Dornbirn – Znojmo 4:2 (kon.)
Dornbirn Bulldogs
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 03.12.2017, 17:30 • Messestadion Dornbirn • bet-at-home ICE Hockey League • 24. kolo

Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (19:45:24)

Znojmo tak prohrává i druhé utkání na venkovním tripu, v Dornbirnu 2:4. Může velmi litovat závěru zápasu, kdy po vyrovnání sedm minut před koncem bylo v dobré pozici, jenže pětiminutový trest pro Radka Čípa a následná přesilovková branka rozhodla o osudu dnešního duelu.

Hráči Orlů se ještě loučí s věrnými fanoušky, kteří za nimi téměř 700 kilometrů na západ Rakouska cestovali, a čeká je dlouhá cesta zpět do Česka.

59:14
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, domácí vyhráli buly v obranné třetině a do prázdné branky se ze středního pásma trefuje SCOTT TIMMINS. Asistence: Chris D'Alvise, Jamie Arniel.

58:56
    Znojmo už je v pěti, společně s touto událostí vyhazuje Dornbirn na zakázané uvolnění.

58:18
    Orli už hrají na riziko, snaží se aktivně napadat i v oslabení.
    57:38 D'ALVISE - 3:2

57:38
    Domácí nakonec nabídnutou šancí nepohrdli, CHRIS D'ALVISE se před brankou dostal k dorážce střely od modré, dává svůj dnešní druhý gól v zápase a posílá Buldoky opět do vedení. Co je horší, Čípův pětiminutový trest se neruší, a Znojmo tak bude dál hrát ve čtyřech. Asistence: Jamie Arniel, Brian Connelly.

57:18
    Orli se brání ze všech sil, tohle bude ale ještě hodně těžké.

56:56
    Tečovaná rána Panceho proskákala kolem pravé znojemské tyče.

55:15
    Dornbirn hraje přesilovku výborně, ale nyní se po chybě v kombinaci sám vyhnal z pásma.

54:53
    Znojmo se dostalo ke kotouči a vyhazuje až za Rinneho.

54:14
    Velká šance Timminse, který si sjel před Schwarze, ale jeho teč mezi betony udržel s vypětím všech sil znojemský gólman před brankovou čárou.

53:54
    Zajímavá situace! Po dlouhých diskusích inkasuje Znojmo trest, na trestnou lavici odjíždí Marek Špaček, ale ten pouze odsedí trest za Radka Čípa, který inkasuje pět minut a do konce utkání za nesportovní chování, podle dostupných informací za kontakt s rozhodčím ze střídačky. Těžko říct, co se přesně stalo, ale tohle je velká nepříjemnost pro Orly.

53:54
    Puk v ochranné síti nad Schwarzovou brankou.

53:00
    Znojmo dál útočí, Čípův švih z levé strany vykopává Rinne.
    52:22 David BARTOŠ - 2:2

52:22
    Orli právě vstřelili branku!
    Je tu přeci jen vyrovnání a po zvýšené aktivitě v posledních minutách rozhodně zasloužené. Po střele od modré čáry si volný kotouč na pravém kruhu našel DAVID BARTOŠ a trefuje se rychlou střelou pod břevno. Rinne se jen ohlédl. Bez asistence.

52:03
    Domácí rychlý brejk nevyužili, dopředu spěchá opět Znojmo.

51:26
    Orli mají navrch, jsou aktivnější, ale sráží je drobné nepřesnosti v kombinaci.

50:18
    Yellow Horn se obtočil kolem branky, ale střílí nad.

49:34
    Erik Němec měl na holi vyrovnání, poté co jej před odkrytou brankou našla přesná přihrávka, jenže znojemský útočník nezakončil přesně. Velká škoda.

49:04
    Němec se prokličkoval do útočného pásma, ale po zaváhání na modré o něj Orli záhy opět přichází.

48:41
    Znojmo s pukem za vlastní brankou, Orli musí tvořit a něco vymyslet.

