Chodov – Bohemians 5:4 (kon.) | Liberec – Bulldogs 9:4 (kon.) | Florbal Ústí – Střešovice 7:6 (po pr.)
Florbal Ústí
7:6 (0:2, 2:3, 4:1 - 1:0)
PSN Tatran Střešovice
Neděle 03.12.2017, 20:00 • SC SLUNETA Ústí nad Labem • Livesport Superliga • 15. kolo

Ústí poráží Tatran před 275 diváky. V normální hrací době jsme vítěze nepoznali, a tak došlo na prodloužení. V tom nastřelili hosté břevno, ale nakonec Viktor Kopecký se stal v poslední minutě čtvrté části hry domácím hrdinou, když jej našel Krbec. (22:07:52)

64:08
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Je vymalováno! VIKTOR KOPECKÝ rozhoduje o tom, že vítězem tohoto zápasu je Ústí nad Labem po přihrávce Krbce. Jednalo se o druhou střelu domácích v prodloužení. 7:6. Asistence: Mikuláš Krbec.

63:55
    Necelá minuta do konce prodloužení a zatím vše směřuje k nájezdům.

63:34
    Nebyli jsme daleko od konce zápasu, ten ovšem odmítl jeden z hostujících hráčů střelou do horní tyče.

63:00
    Domácí florbalisté se osvobozují, ale pražské mužstvo zůstává u míčku a má šanci rozhodnout tento mač.

62:00
    Míček momentálně lítá na holích hostujících hráčů a Fibiger je pod tlakem.

61:19
    Ústí bude vyloučeno, rozhodčí ponechali hostům výhodu a domácí celek bude hrát oslabení tři na čtyři.

60:46
    Rebro zasáhl proti střele jednoho ze svých protihráčů, zřejmě to byl Kopecký, kdo vyzkoušel brankáře Tatranu.

60:03
    Florbalisté domácího celku vyhráli první vhazování prodloužení a budou mít výhodu prvního útoku směrem na branku soupeře.

60:01

Čeká nás prodloužení. Ústí sahalo po výhře v normální hrací době, ale Meliš byl zásadně proti a za asistence Brautfergera stanovil skóre po šedesáti minutách na 5:5. Tím pádem uvidíme prodloužení hrané stejně jako v české hokejové extralize či NHL po třech hráčích na obou stranách.

60:00

59:10
    Kolstrunk pálil vedle branky soupeře a zdá se, že půjdeme do prodloužení.

58:15
    Máme před sezonou ani ne poslední dvě minuty normální hrací doby a varianta, že Ústí porazí Střešovice není daleko.

57:25
    Jeden z hostujících hráčů nastřelil ruku Kühnela, ale jednalo se o neúmyslné hraní rukou, takže hra pokračuje dál.

55:45
    Tatran právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! MILAN MELIŠ využil toho, že Ústí bylo před vlastní brankou nedůrazné a dostal míč do sítě. 6:6. Asistence: Petr Brautferger.

55:05
    Běží již poslední pětiminutovka zápasu a Ústí sahá plném bodovém zisku z utkání s Tatranem Střešovice.

54:32
    Opravdu výborná kulisa na utkání s Tatranem, kdy zápasu přihlíží zhruba 250 diváků

54:01
    V hale vládne parádní atmosféra v době, kdy Ústí má blízko k tomu, aby porazilo Střešovice.

53:36
    Oddechový čas pro hosty.

53:36
    MIKULÁŠ KRBEC nemilosrdnou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě a zkompletovaným hattrickem otáčí vývoj zápasu! Asistence: Jiří Horák.

53:16
    Autorem branky je VIKTOR KOPECKÝ.

51:32
    Autorem branky je MIKULÁŠ KRBEC.

50:53
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Jiří Kolísko – 2 minuty, Bránění ve hře).

50:52
    Jiří Kolísko neudržel hru v útoku a musel spěchat podpořit obranu.

50:27
    Běží posledních deset minut základní hrací doby.

49:24
    Kopecký se zpoza branky snaží prokombinovat až k zakončení. Tatran usilovně brání výsledek.

48:35
    Vavruška při proběhnutí za brankou byl v kontaktu s Kafkou. Vše vyřešil rozhodčí domluvou.

47:47
    Rychlý protiútok Tatranu zastavil Fibiger vykopnutím míčku až k protější brance.

44:49
    Domácí osvěžení brankou se snaží vytvořit tlak.
    43:42 Mikuláš KRBEC - 3:5

43:42
    Trestné střílení MIKULÁŠ KRBEC proměňuje přesnou trefou do levé spojnice, když si po naznačení připravil forhendovou střelu. Bez asistence.

Mikuláš Krbec poběží trestné střílení.

