Minnesota – St. Louis 2:1 (po pr.) | Vancouver – Toronto 2:1 (kon.) | Montreal – Detroit 10:1 (kon.)
Tampa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:2 (2:0 po s.n.) | Carolina – Florida 3:2 (po pr.)
Dallas – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Edmonton 5:7 (kon.)

Jaromír Jágr (CGY) 0+0, 0 střel, TOI 15:03
    David Rittich (CGY) 4 zák., 2 góly, 66,7% (07:15:21)

Hvězdy utkání

1. Sam Bennett (CGY) 2+0
    2. Jesse Puljujärvi (EDM) 2+0
    3. Johnny Gaudreau (CGY) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 34-33; Zablokované střely: 8-24; Vhazování: 60%-40%; Hity: 14-9; Přesilové hry: 1/6-0/2; Trestné minuty: 6-12.

Mike Smith inkasoval během čtyřiceti minut pět gólů a do závěrečné části za stavu 5:1 naskočil český brankář David Rittich, který se ještě ani neohřál a už inkasoval, když za bránou zastavil puk pouze pro Patricka Maroona a ten jeho chybu potrestal. Flames prohrávali o pět gólů, jenže k neuvěření a zároveň vytržení všech fanoušků se dokázali dostat po skórování čtyř branek v řadě na dostřel jednoho jediného gólu a už to vypadalo, že budeme svědky senzačního a neopakovatelného comebacku, jenže všechny vyvedl 1 minutu a 1 sekundu před koncem z omylu T.J. Brodie, který nahození Ryana Nugenta-Hopkinse srazil mezi betony českého brankáře. Michael Frolík skóroval v oslabení, zatímco na opačné straně po jednom ze dvou samostatných únicích v oslabení Mark Letestu. Konečný výsledek divokého souboje o Albertu. Calgary Flames 5 Edmonton 7.

59:53
    David Rittich ještě vychytal Connora McDavida a Erica Grybu, Flames už se ale vyrovnat nepodaří.

59:00
    Do konce úžasného utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:59 Ryan NUGENT-HOPKINS - 5:7

58:59
    Edmonton právě vstřelil branku!
    David Rittich se rychle a včas vrátil do brány, jenže po nahození RYANA NUGENTA-HOPKINSE z pravého křídla mu nešťastně srazil puk mezi betony vracející se T.J. Brodie! Je hotovo! Asistence: Milan Lucic a Michael Cammalleri.

58:26
    Hra se přelévá ze strany na stranu a závěr zápasu je opravdu divoký. Nepamatuji si, že bych něco podobného zažil.

58:04
    Flames rozpoutali ve třetí třetiny hotové peklo, stále je ale jeden gól dělí od vyrovnání.

57:25
    Flames jsou úplně všude a hokejisty Edmontonu doslova pálí led pod nohama ve Scotiabank Saddledome.

56:37
    Connor McDavid si z levého křídla rychle sjel před bránu, na vzdálenější pravé tyči ale ztroskotal na levém betonu Davida Ritticha, který předvedl jeden z největších zákroků v NHL!

56:00
    Vyloučený Mark Letestu naskočil zpět na led. Ze strany Oilers je to ale hodně nervózní. Calgary je na koni.

54:33
    Troy Brouwer po přihrávce z pravého křídla v levém kruhu vypálil bez přípravy nad bránu.

54:00
    Mark Letestu dostal dvě minuty za nedovolené bránění a to je obrovská šance pro Calgary vyrovnat!

53:25
    Další český útočník v akci. Michael Frolík se snažil prosadit na levém křídle, jenže se ocitl v postavení mimo hru. Bláznivý a neopakovatelný zápas zároveň pokračuje.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Frolík (Backlund), 46. S. Bennett (Jankowski, D. Hamilton), 49. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 52. S. Bennett, 53. J. Gaudreau (D. Hamilton, Brodie) – 11. Puljujärvi (Caggiula, McDavid), 15. Puljujärvi (Gryba, Lucic), 18. Khaira (Russell, Nurse), 24. Letestu (Kassian), 40. Lucic (Gryba, Klefbom), 42. Maroon, 59. Nugent-Hopkins (Lucic, Cammalleri)

Calgary Flames: M. Smith (41. Rittich) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Hathaway, Stajan, Brouwer (A). Hlavní trenér: Glen Gulutzan.
    Edmonton Oilers: Brossoit (Ellis) – Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Auvitu, Gryba – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Cammalleri – Caggiula, Draisaitl, R. Strome – Khaira, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Brad Watson. Čároví: Devin Berg, Michel Cormier

Diváci: 19289