48:21
    Häussle sám před Schwarzem tečuje nahození od modré nepřesně.

47:33
    Timmins vystihl přihrávku Orlů, ale nepřihrál v brejku přesně.

47:21
    Snažení čtvrtého útoku nakonec vede ke střele Lattnera a zásahu Rinneho. Buly po pravici finského gólmana.

47:10
    Krátký pobyt v útočném pásmu v podání Buldoků k zakončení nevedl, Znojmo obrací na druhou stranu kluziště.

45:22
    Orlům se teď nedaří přejít s pukem na holi do útočného pásma, dlouhá nahození postrádají adresáta.

43:38
    Tejnor našlápl po levém křídle do útoku, zkusil zakončit individuálně a příklepem vylekal Rinneho. Ten vyráží.

43:29
    Zakázané uvolnění Orlů.

43:10
    Schwarz zachytil nahození od modré čáry a ihned rozehrává.

42:44
    Další útočný pokus Znojma brzdí ofsajd.

42:12
    Dornbirn vyhrál souboj za svoji brankou a posouvá hru do středního pásma.

41:05
    Znojmo začíná třetí část aktivně, snaží se o vyrovnání.

40:01

Střely ve 2. třetině: 15:8 (celkem 25:17)

Po čtyřiceti minutách jdou šťastnější do kabin domácí, kteří zásluhou Arnielovy branky z úvodu třetiny vedou 2:1. Gól padl ve dvojnásobné početní výhodě, kdy na trestné lavici seděli Tejnor i Beroun. Ve zbytku třetiny se hrál znovu velmi vyrovnaný hokej, své šance měli i Znojemští, ale po přestávce budou muset dotahovat těsnou ztrátu. Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

39:55
    Buldoci vyváží kotouč daleko od své klece.

39:40
    Puk končí v ochranné síti nad Rinneho brankou, vhazování po jeho levici.

39:02
    Novák s Gumanem si vyměňují kotouč u mantinelu v útočném plásmu, Buldoci ovšem hrají velmi důrazně a nepouští Orly do zakončení.

38:19
    Rinne si povyjel z klece a počíhal si na příklep Tejnora.

37:51
    První formace Orlů má tlak, Yellow Hornova střela prosvištěla kolem levé tyče.

37:23
    Číp se vydal sám mezi tři hráče soupeře, v mezikruží střílel, ale Rinne zasahovat nemusel.

36:10
    Tlak Buldoků pokračoval, navíc Schwarz byl po předchozím zásahu bez hole, ale náročnou situaci Orli zvládli.

35:49
    Stoprocentní gólovka i na druhé straně a fantastický zákrok Marka Schwarze, který se rychle přesunul ke své pravé tyči a v pádu doslova ukradl gól z hokejky Pancemu.

35:20
    Dornbirn je v plném počtu.

34:45
    Obrovská šance Plíhala, kterého před brankou našel Yellow Horn, puk z hole znojemského útočníka ale skončil buď na tyči nebo betonu Rinneho!

34:19
    Čípův švih míjí branku, Dornbirn následně vyhazuje.

34:08
    Orli rozestavení v přesilovkové kombinaci hledají prostor pro střelu.

33:20
    Brankář Rinne při zákroku opět posunul svou branku, a tak se teď řeší její ukotvení v ledu.

33:20
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Pance – 2 min., hákování).

33:20
    Vůbec poprvé v zápase si zahrají přesilovku Orli, poté co byl faulován Číp.

33:08
    Při střídání zůstal na levém křídle neobsazený Sylvester, jeho příklep vykopává Schwarz.

32:21
    Rinne pokryl nahození od červené čáry, Znojmo se posouvá do útočného pásma.

31:43
    Plíhal se pokusil na pravém kruhu obhodit obránce a dostat se před brankáře, to se mu ale nevydařilo. Zakázané uvolnění Buldoků.

31:04
    Krátký tlak čtvrté formace Orlů nepřinesl větší nebezpečí, Špačkova střela byla zblokována.

