Jihlava – Pardubice 5:4 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 1:2 (kon.) | Zlín – Sparta 3:5 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 6:5 (po pr.) | Kladno – HC Plzeň 2:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:0 (kon.)
Slavia – K. Vary 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:4 (0:1, 2:1, 2:2 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 02.12.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

Dámy a pánové, dnešní utkání je u konce. Zápas samotný byl reklamou na hokej, nechyběly tomu emoce, góly a ani šance. Jihlava ztrácela gól od 21. sekundy utkání, dokázala se ale zvednout a po dvou třetinách byl stav zápasu 2:2. Ve třetí třetině dokonce vývoj utkání otočila zásluhou Judy, za Dynamo ale srovnal Rozlílek. Na konci 58. minuty skóroval domácí Kardoš a vypadalo to, že tři body zůstanou v Jihlavě. Hosté však srovnali 12 sekund před koncem a šlo se do prodloužení, ve kterém rozhodl o dvou bodech pro Duklu Chlubna a ukončil tak tuto bitvu. Ode mě je to dnes vše, užívejte sobotního odpoledne a u dalších onlajnů někdy přístě napočtenou. (14:06:49)

60:26
    Dukla právě vstřelila branku!
    Krásný gól domácích znamená dva body pro Jihlavu. Domácí šli do přečíslení 3 na 2 a Juda střílenou nahrávkou dal šanci tečovat pokus TOMÁŠI CHLUBNOVI, který situace využil a mladší dorostenec tak prožil povedený start. Asistence: Miroslav Juda.

60:01

Neskutečny konec třetí třetiny, kdy to vypadalo, že Jihlava půjde pro tři body, 12 sekund před koncem ale srovnával Rozlílek a zápas jde tak do prodloužení.

60:00

59:48
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Neskutečný závěr utkání a nutno říci, že gól to byl smolný, možná i vlastní! Rozlílek pálil po přihrávce od Cháry a kotouč se v klubku těl před brankou divně doklouzal až do brány, za střelce byl tak označen VÍT ROZLÍLEK. Asistence: Dominik Chára.

59:08
    Kombinace do prázdné se hostům nepovedla, Jihlava navíc dobře brání a dokázala vyhodit ven z pásma.

59:00
    Oddechový čas pro hosty. Zřejmě bude pokračovat hra v šesti.

58:49
    Ohromná šance Tobiáše, který se zleva řítil sám na Juřičku, zbytečně se ale unáhlil a vystřelil brzo!

58:34
    Dynamo hraje v šesti lidech!

57:45
    Paradoxně více šancí posledních minut mělo Dynamo, ale skórovala Dukla a gól je to důležitý. Brož posunul puk před branku na JINDŘICHA KARDOŠE a Dukla je ve vedení o jednu trefu. Asistence: Vítězslav Brož.

56:44
    Poul se obtočil okolo brány, zakončil a překvapil Juřičku, následné přerušení hry vyústilo v menší strkanici, žádný trest udělen nebyl.

55:41
    Střídání domácích připomínalo místy slavné finské během EHT, na ledě toho využil Tobiáš a stáhl si puk na střed, individuální akci zakončil střelou, Juřička si připsal zákrok.

53:54
    Velmi dobře sehraná přesilovka z hostující strany. Střely, nahrávky, kombinace, to vše vyvrcholilo přihrávkou na Blažeje stojícího u levé tyče. Blažej si všiml VÍTA ROZLÍLKA na druhé straně a hostující kapitán procpal puk mezi betonem a pravou tyčí. Asistence: Daniel Blažej, Tomáš Zeman.

53:04
    Rozlílek z voleje ostrou střelou prověřil Juřičku, který dnes není v optimální formě, Juřička ale těžkou střelu zkrotil.

52:54
    Kardoš v útočném pásmu podsekl jednoho z pardubických hráčů a je vyloučen.

52:10
    Tobiášův pokus vytáhl Juřička špičkou betonu, hosté navíc vyhodili na icing.

51:16
    Puk si utrhl pro sebe dobře hrající Chlubna a dostal se tak do úniku, na zádech měl dva psy rasy Dynamo a musel tak střílet, trefil Nečase a není vůbec spokojen se zakončením.

50:39
    Vypadá to, že Dynamo přecejen druhý dech chytlo a drží domácí dobrou minutu v pásmu.

49:35
    Hosté se nyní nemohou vůbec dostat do pásma, nedaří se jim chytit herní tempo, naopak domácí procitli a svého soka přehrávají.

