Dornbirn – Znojmo 4:2 (kon.)
Dornbirn Bulldogs
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 03.12.2017, 17:30 • Messestadion Dornbirn • bet-at-home ICE Hockey League • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemné nedělní odpoledne, neuplyne ani čtyřiadvacet hodin od těžkého zápasu v Salzburgu a Orli už znovu nastoupí na led, aby bojovali o důležité body do ligové tabulky, tentokrát na půdě rakouského Dornbirnu

ZNOJMO

Orlům se po prohře v Salzburgu první šestka vzdálila na rozdíl šesti bodů. Venku se jim letos zrovna nedaří. Vždyť z dvanácti odehraných zápasů vyhráli pouze tři, navíc v posledních sedmi kolech nezískali na hřištích soupeřů ani bod. Není tak divu, že svěřenci trenéra Romana Šimíčka budou chtít tuto nepříjemnou skutečnost zlomit a domů se vrátit s plným počtem bodů.

DORNBIRN

I klub s anglickým buldokem ve znaku má za sebou sobotní dohrávku čtyřiadvacátého kola. Na domácí půdě přehrál chorvatský Záhřeb 3:0 a posunul se z osmého místa na páté. Dornbirn tak bodoval pošesté v řadě. "V neděli to bude opravdu těžké utkání. Češi mají velmi rychlý a výborně technicky založený tým," ví útočník Martin Grabher Meier. "Musíme být připraveni."

"Dornbirn má zrovna fazónu. Musíme ten zápas začít jinak než v sobotu v Salzburgu a věřím, že se nám to povede. Chceme začít pořádně bodovat," říká trenér Šimíček. "Naši kluci mají potrénováno, ovšem ty hlavy jsou někdy bohužel nastavené špatně. Snažíme se s tím pracovat, ale zatím se nám to nedaří."

Oba soupeři se potkají tento rok již potřetí a vždy to byl domácí tým, kdo se nakonec radoval z vítězství. Nejprve zdolalo Znojmo Dornbirn vysoko 5:1, následně si odvezlo z Rakouska prohru 5:8. Průměrně tak padlo 9,5 branky na zápas. Bude teto tempo nastoleno také v neděli?

Dornbirner EC: Rinne (Stroj) – Magnan, Caruso, McMonagle, Connelly, Wolf, Siutz – D'Alvise, Timmins, Macierzynski – Fraser, Sylvester, Grabher Maier – Pance, Arniel, Häussle – Haberl, Pöschmann, Neubauer.

Rozhodčí: Berneker, M. Nikolić – Pardatscher, Tschrepitsch.
    Tomáš Guman se dostal mezi finalisty hlasování o mladou hvězdu měsíce

Domácí jsou v laufu, z posledních šesti utkání jich vyhráli pět, v dnešním utkání jsou tak favoritem. Spoléhat se budou hlavně na finskou posilu v bráně Rasmuse Rinneho, který už dva zápasy nedostal gól.

Orli po včerejší prohře mění složení prvního útoku, do jeho centru se postaví Tomáš Plíhal. David Bartoš nově nastupuje ve třetí formaci.

00:01

00:01
    V brance Orlů nakonec oproti zápisu startuje Marek Schwarz.

00:28
    Ostrý úvod na obou stranách, první zákrok si připsal právě Schwarz, na druhé straně tečoval Yellow Horn nahození od modré těsně mimo branku.

01:37
    Zakázané uvolnění Znojma po vyhození přes všechny čáry, buly po Schwarzově pravici.

02:22
    Arniel udržel puk u mantinelu, Siutzova lehká střela od modré ale Schwarzovi nemohla nadělat problémy.

03:25
    Velmi dobré střídání třetí formace Znojma. Guman s Novákem kombinovali v útočném pásmu a z jejich práce těžil Bartoš, který těsně před brankou tečuje do protipohybu brankáře. Puk proskákal mimo levou tyč.

04:08
    Beroun se už už dostával do zakončení po Raškově přihrávce, na poslední chvíli jej odzbrojil vracející se obránce.

