Minnesota – St. Louis 2:1 (po pr.) | Vancouver – Toronto 2:1 (kon.) | Montreal – Detroit 10:1 (kon.)
Tampa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:2 (2:0 po s.n.) | Carolina – Florida 3:2 (po pr.)
Dallas – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Edmonton 5:7 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Buffalo Sabres
Neděle 03.12.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pěknou hokejovou noc při sledování online přenosu zápasu NHL mezi týmy Pittsburgh Penguins a Buffalo Sabres. Zápas začíná v neděli v 1:00. Utkáním Vás provede Daniel Fekets.

BUFFALO SABRES

Buffalu se v letošní sezoně zatím vůbec nedaří. Krčí se na posledním místě Východní konference se ziskem pouhých 16 bodů ve 26 zápasech. Ztráta na předposlední Floridu je již šestibodová. Buffalo si v posledních zápasech připsalo tři porážky v řadě, naposledy včera podlehli Pittsburghu 0:4. Uvidíme, zda-li se jim dnes podaří odveta. Poslední vítězství si připsali hráči Sabres před týdnem, když porazili trápící se Edmonton 3:1. Nejproduktivnějším hráčem Buffala je Evander Kane s 23 body. Zároveň je také nejlepším střelcem s dvanácti góly. Brankářskou jedničkou je Robin Lehner, který odchytal 20 zápasů.

PITTSBURGH PENGUINS

Obhájce Stanley Cupu z předchozích dvou sezón se zatím drží na sedmém místě Východní konference. Má bilanci 27 zápasů a 31 bodů. Poslední zápas odehráli Pens ve středu, když v bitvě o Pensylvánii zdolali Philadelphii 5:4 po prodloužení. O vítězství se postaral hlavně kapitán Crosby. Problém pro Pittsburgh je ten, že se budou muset obejít bez brankářské jedničky Matta Murrayho, který si po středečním střetu s Jakubem Voráčkem odnesl zranění. Naopak podle informací by se měl do sestavy Tučňáků vrátit ruský tahoun Jevgenij Malkin. Nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je momentálně Phil Kessel, připsal si 11 gólů a 21 asistencí.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Määttä, Dumoulin, Cole, Hunwick, J. Schultz – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Guentzel – Rust, Sheahan, Hagelin – Reaves, Rowney, Kühnhackl.

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Ristolainen, Scandella, Beaulieu, Bogosian, Gorges, McCabe – S. Reinhart, Eichel (A), E. Kane – Okposo (A), R. O'Reilly (A), Nolan – Pominville, Criscuolo, B. Pouliot – Larsson, Girgensons, Fasching.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Všem fanynkám, fanouškům a milovníkům dobrého hokeje, co se dnes rozhodli zapnout tento online přenos, přeji dobré ráno a příjemně prožité hodiny. Utkání by mělo začít přibližně za 15 minut.

00:01

00:32
    Penguins začali hrát v útočném pásmu, poté se hra přenesla na opačnou stranu.

01:06
    První střelecký pokus v utkání vyslal na Jarryho obránce Bogosian.

01:13
    Útočná akce Pens byla zastavena ofsajdem. Rust byl příliš rychlý.

01:57
    Hosté předvedli povedené a zároveň aktivní střídání v útočném pásmu.

02:52
    Ristolainenova rána zápěstím byla zblokována. Hráči Pittsburghu už vyvezli kotouč ven z pásma a budou se snažit založit útok.

03:52
    Velkou šanci měl na hokejce Kessel. Proti jeho ráně si připsal důležitý zákrok Johnson.

04:09
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Sam Reinhart – 2 min., vysoká hůl).

04:48
    Pouliot výborným obranným zákrokem pomohl obránci McCabovi k vyhození puku přes všechny čáry.

05:26
    Tučňákům se zatím nedaří pořádně dostat do útočného pásma.

05:57
    Tahle přesilovka je opravdu hodně nepovedená, Pittsburgh v ní ani jednou nevystřelí.

06:09

06:57
    Pouliotovo nahození šlo hodně vedle Jarryho brány. Zatím se nehraje nějak zajímavý hokej.

07:45
    Jarry byl atakován jedním z hostujících hráčů. Po komerční přestávce usedne jeden z hráčů Sabres na trestnou lavici.

07:45
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Fasching – 2 min., nedovolené bránění).

08:45
    Pittsburghu se ani v této přesilovce nedaří pořádně usadit v útočném pásmu, Buffalo se zatím dobře brání.

