Minnesota – St. Louis 2:1 (po pr.) | Vancouver – Toronto 2:1 (kon.) | Montreal – Detroit 10:1 (kon.)
Tampa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:2 (2:0 po s.n.) | Carolina – Florida 3:2 (po pr.)
Dallas – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Edmonton 5:7 (kon.)
Vancouver Canucks
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 03.12.2017, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Česká stopa v utkání

Roman Polák (TOR) 0+0, 2 střely, TOI 13:35 (03:57:37)

Hvězdy utkání

1. Jacob Markström (VAN) 35 zák., 1 gól, 97,2%
    2. Alexander Edler (VAN) 1+0
    3. Morgan Rielly (TOR) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 26-36; Zablokované střely: 19-10; Vhazování: 41%-59%; Hity: 16-15; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Vancouver vstoupil do utkání skvěle a dva góly z úvodní části, o které se postarali Markus Granlund a Alexander Edler, mu stačili k vítězství, pod které se obrovským pískem a fantastickými zákroky podepsal Jacob Markström. Brankář Canucks odchytal úžasný zápas, v závěru ho ale přece jen dokázal připravit o čisté konto James van Riemsdyk. Konečné skóre v Kanadě. Vancouver Canucks 2 Toronto Maple Leafs 1.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:46
    Brock Boeser minul táhlou střelou prázdnou bránu a pískalo se zakázané uvolnění.

58:20
    Frederik Andersen naskočil na střídačku a Maple Leafs to zkouší při hře bez brankáře!
    57:08 James VAN RIEMSDYK - 2:1

57:08
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JAMES VAN RIEMSDYK v mezikruží skvěle tečoval střelu Morgana Riellyho od modré čáry a puk skončil pod horní tyčí! Jacob Markström v závěru utkání přišel o čisté konto a Maple Leafs se dostali na dostřel! Asistence: Morgan Rielly a Andreas Borgman.
    56:49 Reakce rodičů Morgana Reillyho po promáchnutí puku

56:49
    James van Riemsdyk z levého křídla přenesl hru rychlou přihrávkou doprava, jenže Morgan Rielly nedokázal u pravé tyče zasáhnout puk a promáchl.

56:21
    Některé šance jsou vidět v opakovaných záběrech na kostce, takže to mají alespoň trochu usnadněné.

55:16
    Je krásné sledovat zápas, který je tak plynulý, jako ten v Rogers Areně. Za to pro statistiky to musí být peklo, protože se hraje opravdu ve vysokém tempu a zaznamenat všechno snad lze jen s pomocí opakovaných záběrů.

53:57
    Roman Polák se ocitl ve velkých problémech, když nejprve neudržel útočnou modrou čáru a poté svou střelou, která byla zablokována, založil protiútok Canucks. Frederik Andersen vyjel z brány a skončil na ledě, domácí hokejisté toho ale nedokázali využít a nedostali se ke střele!

53:02
    Brock Boeser zpětnou přihrávkou z levého křídla našel v mezikruží Svena Bärtschiho, který tvrdě vypálil bez přípravy s příklepem. Jeho rána ale byla zablokována.

52:36
    Nikita Zajcev na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány.

51:53
    Canucks vypálili ihned po vhazování a jejich střela skončila v ochranné síti. Rozhodčí si všimli, že čas na kostce nad ledem není v pořádku a nechali ho upravit.

51:53
    Troy Stecher na pravém křídle dojel prudký puk a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou Frederik Andersen podržel v náručí. Následuje komerční přestávka.

51:04
    Canucks prožili dobré střídání, během něhož se dostali ke střele v pravém i levém kruhu pro vhazování, Frederik Andersen ale v obou případech puk vyrazil.

50:35
    Michael Del Zotto napřáhl v blízkosti modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou zablokoval James van Riemsdyk.

49:33
    Maple Leafs před pár okamžiky vyhodili puk na zakázané uvolnění, vzápětí se ale v blízkosti pravé tyče ocitl ve slibné šanci Auston Matthews, jenže byl příliš blízko brány a jeho střela z téměř nulového úhlu skončila na výstroji Jacoba Markströma.

48:49
    Mitchell Marner vypálil od modré čáry a Jacob Markström jeho pokus mířící do levého horního rohu brány skvěle vyrazil pravým ramenem mimo!