04:40
    Plíhal přenechal za sebe do druhé vlny Lattnerovi, jeho příklep vyráží se štěstím Rinne lapačkou.

05:04
    Zahrozili i domácí, Connelly byl na vrcholu kruhu sám, napřáhl, ale clonící hráči jeho pokus zblokovali.

05:21
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Yellow Horn – 2 min.).

05:42
    Střelu od modré chytá Schwarz, který dobře viděl.

06:08
    Znojemský gólman přikryl volný puk za brankou, Orli se zatím brání dobře.

06:43
    Dornbirn kombinuje v útočném pásmu, ke střele z pravého kruhu se teď dostal McMonagle, ale trefuje jen vyjetého Schwarze.

07:13
    Opět Schwarz po další McMonaglově ráně, tentokrát vyráží betonem.

07:21
    Znojmo je v plném počtu, bylo pod tlakem, ale oslabení zvládlo.

07:36
    Dornbirn zůstává v tlaku před znojemskou brankou a rozhodčí má pravici nahoře, bude to další přesilovka pro domácí.

07:36
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., podražení).

07:55
    Raška vyváží puk až do útočného pásma a šetří čas.

08:33
    Dvě slibné pozice domácích měli Fraser a Sylvester, ani jednomu ale nesedla střela z první.

09:33
    Znojmo posunulo hru do středního pásma, o chvíli později získává puk a znovu vyhazuje.

09:36

10:10
    Orli zklidňují hru s pukem na svých hokejkách.

10:35
    Pokus o dlouhou rozehrávku ale končí icingem Znojma.

10:48
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre, na pravém kruhu se po vyhraném buly dostal ke kotouči CHRIS D'ALVISE a rychlým švihem prostřelil Schwarze ranou na bližší tyč pod vyrážečku. Asistence: Scott Timmins, Olivier Magnan.
    10:48 D'ALVISE - 1:0

11:54
    Znojmo odpovídá tlakem v útočném pásmu.

12:08
    Bartoš s Novákem se dostali před Rinneho, ale z dorážky se neprosadili.

12:24
    Špačkova střela z otočky byla zblokována, po komerční přestávce se bude vhazovat po Rinneho levici.

12:29
    Ke střele od modré se dostal Plutnar, Rinne vyráží.

12:55
    Teď domácí gólman nic neviděl, nahození od levého mantinelu jej ale trefuje do betonů. Znojmo teď tlačí.

13:18
    Jenže mohlo inkasovat po chybě v rozehrávce, Grabher Maier měl mezi kruhy hodně času, ale trefuje jen beton pohotového Schwarze.

13:52
    Číp to zkusil rychlou a překvapivou střelou zpoza obránce, Rinne si s ranou poradil.

14:46
    Znojmo je po inkasované brance lepší, ale na větší šanci stále čeká.

15:33
    To platí i teď, kdy dostal přihrávku na modrou Plutnar, popojel si s pukem blíže k brance, ovšem trefuje jen clonícího hráče před sebou.

16:01
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo vyrovnává z nenápadné akce čtvrtého útoku a odčarovává více jak dvouzápasovou neprůstřelnost Rinneho. Český celek udržel puk v útočném pásmu a kapitán JIŘÍ BEROUN bekhendovou střelou z poměrně ostrého úhlu nachytal finského brankáře. Asistence: Marek Špaček, Adam Raška.
    16:01 Jiří BEROUN - 1:1

16:40
    Yellow Horn na útočné modré šikovně přenechával Čípovi, ovšem byl to těsný ofsajd.

17:16
    Domácí přidali na aktivitě i napadání a vybojovali puk v útočném pásmu.

17:38
    Mrázek vyváží kotouč z obranné třetiny a umožňuje spoluhráčům střídat.

18:35
    Zajíc si od modré sjel před branku a žádal přihrávku, nakonec mu jen centimetry chyběly k dorážce před Rinnem.

