Havlíčkův Brod – Kometa Brno 5:4 (kon.) | HC Plzeň – Ústí n/L 13:0 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Letňany 8:4 (kon.) | Třinec – Poruba 5:2 (kon.) | Zlín – Warriors Brno 3:0 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 4:2 (kon.) | Třemošná – Kladno 2:6 (kon.) | Havířov – Přerov 5:2 (kon.)
Žďár n/S – Pardubice 4:1 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 1:7 (kon.)
HK MD Šumperk – Vítkovice 6:3 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 3:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:4 (1:0, 0:3, 4:1)
HC Kometa Brno
Sobota 02.12.2017, 11:15 • Zimní stadion Kotlina • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 18. kolo

Dobrý den, z útrob havlíčkobrodské Kotliny. Vítám vás u on-line přenosu mládežnického hokeje. Dnes je na programu poslední tedy 18. kolo extraligy mladšího dorostu. Domácí výběr BK Havlíčkův Brod poměří síly s jihomoravským celkem – HC Kometa Brno. Utkání začíná v 11:15.

Brněnská Kometa v posledních pěti zápasech nasbírala 8. bodů, ale kaňkou na výkonech je skóre 27:18, a také výpadky v jednotlivých třetinách zápasů. Jihomoravané mají jistotu play – off.

Poslední utkání
    HC Kometa Brno – Mountfield HK 3:4

Tým z Vysočiny hrál poslední dva zápasy, proti nejlepším týmům skupiny Střed, ale nedokázal v nich udržet slibné vedení a nakonec získal, alespoň bod.

BK Mladá Boleslav – BK Havlíčkův Brod 5:4 sn

BK Havlíčkův Brod: Vácha – Zych, D. Vacík "C", Kerber, – P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl, Juřica

HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák) – Holcman, Mikulec, Holemý "A", Běhůnek, J. Sedláček, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzin, I. Sedláček, Kos, Rašovský "C", Masař

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí.

00:01

00:20
    Meluzin zavezl kotouč do útočného pásma, ale o puk rychle přišel.

01:00
    Střelu jedno z Brněnských chytil Vácha.

01:20
    Kosova střela z pravého kruhu skončila, opět na Váchovi.

01:40
    Jihomoravané mají více ze hry.

02:00
    Závar před svatyní Bruslařů nekončí gólem, ale hosté budou hrát přesilovku.

02:10
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Prýl – 2 min., nedovolené bránění).

02:25
    Holemého pokus od modré končí na domácím gólmanovi, který si nemůže stěžovat na nedostatek práce.

03:10
    Kometa je v útočném pásmu, ale domácí se skvěle brání.

03:40
    Rašovský tečoval touš těsně před Váchou, ale touš skončila mimo tři tyče.

03:57
    Další práce pro domácího gólmana, který drží Brněnské na uzdě.

04:30
    Klofáčovo nahození od modré našlo vyrážečku Vystavěla.

05:15
    Brno v útočném pásmu, ovšem defenziva Bruslařů je zatím stoprocentní.

05:50
    Váchův pravý beton v akci.

06:25
    Jan Sedláček, teď projel celé hřiště a vystřelili. Jeho pokus skončil na Váchovi, jenž se rozhodně nenudí.

07:19
    Masař se dostal do brejku, když se protáhl po pravé straně, ale jeho bekhendový blafák našel připraveného Váchu!

07:38
    Kopic zůstal za obranou Brna, ale při útočném manévru mu podjely brusle.

08:32
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzin – 2 min., podražení).

09:05
    Mladí Bruslaři musí založit útočnou akci od vlastní branky.

09:50
    Boj o puk se odehrává u modré čáry v pásmu hostů.

10:05
    Prýlova střela od modré byla před Vystavělem tečovaná, ovšem puk šel mimo branku.

10:55
    Kotouč na holi mají hráči Komety, jenž s ním pobývají ve vlastním pásmu.

11:35
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Furch – 2 min., podražení).