09:27
    Opět velmi dobrou práci odvádí při oslabení útočník Buffala Pouliot.

09:45

10:06
    Reaves se pustil do pěstního souboje s Bogosianem. Oba protagonisté budou vyloučeni.

10:51
    Crosby si nádherně vyměnil puk se Shearym. Mladý útočník jej ještě vracel svému kapitánovi před brankoviště. Crosby ale nazakončil.

11:58
    Povedené střídání druhé lajny Pittsburghu zakončil Hunwick tvrdou ránou do betonu Johnsona.

12:24
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., krosček).

13:05
    Pittsburgh se zatím dneska v přesilovkách trápí. Johnsona za necelých 5 minut v početní výhodě pořádně nazaměstnali.

14:01
    Girgensons osvobozuje hosty vyhozením puku přes všechny čáry.

14:24

15:06
    Po delší pasáži bez přerušení schoval Johnson puk pod svou lapačku. Následuje komerční break.

15:27
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ryan Reaves – 2 min., hákování).

15:52
    Sabres nerozehráli akci příliš dobře a proto se kotouče zmocnili domácí a vyhodili jej.

16:25
    Johnson vyčkal s rozehrávkou na to, až jeho spoluhráči vystřídají. Začíná druhá minuta první přesilovky Buffala.

17:18
    Pominvillova dělovka byla zablokována v klubku těl před bránou.

17:27

18:18
    Nolan byl odzbrojen od puku Hörnqvistem. Švédský útočník následně nahodil od červené čáry puk na Johnsona, který přerušil hru.

18:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Celou akci si vypracoval JEVGENIJ MALKIN, který vybojoval kotouč, obhodil si beka na modré a vydal se do přečíslení 3 na 1. Ruská hvězda to celé vzala na sebe a střelou z kruhu vymetla pavučinku Johnsonovy brány. Asistence: Jake Guentzel a Olli Määttä.
    18:44 Jevgenij MALKIN - 1:0

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli jednu branku. Postaral se o ní Jevgenij Malkin. První třetina nám moc hokejové krásy nenabídla. Uvidíme, co přinese část druhá. Střely na branku 10:5. Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.

20:01

20:07
    Špatná rozehrávka Letanga zapříčinila zakázané uvolnění.

20:32
    Eichelova formace přitlačila tu první domácí v pásmu na pár sekund. Střeleckou příležitost si ale nevytvořila.

21:35
    Pominville mohl společně se svým spoluhráčem upalovat do přečíslení. Bohužel pro Buffalo, neměl dostatek rychlosti a musel přibrzdit.

23:08
    Fasching nahodil touš do útočného pásma a jel střídat, cestou na střídačku se ještě stihl srazit se dvěma hráči Pens.

23:48
    Ristolainen pálil nebezpečně z dobré pozice. Jarry zasáhl svou maskou.

24:28
    Shearymu přejeli spoluhráči do pásma dřív než by on sám chtěl. Proto museli čároví rozhodčí odpískat ofsajd.

24:52
    Beaulieu vypálil zápěstím na Jarryho. Pozorný brankář Tučňáků skryl kotouč ve své výstroji.

25:36
    Tučňáci to teď nádherně vykombinovali. Sheahan posunul puk na Rusta, který viděl dobře najetého CARLA HAGELINA. Švédský útočník si potáhl kotouč a dlouhou kličkou na forehand se dostal před téměř odkrytou bránu. Střelou pod horní tyč zvýšil skóre na 2:0. Asistence: Bryan Rust a Riley Sheahan.
    25:36 Carl HAGELIN - 2:0

26:16
    Sheahan za pomocí hráčů Buffala dostal puk až na střídačku.

26:34
    Evander Kane byl velmi dobře rozjetý a hnal se sám na Jarryho. Levé křídlo Buffala zkoušelo vypálit do dolních pater brány, avšak Jarry výborně zasáhl betonem.

27:09
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Conor Sheary – 2 min., příliš mnoho hráčů).

27:49
    Velký závar se vytvořil před Jarrym. V hlavní roli byl důrazný O´Reilly na brankovišti Pens.

28:27
    Buffalo zatím nehraje tuto početní výhodu vůbec špatně, chybí tomu ale častější střelba.

28:51
    Pittsburgh se osvobozuje a za chvíli bude v plném počtu.

29:09

29:47
    Hörnqvistovu ránu z pravého křídla lehce líznul Johnson ramenem.