43:42
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Pavel Sládeček – 2 minuty).

42:31
    FIbiger čelil proti skryté střele ze středu hřiště, tu nakonec srazil do levého rohu.

40:01

Druhá třetina nám přinesla vyrovnání. Hned na to ale Tatran dokázal třikrát skórovat a do šaten odchází s tříbrankovým vedením.

40:00

39:24
    Ústí se snaží ke konci druhé části narušit rozehrávku Tatranu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:50
    Hosté v závěru druhé části nikam nespěchají.

36:24
    Oddechový čas pro domácí.
    36:24 Lukáš LANGER - 2:5

36:24
    Krušné chvíle pro Ústí, které dokázalo stáhnout dvoubrankovou ztrátu. Jan Svoboda aktivním napadáním donutil obránce Ústí k riskantní přihrávce na protější křídlo. Tuto situaci dobře přečetl LUKÁŠ LANGER, který si seběhl ze středové čáry a rychlou kličkou si položil a následně překonal Fibigera. Bez asistence.
    35:46 Milan MELIŠ - 2:4

35:46
    Dvoubrankové vedení je zpět na straně Střešovic. Na pravém křídle unikl Petr Brautferger, který rychlou přihrávkou našel čepel připraveného MILANA MELIŠE, který přečíslení dva na jednoho dovršil čtvrtou brankou hostí. Asistence: Petr Brautferger.

35:06
    Kafka teď čaroval ve svém brankovišti! Během krátké chvíle čelil třem střelám.

33:47
    Do levého rohu se velmi rychle musel vrátit Vavruška, protože mu na záda dýchal útočící Mühlfait.

33:20
    Nastřelená tyč rozjásala fanoušky domácího Ústí.

31:50
    Horák se prosmykl po levém křídle, ale hráči Tatranu se k němu velmi rychle stáhli a tak se Horák k zakončení nedostal.

30:00
    Máme za sebou polovinu utkání, které je velmi vyrovnané.
    29:27 Jiří KOLÍSKO - 2:3

29:27
    Hostující Tatran získává zpět ztracené vedení! Lukáš Langer předvedl skvělou práci, když se za brankou soupeře zbavil dvou protihráčů a pohotově našel před brankou postaveného JIŘÍHO KOLÍSKA, který z první zakončil přesně za Fibigerova záda. Asistence: Lukáš Langer.

28:06
    Dělovku Kafka ramenem vyrazil před sebe, kde se z první snažil dorážet Kolstrunk! Míček se otřel o boční konstrukci.
    27:43 Martin FUCHSIG - 2:2

27:43
    Tak tohle domácí sehráli nádherně a je vyrovnáno! Jiří Horák zastavil rozehrávku na středu hřiště a předal míček Mikuláši Krbcovi na levém křídle. Ten už měl slibnou pozici k zakončení, ale všiml si MARTINA FUCHSIGA na pravém křídle, které po Krbcově přihrávce zakončil do prázdné branky. Asistence: Mikuláš Krbec.

27:05
    Lehká střela ze střední vzdálenosti nebyla pro Kafku nijak nebezpečná.

26:23
    Ústí poslalo na hřiště čerstvé síly a v poklidu rozehrává na vlastní polovině.

25:26
    Průnikovou přihrávku na vytaženého Täubera tečovali hosté mimo hřiště.

24:38
    Pavelka z obrany prosvištěl podél pravého mantinelu a dokázal připravit skvělou šanci pro svého kolegu. Kafka nohou míček vyrazil.

23:26
    Po rychlé kombinaci do prázdné branky útočník Tatranu promáchl.

21:47
    Z ničeho nic tu máme první branku Ústí a domácí tak snižují na rozdíl jediné branky! JAKUB KOLSTRUNK ze středu hřiště propálil vše co mu stálo v cestě a míček zastavila až rozvlněná síť za zády Kafky. Bez asistence.

21:40
    Štorek zachytil přihrávku Tatranu, ale v protiútoku před brankou nikoho nenašel. Míčku se ujímají domácí.

20:38
    Velmi jedovatou střelou Brautfergera mířenou do pravé spojnice vytěsnil Fibiger!

20:01

První třetina nabídla aktivní hru na obě strany. Úvod lépe vyšel Tatranu, který získal rychle vedení.

20:00

19:44
    Ze středové čáry zkoušel skrytou střelou změnit stav utkání Kühnel. Míček ale přes řadu těl neprošel.

19:00
    Běží poslední minuta úvodní třetiny.

18:30
    Domácí se ke střele nedostávají tak snadno, ale když už, tak má Kafka plné ruce práce.

17:20
    Kolísko ukázal šikovné ruce, když si pokryl míček za brankou soupeře.