12:06
    Střela od modré nenašla přesný cíl, a puk šel ze třetiny pryč.

12:23
    Dominik Vacík vyzkoušel svojí střelu, ovšem ta mu moc nesedla a jeden z domácích ji nedoklepl za ležícího Vystavěla!

12:40
    Dáňova střela skončila v lapačce hostujícího gólmana.

13:32
    Domácím se nedaří založit kvalitní útok.

14:00
    Erik Meluzin pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, ale zi jej poslílají na zakázané uvolnění.

14:35
    Meluzin si, teď u pravého mantinelu udělal, dva hráče domácích a směřoval si to na Váchu. Maskovaný muž Brodu, jeho pokus vytěsnil ramenem.

15:41
    Zakázané uvolnění na straně Brna.

15:48
    Vystavěl rybičkou chytil puk a zažehnal, tak nebezpečí před s ojí svatyní.

16:05
    Hra se nám dorovnává, ačkoli domácí borce to stojí spoustu sil.

16:30
    Bruslaři napadají rozehrávku Brňanů, ovšem ti se i přes presink domácích dostali do útočného pásma.

16:55
    Brabenec střílel od levého kruhu a jeho střela skončila na Váchovi!

17:25
    Petr Žák byl dvakrát blízko branky, ale ani jeden pokus neskončil za brankovou čárou.! Nejprve tečoval střelu od modré, a tu zastavil Vácha. Napodruhé byl úspěšnější gólman domácích, jenž si pohlídal kličku Žáka!

18:22
    Brno se rozherálo k velkým výkonům, ale proti změně stavu je dnes výborný Vácha!

18:45
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Tlak Brna dostává výraznou trhlinu, a to brankou domácích! Dominik Vacík od modré střílel na Vystavěla, ale puk před ním tečoval FILIPEM PÁRTLEM, jenž puk nasměroval ke vzdálenější tyči! Asistence: Dominik Vacík,

19:32
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kopic – 2 min., faul kolenem).

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku, která nám nabídla hru na jednu branku. Hráči Komety Brno dobývali svatyni Štěpána Váchy, ale domácí gólman si se všemi střeleckými pokusy poradil. Bruslaři v první třetině hráli dvojnásobnou početní výhodu,ale nevyužili jí. Kometa se rozehrála ke konci třetiny, ovšem její tlak nenesl kýžené ovoce, neboť se prosadili domácí hokejisté. Střelu Dominika Vacíka usměrnil za Vystavělova záda Filip Pártl, jenž určil prozatimní stav utkání. Druhá třetina začne přibližně ve 12:05.

20:01

20:15
    Meluzin projel do útočného pásma, avšak jeho přihrávka na druhou stranu kluziště skončila mimo útočné pásmo Bruslařů.

20:40
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno využívá početní výhodu! Jakub Brabenec vystřeli od levého kruhu na branku, ovšem směr kotouče změnil PATRIK FAJMON, jenž překonal bezmocného Váchu! Asistence: Jakub Brabenec, Jan Holemý

21:15
    Domácí se dostali do zajímavé šance, ovšem Prýlova dorážka nepřinesla branku!

22:38
    Shluk před domácí svatyní nekončí brankou hostů, i když ti doráželi na Váchu. Domácí fantom se svými obránci vše zvládnul!

23:24
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Klofáč – 2 min., sekání).

23:30
    Domácí se hned zkraje osvobozují.

24:05
    Kometa kombinuje v útočném pásmu, avšak střela z pravého kruhu končí v ochranné síti.

24:20
    Kopic vyhodil černou gumu ze svého pásma.

24:42
    Erik Meluzin z levého kruhu trefil pravou tyč!

24:59
    Tlak Brněnských hráčů tlumí brankář Vácha.

25:20
    Postavení mimo hru v podání Jihomoravanů.

25:34
    Bruslaři, kteří čekali, až do hry naskočí Klofáč se hned hrnuli do útoku. Jejich snažení končí postavením mimo hru.

