Sparta – Jihlava 6:5 (po pr.) | Zlín – Pardubice 5:2 (kon.) | Liberec – Litvínov 4:3 (po pr.)
Mountfield HK – Kometa Brno 1:0 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Třinec 4:3 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 0:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Chomutov 5:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 03.12.2017, 16:00 • Home Credit Aréna • Tipsport extraliga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji pěkné nedělní odpoledne, vítám vás u textového přenosu z osmadvacátého kola hokejové extraligy. Dnes nás čeká severočeské derby, proti sobě se totiž postaví Bílí Tygři Liberec a HC VERVA Litvínov. Úvodní buly padne přesně v 16:00.

Po nepovedeném začátku sezóny se Verva začala herně i výsledkově zvedat, stále se jí ovšem nedaří odlepit od spodních pater tabulky. Proti Tygrům zakončí hráči z nejmenšího extraligového města svou šňůru tří venkovních zápasů, která jim zatím ale nevychází úplně podle představ. Černožlutí totiž prohráli jak v Plzni, tak v Brně, přičemž od obou soupeřů inkasovali dohromady jedenáct branek. Do Liberce tak přijedou Litvínovští odhodláni své předchozí zaváhání napravit!

Šelmám se poslední dobou celkem daří, když z posledních deseti utkání (včetně jednoho zápasu hokejové Ligy mistrů) prohrály pouze třikrát. V tabulce ovšem svěřencům trenéra Filipa Pešána náleží jedenáctá příčka, a tak potřebují každičký bod. Extraliga je během tohoto ročníku velmi vyrovnaná, což dokládá i fakt, že na sedmou Spartu ztrácí Tygři pouhé tři body. V posledním zápase Liberečtí přemohli po nájezdech druhý Hradec Králové, potvrdí proti Litvínovu rostoucí formu?

Janus proti svým

Zápas bude mít jistě speciální náboj pro libereckého brankáře Jaroslava Januse, jenž dvě předchozí sezóny strávil právě v Litvínově. Pokud tedy do dnešního utkání nastoupí, bude chytat proti svému bývalému týmu, kterému minulý ročník výrazně pomohl při postupu do vyřazovacích bojů.
    Brankář Liberce Roman Will.

Jednička Liberce Roman Will ???????????? #CCMgoalie #CCMhockey #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – J. Stránský, Redenbach, Jašek – Lakatoš, D. Špaček, J. Vlach.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Hunkes, Kubát (A), Gula, L. Doudera, Sörvik, Baránek, Z. Sklenička – Nejezchleb, V. Hübl (A), Gerhát – Vandas, Ihnačák, J. Černý – Jánský, M. Hanzl, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, Matoušek.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bílí Tygři dnes obléknou modré dresy, Litvínov nastoupí ve žlutém.

Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

00:01

00:05
    Úvodní buly ovládli Liberečtí, kteří nahazují kotouč do útočného pásma.

00:33
    První střelou se prezentoval Martin Ševc, který ale trefil jednoho z blokujících protihráčů.

01:16
    Nahození Petra Kolmanna bylo tečováno mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:55
    Týmy se zatím spíše jen oťukávají, ani jeden brankář ještě nemusel zasahovat.

02:55
    Aktivnější jsou v tuto chvíli hokejisté Liberce, jenže se jim nedaří prolomit pevnou obranu Vervy.

03:34
    Peter Jánský měl na pravém křídle trochu více prostoru, jeho protiútok ale zastavil ofsajd.

03:57
    Lukáš Válek se po pravé straně prodral až do zakončení, jeho jedovatou střelu z kruhu vyrazil Roman Will svým pravým betonem.

04:45
    Po chybě v liberecké rozehrávce získal u mantinelu kotouč Zbyněk Sklenička, jenž pěknou zadovkou našel úplně volného Viktora Hübla. Jeho dělovku z první však Roman Will stihl zklikvidovat.

05:20
    Nyní mají více ze hry hosté, maskovaný muž Tygrů musel pokrýt další střelu.

06:27
    Uvidíme první přesilovku zápasu. Za sekání putuje na trestnou lavici Karel Kubát (LIT).