19:08
    Nyní v tlaku pro změnu Orli, poslední minutu třetiny začínají s pukem na holi.

20:00

První část hry končí asi zaslouženou remízou. Domácí měli navrch hlavně v úvodu, kdy si vytvořili několik dobrých možností, měli dvě přesilovky a nakonec zásluhou D'Alvise také otevřeli skóre. Znojmo přidalo následně, zejména třetí a čtvrtý útok drželi soupeře často před vlastní brankou. Vyrovnání nakonec přinesla střela kapitána Berouna. Vidíme vyrovnaný hokej, uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:17.

Střely po 1. třetině: 10:9.

20:01

20:24
    Sylvester se po pravém křídle dral do zakončení, Schwarz jeho pokus ztlumil na hrudi.

20:32
    Velká možnost Buldoků! Schwarz vyrazil střelu z pravé strany před sebe, tam byl připravený útočník domácích, který ale posílá puk mimo tři tyče. Nutno říct, že také zásluhou faulu.
    20:32 Šance domácích

20:32
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hákování).

20:58
    Znojmo získalo puk a vyhazuje.

21:25
    Znojmo teď hraje výborně a drží puk daleko od své klece.

21:48
    Velká komplikace, Znojmo jde do tří za faul zřejmě někde mimo hru, rozhodčí ale ukazují na znojemskou střídačku.

21:48
    Jiří Beroun nakonec dostává dokonce 2 + 2 minuty, k menšímu trestu za hákování ještě dvě minuty za nesportovní chování.

22:02
    Buldoci přesilovku o dva muže bleskově využívají, když Caruso od modré našel u pravé tyče JAMIEHO ARNIELA, a ten zblízka zasunul za natahujícího se Schwarze. Asistence: Brian Connelly.
    22:02 ARNIEL - 2:1

23:20
    Znojmo se tak nadále musí bránit ve čtyřech, střelu od modré nyní lapil Schwarz.

24:10
    Tečované nahození Dornbirnu míří mimo branku, Znojmo poté vyhazuje.

24:32
    Rána McMonagla z vrcholu kruhu míří nad branku.

25:15
    Orli opět vyhazují, z Berounova trestu ještě zbývá necelá minuta.

25:48
    Na pravý kruh dostal nabito Fraser, trefuje ale jen clonícího obránce před sebou. Znojmo je zároveň v plném počtu.

26:31
    Rinne při zákroku proti Stehlíkově průniku vysadil branku ze svého umístění, následná dorážka znojemského obránce do volné části klece už tak byla po odpískání.

26:50
    Po střetu u mantinelu a následné dohře s jedním z protihráčů zůstává na ledě ležet Tomáš Pastor, nakonec těžko odjíždí na střídačku. Rozhodčí po poradě vylučovat nebudou.
    26:50 Střet Pastora s protihráčem

28:14
    Boj o kotouč ve středním pásmu, hra je teď hodně rozkouskovaná osobnímu souboji a častým přerušováním.

29:01
    Plutnarův pas na Mrázka clonícího před brankou byl příliš prudký. Na druhé straně odstavil Biro pronikajícího útočníka čistě od puku.

29:18
    Pokus Matuše z jízdy míří nad břevno Rinneho branky.

30:15
    Křížnou přihrávku na Macierzynskiho vystihl Schwarz, do nějž poté najel domácí útočník i se znojemským obráncem. Všichni jsou v pořádku, buly po levici gólmana Orlů.

31:04
    Krátký tlak čtvrté formace Orlů nepřinesl větší nebezpečí, Špačkova střela byla zblokována.

31:43
    Plíhal se pokusil na pravém kruhu obhodit obránce a dostat se před brankáře, to se mu ale nevydařilo. Zakázané uvolnění Buldoků.

32:21
    Rinne pokryl nahození od červené čáry, Znojmo se posouvá do útočného pásma.

33:08
    Při střídání zůstal na levém křídle neobsazený Sylvester, jeho příklep vykopává Schwarz.