48:44
    A další zakázané uvolnění, které se pískalo proti domácím hokejistům Vancouveru.

48:23
    Sven Bärtschi nepřesně rozehrál a jeho přihrávka z pravé strany obranného pásma diagonálně zamířila na zakázané uvolnění.

47:14
    Daniel Sedin na pravém křídle z nulového úhlu přihrál před bránu a Loui Eriksson na vzdálenější levé tyči zdánlivě zakončoval do prázdné brány, jeho střelu z blízkosti ale Frederik Andersen vyrazil pravým betonem!

46:23
    William Nylander byl u střídaček v útočném pásmu příliš rychle a pískalo se postavení mimo hru, po kterém přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

44:59
    Střela Maple Leafs z pravého křídla byla přizvednuta do ochranné sítě a plynulá pasáž hry skončila.

44:36
    Dlouho se nepřerušovalo a oba týmy často střídají, aby se totálně neunavily a nedošly jim síly.

44:02
    Thomas Vanek vyrazil na levé straně do přečíslení dva na jednoho, jeho přihrávka před bránu z ostrého úhlu ale byla zablokována. Skvělá obranná práce.

43:28
    Maple Leafs vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Jacob Markström má další zákrok.

43:05
    Frederik Andersen si poradil během pár sekund se dvěmi táhlými střelami Canucks, přičemž po druhé puk dobře vyrazil k hrazení.

42:09
    Andreas Borgman od modré čáry pálil na levém křídle vedle předního horního rohu brány a další šanci měl James van Riemsdyk, který zakončoval u levé tyče z otočky, a klečící Jacob Markström puk podržel!

41:31
    Před bránou Canucks vznikl obrovský závar a Jacob Markström byl dole, Connor Brown toho ale v blízkosti levé tyče nedokázal trestuhodně využít!

40:31
    Auston Matthews se v blízkosti pravé tyče dostal do zakončení, jeho bekhendový pokus ale Jacob Markström vyrazil. Domácí brankář je zatím největší hvězdou utkání.

40:15
    Canucks se v úvodu závěrečné třetí třetiny nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-25; Zablokované střely: 10-7; Vhazování: 42%-58%; Hity: 10-9; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné min.: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 3:10.

Maple Leafs odehráli velice dobrou druhou třetinu, jenže vstřelit gól se jim ani během druhých dvaceti minut nepodařilo. Nejblíže k rozvlnění sítě měl William Nylander, jehož střelu stále bezchybný brankář Jacob Markström vyrazil na horní tyč. Skóre po druhé třetině utkání. Vancouver Canucks 2 Toronto Maple Leafs 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49
    Roman Polák na pravém křídle krásně vypálil od modré čáry a Jacob Markström jeho pokus mířící těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči výborně vykopl pravým betonem!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
    38:37 Jake Virtanen i přes ztrátu hole dokázal zakončit únik!

38:37
    Jake Virtanen se řítil do samostatného úniku, během něhož na chvíli ztratil hůl, rychle ji ale chytil zpět do rukou, a přestože ji nedržel ideálně, vystřelil vedle pravé tyče! Vzápětí puk dojel a zpětnou diagonální přihrávkou našel v levém kruhu najíždějícího Bo Horvata, jehož střelu Frederik Andersen podržel. Reklamní přestávka.

38:11
    Auston Matthews číhal před bránou, do zakončení se ale nedostal a Canucks opět puk vyhodili na zakázané uvolnění, takže hra se vrátila zpět před Jacoba Markströma.

37:55
    Morgan Rielly bez problému odjel puk a proti Vancouveru se pískalo zakázané uvolnění.

36:38
    Roman Polák na pravém křídle vypálil od hrazení z úhlu a dorážka po zákroku Jacoba Markströma skončila na boční síti! Maple Leafs dnes není přáno.

35:24
    Leafs se ocitli v blízkosti levé tyče v šanci, Jacob Markström ale zůstal nepřekonán a střela Lea Komarova na pravém křídle od modré čáry zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

34:03
    Maple Leafs vypálili ihned po vhazování a Jacob Markström u pravé tyče puk vyrazil mimo bránu.
    33:55 Stecher krvácel poté, co obličejem zablokoval kotouč

33:55
    Troy Stecher to dnes nemá snadné a na ledě se objevila krev poté, co zablokoval bekhendový pokus Mitchella Marnera z pravého kruhu pro vhazování!