30:45
    Letang hledal v mezikruží najetého Guentzela. Mladý útočník domácích ale v ideální pozici promáchl.

31:50
    Hagelinův pokus minul bránu Johnsona, Pittsburgh i nadále pokračuje v tlaku.

33:04
    Nyní jsme mohli sledovat celkem nazajímavou pasáž, kdy si oba týmy přehazovaly kotouč ve středním pásmu kluziště.

33:44
    Ian Cole přenechal na útočné modré čáře Guentzelovi puk do tandemu. Hráč s číslem 59 tvrdě napřáhl a proprášil Johnsonovi betony.

34:49
    Hra je po zakázaném uvolnění přerušena. Na led míří Crosbyho útok.

35:04
    Girgensons vypálil přesně do lapačky Jarryho. Brankář Penguins přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

35:23
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., nedovolené bránění).

35:29
    Pominvillova tvrdá rána nadělala Jarrymu potíže. Krotit ji musel nadvakrát.

36:26
    Útočníci Pens pošetřili čas a rychle jeli střídat. Také Buffalo mění hráče, nasazuje svou druhou přesilovkovou lajnu.

37:01
    Ani v této přesilovce se hráči Sabres nedokázali vrátit do zápasu. Jarry opět příliš práce neměl.

37:23

37:37
    Malkin se dostal do drobné potyčky s Pouliotem. Tito dva se chvíli pošťuchovali a rozhodčí to zřejmě ocení dvouminutovým trestem pro oba.

37:37
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Benoit Pouliot – 2 min., hrubost).

38:11
    O´Reilly se nádherně protáhl po pravém křídle, ale bohužel pro hosty nezakončil. Na opačné straně se vydali domácí do přečíslení, ale Kessel trefil pouze Johnsonovu hruď.

38:11
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Criscuolo – 2 min., držení hole).

39:00
    Tak přece jen využívají domácí nějakou z přesilových her. Letang zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal Crosbymu. Kapitán Pittsburghu se jednoduše zbavil Eichela a nabídl PATRICU HÖRNQVISTOVI puk jako na stříbrném podnose do prázdné brány. Asistence: Sidney Crosby a Kris Letang.
    39:00 Patric HÖRNQVIST - 3:0

39:20
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Marco Scandella – 2 min., hrubost).

39:34
    Phil Kessel vypálil tak tvrdě, že Johnson ani nevěděl jak kotouč vyrazil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila nám druhá třetina, ve které góly stříleli pouze švédští hokejisté. Na branku Hagelina dokázal navázat také Hörnqvist. Domácí jsou dnes jasně lepší a zdá se, že si v klidu kráčí pro vítězství. Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.

40:01

40:39
    Třetí třetina pokračuje přesilovkou Tučňáků.

41:21
    Malkin se zjevil úplně sám před Johnsonem. Hostující brankář ucpal mezírku mezi nohama včas.

41:21

41:58
    Hra je zase přerušena, kotouč skončil v ochranné síti.

42:31
    Jack Eichel obral o puk Colea, přebral ho, vyjel s ním a vystřelil. Jarry musel nadvakrát jeho pokus krotit.

42:42
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Olli Määttä – 2 min., hákování).

43:00
    Pominville pálil z první rychle, ale nepřesně. Hosté se už sami vyhostili z útočného pásma.

43:54
    Kotouč se nachází za bránou Sabres, oba týmy střídají.

44:14
    Rána Eichela byla ztečována obráncem Dumoulinem mimo hrací plochu.

44:26
    Opět to střelou švihem zkoušel Jack Eichel, tentokrát mladého amerického útočníka zastavil Jarry svým zákrokem.

44:39
    Kane se obtočil kolem brány Pens a vypálil. Jarry si připisuje další úspěšný zákrok.

44:42

45:26
    Rasmus Ristolainen projel celým kluzištěm, aby mohl pár metrů za modrou vypálit na bránu domácích. Jarry zasáhl betonem.

46:16
    Letang nahazoval bekhendem kotouč před bránu. Johnson sice měl drobné starosti, ale nakonec vše bezpečně vyřešil.

47:09
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jordan Nolan – 2 min., vysoká hůl).

47:21
    Pouliot ve vlastním oslabení zaútočil. Mezi dvěma bránícími hráči Pittsburghu stačil vypálit, jeho rána byla ale sražená pryč.