26:15
    Pártl chtěl najít pžed brankou svého spoluhráče, ale jeho příhra byla zablokovaná.

26:40
    Filala dával k bližší tyči na Kopice, avšak jeho přihrávku vyrazil Vystavěl.

27:12
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Rašovský – 2 min., faul kolenem).

27:23
    Josef Dáňa mohl překlopit vedení na stranu Bruslařů, jenže bekhendový blafák, fantasticky zlikvidoval Vystavěl pravým betonem!

27:52
    Marek Vystavěl několikrát podržel své spoluhráče skvělými zákroky.

28:08
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzin – 2 min., nedovolené bránění).

28:37
    Fantastický Marek Vystavěl! To je neuvěřitelné co teď lapil hostující gólman. Puk po několika odrazech našel před brankářem Komety Patrik Vacík, jenž si Vystavěla položil. Ačkoli byl brankář hostů v nepřirozené poloze, tak zastavil Vacíkův bekhendový blafák svojí holí!

30:07
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (D. Vacík – 2 min., nedovolené bránění).

30:31
    Postavení mimo hru ze strany Komety.

30:38
    Bruslaři se osvobozují a hosté začínají od vlastní branky.

31:22
    Holemý si sjel s kotoučem, až před Váchu na kterého vypálil, ovšem domácí brankář kryje!

32:12
    Kometa byla blízko druhé brance. Vácha vyrazil touš před sebe a nejrychleji u ní byl jeden hráč hostů, jenž ho nahodil zpět na domácího gólmana. Ten s dávkou štěstí nekapituluje!

32:57
    Hra má teď neskutečný spád a hraje se na obě branky.

33:20
    V útočném snažení hráči Brna, ovšem ti narazili na útes zvaný Vácha.

33:50
    Holemý to udělal mazácky, když obešel dva hráče Brodu, avšak jeho křižná přihrávka nebyla přesná.

34:15
    Pokus Bruslařů končí mimo tři tyče.

35:24
    Kometa otáčí vývoj utkání! To byla krásná akce JANA SEDLÁČKA, jenž projel celé útočné pásmo a nasměroval si to k Váchovi. Sedláček projel z pravé strany a jeho zakončení ke vzdálenější tyči bylo bezchybné! Asistence: Petr Žák, Jakub Kos

35:35
    Mohlo být vyrovnáno! Dan Fiala tváří tvář neuspěl proti Vystavělovi.

36:39
    Skrumáž před domácí svatyní končí třetí brankou Brna! Mezi kruhy se objevil JAKUB MASAŘ, jenž prostřelil Váchu mezi betony! Asistence: Daniel Mikulec.

36:50
    Josef Vyvial opět mohl snížit, ale ani on nevyzrál na Vystavěla, jenž drží svůj tým v klíčových momentech!

39:20
    Nahození od modré si pohlídal hostující gólman.

39:33
    Dominik Vacík to zkoušel od modré, ale s tím neměl problém Vystavěl.

39:50
    Vyvial to vzal na sebe a neuspěl. Nejprve prošel mezi dvěma protihráči, ale touš si hodil, až moc před sebe.

40:00

Druhá perioda byla vyrovnaná, ale na góly ji vyhráli hosté 0:3. Nejprve v početní výhodě vyrovnal skóre Patrik Fajmon a o několik minut později se prosadil Jan Sedláček Bruslaři mohli rychle kontrovat na druhou branku soupeře, ovšem Fila minul. Domácí měli jako v první třetině možnost dvojnásobné početní výhody, ale v ní se zaskvěl vynikajícími výkony brankář brněnské Komety Marek Vystavěl. Jihomoravané posilněni výkonem svého brankáře přidali, i třetí branku. Jakub Masař se prosadil z pravé strany, když zakončil mezi beton. Třetí třetina začne přibližně ve 12:55.