30:15
    Křížnou přihrávku na Macierzynskiho vystihl Schwarz, do nějž poté najel domácí útočník i se znojemským obráncem. Všichni jsou v pořádku, buly po levici gólmana Orlů.

29:18
    Pokus Matuše z jízdy míří nad břevno Rinneho branky.

29:01
    Plutnarův pas na Mrázka clonícího před brankou byl příliš prudký. Na druhé straně odstavil Biro pronikajícího útočníka čistě od puku.

28:14
    Boj o kotouč ve středním pásmu, hra je teď hodně rozkouskovaná osobnímu souboji a častým přerušováním.
    26:50 Střet Pastora s protihráčem

26:50
    Po střetu u mantinelu a následné dohře s jedním z protihráčů zůstává na ledě ležet Tomáš Pastor, nakonec těžko odjíždí na střídačku. Rozhodčí po poradě vylučovat nebudou.

26:31
    Rinne při zákroku proti Stehlíkově průniku vysadil branku ze svého umístění, následná dorážka znojemského obránce do volné části klece už tak byla po odpískání.

25:48
    Na pravý kruh dostal nabito Fraser, trefuje ale jen clonícího obránce před sebou. Znojmo je zároveň v plném počtu.

25:15
    Orli opět vyhazují, z Berounova trestu ještě zbývá necelá minuta.

24:32
    Rána McMonagla z vrcholu kruhu míří nad branku.

24:10
    Tečované nahození Dornbirnu míří mimo branku, Znojmo poté vyhazuje.

23:20
    Znojmo se tak nadále musí bránit ve čtyřech, střelu od modré nyní lapil Schwarz.
    22:02 ARNIEL - 2:1

22:02
    Buldoci přesilovku o dva muže bleskově využívají, když Caruso od modré našel u pravé tyče JAMIEHO ARNIELA, a ten zblízka zasunul za natahujícího se Schwarze. Asistence: Brian Connelly.

21:48
    Jiří Beroun nakonec dostává dokonce 2 + 2 minuty, k menšímu trestu za hákování ještě dvě minuty za nesportovní chování.

21:48
    Velká komplikace, Znojmo jde do tří za faul zřejmě někde mimo hru, rozhodčí ale ukazují na znojemskou střídačku.

21:25
    Znojmo teď hraje výborně a drží puk daleko od své klece.

20:58
    Znojmo získalo puk a vyhazuje.

20:32
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hákování).
    20:32 Šance domácích

20:32
    Velká možnost Buldoků! Schwarz vyrazil střelu z pravé strany před sebe, tam byl připravený útočník domácích, který ale posílá puk mimo tři tyče. Nutno říct, že také zásluhou faulu.

20:24
    Sylvester se po pravém křídle dral do zakončení, Schwarz jeho pokus ztlumil na hrudi.

20:01

Střely po 1. třetině: 10:9.

První část hry končí asi zaslouženou remízou. Domácí měli navrch hlavně v úvodu, kdy si vytvořili několik dobrých možností, měli dvě přesilovky a nakonec zásluhou D'Alvise také otevřeli skóre. Znojmo přidalo následně, zejména třetí a čtvrtý útok drželi soupeře často před vlastní brankou. Vyrovnání nakonec přinesla střela kapitána Berouna. Vidíme vyrovnaný hokej, uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:17.

20:00

19:08
    Nyní v tlaku pro změnu Orli, poslední minutu třetiny začínají s pukem na holi.

18:35
    Zajíc si od modré sjel před branku a žádal přihrávku, nakonec mu jen centimetry chyběly k dorážce před Rinnem.

17:38
    Mrázek vyváží kotouč z obranné třetiny a umožňuje spoluhráčům střídat.

17:16
    Domácí přidali na aktivitě i napadání a vybojovali puk v útočném pásmu.

