Chabarovsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (2:1 po s.n.)
Barys – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Jokerit 2:3 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:6 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Red Star Kunlun
Úterý 05.12.2017, 10:30 • Platinum Arena • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, přeji pěkný den. (12:51:09)

Zápas skončil, závěrečný tlak Kunlunu už branku nepřinesl. Stejně jako před třemi dny se i tentokrát hrál velmi vyrovnaný hokej a prodloužení nebylo vůbec daleko. Tentokrát k němu ale nedošlo, domácí těsný náskok udrželi a oplatili Kunlunu nedávnou porážku. V první třetině otevřel skóre Ušenin, na jeho gól ale velmi rychle zareagoval vyrovnáním Graborenko. Ve druhé třetině se prosadil z přesilovky Jan Kolář a jak se později ukázalo, jednalo se o vítěznou branku. Hosté se sice ve třetí třetině pokusili vyrovnat, ale domácí se soustředili hlavně na obranu a spolehlivě chytal také Metsola.

59:53
    Amuru se podařilo dostat kotouč do středního pásma.

59:18
    Z pravého kruhu střílel velmi nebezpečně Wolski, Metsola se proti jeho pokusu stihl přesunout a puk vyrazil.

59:03
    Kaneova střela byla nepřesná. Hosté jsou dál v útočném pásmu.

58:39
    Kunlun už hraje bez odvoleného brankáře s šesti bruslaři v poli.

58:07
    Hellberg už ukazuje na střídačku, že je připraven bránu opustit.

57:45
    Kunlun se usadil v útočném pásmu a pomalu se možná schyluje k odvolání Hellberga.

56:37
    Zohorna posunul puk před branku na Litovčenkova, ten se ale neprosadil a Amur tak stále vede pouze o gól.

55:55
    55:20 Frolovovi se nepodařilo rozhodnout zápas.

55:20
    Frolov dostal přihrávku před bránu. ale z blízka se mu nepodařilo Hellberga propálit.

54:40
    Hosté vyhodili puk a do hry brzy naskočí první vyloučen hráč Kane.

54:14
    Zohorna nahrál na pravý kruh na Koláře, ten ale svůj druhý gól v utkání nepřidal.

53:55
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., sekání).

52:53
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., sekání).

52:43
    Tomáš Zohorna objel bránu a nahrál na modrou čáru. Odtud však střela na Hellberga neprošla.

51:59
    A o chvíli později znovu Beckovi jeho kličkovaná nevyšla.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 13. Vl. Ušenin (Gorškov, J. Kolář), 24. J. Kolář (Byvalcev) – 15. Graborenko (Wolski)

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kuzmin, J. Kolář, Kondratěv, Chabarov, Berďukov, Aťušov – O. Li, Byvalcev, Potěchin – T. Zohorna, Frolov, Litovčenko – Gorškov, Rasskazov, Vl. Ušenin – Dědunov, Klopov, Veličkin.
    Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Blacker, A. Kulda, Graborenko, Järvinen, Vorobej, N. Chlystov, Ďaloga – Beck, Brulé, DeFazio – Lessio, Kane, Wolski – Yip, Rissanen, Ponikarovskij – Jaw, Lockhart, Chipchura.

Rozhodčí: Odinš, Sergejev – Kučava, Novikov