16:26
    Propad domácích v útoku po zablokované střele poskytl Tatranu přečíslení čtyři na jednoho, kterého uhasil až Fibiger.

15:44
    Tatran uklidňuje průběh hry přihrávkami na vlastní polovině.

14:34
    Po rychlém přenesení hry pálil od pravého mantinelu Kolstrunk, jehož střelu Kafka srazil za branku.
    13:26 Jan SVOBODA - 0:2

13:26
    Oslabení domácí sice zvládli, ale chvíli po Täuberově návratu Pavel Sládeček prostrčil míček na nabíhajícího JANA SVOBODU, který švihem nasměroval svou střelu přesně ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Pavel Sládeček.

12:55
    Na druhé straně vystartoval do protiútoku Novák, který si stáhl hru na střed, odkud mířil mezi nohy Kafky.

12:41
    Fibiger vyrazil míček před sebe, kde byl jako první Slavík! Ten ale svou střelou přestřelil brankovou konstrukci.

12:34
    Ústí se osvobozuje.

12:14
    Po přihrávce na jeden dotek pálil z levého křídla Meliš, ale pouze do boční sítě.

11:46
    Kolísko skončil vytlačený a je donucený stáhnout hru na polovinu hostí.

11:20
    Přesilová pětka Tatranu zatím kombinuje po obvodě ústecké obrany.

10:50
    Vyloučení v týmu Florbal Ústí (Lukáš Täuber – 2 minuty, Držení).

10:06
    Přihrávka na Kopeckého neprošlo, ovšem míček se ještě před ním odrazil těsně vedle levé tyče Tatranu.

09:47
    V pravém rohu Šafařovský aktivním napadáním prodlužuje pobyt domácích v útoku.

09:00
    Rozehrávku Fibigera zastavili hosté, ale toto zaváhání nedokázali potrestat.

08:45
    Míček se po pár odrazech dostal do před brankového prostoru, kde z otočky zkoušel zakončit Novák.

07:32
    Kolstrunk šikovně tečoval střelu z pravého křídla. Kafka dokázal včas zareagovat.

07:16
    Kužel nezvládl zpracovat prudký pas a hosté uklidňují hru.

06:34
    Domácí obránce na poslední chvíli sáhl do přihrávky, která byla adresována Sládečkovi a zlikvidoval nabízející se šanci Tatranu.

05:44
    Přihrávka směřovala na obsazeného Slavíka, který o míček přišel a do protiútoku tak mohou domácí.

05:00
    Šance i na druhé straně! Po střele z ostrého úhlu se míček kutálel podél brankové čáry, kde pohotově zasáhl Fibiger.

04:32
    Od pravého mantinelu skvěle vyběhl Kužel, jehož střela ke vzdálenější tyči proletěla jen těsně vedle branky.

04:18
    Střela Mühlfaita skončila v moci domácího brankáře. Na míčku jsou hráči Ústí.

03:48
    O rychlou odpověď se pokoušel Lukáš Täuber, ale přes zdvojenou obranu neprošel.
    02:34 Ronald GAŠPARÍK - 0:1

02:34
    Máme tu první branku utkání. Tomáš Svačinka pobídl ke kombinaci RONALDA GAŠPARÍKA, který se po pravém křídle dostal do individuální zakončení forhendem. Asistence: Tomáš Svačinka.

01:50
    Nahození ze středu hřiště zastavil Fibiger, jenž bez váhání rozehrál na Kolstrunka.

00:54
    Meliš si zkoušel obhodit soupeře, ale míčku se ujala obrana Ústí.

00:14
    Úvodní buly vyšla lépe Tatranu, který po pravém křídle zavezl hru do pravého rohu.

00:01

Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Semerád, J. Horák, Kühnel, Stibor – Täuber, Kužel, Kolstrunk – Vavruška, Josef Novák, Kopecký – Vl. Štorek, Pavelka, Fuchsig – Krbec, Šafařovský.

Rozhodčí: Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička.

Vzájemné zápasy

16.9. 2017 Tatran Střešovice – Florbal Ústí 8:2
    4.12. 2013 Florbal Ústí – Tatran Střešovice 7:9

Tatran Střešovice

Hráči Střešovic jsou na tom o poznání lépe. Po čtrnácti kolech jsou s dvaadvaceti body na průměrném sedmém místě s brankovou bilancí (84:72). Po těsné porážce 6:7 v prodloužení s Chodovem přišel zkrat ve smyslu porážky na půdě Ostravy 8:1. V dalším domácím zápase Tatran neudržel dvoubrankové vedení nad Otrokovicemi a rozhodnout tak muselo prodloužení, kde nakonec Střešovice bonusový bod vybojovali. Prodloužení muselo rozhodnout i zápas s Libercem, kde stejně jako předtím byl úspěšnější celek Tatranu.