16:40
    Yellow Horn na útočné modré šikovně přenechával Čípovi, ovšem byl to těsný ofsajd.
    16:01 Jiří BEROUN - 1:1

16:01
    Znojmo vyrovnává z nenápadné akce čtvrtého útoku a odčarovává více jak dvouzápasovou neprůstřelnost Rinneho. Český celek udržel puk v útočném pásmu a kapitán JIŘÍ BEROUN bekhendovou střelou z poměrně ostrého úhlu nachytal finského brankáře. Asistence: Marek Špaček, Adam Raška.

15:33
    To platí i teď, kdy dostal přihrávku na modrou Plutnar, popojel si s pukem blíže k brance, ovšem trefuje jen clonícího hráče před sebou.

14:46
    Znojmo je po inkasované brance lepší, ale na větší šanci stále čeká.

13:52
    Číp to zkusil rychlou a překvapivou střelou zpoza obránce, Rinne si s ranou poradil.

13:18
    Jenže mohlo inkasovat po chybě v rozehrávce, Grabher Maier měl mezi kruhy hodně času, ale trefuje jen beton pohotového Schwarze.

12:55
    Teď domácí gólman nic neviděl, nahození od levého mantinelu jej ale trefuje do betonů. Znojmo teď tlačí.

12:29
    Ke střele od modré se dostal Plutnar, Rinne vyráží.

12:24
    Špačkova střela z otočky byla zblokována, po komerční přestávce se bude vhazovat po Rinneho levici.

12:08
    Bartoš s Novákem se dostali před Rinneho, ale z dorážky se neprosadili.

11:54
    Znojmo odpovídá tlakem v útočném pásmu.
    10:48 D'ALVISE - 1:0

10:48
    Domácí otevírají skóre, na pravém kruhu se po vyhraném buly dostal ke kotouči CHRIS D'ALVISE a rychlým švihem prostřelil Schwarze ranou na bližší tyč pod vyrážečku. Asistence: Scott Timmins, Olivier Magnan.

10:35
    Pokus o dlouhou rozehrávku ale končí icingem Znojma.

10:10
    Orli zklidňují hru s pukem na svých hokejkách.

09:36

09:33
    Znojmo posunulo hru do středního pásma, o chvíli později získává puk a znovu vyhazuje.

08:33
    Dvě slibné pozice domácích měli Fraser a Sylvester, ani jednomu ale nesedla střela z první.

07:55
    Raška vyváží puk až do útočného pásma a šetří čas.

07:36
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., podražení).

07:36
    Dornbirn zůstává v tlaku před znojemskou brankou a rozhodčí má pravici nahoře, bude to další přesilovka pro domácí.

07:21
    Znojmo je v plném počtu, bylo pod tlakem, ale oslabení zvládlo.

07:13
    Opět Schwarz po další McMonaglově ráně, tentokrát vyráží betonem.

06:43
    Dornbirn kombinuje v útočném pásmu, ke střele z pravého kruhu se teď dostal McMonagle, ale trefuje jen vyjetého Schwarze.

06:08
    Znojemský gólman přikryl volný puk za brankou, Orli se zatím brání dobře.

05:42
    Střelu od modré chytá Schwarz, který dobře viděl.

05:21
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Yellow Horn – 2 min.).

05:04
    Zahrozili i domácí, Connelly byl na vrcholu kruhu sám, napřáhl, ale clonící hráči jeho pokus zblokovali.

04:40
    Plíhal přenechal za sebe do druhé vlny Lattnerovi, jeho příklep vyráží se štěstím Rinne lapačkou.

04:08
    Beroun se už už dostával do zakončení po Raškově přihrávce, na poslední chvíli jej odzbrojil vracející se obránce.

03:25
    Velmi dobré střídání třetí formace Znojma. Guman s Novákem kombinovali v útočném pásmu a z jejich práce těžil Bartoš, který těsně před brankou tečuje do protipohybu brankáře. Puk proskákal mimo levou tyč.

02:22
    Arniel udržel puk u mantinelu, Siutzova lehká střela od modré ale Schwarzovi nemohla nadělat problémy.

01:37
    Zakázané uvolnění Znojma po vyhození přes všechny čáry, buly po Schwarzově pravici.