06:43
    Litvínovští vybojovali puk a vyhazují ho až na druhou stranu kluziště.

07:08
    Tygři jsou zpět v útočné třetině a rozjíždí přesilovkový kolotoč.

07:34
    Ten ale moc dlouho netrval, domácí musí opět začínat ve své obranné třetině.

07:49
    Nahození Adama Jánošíka ukryl Michael Petrásek do své náruče. Tygři mají až nyní první střelu na bránu v tomto utkání!

08:20
    Martin Bakoš našel svou křížnou přihrávkou Marka Kvapila, jenž okamžitě poslal puk před bránu na úplně volného Jelínka. Ten ale svou kličkou do forhendu Petráska nepřekonal!

08:27
    Hosté své první oslabení zvládli. Karel Kubát je na ledě.

09:28
    Lukáš Jašek obdržel kotouč ve středním pásmu, nabral rychlost a vjel do útočného pásma. Následně svou svižnou ranou prověřil Petráskovu pozornost. Litvínovský brankář ve zkoušce uspěl.

10:59
    Nyní z dálky ohrozil hostující svatyni Marek Kvapil. Michael Petrásek jeho pokus vyrazil do rohu.

12:15
    Dominik Lakatoš zavezl po křídle puk do útočné třetiny a přihrál jej na střed Jaroslavu Vlachovi, který tvrdě vypálil z první! Michael Petrásek se štěstím zasáhl betonem.

12:42
    Dělovku Jiřího Guly od modré tečoval Michal Bulíř do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Romanem Willem.

13:48
    Tygři se na chvíli usadili v útočném pásmu, nyní už ale mají puk na svých hokejkách hráči ve žlutých dresech.

14:57
    Dominik Lakatoš vybojoval kotouč a poslal je do brankoviště, tam se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

16:19
    Pěknou střelou od modré se nyní prezentoval Ladislav Šmíd. Michael Petrásek měl ovšem dobrý výhled a bez větších problémů ukryl kotouč do své lapačky.

17:15
    Liberečané se usadili v útočném pásmu, hostující brankář ale zatím nemusel zasahovat.

18:13
    Nahození Adama Jánošíka nebezpečně tečoval Dominik Lakatoš, přesouvající se Michael Petrásek však na poslední chvíli stačil zareagovat vyrážečkou.

19:18
    Icing v podání Vervy, buly proběhne po levici brankáře Petráska.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou vyrovnanou první třetinu, v níž jsme ze začátku viděli nevýrazný hokej bez šancí. Následně se sice obě mužstva dostala do několik slibných příležitostí, žádná branka ale zatím nepadla. Kdo se dnes prosadí jako první se, doufejme, dozvíme ve druhé třetině, která začne přibližně v 16:52.

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
    HC VERVA Litvínov: 8

20:01

20:23
    Roman Will chyboval při rozehrávce za bránou, jeho spoluhráči ale všechny vzniklé problémy vyřešili.

21:47
    Michal Bulíř vybruslil zpoza brány a přihrál volnému Lukáši Krenželokovi, jenž stanul sám před Petráskem. Jeden z hostujících obránců ho však na poslední chvíli stačil vyrušit při zakončení.

22:59
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

23:58
    Marek Kvapil se proháčkoval až do zakončení, jeho střelu zápěstím ale Petrásek vyrazil.

24:51
    Viktor Hübl se dostal do samostatného úniku, při kterém byl ovšem faulován, a tak si svůj nájezd zopakuje!

24:51
    Viktor Hübl zkusil při trestném střílení zamířit mezi Willovy nohy. Liberecký gólman ovšem sklapl betony včas a stav zápasu tak zůstává nezměněn.

26:07
    Lukáš Jašek si sjel až před hostující svatyni, jeho střelu do levého horního rohu stačil Petrásek vyrazit svým ramenem!

27:04
    Tým z města pod Ještědem nyní tlačí svého soupeře v jeho obranném pásmu, Petrásek však zůstává stále nepřekonán.

28:01
    Zakázané uvolnění Litvínova, hra se přestěhuje zpět před Michaela Petráska.