48:52
    Další trefa byla na cestě. Krajíček dostal kotouč na osu hřiště a z první pálil avšak nepřesně.

47:06
    Je vidět, že domácí dostali klid na hokejky, připadají mi nyní více v klidu. Klid ale výrazně změnil Juřička, který svou rozehrou trefil pukem Poula přímo do těla a jenom shodou náhod neinkasoval!

45:40
    Červené světlo za brankou svítí, zelené taktéž, Dukla vede 3:2! A opět u toho byla dvojka Chlubna – Juda, jenom se prohodily role. Chlubna z mezikruží přistrčil na MIROSLAVA JUDU, který puk doklepl do prázdné a obránce nestihl reagovat. Asistence: Tomáš Chlubna.

43:55
    Pardubice se po delší době dokázaly vydat dále než metr za modrou čáru, střelu Hybeše shrábl Juřička do lapačky.

42:44
    Dukla výrazně zlepšila pohyb na ledě a přidala na aktivitě, Pardubice se musí hodně ohánět, aby udržely stav 2:2.

41:33
    Pigl zachytil kotouč ještě v útočném pásmu, bohužel pro něj si neporozuměl v práci s hokejkou, proto Dynamo otočilo hru na Juřičkovu bránu.

40:15
    Jihlava začala aktivně, jenže nic nevytěžila z dohrávání přesilovky, stále ale zůstává v útočném pásmu.

40:01

Šír měl ještě těsně před koncem možnost na gól, siréna mu však zakončení zkazila. Viděli jsme druhou periodu utkání, jehož krása mírně opadla, stále je to však zápas z kategorie těch atraktivnějších. Více ze hry má Dynamo, jenže mu chybí góly a Dukla trestá. Po gólech Zadražila a Chlubny dokázala tak stav utkání srovnat na 2:2. Třetí třetina začne cca v 13:30.

40:00

39:35
    Tyč cinkla po střele Smolka od modré!

38:27
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Blažej – 2 min., nedovolené bránění).

38:15
    První start za starší dorost a první gól. To je premiéra. Juda přihrávkou na druhou stranu brankoviště našel úplně volného TOMÁŠE CHLUBNU, který překonává Nečase! Spoluhráči navíc Chlubnovi vzali kotouč na památku, aby z toho také něco měl. Asistence: Miroslav Juda

38:01
    Až v tuto chvíli se povedlo Duklákům osvobodit a založit akci v útočném pásmu.

37:18
    Dynamo taví celou pětku Dukly v jejich pásmu, Jihlava ještě vlivem icingu vystřídat nemohla. A tlak pokračuje...

36:34
    Dukla sice z pásma vyhodila, ale na icing, kterých je v této třetině mnoho.

35:00
    Na druhé straně po střele jednoho z hostí cinkla tyč a odražený puk od ní dostal sudí Skopal do míst, kam opravdu nechcete jako muž dostat, vypadá, že bolest rozjede a budeme moci pokračovat.

34:38
    Juda se nyní výborně prosmýkl mezi bránící dvojkou hostí, kotouč ale nezpracoval dobře.

33:57
    Po poměrně tvrdém střetu zůstal na zemi ležet Šír a nevypadá to s ním vůbec dobře. Naštěstí se ale zvedl a odjel za doprovodu lékaře po svých na střídačku, kde je ošetřován.

32:56
    I přes icing a vhazování v obranném pásmu se ale Dynamo k gólu dostalo. Hybeš nahrál do jízdy TOMÁŠI ZEMANOVI, který byl v obležení dvou obránců Dukly. Marné bylo volání trenéra Moravce, aby k němu přistoupili blíže a Zeman z levého kruhu vypálil, o pravou tyč poslal hosty do vedení. Asistence: Filip Hybeš.

32:35
    Icing nejdříve spáchali hosté, o pár sekund později opět.

32:07
    Škoda pro domácí, Chlubna dostal puk do jízdy na hranici pravého kruhu, jenže pokračuje v trendu padání hráčů na led, jako tomu včera bylo v extraligovém utkání proti Boleslavi a v nadějné pozici tak kotouč ztratil.

30:43
    Zeman nasadil na jízdu přes celé kluziště a snažil se nahrát na lepší pozici, než ve které byl on, jeho spoluhráči ale řešení nepochopili.