40:01

40:11
    Brabenec mířil nad rameno Váchy, avšak jeho zakončení chyběla přesnost. Přesto si domácí gólman připisuje další zákrok.

40:54
    První zákrok v této třetině má za sebou i Marek Vystavěl, jneež lapil střelu jedno z domácích útočníku.

41:25
    Zmatky v havlíčkobrodské obraně využívá Kometa k útoku.

42:30
    Brňané se hrnou dopředu a domácí je stíhaní s elegancí.

43:00
    Kopic to vzal na sebe, ale nespěl.

43:22
    Soupeř začíná útočnou akci z vlastní poloviny. Nutno říci, že se mu nevede.

43:48
    Bruslaři snižují na rozdíl jediné branky! Patrik Vacík našel volného JOSEFA VYVIALA, jenž udělal pár kroků k vylepšení palebné pozice. Osmadvacítka dokázala prostřelit Vystavěla mezi rukou a tělem! Asistence Patrik Vacík

46:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Prýl – 2 min., vysoká hůl).

46:48
    Kometa využívá přesilovou hru! Jan Holemý nahrál od modré čáry na vrcholek levého kruhu ERIKU MELUZINOVI, jenž střelou zápěstím překonal Váchu k bližší tyči! Asistence: Jan Holemý, Jakub Brabenec.

48:42
    Tlak Brna pokračuje i po brance. Střela od modré nebyla přesná, ale další už našla připraveného Váchu.

49:25
    Fila dostal puk do pásma, ale jeho útočné snažení nikdo nepotpořil, takže hra se stěhuje před Váchu.

49:36
    Domácí gólman je opět v permanenci, když zlikvidoval další pokus hostů.

50:12
    Střela jednoho z domácích našla připraveného Vystavěla.

50:22
    Drama může začít! Domácí center Marek Kopic vyhrál buly a puku se zmocnil FILIP KLOFÁČ, který prostřelil Vystavěla k pravé tyči! Asistence: Marek Kopic.

50:59
    Jakuba Brabence sroloval u mantinelu Dominik Vacík a hostující hráč se zvedá jen za pomoci lékařské pomoci!

51:37
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Fajmon – trestné střílení, hákování).

51:37
    Je vyrovnáno! PATRIK VACÍK se rozjel k nařízenému trestnému střílení a uspěl. Domácí hráč nic nevymýšlel a střelou k levé tyči vyrovnává!

52:33
    Domácí jsou na koni, ale Brňané se nedají lacině. Teď sledujeme otevřený hokej se šancemi na obou stranách.

52:46
    Bruslaři si vzali své vedení zpět! Shluk před Vystavělem končí pátou, jelikož střela jednoho z domácích neskočila v síti, tak puku se ujal MAREK KOPIC. Ten propálil změť těl před sebou a puk skončil u levé tyče!

52:46
    Oddechový čas pro hosty.

53:15
    Petr Žák mohl vyrovnat, ovšem jeho zakončení přečetl Vácha, jenž chytá!

54:10
    Hraje se nahoru dolů a oba týmy vědí o co se dnes hraje.

54:35
    Houf hráčů bylo před Váchou a puk si skoro našel cestu za brankovou čáru, avšak pravý beton Váchy byl proti!

55:20
    Trojice domácích útočníku přečíslila obranu Komety. Vše vyřešil Vystavěl!

56:05
    Tlak domácích Bruslařů utnuli Brňané, kteří se hnali dopředu. Avšak jejich snažení končí na defenzivě domácího celku.

57:02
    Se šancemi se nám teď roztrhl pytel, jelikož oba týmy usilují dát další branku. Proti změně stavu jsou zatím oba brankáři.

57:46
    Kometa v další šanci, ale střela našla bránícího hráče.

58:05
    Souboj o černou gumu se odehrával v pásmu Bruslařů, jenž ho také získali. Domácí hokejisté se hnali do brejku, ale ten byl rychle zastaven.

58:52
    Kometa má velký tlak,který domácí zatím ustáli.