28:18
    Michal Bulíř (LIB) tvrdě u mantinelu atakoval Marka Baránka a obdržel trest na pět minut plus dokonce utkání za vražení na hrazení!

28:30
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku! Viktor Hübl přihrál mezi kruhy BRIANU IHNAČÁKOVI, který nechytatelnou ranou do horního rohu překonal Romana Willa a otevřel skóre utkání. Asistence: Hübl, Hunkes.
    28:30 Brian IHNAČÁK - 0:1

28:45
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Nejezchleb – 2 min., hákování).

29:15
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři při hře čtyři na čtyři vyrovnávají! Marek Kvapil si sjel od modré do levého kruhu pro vhazování a přihrál puk MARTINU BAKOŠOVI, jenž povedenou střelou bekhendem překonal Michaela Petráska. Asistence: Marek Kvapil, Martin Ševc.
    29:15 Martin BAKOŠ - 1:1

30:09
    Vzápětí si ale Verva bere vedení zpět! Po přihrávce Jiřího Hunkese se mezi kruhy napřáhl VIKTOR HÜBL, který tvrdou ranou podruhé rozvlnil síť domácí brány. Asistence: Jiří Hunkes, František Gerhát.
    30:09 Viktor HÜBL - 1:2

30:34
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jakub Černý – 2 min., nedovolené bránění).

30:50
    Richard Nejezchleb opustil trestnou lavici, opět se hraje čtyři na čtyři.

31:23
    Jan Ordoš přihrál z rohu najíždějícímu Petr Kolmannovi, který ale svým bekhendovým pokusem minul bránu.

31:38
    Komplikace pro Liberec! Tygři si nepohlídali střídání a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě! Litvínov bude hrát ve čtyřech proti třem.

32:03
    Pokus Karla Kubáta ukryl Roman Will do své náruče.

32:35
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich dvojnásobná početní výhoda.

33:20
    Až nyní vypršel pětiminutový trest Michala Bulíře. Tygři budou ještě osmnáct vteřin hrát ve čtyřech.

33:35
    Oslabení Liberce ale bude pokračovat! Ladislav Šmíd (LIB) obdržel dvě plus dvě minuty za vysokou hůl!

33:50
    Pokus Viktora Hübla z levého kruhu vyrazil Will do rohu.

34:00
    Tygři se osvobozují.

34:38
    Martin Bakoš získal v útočném pásmu puk a chtěl jej poslat na Jaroslava Vlacha. Místo toho si jeho pas do vlastní brány málem tečoval jeden z obránců Vervy!

35:30
    Hostům se nedaří usadit v útočné třetině, Liberečtí se zatím úspěšně brání.

36:56
    Šelmy zvládají toto oslabení na jedničku, Roman Will už dlouho nemusel zasahovat.

37:06
    Ladislav Šmíd je na ledě. Tým z města pod Ještědem je po dlouhých devíti minutách v kompletním počtu.

39:21
    Karel Kubát (LIT) putuje na trestnou lavici za podražení. Tygři si zahrají početní výhodu.

39:23
    Hosté vyhráli buly a okamžitě posílají puk co nejdál od své brány.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme se dočkali i gólů. Vše začalo pětiminutovým vyloučením Michal Bulíře a využitou přesilovkou Vervy. Tygři sice následně vyrovnali, jenže hosté si vzali vedení zpět a po dvou třetinách se těší z jednobrankového náskoku. Třetí perioda začne přibližně v 17:52.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 8 (17)
    HC VERVA Litvínov: 13 (21)

40:01

40:12
    Tygři vyhráli vhazování a okamžitě se nastěhovali do obranné třetiny Litvínova.

40:26
    Nahození Martina Ševce ukryl Petrásek do své rukavice.

41:03
    Marek Kvapil vybídl křížnou přihrávkou ke střele Tylera Redenbacha, který ještě Petráska nepřekonal, jenže k puku se následně dostal MARTIN BAKOŠ, který dorazil puk do sítě. Asistence: Tyler Redenbach, Marek Kvapil.
    41:03 Martin BAKOŠ - 2:2

41:39
    Zakázané uvolnění v podání Liberce.

