Olomouc – Havířov 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Jihlava 2:1 (kon.)
Liberec – Kladno 4:3 (kon.) | Letňany – Třinec 2:6 (kon.) | Sparta – Slavia 2:1 (1:0 po s.n.)
Vsetín – Warriors Brno 5:0 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – HC Litvínov 3:9 (kon.)
Žďár n/S – Chomutov 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
HC Kometa Brno
Pátek 08.12.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Energie dokázala otočit zápas na svou stranu a ve třetí třetině přidala další dva góly, díky Šťastnému a Jiskrovi.
    Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi. Na počtenou Kamila Ströerová. (20:00:43)

59:51
    Další icing Brna.

59:44
    Do konce zápasu zbývá 16 vteřin.

59:40
    Kometa však vyhazuje jen na zakázané uvolnění, a tak hra míří zpět do třetiny hostů.

59:38
    Gólman Holata je zpět v brance, vhazuje se před ním.

59:18
    Domácím se daří dostat kotouč z obranné třetiny.

58:49
    V souboji o kotouč je úspěšnější Kometa, ale ke střele se nedostala.

57:38
    Hostům se nedaří nahlédnout do pásma domácích.

57:23
    Energie napadá rozehrávky hostů.

57:05
    Na druhé straně vystřelil Michal Fečo, střelu si Holata pohlídal.

56:50
    Kometě se však nedaří projít přes střední pásmo.

56:30
    Karlovarští zaváží puk do útočné třetiny, kde se puku ujímají hosté.

56:16
    Energie dostala hru ze své třetiny.

55:59
    Při přihrávce se Kometa dopustila ofsajdu, hra míří do středního pásma.

55:41
    Na druhé straně se drží brněnští hokejisté ve třetině, ale Energie napadá každou rozehrávku hostí.

55:29
    Domácí se dostávají do pásma hostů, ale nepodařilo se jim vymyslet plán na Holatu.

55:12
    Střela Adama Popelky mířila jen do ochranné sítě za Bednářem.

Oddechový čas pro domácí.

55:07
    Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění.

54:50
    Vojtěch Kadlic se pokusil střelou z mezikruží ohrozit skóre, ale jeho střela nebyla přesná.

54:28
    Střela Michala Kunce byla sražena holí jednoho z energetiků.

54:03
    Energetikům se daří vyhodit až do středního pásma, kde se kotouče ujímají hosté.

53:24
    Kometa se snaží o snížení gólového manka, ale marně. Energie si hlídá každý pohyb hokejistů v modrých dresech.

52:40
    Oproti první třetině se Karlovarští dostávají více do hry, hrají více do těla a daří se jim překvapovat hostujícího brankáře střelami.

51:45
    Na druhé straně se Brno sice do pásma dostalo, ale nedokázalo na Bednáře nic vymyslet. Z jejich pobytu si domácí brankář nemusel dělat těžkou hlavu.

51:25
    Karlovarští se drží v útočné třetině a znovu se pokouší uspět nad Holatou.

50:44
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    S góly se roztrhl pytel. Po pěkné kombinaci se dostal ke kotouči VÍT JISKRA, který přesně trefil volné místo mezi lapačkou a tyčí Holatovy svatyně. Asistence: Daniel Zavřel.

50:33
    Karlovarským dorostencům stačilo pouhých 15 vteřin z přesilové hry. PATRIK ŠŤASTNÝ přesnou střelou od modré prostřelil bezmocného Holatu. Asistence: Michal Maydl, David Hudeček.

50:18
    Patrik Vašíček (KOM) si vysloužil od sudích dvouminutový trest za podražení soupeře.

49:40
    Ačkoli se domácí dostali do třetiny hostů, nedokázali se střelecky prosadit. Taktéž platí pro Kometu.

49:13
    Energie nepouští Brno do velkých šancí.

48:47
    Karlovarským se daří osvobodit. Kometa zakládá útok, který je napadán domácími hráči.

48:10
    Brno si přebírá v útočné třetině kotouč . Domácí Adam Křemen obětavě padá do střel.