00:28
    Ostrý úvod na obou stranách, první zákrok si připsal právě Schwarz, na druhé straně tečoval Yellow Horn nahození od modré těsně mimo branku.

00:01
    V brance Orlů nakonec oproti zápisu startuje Marek Schwarz.

00:01

Orli po včerejší prohře mění složení prvního útoku, do jeho centru se postaví Tomáš Plíhal. David Bartoš nově nastupuje ve třetí formaci.

Domácí jsou v laufu, z posledních šesti utkání jich vyhráli pět, v dnešním utkání jsou tak favoritem. Spoléhat se budou hlavně na finskou posilu v bráně Rasmuse Rinneho, který už dva zápasy nedostal gól.
    Tomáš Guman se dostal mezi finalisty hlasování o mladou hvězdu měsíce

Dornbirner EC: Rinne (Stroj) – Magnan, Caruso, McMonagle, Connelly, Wolf, Siutz – D'Alvise, Timmins, Macierzynski – Fraser, Sylvester, Grabher Maier – Pance, Arniel, Häussle – Haberl, Pöschmann, Neubauer.

Rozhodčí: Berneker, M. Nikolić – Pardatscher, Tschrepitsch.

Oba soupeři se potkají tento rok již potřetí a vždy to byl domácí tým, kdo se nakonec radoval z vítězství. Nejprve zdolalo Znojmo Dornbirn vysoko 5:1, následně si odvezlo z Rakouska prohru 5:8. Průměrně tak padlo 9,5 branky na zápas. Bude teto tempo nastoleno také v neděli?

"Dornbirn má zrovna fazónu. Musíme ten zápas začít jinak než v sobotu v Salzburgu a věřím, že se nám to povede. Chceme začít pořádně bodovat," říká trenér Šimíček. "Naši kluci mají potrénováno, ovšem ty hlavy jsou někdy bohužel nastavené špatně. Snažíme se s tím pracovat, ale zatím se nám to nedaří."

DORNBIRN

I klub s anglickým buldokem ve znaku má za sebou sobotní dohrávku čtyřiadvacátého kola. Na domácí půdě přehrál chorvatský Záhřeb 3:0 a posunul se z osmého místa na páté. Dornbirn tak bodoval pošesté v řadě. "V neděli to bude opravdu těžké utkání. Češi mají velmi rychlý a výborně technicky založený tým," ví útočník Martin Grabher Meier. "Musíme být připraveni."

ZNOJMO

Orlům se po prohře v Salzburgu první šestka vzdálila na rozdíl šesti bodů. Venku se jim letos zrovna nedaří. Vždyť z dvanácti odehraných zápasů vyhráli pouze tři, navíc v posledních sedmi kolech nezískali na hřištích soupeřů ani bod. Není tak divu, že svěřenci trenéra Romana Šimíčka budou chtít tuto nepříjemnou skutečnost zlomit a domů se vrátit s plným počtem bodů.

Příjemné nedělní odpoledne, neuplyne ani čtyřiadvacet hodin od těžkého zápasu v Salzburgu a Orli už znovu nastoupí na led, aby bojovali o důležité body do ligové tabulky, tentokrát na půdě rakouského Dornbirnu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 11. D'Alvise (Timmins, Magnan), 23. Arniel (Connelly), 58. D'Alvise (Arniel, Connelly), 60. Timmins (D'Alvise, Arniel) – 17. Beroun (Špaček, Raška), 53. Bartoš

Dornbirn Bulldogs: Rinne (Stroj) – Magnan, Caruso, McMonagle, Connelly, Wolf, Siutz – D'Alvise, Timmins, Macierzynski – Fraser, Sylvester, Grabher Maier – Pance, Arniel, Häussle – Haberl, Pöschmann, Neubauer.
    HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Lattner, Stehlík, Tejnor, Plutnar, Biro, Pastor, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Špaček, Raška, Beroun – Csamangó.

Rozhodčí: Berneker, M. Nikolić – Pardatscher, Tschrepitsch