Třinec – Brynäs 3:1 (kon.) | JYP – Kometa Brno 3:3 (kon.) | Liberec – Zürich 0:1 (kon.)
Bern – Växjö 3:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Brynäs IF
Úterý 05.12.2017, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200) • Hokejová Liga mistrů • Čtvrtfinále

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji hezký zbytek večera. (19:11:51)

Utkání končí, z vítězství se radují domácí Oceláři Třinec, kteří třemi brankami v poslední třetině otočili zápas na svou stranu! Hráči s drakem na hrudi tak k odvětě ve Švédsku odcestují s dvoubrankovým náskokem! Druhý zápas série je na programu 12.12. ve švédském městě Brynäs.

Dnešní utkání sleduje 4 081 diváků.

59:23
    Nahození hostujícího celku do útočné třetiny končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:51
    Oceláři mohli navýšit své vedení! Tomáš Marcinko poslal ideální pas pro Davida Ciencialu, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal ztečovat kotouč mimo Fernströmův dosah!

58:24
    Chmielewski zpoza branky hledal Růžičku či Marcinka, oběma třineckým hokejistům ale kotouč projel pod čepelí hole.

57:53
    Doudera kombinoval s Musilem, druhý jmenovaný pak pálil od modré čáry. Fernström vyrazil puk do rohu kluziště.

57:20
    Polanský protečoval kotouč pro Irgla, ten mohl pálit z levé strany kluziště. Hostující brankář jeho střelu zastavil.

56:42
    Oceláři převzali iniciativu na svou stranu. Na Fernströma mířily tři střely, hostující brankář si se všemi poradil.

56:07
    Michal Kovařčík mohl připravit ideální pozici pro Martina Růžičku, přihrávka ale šla o metr vedle, než by třinecký kanonýr potřeboval.

55:52
    Mikulík je na ledě, Oceláři hrají v kompletu.

55:33
    Daniel Rákos se sám řítil na hostujícího brankáře, třineckému útočníkovi ale scházely síly, aby se dostal blíže ke švédské brance. Rákos proto střílel z uctivé vzdálenosti, Fernström byl připraven.

55:21
    Oceláři brání velmi dobře, Adamský a Doudera dvakrát odpálili kotouč za Fernströmovu branku.

54:51
    Hrubec opět drží svůj tým, tentokráte musel likvidovat nepříjemný pokus z mezikruží z Clarkovy hole.

54:29
    Oceláři dobrou poziční hrou zachytili hostující rozehrávku a odpálili kotouč do pásma soupeře.

53:49
    Hosté mohli početní výhodu využít velmi rychle, proti ale znovu byl Šimon Hrubec! Třinecký brankář se roztáhl přes celé brankoviště a betonem zastavil gólovou střelu Andrew Millera!

53:40
    Teď už to domácí s aktivitou přehnali, nedovoleným zákrokem se prezentoval Milan Mikulík. Ten si odpyká dvě minuty za hákování. Komerční přestávka.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 41. Rákos (Marcinko, Mikulík), 44. Adamský (Polanský, Irgl), 53. Chmielewski (M. Kovařčík, Kovařčík) – 35. Miller (Clark, Kilström)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Dodera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A, TS) – Dravecký, Mikulík, Cienciala – Adamský (A), Polanský, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov. Trenér: Václav Varaďa.
    Brynäs IF: Fernström (Rautio) – Ersson, Gunderson (A), Kilström (A), A. Boqvist, Carlsson, Larsson, Westfält – Miller, Jensen, Clark (TS) – Bjurström, Ölund, Palushaj – Alcén, Blomqvist (C), Mannberg – J. Boqvist, Liljewall, Asklof. Trenér: Tommy Sjödin.

Rozhodčí: Manuel Nikolić (AUT), Marc Lemelin (USA) – Jiří Gebauer, Jiří Ondráček (oba CZE)
    Úterý 12.12.2017
    Brynäs - Třinec 3:5

Branky a nahrávky: 30. Bjurström (Ikonen, Bertilsson), 40. Fälth (Jensen, Gunderson), 50. Mannberg (Blomqvist, A. Boqvist) – 13. Marcinko (Krajíček, Rákos), 25. Petružálek (Polanský), 33. Irgl (Rákos, Kovář), 41. Musil (Linhart, Polanský), 60. Mikulík (Dravecký)