33:28
    Canucks vyrazili do přečíslení dva na jednoho, střela z pravého kruhu ale skončila nad bránou.

33:05
    Vyloučený Mitchell Marner se vrátil z trestné lavice zpět na led a Leafs úspěšně přečkali první oslabení.

32:04
    Frederik Andersen vzápětí zakročil proti střele ještě jednou a Maple Leafs se poté podařilo vyhodit.

31:42
    Brock Boeser před vrcholem levého kruhu napřáhl jedovaté ráně s příklepem, která mířila do bližšího horního rohu brány, Frederik Andersen ale puk vyrazil.

31:05
    Mitchell Marner dostal dvě minuty za podržení a Canucks si zahrají první přesilovou hru v zápase.

31:00
    Nakonec nebyla hra přerušena kvůli zakázanému uvolnění, ale hře vysokou holí.

30:51
    Hra byla přerušena po zakázaném uvolnění Canucks a na řadu přichází další komerční přestávka.

29:50
    Maple Leafs jsou v prostřední části mnohem živější, Jacob Markström si ale připsal další zákrok a drží nulu.

28:14
    Nikolaj Goldobin se vrátil z trestné lavice zpět na led a čtyři sekundy na to Nikita Zajcev vypálil z levého kruhu, připravený Jacob Markström ale puk vyrazil.

27:39
    Nazem Kadri skvěle tečoval puk před bránou, jenže Jacob Markström předvedl ještě lepší zákrok a Canucks se poté podařilo puk vyhodit z obranného pásma!
    26:41 Markström vytáhl střelu Nylandera na horní tyč!

26:41
    William Nylander napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, která se od pravého ramene Jacoba Markströma odrazila do horní tyče a ven!

26:22
    Jake Gardiner napřáhl od modré čáry k prudké střele, která byla zablokována. V mezikruží to poté zkoušel Josh Leivo, jeho střela ale skončila na výstroji Jacoba Markströma.

26:10
    Nikolaj Goldobin dostal dvě minuty za sekání a Toronto si po skončení reklamní přestávky zahraje druhou přesilovou hru v řadě.

25:47
    Maple Leafs si vytvořili obrovský tlak, ze kterého pramenily dvě střely, Jacob Markström ale obě vyrazil.

24:38
    Ron Hainsey vypálil od modré čáry a jeho střelu letící těsně nad ledem Jacob Markström ukryl v lapačce.

24:26
    Nazem Kadri na levém křídle vypálil tentokrát sám od modré čáry, jeho pokus ale skončil za bránou poté, co minul bližší tyč brány Jacoba Markströma.

24:02
    Nazem Kadri číhal po nahození od modré čáry z pravého křídla na vzdálenější levé tyči, z blízkosti ale Jacoba Markströma nepřekonal!

23:51
    Jake Gardiner byl zřejmě hráčem, jehož střelu z levého křídla Derrick Pouliot přizvedl do ochranné sítě.

23:14
    Canucks vyhodili puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a Frederik Andersen musel hrát.

22:23
    Oba týmy skvěle bruslí, i když o něco lépe jsou na tom Canucks, a nejen proto, že vedou o dvě branky 2:0.

21:32
    Bo Horvat se po krátké přihrávce ocitl na pravém křídle v šanci, střela z ostrého úhlu ale skončila za bránou.

20:21
    William Nylander vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Jacob Markström úspěšně puk vyrazil.

20:20
    Vyloučený Daniel Sedin naskočil zpět na led a Maple Leafs úvodní přesilovou hru zápasu nevyužili.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 17-11; Zablokované střely: 7-5; Vhazování: 42%-58%; Hity: 8-5; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 2:17.

Oslava jubilejního 1000. kanadského bodu Daniela Sedina zatím probíhá v Rogers Areně podle předpokladů, když se na domácí straně prosadili Markus Granlund a Alexander Edler. Maple Leafs také měli své šance, jenže Jacob Markström zatím chytá výborně. Skóre po první třetině zápasu v Rogers Areně. Vancouver Canucks 2 Toronto Maple Leafs 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46
    William Nylander z levého kruhu nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde puk usměrnil nad Josh Leivo!

