Chodov – Bohemians 5:4 (kon.) | Liberec – Bulldogs 9:4 (kon.) | Florbal Ústí – Střešovice 7:6 (po pr.)
FAT PIPE Florbal Chodov
5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
FbŠ Bohemians
Neděle 03.12.2017, 17:30 • Sportovní hala Jižní Město • Livesport Superliga • 15. kolo

Je za námi 15. kolo Tipsport Superligy, ve kterém se ze tří bodů radují domácí florbalisté Chodova. Ti byli lepší po celý zápas a za stavu 5:2 to vypadalo, že si zápas v klidu pohlídají. Ale Bohemka se nevzdala a dvěma rychlými brankami se dostala na dostřel. To ale bylo z její strany vše a ze zápasu tak odchází s prázdnou.

To je ode mě pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou! (19:25:26)

59:42
    Bohemka hraje na polovině Chodova, ale času už moc nezbývá.

59:02

59:00
    Šedesát sekund zbývá do konce základní hrací doby.

57:56
    Bohemka riskuje a hraje bez gólmana v šesti hráčích v poli.

56:30
    Bohemians právě vstřelili branku!
    A už je to pouze o gól! Šimek narýsoval přesnou přihrávku PAVLU ČIHÁKOVI, jenž se opřel do balonku a tvrdou ranou od levého mantinelu trefil naprosto přesně.
    Asistence: David Šimek.

55:17
    Máme tu snížení a možná také zápletku. MATYÁŠ KREBNER nad ničím nepřemýšlel a z velké dálky přesnou ranou švihem nedal Šantorovi šanci.
    Asistence: Pavel Čihák.

54:44
    Šimek hledal přes celou šíři hřiště svého spoluhráče, ale balonek přes několik hokejek k němu nedoputoval.

53:28
    Fialova střela z otočky netrefila zařízení.

52:25
    Vypadá to, že domácí tým v klidu kontroluje průběh utkání.

50:51
    Ojedinělá šance hráčů Bohemians končí na pozorném Šantorovi, jenž sáhl do přihrávky a ukončil veškeré snažení hostí.

49:16
    Chodov právě vstřelil branku!
    Rychle rozehraná standardka znamená pátou branku Chodova. Mikeš bekhendem přiklepl balonek na TOMA ONDRUŠKA, jenž střelou z první poslal míček přesně do šibenice.
    Asistence: Ondřej Mikeš.

48:31
    Řezáč se dostal až před Kotoučka, ale z těsné blízkosti nedokázal zakončit přesně a minul.

47:10
    Času mají klokani stále dost, ale prvně by musel přijít zlepšený výkon z jejich strany.

45:57
    Řezáč se uvolnil rychlou kličkou a jen těsně minul levý horní roh branky Bohemians.

45:10
    Strnad neuspěl ani s opakovanou střelou.

43:47
    Střela Chodova z poloviny hřiště se nevešla mezi tři tyče.

42:53
    Na středu hřiště teď dostal nabito Aleš Höffer, jenže Šantora předvedl proti jeho pokusu výborný zákrok.

41:57
    Střelu Mikeše z téměř poloviny hřiště tečoval před Kotoučkem MAREK VÁVRA a Chodov opět vede o dvě branky.

41:34
    Bohemka se snaží aktivněji napadat své soupeře. Ti jsou ale technicky velice zdatní a míček jim příliš nepůjčují.

40:01

Čtyřicet minut hry je za námi. Domácí Chodov je daleko lepším týmem a po většinu času hraje s balonkem. Svoji územní převahu ale přetavil pouze v jednu branku. Bohemka však zásluhou trestného střílení, které proměnil David Šimek, snížila na rozdíl jedné branky a v závěrečné části nás tak čeká napínavý souboj.

40:00

39:17
    Chodovští i v poslední minutě druhé části jsou na hostující polovině a vypadá to, že třetinu dohrají s jednobrankovým náskokem.

37:53
    O vyrovnání se postaral Šimek. Pálil zleva na zadní tyč, ale Šantora ukázal, že má rychlé ruce.