33:20
    Vůbec poprvé v zápase si zahrají přesilovku Orli, poté co byl faulován Číp.

33:20
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Pance – 2 min., hákování).

33:20
    Brankář Rinne při zákroku opět posunul svou branku, a tak se teď řeší její ukotvení v ledu.

34:08
    Orli rozestavení v přesilovkové kombinaci hledají prostor pro střelu.

34:19
    Čípův švih míjí branku, Dornbirn následně vyhazuje.

34:45
    Obrovská šance Plíhala, kterého před brankou našel Yellow Horn, puk z hole znojemského útočníka ale skončil buď na tyči nebo betonu Rinneho!

35:20
    Dornbirn je v plném počtu.

35:49
    Stoprocentní gólovka i na druhé straně a fantastický zákrok Marka Schwarze, který se rychle přesunul ke své pravé tyči a v pádu doslova ukradl gól z hokejky Pancemu.

36:10
    Tlak Buldoků pokračoval, navíc Schwarz byl po předchozím zásahu bez hole, ale náročnou situaci Orli zvládli.

37:23
    Číp se vydal sám mezi tři hráče soupeře, v mezikruží střílel, ale Rinne zasahovat nemusel.

37:51
    První formace Orlů má tlak, Yellow Hornova střela prosvištěla kolem levé tyče.

38:19
    Rinne si povyjel z klece a počíhal si na příklep Tejnora.

39:02
    Novák s Gumanem si vyměňují kotouč u mantinelu v útočném plásmu, Buldoci ovšem hrají velmi důrazně a nepouští Orly do zakončení.

39:40
    Puk končí v ochranné síti nad Rinneho brankou, vhazování po jeho levici.

39:55
    Buldoci vyváží kotouč daleko od své klece.

40:00

Po čtyřiceti minutách jdou šťastnější do kabin domácí, kteří zásluhou Arnielovy branky z úvodu třetiny vedou 2:1. Gól padl ve dvojnásobné početní výhodě, kdy na trestné lavici seděli Tejnor i Beroun. Ve zbytku třetiny se hrál znovu velmi vyrovnaný hokej, své šance měli i Znojemští, ale po přestávce budou muset dotahovat těsnou ztrátu. Další třetina začne přibližně v 19:10.

Střely ve 2. třetině: 15:8 (celkem 25:17)

40:01

41:05
    Znojmo začíná třetí část aktivně, snaží se o vyrovnání.

42:12
    Dornbirn vyhrál souboj za svoji brankou a posouvá hru do středního pásma.

42:44
    Další útočný pokus Znojma brzdí ofsajd.

43:10
    Schwarz zachytil nahození od modré čáry a ihned rozehrává.

43:29
    Zakázané uvolnění Orlů.

43:38
    Tejnor našlápl po levém křídle do útoku, zkusil zakončit individuálně a příklepem vylekal Rinneho. Ten vyráží.

45:22
    Orlům se teď nedaří přejít s pukem na holi do útočného pásma, dlouhá nahození postrádají adresáta.

47:10
    Krátký pobyt v útočném pásmu v podání Buldoků k zakončení nevedl, Znojmo obrací na druhou stranu kluziště.

47:21
    Snažení čtvrtého útoku nakonec vede ke střele Lattnera a zásahu Rinneho. Buly po pravici finského gólmana.

47:33
    Timmins vystihl přihrávku Orlů, ale nepřihrál v brejku přesně.

48:21
    Häussle sám před Schwarzem tečuje nahození od modré nepřesně.

48:41
    Znojmo s pukem za vlastní brankou, Orli musí tvořit a něco vymyslet.

49:04
    Němec se prokličkoval do útočného pásma, ale po zaváhání na modré o něj Orli záhy opět přichází.

49:34
    Erik Němec měl na holi vyrovnání, poté co jej před odkrytou brankou našla přesná přihrávka, jenže znojemský útočník nezakončil přesně. Velká škoda.

50:18
    Yellow Horn se obtočil kolem branky, ale střílí nad.

