Chabarovsk – Kunlun 3:4 (po pr.) | Barys – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 5:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 03.12.2017, 12:00 • Barys Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Souboj dvou tabulkových sousedů. To je zápas mezi Astanou a Magnitogorskem. Astana má na svém kontě 58 bodů a je šestá ve východní konferenci. O bod výš a o pozici výše je pak Magnitogorsk. Oba mají velmi podobné statistiky. Vstřelené branky 98 – 107 a obdržené 100 – 105.

Barys Astana má hned dva hráče v top 4 kanadského bodování. Třetí je Kanaďan Vey Linden s 45 body (12+33) a třetí Kazach Nigel Dawes s 43 body (30+13). Magnitogorsk má devátého Sergeje Mozjakina s 31 body (15+16).

V prvním letošním duelu uspěl Magnitogorsk na domácím ledě po vítězství 3:2 po nájezdech.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:49
    Astana právě vstřelila branku!
    Na první branku se nečekalo dlouho. Savčenko vypálil od modré, Košečkin vyrazil kotouč na Dawese, který přihrávkou našel ještě LINDENA VEYE. Ten bekhendem zasunul kotouč do branky.
    Asistence: Nigel Dawes, Roman Savčenko.
    00:49 Linden VEY - 1:0

02:30
    Domácí v další útočné akci, ale obrana Metallurgu si tentokrát poradila.

03:16
    Sagadejev pálil po jednom z úniků na Košečkina. Ten vyrazil pravým betonem.

04:15
    Barys Astana mohla jít do dvoubrankového vedení! Před Frattinem zívala úplně prázdná branka, ale domácí borec promáchl.

05:20
    Na chvilku se hostující hokejisté osvobodili a dostali se do útočného pásma. Ale pouze na chvilku. Astana je rychle obrala o puk a vyrazila do protiútoku. Vše domácí zakončili střelou mimo.

06:37
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A hosté z ničeho nic vyrovnávají. DENIS KAZIONOV se dostal k vyraženému kotouči od Karlssona a v pohodě ho dorazil do odkryté klece.
    Asistence: Alexej Běreglazov.
    06:37 Denis KAZIONOV - 1:1

08:06
    Hra je teď plná nepřesností a ani jeden z týmů si nevytváří větší tlak.

09:20
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., držení protihráče).

09:55
    Astana se zatím nemůže usadit v pásmu. Hosté výborně brání.

10:42
    Zatím je to velice nepovedená přesilovka domácích. Ti hrají spíše ve středním pásmu.

11:20

11:40
    Vladislav Kaletnik po ubráněném oslabení vyrazil do útoku a ihned po přejetí útočné modré vypálil na Karlssona. Ten v pohodě kotouč pokryl.

12:35
    Magnitogorsk zvýšil aktivitu oproti prvním minutám a momentálně je nebezpečnějším celkem.

14:03
    Metallurg se stále drží v útočném pásmu a motá hlavu obráncům kazašského celku.

14:31
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., sekání).

15:23
    Magnitogorsk hraje svojí první přesilovku, ale zatím se nedostal do pásma.

16:31

16:43
    Hosté se dostávají na konci první třetiny do vedení! DENIS KOKAREV dostal přihrávku mezi kruhy, potáhl si puk ještě více na levou stranu a prostřelil Karlssona mezi tyčkou a tělem.
    Asistence: Jevgenij Timkin.
    16:43 Denis KOKAREV - 1:2

18:41
    Astana se snažila o rychlou odpověď, ale Košečkin oba pokusy domácích pochytal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou prvních dvacet minut dnešního duelu a spokojenější odchází do kabiny hostující celek. A to i přesto, že inkasoval už v první minutě. Jenže trpělivou hrou Magnitogorsk nejprve vyrovnal a ke konci první třetiny se dostal do vedení. Zápas je ale velice vyrovnaný. Uvidíme, co nám přinese prostřední část.

20:01

20:46
    Mohlo být srovnáno! Nigel Dawes se řítil sám na Košečkina. Zakončoval střelou, ale na výborného ruského gólmana si nepřišel.

21:49
    Astana začala druhou třetinu aktivněji, stejně jako první, ale k druhé brance to zatím nevedlo.

23:13
    Magnitogorsk vedení sice zatím drží, ale v podstatě se ještě nedostal na polovinu svého soupeře s pukem na svých hokejkách.

25:05
    Až teď se po delší době dostali hosté do útoku. Nahození od modré tečoval před Karlssonem Filippi, ale z branky se radovat nemohl.

26:31
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

28:25
    Astaně se přesilovka vůbec nedaří. Dostala se pouze k pár propagačním střelám.

28:31

29:50
    Hra je vyrovnaná. Hraje se nahoru dolu, ale bez výraznějších šancí.

30:22
    Magnitogors zvyšuje na rozdíl dvou branek. Střelu Šenfelda, která se odrazila od zadního mantinelu, dorazil za Karlssona VLADISLAV KALETNIK.
    Asistence: Anton Šenfeld, Sergej Těreščenko.
    30:22 Vladislav KALETNIK - 1:3

30:53
    Po půl minutě se Magnitogorsk raduje počtvrté! DENIS KAZIONOV se dostal ke kotouči v pravém kruhu. Nabruslil si mezi kruhy, kde kolem něj byli čtyři domácí hráči, ale on poslal přesnou ránu do pravé šibenice.
    Asistence: Andrej Čibisov.
    30:53 Denis KAZIONOV - 1:4

30:53
    Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Sergej Kudrjavcev.