37:14
    K němu se postavil DAVID ŠIMEK, který střelou k tyči s přehledem proměnil.

37:14
    Trestné střílení pro Bohemians!

35:43
    Po standardní situaci domácí zakončili, ale balonek v klidu lapil Kotouček. Skóre se nemění.

34:17
    Adam Růžek vypálil od pravého mantinelu. Jediné, co jeho střela měla, byla razance. Jinak postrádala jak směr, tak výšku.

32:23
    Od levého mantinelu se s ničím nemazal Koutný a prověřil Kotoučka.

31:34
    Ale také tým z Jižního Města umí vyrobit chybku. Na vlastní polovině se míčku zmocnil Šárka, ale dostal se do velkého úhlu a jeho bekhendový pokus neměl šanci na úspěch.

30:20
    Obraz hry se nemění. Chodov stále a stále obléhá polovinu Bohemians.

28:50
    Z územní převahy Chodov přidává třetí branku. Z poměrně velké vzdálenosti vypálil přesně JAN FIALA.
    Asistence: Michal Kotlas.

27:50
    Když už se hráči v zelenobílých dresech dostanou na balonek, většinou ho ztratí hned první přihrávkou.

26:12
    Chodov trpělivě kombinuje na vlastní polovině. Ale Bohemka zatím předvádí dobrou zónovou obranu.

24:21
    Teď ale hosté chybovali při rozehrávce a Chodov mohl odskočit na rozdíl dvou branek. Jenže kombinace dvou útočníků skončila nepřesnou finální přihrávkou.

23:46
    Pěknou střelu jednoho z klokanů Šantora vyráží.

23:08

22:41
    Po přihrávce z rohu zívala před Krbcem prázdná branka, ale jeho střela z první skončila až za mantinelem.

22:01
    Bohemka zatím hraje přesilovku hodně špatně. Téměř minutu se nedostala na polovinu Chodova.

21:08
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (2 minuty – Špatné střídání). Trest odpyká Marek Vávra.

20:43
    Druhá třetina začala tak, jak první skončila. Chodov drží balonek na svých hokejkách a kombinuje.

20:01

První třetina je u konce a Chodov vede 2:1. Ačkoliv poměrně rychle inkasoval, nenechal se rozhodit a postupem času přebral otěže hry. Dvěma góly otočil průběh utkání a měl i několik dalších šancí.

20:00

19:29
    Obrovská šance Chodova. Ondrušek vymotal Cabejška, předložil balonek na střed Mikešovi, který zamířil jen do středu branky.

18:30

17:40
    Pěknou přesilovkovou akci předvedli florbalisté v zelenobílém. Hned čtyři hráči si vyměnili balonek, aby nakonec zakončoval Šimek. Šantora zasáhl.

16:30
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Tomáš Vávra – 2 minuty, Sekání).

15:37
    Domácí florbalisté utekli dva na jednoho. Ondrušek dlouho držel balonek, nakonec ho předložil Marku Vávrovi, ale ten na Kotoučka nevyzrál.

14:37
    rychle rozehraná standardní situace! Na půlce byl míček přiťuknut Ondruškovi, který přízemní střelou nadělal hodně práce Kotoučkovi.

13:25
    Domácí jsou nyní lepším týmem a v podstatě Bohemce nepůjčují balonek.

12:29
    Vypadá to, že Chodov pomalu přebírá otěže zápasu. Střelu z dobré pozice teď vyslal Mikeš, ale nakonec minul.

10:51
    Neuplynulo ani šedesát sekund a Chodov vede. MICHAL STRACHOTA z poměrně velkého úhlu zamířil přesně pod Kotoučkovu ruku a poslal tak svůj tým do vedení.
    Asistence: Marek Matejčík.

10:03
    Máme vyrovnáno! Nejprve putoval balonek přes celou šíři hřiště a od pravého mantinelu letěla střela směrem na Kotoučka. K němu ale nedoletěla a dorážet se snažil Sýkora. Ten míček jen líznul a úspěšným střelcem tak byl MAREK VÁVRA.
    Asistence: Tomáš Sýkora.

