Chabarovsk – Kunlun 3:4 (po pr.) | Barys – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 5:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 03.12.2017, 12:00 • Barys Arena • KHL

Magnitogorsk dnes vítězí, ale nadřel se. Hned v první minutě inkasovali, ale ještě do konce první části dokázali skóre otočit. O výsledku rozhodla především druhá třetina, ve které Metallurg dokázal dvakrát skórovat a odskočil do rozhodujícího náskoku. Astana v závěrečné dvacetiminutovce snížila dvěma góly během půl minuty, ale to bylo z její strany vše.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (14:17:53)

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:05
    Astana jde do šesti!

57:51
    Domácím se krátí čas, ale stále jsou usazeni v útočném pásmu.

55:25
    Posledních pár minut je k vidění stále stejný obrázek. Hokejisté Astany jsou rychlí a všude dřív než jejich soupeři. Když už se Metallurg dostane ke kotouči, tak pouze vyhodí kotouč a jede se na novo.

53:20
    Kazašský tým se snaží vyrovnat. Zbývá mu necelých sedm minut do konce a stále se hraje v jeho útočném pásmu.

52:02
    Astana je jako polita živou vodou a je jí plné hřiště. V podstatě nepouští Magnitogorsk ze své obranné třetiny.
    50:37 Talgat ŽAJLAUOV - 3:4

50:37
    Astana právě vstřelila branku!
    Kazašský celek se dostává na dostřel jedné branky! O 33 sekund později se trefuje TALGAT ŽAJLAUOV nahozením od modré čáry.
    Asistence: Roman Starčenko, Alexej Makljukov.
    50:04 Arťom LICHOTNIKOV - 2:4

50:04
    Domácí vykřesávají jiskřičku naděje. Po střele od modré se vyražený kotouč dostal k ARŤOMOVI LICHOTNIKOVOVI, jenže zasunul kotouč kolem Košečkina do prázdné branky.
    Asistence: Anton Sagadejev, Alexandr Lipin.

49:25
    Hosté v dalším útočném snažení neuspěli.

47:12
    Nikulin měl zajímavou příležitost. Z levého kruhu mířil mezi betony, ale nakonec neuspěl.

45:57
    Na druhé straně přišla situace dva na dva. Jeden z domácích útočníků pěl touš na holi a pokusil se vystřelit. Trefil však pouze bránícího hráče.

45:17
    O pár sekund později hrozí opět Magnitogorsk. Dvě rány letěly na Košečkina, ten si s oběma poradil.

44:35
    Pěkná individuální akce Lichotnikova, který se z vlastní obranné třetiny dostal do útočného pásma. Nakonec i díky němu domácí zahrozili, ale branku nedali.

42:58
    Hraje se v obranném pásmu Barysu. Na zvrat v dnešním utkání to zatím nevypadá.

41:53
    Domácím se ale nedaří. S pukej hraje Metallurg a v klidu kontroluje průběh třetí tetiny.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 1. Vey (Dawes, Savčenko), 51. Lichotnikov (Sagadejev, Lipin), 51. Žajlauov (R. Starčenko, Makljukov) – 7. De. Kazionov (Běreglazov), 17. Kokarev (Timkin), 31. Kaletnik (Šenfeld, S. Těreščenko), 31. De. Kazionov (Čibisov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (31. Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Savčenko, Makljukov, Dietz, Southorn, Šalapov, Lipin – Frattin, Dawes, Vey – R. Starčenko, Žajlauov, Wright – Ševčenko, V. Nikulin, Puškarjov – Sagadejev, Lichotnikov, Akolzin.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Lee, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Děnisov, Igošev – Čibisov, Jan Kovář, Kokarev – Osala, Sirotkin, Timkin – De. Kazionov, Filippi, Ellison – Švyrjov, Berestennikov, Kaletnik – Šenfeld.

Diváci: Gusev, Birin