33:02
    Astaně se po dvou rychle inkasovaných gólech nedaří. Za to hokejisté Magnitky jsou plni sil a jsou všude dříve.

34:02
    Nyní hosté ujeli dva na jednoho, ale vinou špatné přihrávky se nedostali ani k zakončení.

35:19
    Další útočná akce Magnitogorsku končí ve výstroji Kudrjavceva. Ten ihned rozehrál a poslal do protiútoku svůj tým.

36:00
    Teď stálo při Metallurgu štěstí! Zpoza branky se snažil rychle zasunout kotouč za Košečkina Ševčenko, ale jeho pokus projel pouze pod hostujícím gólmanem, který si ho jen tak tak nehodil do vlastní klece.

36:29
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., podražení).

37:00
    Barys Astana v přesilovce vyslala zatím jeden pokus, po kterém se k puku dostali hostující hráči a vyhazují přes všechny čáry.

38:29

39:19
    Další pokus domácích končí ve výstroji Košečkina.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhá třetina byla vyrovnaná, ale rozhodně spokojenější musí být hokejisté Magnitogorsku. Ti ve druhé dvacetiminutovce přidali dvě branky a odskočili už na 4:1. Jsou tak velice blízko třem bodům a tomu, aby svému soupeři odskočili na rozdíl čtyř bodů.

40:01

40:43
    Astana ztrácí tři góly a musí tak zabrat. Svoji první útočnou akci musí začít za vlastní brankou.

41:53
    Domácím se ale nedaří. S pukej hraje Metallurg a v klidu kontroluje průběh třetí tetiny.

42:58
    Hraje se v obranném pásmu Barysu. Na zvrat v dnešním utkání to zatím nevypadá.

44:35
    Pěkná individuální akce Lichotnikova, který se z vlastní obranné třetiny dostal do útočného pásma. Nakonec i díky němu domácí zahrozili, ale branku nedali.

45:17
    O pár sekund později hrozí opět Magnitogorsk. Dvě rány letěly na Košečkina, ten si s oběma poradil.

45:57
    Na druhé straně přišla situace dva na dva. Jeden z domácích útočníků pěl touš na holi a pokusil se vystřelit. Trefil však pouze bránícího hráče.

47:12
    Nikulin měl zajímavou příležitost. Z levého kruhu mířil mezi betony, ale nakonec neuspěl.

49:25
    Hosté v dalším útočném snažení neuspěli.

50:04
    Domácí vykřesávají jiskřičku naděje. Po střele od modré se vyražený kotouč dostal k ARŤOMOVI LICHOTNIKOVOVI, jenže zasunul kotouč kolem Košečkina do prázdné branky.
    Asistence: Anton Sagadejev, Alexandr Lipin.
    50:04 Arťom LICHOTNIKOV - 2:4

50:37
    Kazašský celek se dostává na dostřel jedné branky! O 33 sekund později se trefuje TALGAT ŽAJLAUOV nahozením od modré čáry.
    Asistence: Roman Starčenko, Alexej Makljukov.
    50:37 Talgat ŽAJLAUOV - 3:4

52:02
    Astana je jako polita živou vodou a je jí plné hřiště. V podstatě nepouští Magnitogorsk ze své obranné třetiny.

53:20
    Kazašský tým se snaží vyrovnat. Zbývá mu necelých sedm minut do konce a stále se hraje v jeho útočném pásmu.

55:25
    Posledních pár minut je k vidění stále stejný obrázek. Hokejisté Astany jsou rychlí a všude dřív než jejich soupeři. Když už se Metallurg dostane ke kotouči, tak pouze vyhodí kotouč a jede se na novo.

57:51
    Domácím se krátí čas, ale stále jsou usazeni v útočném pásmu.

59:05
    Astana jde do šesti!

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

Magnitogorsk dnes vítězí, ale nadřel se. Hned v první minutě inkasovali, ale ještě do konce první části dokázali skóre otočit. O výsledku rozhodla především druhá třetina, ve které Metallurg dokázal dvakrát skórovat a odskočil do rozhodujícího náskoku. Astana v závěrečné dvacetiminutovce snížila dvěma góly během půl minuty, ale to bylo z její strany vše.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (14:17:53)

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 1. Vey (Dawes, Savčenko), 51. Lichotnikov (Sagadejev, Lipin), 51. Žajlauov (R. Starčenko, Makljukov) – 7. De. Kazionov (Běreglazov), 17. Kokarev (Timkin), 31. Kaletnik (Šenfeld, S. Těreščenko), 31. De. Kazionov (Čibisov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (31. Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Savčenko, Makljukov, Dietz, Southorn, Šalapov, Lipin – Frattin, Dawes, Vey – R. Starčenko, Žajlauov, Wright – Ševčenko, V. Nikulin, Puškarjov – Sagadejev, Lichotnikov, Akolzin.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Lee, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Děnisov, Igošev – Čibisov, Jan Kovář, Kokarev – Osala, Sirotkin, Timkin – De. Kazionov, Filippi, Ellison – Švyrjov, Berestennikov, Kaletnik – Šenfeld.

Diváci: Gusev, Birin