51:26
    Orli mají navrch, jsou aktivnější, ale sráží je drobné nepřesnosti v kombinaci.

52:03
    Domácí rychlý brejk nevyužili, dopředu spěchá opět Znojmo.

52:22
    Je tu přeci jen vyrovnání a po zvýšené aktivitě v posledních minutách rozhodně zasloužené. Po střele od modré čáry si volný kotouč na pravém kruhu našel DAVID BARTOŠ a trefuje se rychlou střelou pod břevno. Rinne se jen ohlédl. Bez asistence.
    52:22 David BARTOŠ - 2:2

53:00
    Znojmo dál útočí, Čípův švih z levé strany vykopává Rinne.

53:54
    Puk v ochranné síti nad Schwarzovou brankou.

53:54
    Zajímavá situace! Po dlouhých diskusích inkasuje Znojmo trest, na trestnou lavici odjíždí Marek Špaček, ale ten pouze odsedí trest za Radka Čípa, který inkasuje pět minut a do konce utkání za nesportovní chování, podle dostupných informací za kontakt s rozhodčím ze střídačky. Těžko říct, co se přesně stalo, ale tohle je velká nepříjemnost pro Orly.

54:14
    Velká šance Timminse, který si sjel před Schwarze, ale jeho teč mezi betony udržel s vypětím všech sil znojemský gólman před brankovou čárou.

54:53
    Znojmo se dostalo ke kotouči a vyhazuje až za Rinneho.

55:15
    Dornbirn hraje přesilovku výborně, ale nyní se po chybě v kombinaci sám vyhnal z pásma.

56:56
    Tečovaná rána Panceho proskákala kolem pravé znojemské tyče.

57:18
    Orli se brání ze všech sil, tohle bude ale ještě hodně těžké.

57:38
    Domácí nakonec nabídnutou šancí nepohrdli, CHRIS D'ALVISE se před brankou dostal k dorážce střely od modré, dává svůj dnešní druhý gól v zápase a posílá Buldoky opět do vedení. Co je horší, Čípův pětiminutový trest se neruší, a Znojmo tak bude dál hrát ve čtyřech. Asistence: Jamie Arniel, Brian Connelly.
    57:38 D'ALVISE - 3:2

58:18
    Orli už hrají na riziko, snaží se aktivně napadat i v oslabení.

58:56
    Znojmo už je v pěti, společně s touto událostí vyhazuje Dornbirn na zakázané uvolnění.

59:14
    Je rozhodnuto, domácí vyhráli buly v obranné třetině a do prázdné branky se ze středního pásma trefuje SCOTT TIMMINS. Asistence: Chris D'Alvise, Jamie Arniel.

Znojmo tak prohrává i druhé utkání na venkovním tripu, v Dornbirnu 2:4. Může velmi litovat závěru zápasu, kdy po vyrovnání sedm minut před koncem bylo v dobré pozici, jenže pětiminutový trest pro Radka Čípa a následná přesilovková branka rozhodla o osudu dnešního duelu.

Hráči Orlů se ještě loučí s věrnými fanoušky, kteří za nimi téměř 700 kilometrů na západ Rakouska cestovali, a čeká je dlouhá cesta zpět do Česka.

Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (19:45:24)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 11. D'Alvise (Timmins, Magnan), 23. Arniel (Connelly), 58. D'Alvise (Arniel, Connelly), 60. Timmins (D'Alvise, Arniel) – 17. Beroun (Špaček, Raška), 53. Bartoš

Dornbirn Bulldogs: Rinne (Stroj) – Magnan, Caruso, McMonagle, Connelly, Wolf, Siutz – D'Alvise, Timmins, Macierzynski – Fraser, Sylvester, Grabher Maier – Pance, Arniel, Häussle – Haberl, Pöschmann, Neubauer.
    HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Lattner, Stehlík, Tejnor, Plutnar, Biro, Pastor, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Špaček, Raška, Beroun – Csamangó.

Rozhodčí: Berneker, M. Nikolić – Pardatscher, Tschrepitsch