29:06
    Juřička si zahrál na nervy domácích příznivců, vůbec netušil o protihráči za sebou a puk pustil, kotouč se dostal až kousek před brankovou čáru, domácí obrana ho ale duchapřítomně poslala pryč.

27:23
    Výborný obranný zákrok předvedl hostující Hybeš, krásně totiž zbavil puku Velebu pomocí hole. Hosté ale z tohoto nedokázali využít volnost v domácí obraně a Dukla je tak nastěhovaná v pásmu.

27:00
    Sudí ztratili puk ve skrumáži z dohledu a proto přerušili hru.

26:15
    Dobrá, zhruba dvouminutová pasáž končí gólem domácích! Rostoucí nátlak na hostující obranu ukončila přihrávka Filipa mezi kruhy, kde stál MARTIN ZADRAŽIL a švihem prostřelil Nečase. Asistence: Jakub Filip.

25:18
    Veleba nyní tvrdým hitem poslal na zem Zemana, obecně v této pasáži hry domácí nešetřili tvrdými střety a Dynamáky to hodně dle jejich výrazů bolelo.

24:31
    Zakázané uvolnění Dynama a Jihlava posílá čerstvé síly do útoku.

24:15

22:51
    Z ostrého úhlu to zkusil Rohlík, Juřička byl ale připraven utěsnit svoji pravou tyč. První minutu přesilovky sehráli hosté dobře a vůbec nepustili Duklu z pásma, až díky špatné rozehrávce se povedlo domácím osvobodit se.

22:15
    Hůl Veleby navíc vystřelila vysoko, přesněji do obličeje jednoho z Pardubických a Veleba je tak vyloučen.

21:46
    Vstup do druhé třetiny je nápadně podobný té první, Pardubice diktují tempo hry a Jihlava se pouze brání.

21:00
    Zblízka střílel na Juřičku Trejbal, trefil ale pouze ochrannou síť nad ledem.

20:23
    Chára zastavil Judu v honbě za pukem, Dynamo tak v útočném pásmu zůstane o dost déle, než chtělo.

20:01

Konec první části, do které hosté vstoupili výborně a skórovali po 21 sekundách zásluhou Tobiáše. Dále se nic moc zvláštního neudálo a první třetina je minulost. Další začne cca v 12:44.

20:00

19:47
    Pardubice vyhodily z pásma proti pravidlům a celá pětka si tak na ledě pobude o něco déle.

19:27
    Jihlava se s koncem třetiny osmělila a hrozí taktéž, jeden z domácích hráčů se ale ocitl v brance místo puku a hra je přerušena z dúvodu postavení v brankovišti.

18:26
    Trejbal dostal kotouč mezi kruhy od Tobiáše a vystřelil, pokus mířil vedle levé šibenice.

17:51
    Zatím nám hra nabízí pěkné tempo, odsýpá to, často se nepřerušuje, hře navíc pomáhá i metr sudího Skopala, který vylučuje za jasné zákroky a zbytečně do hry nevstupuje.

16:29
    Kardoš zachytil puk v pásmu a vrátil kotouč na aktivního Pigla v předbrankovém prostoru, místo střely ale přišla nahrávka a diváci si jenom povzdechli.

15:39
    Juda to zkoušel podobně jako Smolko, přihrávku na Chlubnu ale neprotlačil přes obranu.

14:54
    Dukla se rozjela do tandemu 3 na 2, pas od Smolka si zpracoval Veleba a bekhendem střílel, rozezvučil však pouze pravou tyč!

14:08
    Hra se soustředila do mnoha osobních soubojů, jeden z nich předvedl Pigl když donutil protihráče odevzdat kotouč pod pohrůžkou dohrání u mantinelu.

13:29

12:16
    Pigl to nemyslel vůbec zle, ale jeho přihrávka podjela hráčům ve žlutém pod nohami, čehož využil Zeman a kličkou do protipohybu si položil Juřičku, domácí brankář ale vytáhl lapačku a puk zastavil!

11:29
    Rohlík za domácí brankou osladil život jednomu z domácích plejerů a s pomocí hokejky držené obouruč ho zarazil do mantinelu. Dukla má tak druhou přesilovku.

11:00
    Rouha přiklepl na Rozlílka, jeho střela z mezikruží byla opět zastavena bránící dvojkou hráčů, Dukla ale opět vyhodila na icing.

09:58
    Svoboda tvrdě narazil Šíra na mantinel za vlastní brankou, pokud by byl Šír v předklonu, byl by to hodně ošklivý střet, naštěstí se nic takového nestalo. Jihlava mezitím spáchala icing a hned si sudí vytáhli hráče, kteří samozřejmě jeli střídat a na hřišti vůbec nebyli.