19:20
    Canucks se podruhé podařilo vyhodit a Maple Leafs se zatím během přesilové hry dostali pouze k jedné střele.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:32
    Jacob Markström zastavil střelu Patricka Marleaua z levého kruhu a ujistil se, že se nikdo nedostane k dorážce.

18:20
    Daniel Sedin dostal dvě minuty za hákování poté, co v kruhu pro vhazování fauloval Joshe Leiva.

18:06
    Frederik Andersen byl také pozorný a Maple Leafs vyhodili puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

17:38
    Maple Leafs vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström si připsal další úspěšný zákrok, po kterém puk podržel v náručí a přerušil hru.

17:22
    Maple Leafs ostřelovali bránu Jacoba Markströma a Canucks pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění.

16:43
    Patrick Marleau se rychle vydal za nahozeným pukem, za bránou ale proti dvojnásobné přesile neuspěl a navíc tvrdým hitem zasáhl pouze ochranné sklo.

15:57
    Sven Bärtschi z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde se ho snažil ve vzduchu zasáhnout Thomas Vanek. A podařilo se, kotouč ale minul levou tyč.

15:26
    A zpět na opačnou stranu, kde si připsal úspěšný zákrok Frederik Andersen, a velice atraktivní hru na chvíli přeruší reklamní přestávka.

14:58
    A další střela, o kterou se v levém kruhu postaral Morgan Rielly. Jacob Markström ale opět puk vyrazil.

14:38
    Zach Hyman byl zřejmě hráčem, který v pravém kruhu vypálil od hrazení, Jacob Markström pravým betonem puk vykopl. Maple Leafs se snažili dorážet, ale marně.

14:01
    Connor Brown se po krásné přihrávce Dominica Moorea zpoza brány ocitl v levém kruhu ve slibné šanci, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.

13:38
    Dominic Moore se dostal po vystřídání obou týmů v levém kruhu ke střele zápěstím, kterou klečící Jacob Markström na přední tyči zastavil. Zatím chytá spolehlivě a bez chyby.

12:32
    Hra byla přerušena poté, co se hokejisté Vancouveru ocitli u střídaček v postavení mimo hru.

12:18
    Toronto vyhodilo puk na zakázané uvolnění poté, co Jacob Markström během předchozí šance dvakrát nebo třikrát fantasticky zasáhl betony. Levým nebo pravým, prostě Maple Leafs skvěle vychytal.
    11:37 Jacov Markström se jako pružina napínal na čáře

11:37
    Zach Hyman a Auston Matthews byli před bránou, po přihrávce zpoza ní ale nedokázali skórovat!

11:23
    Nahození Maple Leafs doklouzalo k Jacobovi Markströmovi a následuje krátká reklamní přestávka.
    11:14 Alexander EDLER - 2:0

11:14
    Vancouver právě vstřelil branku!
    ALEXANDER EDLER v levém kruhu pro vhazování po přihrávce Henrika Sedina z pravého křídla napřáhl ke krásné střele zápěstím, kterou nad pravým ramenem Frederika Andersena zamířil do bližšího levého horního rohu brány! Nádherná branka v poskytnuté výhodě a Canucks vedou 2:0. Asistence: Henrik Sedin a Daniel Sedin.

10:51
    Alexander Edler v levém kruhu mohl pálit, ještě se ale rozhodl pro dlouhý oblouk za bránu, během něhož byl faulován. Jacob Markström okamžitě naskočil na střídačku.

10:14
    Thomas Vanek vypálil od modré čáry a Frederik Andersen si připsal další zákrok. Fanoušci Canucks jsou nadšení.

09:31
    Bo Horvat z levého křídla diagonální přihrávkou přenesl hru doprava, jeden z jeho spoluhráčů ale nedokázal puk mířící na paty včas zpracovat a poté přesně vypálit.

08:50
    Connor Brown se po krásné přihrávce z křídla ocitl před bránou ve velké šanci, jenže než stačil zakončit, kotouč byl pryč a Canucks se ubránili.

08:27
    Brock Boeser se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou klečící Frederik Andersen podržel.

07:43
    Druhá útočná formace Vancouveru ve složení Daniel Sedin, Henrik Sedin a Loui Eriksson vytvořila v útočném pásmu velký vítr, Frederik Andersen ale nakonec zasahovat nemusel.

