiny Slavie ho nakonec vyváží Labuzík.

54:49
    Slávisti získali pásmo nahozením od modré, postrkování před brankou dokresluje slávistickou frustraci.

55:42
    Chomutovské hráče dostal ze třetiny ofsajd, zápas už se spíše jen dohrává.

56:14
    Ještě je tady jedna šance pro Slavii snížit stav zápasu. Domácí střídačka toho využívá k tomu, aby si alespoň nacvičila přesilovku.

56:21
    Srdínko teď ve skvělé příležitosti promáchl.

„Dejte alespoň góla!“ Jasný pokyn domácího trenéra ze střídačky.

56:48
    Dominik Němeček dobře vystřelil, po teči jednoho z Pirátů puk skončil mimo poloprázdnou branku. Zase trochu smůly pro Slavii.

57:39
    Další střela prosvištěla těsně mimo. Tentokrát ji vyslal Palát.

58:02
    Puk do pásma zavezl Jágr a svou akci následně i zakončil. Smůla se ale ne a ne od slávistů odlepit, Šilhan znovu úspěšně zasahuje.

58:14

58:39
    Piráti ještě kombinují za brankou.

58:49
    Tak tohle je pro domácí možná až moc kruté. Po rychlé akci Pirátů se střelou z první prosadil TADEÁŠ SVOBODA. Asistence: Jan Spudich, Michael Prokeš.

59:26
    Sešívaní prohrávají 1:7 a už by se nejradši viděli v šatně.

Konec zápasu. (17:06:31)

Jakub Slunečko

Branky a nahrávky: 8. Labuzík (Slavíček) – 18. Štefančík (Koláček, Vaněk), 26. Holka (Králíček, Klika), 30. Štefančík, 38. Koláček (Urych), 43. Čech (Svoboda), 52. Svoboda (Prokeš), 59. Svoboda (Spudich, Prokeš)