08:24
    Úlovec chtěl vypustit svoji jedovku, puk mu od hole ale uskočil a musel tak volit nahrávku, ta mířila pouze do hole hostujícího hráče, který poté vyhodil z pásma a dopřál střídání spoluhráčům.

07:59

07:53
    Filip si puk ze vzduchu ve středním pásmu sklepl holí v úrovni své hlavy a hra je přerušena.

07:09
    Střela Pigla z úhlu jednak netrefila zařízení, také vyhodila domácí z útočného pásma, Pardubice se zatím dobře brání.

06:32
    V oslabení ale mohlo Dynamo udeřit podruhé! Z ničeho nic měl před sebou Juřičku Šír, jeho nejistá střela ale nepřinesla vzruch na stadion.

05:59
    Veleba si najížděl ke střele z levého kruhu, cestu mu ale překřížil Dubovčí a nasadil mu stoličku. Je tedy vyloučen za podražení.

05:16
    Rozlílek pouštěl kotouč za sebe na spoluhráče, kteří tam nebyli a Dukla se tak zase na chvíli dostala do útoku. Chlubna si našel cestu mezi dvěma obránci, ti mu ale vystavili stopku.

04:53

04:09
    Leder pálil od modré, Juřička vyrazil betony. O pár sekund později se celá akce opakovala, stav utkání se ale neměnil.

03:22
    Ze souboje o puk vyšla lépe Dukla a kotouč vyhodila z pásma. Byl tu i náznak šance, Chlubna však zazdil přihrávku na rozjetého kolegu.

02:53
    Piskačova chyba v rozehrávce dala příležitost na další trefu Dynama, Piskač musel hasit nájezd Zemana faulem a dostává dvě minuty za hákování.

01:44
    Chyba Juřičky na rozehrávce znamenala zisk puku pro Pardubice, z modré střílel Leder, pouze do bruslí prvního hráče.

00:56
    Jihlava se vymanila z úvodního tlaku a dokázala se dostat ke střele, Nečas ale nepřipustil drama a kotouč podržel. Následné buly vyhráli hosté a vydali se vpřed, dlouho ale v pásmu nepobyli.

00:21
    Zběsilý nástup Pardubic do utkání přináší vedení! Po buly vyhraném Rohlíkem se kotouč dostal k ONDŘEJI TOBIÁŠOVI, hostující forvard střelou z první překonal Juřičku. Asistence: Ondřej Rohlík.

00:09
    Dynamo začalo velmi aktivně a napadalo hned po úvodním buly, Juřička musel puk podržet, aby uklidnil své kolegy.

00:01

Hosté si dali s příchodem mírně na čas, začne se tedy zhruba o minutku, dvě později.

Pohled do tabulky nám po třech utkáních moc neukáže, přesto ale se jedná o souboj dvou sousedů. Dynamo je na 9. místě se třemi body a bilancí 1-0-0-2, Jihlava je o místo níže s bilancí 0-1-0-1, má tak odehráno o zápas méně.

HC Dukla Jihlava: Juřička (Maláč) – Piskač, Marek (A), Veleba (C), Barák, Zvěřina, Svoboda, Smolko – Chlubna, Juda, Filip – Brož (A), Pigl, Kardoš – Úlovec, Krajíček, Zadražil
    trenér: Štěpán Moravec

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Růžička) – Leder, Dubovčí, Hybeš, Blažej (A), Pejzl, Secký – Rozlílek (C), Rouha, Zeman – Tobiáš, Rohlík, Trejbal – Poul, Kostka, Šír – Chára (A)
    trenér: Michal Mikeska

Rozhodčí: Skopal – Nechvátal, Rampír.

Dobrý den všem příznivcům mládežnického hokeje. V pravé poledne vypukne na Horáckém zimním stadionu 4. kolo nadstavby NOEN Extraligy staršího dorostu. Utkají se týmy HC Dukla Jihlava a HC Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 27. Zadražil (Filip), 39. Chlubna (Juda), 46. Juda (Chlubna), 58. Kardoš (Brož), 61. Chlubna (Juda) – 1. Tobiáš (Rohlík), 33. Zeman (Hybeš), 54. Rozlílek (Blažej, Zeman), 60. Rozlílek (Chára)

Rozhodčí: Skopal – Nechvátal, Rampír