42:02
    Daniel Špaček protečoval kotouč do útočného pásma, kde jej do své moci získal Michael Petrásek.

42:41
    Tygry vyrovnávací branka nabudila, Litvínovští nevědí, kam dřív skočit.

44:34
    Hra je nyní plná nepřesností, hraje se především ve středním pásmu.

45:51
    Tyler Redenbach zavezl kotouč do třetiny a zadovkou jej předložil Lukáši Krenželokovi, jenž si sjel doprostřed levého kruhu a vypálil. Michael Petrásek si i přes vydatnou skrumáž v jeho brankovišti poradil.

46:14
    Dnešní utkání sleduje 5 454 diváků.

46:20
    Nyní to od modré zkusil Karel Kubát, jehož střelu obětavě zblokoval Jaroslav Vlach.

47:19
    Zakázané uvolnění Vervy. Vhazovat se bude po Petráskově levici.

48:30
    Richard Nejezchleb (LIT) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

49:06
    Liberec otáčí skóre! Pokus Martina Bakoše vyrazil Michael Petrásek přímo na hůl TYLERA REDENBACHA, jenž dorazil puk do sítě! Asistence: Martin Bakoš, Marek Kvapil.
    49:06 Tyler REDENBACH - 3:2

49:28
    Zajímavost: V dnešním utkání ještě nepadla branka při hře pět na pět.

51:04
    Tyler Redenbach vypálil z mezikruží, jeho jedovatá střela mířila jen těsně vedle brány!

51:06
    Hosté hráli v šesti a byl jim udělen dvouminutový trest.

51:58
    Litvínovští se osvobozují.

52:12
    Tygři jsou zpět v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.

52:30
    Po sérii přihrávek vypálil z pravého kruhu Martin Bakoš, který ale pro tentokrát nezamířil přesně.

52:57
    Domácím se tato početní výhoda moc nedaří.

53:06
    Litvínov hraje v plném počtu.

54:27
    Douderovu střelu si málem do vlastní brány tečoval Jaroslav Vlach, Roman Will ale na štěstí pro Tygry stihl včas zareagovat.

55:38
    Puk se ocitl v boxu časoměřičů. Po komerční přestávce se bude vhazovat na středovém kruhu.

56:55
    Daniel Sörvik se dostal na modré čáře ke střelou, kterou Roman Will vyrazil svým betonem do rohu. Následně Liberečtí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

57:32
    Lukáš Krenželok poslal zpoza brány kotouč na Tylera Redenbacha, ten ale ani na dvakrát Michaela Petráska nepřekonal.

58:01
    Je vyrovnáno! Jiří Hunkes našel přihrávkou z vlastního obranného pásma najetého VIKTORA HÜBLA, jenž v samostatném úniku prostřelil Romana Willa a vyrovnal na 3:3! Asistence: Jiří Hunkes, Michal Trávníček.
    58:01 Viktor HÜBL - 3:3

59:00
    Komplikace pro hosty! Jiří Hunkes (LIT) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

59:17
    Dělovku Martina Ševce kdosi tečoval mimo Petráskovu svatyni.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Liberečtí ve třetí třetině otočili stav zápasu na 3:2, jenže Verva dvě minuty před koncem srovnala, a tak nás čeká pětiminutové prodloužení, v němž budou domácí pokračovat ve své přesilovce.

60:01

60:44
    Je rozhodnuto! Martin Ševc přihrál na modré Martinu Bakošovi, který svým křížným pasem vybídl k zakončení MARKA KVAPILA, jemuž stačilo zakončit do napůl odkryté brány Litvínova! Asistence: Martin Bakoš, Martin Ševc.
    60:44 Marek KVAPIL - 4:3

Z vítězství se nakonec radují Bílí Tygři, kteří v prodloužení využili přesilovou hru a získali tak druhý, bonusový bod.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Martin Bakoš (LIB) a Viktor Hübl (LIT). (18:38:09)

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek první adventní neděle.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 30. Bakoš (M. Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, M. Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, M. Kvapil), 61. M. Kvapil (Bakoš, Ševc) – 29. Ihnačák (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček)

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr

Diváci: 5 454