06:46
    Sven Bärtschi se na vrcholu mezikruží dostával v obležení dvou protihráčů ke střele zápěstím, William Nylander mu ale zezadu puk vypíchl a kotouč zamířil po ledě vedle pravé tyče.

06:04
    Nahození Canucks doklouzalo k Frederikovi Andersenovi, který puk zmrazil pod lapačkou a následuje reklamní přestávka, před kterou můžeme potvrdit, že střela Michaela Del Zotta od modré čáry trefila Frederika Andersena do masky.

05:55
    James van Riemsdyk se snažil prosadit před bránou, Jacob Markström ale jako štika skočil po puku.

05:27
    Michael Del Zotto vypálil od modré čáry a Frederik Andersen maskou nebo levým ramenem puk vyrazil.

05:16
    Sam Gagner na pravém křídle vypálil od hrazení a jeho střelu z úhlu přitáhl jako magnet Frederik Andersen.

05:07
    Canucks se ihned pokusili navýšit vedení, nahození od modré čáry ale Frederik Andersen zastavil.
    04:52 Markus GRANLUND - 1:0

04:52
    MARKUS GRANLUND napřáhl před levým kruhem pro vhazování ke krásné táhlé střele zápěstím, která nad lapačkou Frederika Andersena zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Vancouver vede 1:0!

04:28
    Maple Leafs po vhazování rychle vyjeli zpoza brány a v pravém kruhu napřáhli k další střele, která zřejmě těsně před Jacobem Markströmem byla sražena mimo.

04:11
    Matt Martin na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány, jenže Jacob Markström rychle máchl lapačkou a na jeho semaforu zasvítila červená!

03:58
    Christopher Tanev na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk zamířil vedle vzdálenější levé tyče.

03:42
    Michael Del Zotto dojel puk a proti Maple Leafs se pískalo další zakázané uvolnění. Hra je často přerušována.

03:01
    Toronto vyhodilo puk na zakázané uvolnění poté, co si Frederik Andersen připsal první úspěšný zákrok.

02:17
    James van Riemsdyk se ocitl v blízkosti levé tyče v první slibné brankové příležitosti, jenže puk zřejmě bez přispění Jacoba Markströma zamířil nad bránu!

02:06
    Daniel Sedin naskočil na led, aby si v dnešním utkání odbyl první střídání a pokusil se skórovat.

01:40
    Sam Gagner vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč.

01:00
    Hra byla během 19 sekund dvakrát přerušena a v obou případech kvůli ofsajdu v podání Maple Leafs.

00:24
    Na opačné straně ledové plochy zkoušel štěstí střelou z levého kruhu Brendan Gaunce a jeh pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Ostrý úvod utkání.

00:18
    Utkání začalo a Nikita Zajcev napřáhl v pravém kruhu k prudké ráně, kterou sestřelil Troye Stechera!

00:01

Dnešní noc ve Vancouveru je pouze o jednom muži. Jmenuje se Daniel Sedin a v posledním zápase proti Nashvillu zaznamenal jubilejní 1000. kanadský bod.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev (A), Del Zotto, D. Pouliot, B. Hutton, Stecher – Goldobin, Horvat, Boeser – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Eriksson – Bärtschi, Gagner, Vanek – B. Gaunce, M. Granlund, Virtanen. Hlavní trenér: Travis Green.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, R. Polák – Hyman, Matthews, Marner – Marleau (A), Leivo, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Kadri, Komarov (A) – M. Martin, D. Moore, W. Nylander. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Justin StPierre. Čároví: Lonnie Cameron, Kiel Murchison.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vancouver zahájí sérii tří domácích zápasů v neděli v noci proti Torontu, po kterém v Rogers Areně vyzve Carolinu a Philadelphii. Daniel Sedin v posledním zápase proti Nashvillu zaznamenal jubilejní 1000. kanadský bod v kariéře NHL a za úžasný milník bude oceněn během ceremoniálu, který bude předcházet úvodnímu buly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. M. Granlund, 12. Edler (H. Sedin, D. Sedin) – 58. J. van Riemsdyk (Rielly, Borgman)

Rozhodčí: Eric Furlatt, Justin StPierre. Čároví: Lonnie Cameron, Kiel Murchison

Diváci: 18865