09:04
    hostující florbalisté ztratili balonek na středu hřiště a o zakončení se tak pokoušel Koutný. Dva obránci Bohemians ho ale skřípli a ten tak neměl žádný prostor ke střele.

07:59
    Miščík pěknou střelou prověřil domácího gólmana. Ten vyráží balonek za mantinel.

06:18
    Šimek šel do rychlé kličky a dostal se před Šantoru. Ten jeho pokus pokryl a druhý míček za svá záda nepustil.

05:50
    Další akci začíná Bohemka od vlastní branky.

04:29
    Žák vypálil z otočky přes jednoho z obránců a kotouček měl problémy. Střelu srazil pod sebe a musel ji nakonec zastavovat až na brankové čáře.

03:04
    Chodov se pokoušel o vyrovnání. Michal Podhráský měl balonek na útočné polovině, udělal kličku jednomu z obránců, ale střela ke Kotoučkovi nedolétla.

01:28
    Možná trochu překvapivě hosté vedou. JAN DOBISÍK se dostal k balonku, který Šantora neudržel v rukou, obtočil se kolem něj a zasunul balonek do prázdné branky.
    Asistence: Lukáš Miščík.

00:42
    Začátek utkání se nese v pozvolném tempu. Chodov drží balonek a pomalu kombinuje na vlastní polovině.

00:01

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Barák) – Pražan, Fiala, Sýkora, Kotlas, Podhráský, Doubek, Strnad – Žák, Mikeš, Vávra, Vávra, Ondrušek, Řezáč, Koutný, Vacenovský, Matejčík, Strachota, Plíhal.

FbŠ Bohemians: Kotouček (Kratěk) – Zezulka, Krebner, Forman, Cabejšek, Křivanec, Šefčík, Čihák, Krbec – Šebek, Dobisík, Šimek, Miščík, Mandík, Höffer, Kindl, Palatínus, Růžek, Šárka.

Rozhodčí: Svrček, Waliczko.

Pražské derby a souboj třetího týmu s osmým. To je zápas mezi Chodovem a Bohemians.

Chodov má na svém kontě 34 bodů a na první Mladou Boleslav ztrácí čtyři body. Má však toto utkání k dobru. Chodovské také zdobí třetí nejlepší útok v soutěži, když vstřelili už 97 branek. A obrana? Ta je dokonce nejlepší v celé extralize, když inkasovali pouze 54 gólů. Možná je to také tím, že Chodov je nejméně vylučovaným týmem s 51 trestnými minutami. Nejproduktivnějším hráčem je Tom Ondrušek s 29 body (7+22).

Bohemka je na poslední pozici, která zajišťuje play-off. S 22 body má na deváté Brno náskok osmi bodů. Skóre má 81:76. Nejproduktivnějším hráčem je Jakub Šárka, který v celé soutěži zaujímá třetí místo s 30 body (21+9).

V prvním letošním duelu na palubovce Bohemky zvítězil Chodov 4:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 11. Vávra (Sýkora), 11. Strachota (Matejčík), 29. Fiala (Kotlas), 42. Vávra (Mikeš), 50. Ondrušek (Mikeš) – 2. Dobisík (Miščík), 38. Šimek (TS), 56. Krebner (Čihák), 57. Čihák (Šimek)

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Barák) – Pražan, Fiala, Sýkora, Kotlas, Podhráský, Doubek, Strnad – Žák, Mikeš, Vávra – Vávra, Ondrušek, Řezáč – Koutný, Vacenovský, Matejčík – Strachota, Plíhal.
    FbŠ Bohemians: Kratěk (Kotouček) – Zezulka, Krebner, Forman, Cabejšek, Křivanec, Šefčík, Čihák, Krbec – Šebek, Dobisík, Šimek – Miščík, Mandík, Höffer – Kindl, Palatínus, Růžek – Šárka.

Rozhodčí: Svrček, Waliczko