Kazaň – Petrohrad 2:3 (po pr.) | Nižněkamsk – Minsk 4:1 (kon.) | Soči – Jaroslavl 1:2 (po pr.)
konec
Neftěchimik Nižněkamsk
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Středa 06.12.2017, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL
Předzápasové kurzy: 1.87 4.0 3.55
Partner:
   
  A je dobojováno. Domácí celek potvrdil roli favorita a zvíttězil o tři branky. Prosadil se také nejlepší střelec domácího týmu Dan Sexton a v utkání byl celý zápas aktivní a neustálé zaměstnával brankáře Enroth. Dvě asistence si přisal švéd Eric Gustafsson. (19:21:02)
   
  Konec zápasu.
   
  59:10
  Hosté se ještě snaží o závěrečný tlak, ale moc se jim do nedaří a opět přišli o puk.
   
  58:20
  Alexej Volgin poslal puk daleko od své branky, ale jeho odhození bylo tečováno a zakazáné uvolnění se tudíž pískat nebude.
   
  57:25
  Domácí celek už má průběh zápasu plně pod svou kontrolu. O jeho vítězství už nemůže nikdo pochybovat.
   
  56:10
  Žiga Jeglič číhal před brankou a snažil se dorážet střelu jednoho ze spoluhráčů. K puku se nakonec ale nedostal.
   
  55:05
  Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., podražení).
   
  53:55
  Tak tohle měla být další branka! Oleg Piganovič se řítil naprosto osamocený na brankáře a svou střelu se snažil umístit mezi betony brankáře. Jhonas Enroth se blýskl pěkným zákrokem.
   
  52:45
  Alexandr Kogalev se snaží založit útočnou akci, ale jeho snaha velice rychle skončila. Jeho přihrávka opustila útočnou třetinu a hosté budou muset zakládat novou akci.
  51:36 Bogdan JAKIMOV - 4:1
   
  51:36
  Nižněkamsk právě vstřelil branku!
  Domácí už nejspíš definitivně potvrdili své vítězství. BOGDAN JAKIMOV se dokázal uvolnit před brankářem a jeho rána letěla přesně pod horní tyč. Hosté už to budou mít opravdu těžké.
   
  51:16
  Hra se přesune doprostřed hrací plochy. Ildar Šiksatdarov se snaží založit další útočnou akci.
   
  50:15
  Hostům se vůbec nedaří atakovat soupeřovou branku a spíš se brání. Dan Sexton je opravdu aktivní a už po několikáté ohrozil Jhonase Enrotha.
   
  48:28
  Hostující celek kombinuje u své vlastní branky a snaží se rychlými přihrávkami přejít až k brankáři.
   
  48:20
  Hosté v plném počtu.
   
  47:30
  Bude se vhazovat v hostujícím obranném pásmu. Hned po rozehrávce se Dan Sexton opět rozhodl ohrozit branku, ale jeho rána letěla těsně kolem pravé tyče.
   
  46:20
  Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., hrubost).
   
  45:50
  Alexandr Pavlovič se řídil přislovím když nevíš co stím, tak vystřel. Jeho rána z levé strany ovšem přímo neohrozila branku a Ilja Ježov neměl problém reagovat.

  Marek Jašek

  Branky a nahrávky: 2. Sexton (Gustafsson, Piganovič), 23. Nestrašil (Gustafsson), 38. Rau, 52. Jakimov – 7. Bujnickij (Gragnani)


  Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov (C)) – Piganovič, Gustafsson, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov, Fazylzjanov – Sexton, Nestrašil, E. Galimov – Chajrullin (A), Jeglič, Rau – Zdunov, Šiksatdarov, Jakimov – Šafigullin, Porjadin, Arkalov – P. Kulikov.
  HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gragnani (C), Děnisov, Korobov, Lisovec, Šinkevič (A), Ďukov, Znacharenko (A), A. Volkov – Fontaine, Howden, Linglet – Pavlovič, Šarangovič, Skille – An. Stěpanov, Kovyršin, Kulakov – Kogalev, Kitarov, Bujnickij.

  Rozhodčí: Shchenyov R. (Rus), Gashilov V. (Rus)