47:54
    Malkin nabil Schultzovi. Zadák Pens pálil mimo branku Buffala. Domácí jsou stále v pásmu.

48:44
    Domácí si vytvořili velký tlak před bránou Buffala, ale na straně druhé se hosté dostali také do velmi zajímavé šance. Scandella se zjevil úplně sám v mezikruží. Proti jeho ráně se opět zaskvěl Jarry.

49:09

50:10
    Rowney nahodil kotouč do útočného pásma, následně jej rychle stačil dobruslit Reaves.

50:29
    Eichel nabídl krásnou křižnou přihrávkou puk Ristolainenovi. Finský zadák trefil opět skvěle chytajícího Jarryho.

50:58
    A další šance Jevgenije Malkina. Podobně jako na začátku třetiny, tak i teď se zjevil sám před Johnsonem. Ten zasáhl skvěle.

51:18
    Sabres právě vstřelili branku!
    A bude tu možná drama! Jack Eichel nezjištně zpoza brány našel hůl JASONA POMINVILLA, který se z pozice mezi kruhy nemýlil. Asistence: Jack Eichel a Evander Kane.
    51:18 Jason POMINVILLE - 3:1

53:14
    Ale drama zřejmě Pittsburgh odmítá. PHIL KESSEL získal od Malkina touš ve vlastním obraném pásmu, nabral rychlost a na pravém kruhu útočného pásma přesně vystřelil. Johnsonovi puk propadl pod lapačkou. Pro Kessela to byla dvanáctá trefa v sezoně. Asistence: Jevgenij Malkin.
    53:14 Phil KESSEL - 4:1

54:30
    Uvidíme, jestli se Buffalo ještě zmůže na nějakou odpověď.

55:06
    Domácí si už pozorně hlídají střední pásmo a hráče Sabres nikam nepouštějí.

55:35
    Málem se radoval z branky také Sheary. Pro Pittsburgh byla škoda, že mu střela nevyšla lépe. Hráči Buffala byli totiž lehce dezorientovaní.

56:31
    Pens kontrolují kotouč i v závěrečných minutách. Dnes je zápas v jejich režii.

57:16
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

57:16
    Hosté to ještě zkouší se šesti hráči v poli. Johnson je na střídačce.

57:48
    Tak byli jsme svědky velmi kuriózního momentu. Patric Hörnqvist sice dostal kotouč do brány, ale z boku. Takže branka nemohla být logicky uznána.

58:33
    Další přerušení hry. Domácí se opět dopustili icingu a hosté to opět zkouší bez Johnsona v bráně.

58:33
    Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Nahození Evandera Kanea zasatvil Jarry svou lapačkou.

58:58
    Tentokrát se už Tučňáci dočkali gólu do odkryté klece. Hörnqvist ještě zdvořile přihrál SIDNEYMU CROSBYMU, a ten už to měl se střelou do prázdné branky jednoduché. Také pro Crosbyho to byla dvanáctá branka v sezoně. Asistence: Patric Hörnqvist a Kris Letang.
    58:58 Sidney CROSBY - 5:1

Skončilo nám dnešní utkání. Pittsburgh potvrdil roli velkého favorita a dokázal porazit momentálně nejhorší tým NHL 5:1. Postupně se svých tref v dresu Pens dočkali Malkin, Hagelin, Hörnqvist, Kessel a také Sidney Crosby. Za hosty skóroval pouze Jason Pominville.

2. Tristan Jarry
    3. Patric Hörnqvist (všichni Pittsburgh)

Ode mě je to z tohoto zápasu pro dnešek vše. Doufám, že jste si tenhle zápas užili a těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (03:47:50)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Malkin (Guentzel, Määttä), 26. Hagelin (Rust, Sheahan), 39. Hörnqvist (Crosby, Letang), 54. Kessel (Malkin), 59. Crosby (Hörnqvist, Letang) – 52. Pominville (Eichel, E. Kane)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Määttä, Dumoulin, Hunwick, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Guentzel – Rust, Sheahan, Hagelin – Reaves, Rowney, Kühnhackl.
    Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Ristolainen, Scandella, Beaulieu, Bogosian, McCabe, Gorges – S. Reinhart, Eichel (A), E. Kane – Okposo (A), R. O'Reilly (A), Nolan – Pominville, Criscuolo, B. Pouliot – Moulson, Girgensons, Jo. Larsson.

Rozhodčí: Walsh, Hebert – Sericolo, Heyer