K. Vary – Třebíč 2:3 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Havířov 1:0 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 6:2 (kon.)
Kladno – Vsetín 4:2 (kon.) | Slavia – Prostějov 1:2 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 06.12.2017, 18:00 • ZS Eden • Chance liga • 29. kolo

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a u onlajnů znovu na shledanou. (20:21:46)

Hotovo, konec. Sešívaní bojovali do posledních sekund, vyrovnání se nedočkali. V závěrečné třetině vykřesal naději trestným střílením Ryzák. Prostějov dokázal ustát závěrečný tlak soupeřů a slaví. Z Edenu odváží všechny body.

59:48
    Buly v útoku hostů. Frodl se vrací do branky.

59:39
    Konečně tlak. Se střelou ale sešívaní v obou případech otáleli. Prostějov vyhazuje do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta. Sešívaní honí kotouč po rozích pásma.

58:34
    Pořád stejná písnička. Prostějov úspěšně kouskuje tlak sešívaných. Vyhození do středního pásma Jestřábům opět přišlo vhod.

58:08
    Frodl zůstal na střídačce. Slavia v šesti.

58:08
    Přijde nyní? Slavia si bere oddechový čas.

57:38
    Slavia hraje víc s pukem než v předchozím průběhu třetiny. Chybí však souvislejší tlak.

57:06
    Dvakrát po sobě pálil Račuk. Z modré čáry se ale prosadit nedokázal.

56:16
    Zakázané uvolnění Prostějova. Slavia je v tlaku.

55:49
    Zakončovali nakonec hosté – jmenovitě Dvořáček. Ten nabral rychlost a po přejetí modré Frodla donutil k nelehkému zákroku.

55:37
    Slavia je s pukem v útoku. Z rohu ji ale hosté nechtějí pustit za žádnou cenu.

54:23
    Pohl předvedl pěknou individuální akci. Položil si jednoho obránce i brankáře, kotouč do sítě ale nedostal. Prostějov ustál i situaci, kdy se na brankovišti vyskytovalo několik ležících hráčů. Slávisté se k vyrovnávací dorážce nedostali.

53:03
    Prostějovská pětice zůstane v obraně. Sudí píská zakázané uvolnění.

52:46

52:39
    Frodl sice po střele z modré chtěl rozehrát, dříve se ale ozval hvizd rozhodčího. Prostějov vybojoval cenné buly v útoku.

David Soumar

Branky a nahrávky: 50. Ryzák (TS) – 24. Dvořáček (Rudovský), 27. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík)

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, Pohl, Kasík, A. Růžička, Ryzák, Kolařík (C) – Z. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – M. Kadlec, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Krliš, Šteiner.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák (A), Divíšek (A), Nouza – Dvořáček (C), Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, V. Meidl, Švec – Fiala, Voženílek, Prokeš.

Rozhodčí: Grech, Sýkora – Rubáš, Tvrdík