47:47
    Novák střelou od modré nijak Holatu nepřekvapil. S přehledem ukryl kotouč do bezpečí.

47:42
    Kometa vyhodila puk jen za cenu zakázaného uvolnění.

47:10
    Karlovarští nahodili do útočné třetiny a spěchají střídat.

46:55
    Hosté se pouští do akce, ale po chybné rozehrávce se o pásmo připravují.

46:04
    Richard Zajíček vypálil na Bednáře. Brankář domácích si střelu pohlídal.

45:04
    Karlovarští předvádí úplně jiný hokej.

44:45
    Pokus Komety byl zastaven domácími hráči.

44:07
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří před Bednáře.

43:40
    Do akce se opět hrnou domácí dorostenci, kteří hledají recept na Holatu.

43:25
    Radek Kučeřík vystřelil od modré čáry, ale Bednář schoval kotouč do lapačky.

42:57
    Energie se drží před Holatou.

41:49
    Domácí jsou za vlastní brankou a zakládají útok.

41:34
    Kometa se z karlovarského sevření osvobozuje.

41:04
    Karlovy Vary vysílají více střel, jak za předchozí dvě třetiny.

40:45
    Energie za svou brankou přebírá puk a přesouvá se do třetiny hostů.

40:18
    Při přechodu do útočné třetiny se hosté dopustili ofsajdu.

40:05
    Karlovarští se dostávají ke kotouči a míří před Holatu.

40:01

Karlovarští se přidávají ke svému soupeři a také se připravují na ledové ploše.

Kometa již míří na ledovou ploch a připravuje se na poslední dějství dnešního duelu.

Během druhé třetiny se podařilo Brnu odskočit na rozdíl jedné branky, díky gólu Vojtěchu Kadlicovi. Ovšem v posledních 9 vteřinách se nařídilo trestné střílení za faul Jana Sedláčka na Michala Maydla. Michal Maydl se prosadil střelou mezi betony, a tak je po tvou třetinách stav vyrovnaný. Třetí třetina začne v 19:26.

40:00

39:51
    Po nařízeném trestném střílení se rozjel MICHAL MAYDL, který se prosadil střelou mezi betony.

39:51
    Bylo nařízeno trestné střílení. Za faul Jana Sedláčka (KOM).

39:18
    Hraje se opět ve třetině Karlových Varů. Hosté se snaží prosadit.

39:05
    Běží poslední minuta druhé periody.

38:49
    Nakonec však domácí o pásmo přichází a do akce se pouští hokejisté v modrých dresech.

38:34
    Karlovy Vary se drží ve třetině hostů.

38:04
    Brno nepouští svého soupeře do žádných šancí.

37:09
    Kometa se dostává do třetiny Karlových Varů.

36:50
    Energie rozehrává další útok, ale Brno se může pyšnit skvělou obranou.

35:54
    Radek Kučeřík se snažil dostat kotouč za Bednáře, domácí brankář však po puku elegantně skočil.

35:35
    Hosté hrají v plném počtu.

34:34
    Kometa vyhostila domácí ze své třetiny. Energetici o pásmo znovu bojují.

34:08
    Karlovarští se drží v útočné třetině, ale ke střele ještě nedostali.

33:32
    Erik Mezulin (KOM) si vysloužil od sudích dvouminutový trest za hru se zlomenou holí.

33:03
    V rohu kluziště se bojovalo o kotouč, nakonec se puku zmocňují domácí, kteří se dostávají do útočné třetiny.

32:25
    Bednář opět zastavuje nahozený kotouč.

31:55
    Karlovy Vary se prozatím nedostaly k nějaké větší střele.

31:12
    Richard Zajíček jel na brankáře, Bednář zakročil betonem.

30:45
    Ovšem z té jsou rychle vyhoštěny, díky obraně Komety.

30:22
    Karlovarští zastavují hru za svou brankou a přesouvají se do útočné třetiny.

28:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno se dostává do vedení. VOJTĚCH KADLIC střelou od modré překvapil Bednáře, a tak jeho střela zcela jednoduše prošla až za brankovou čáru. Asistence: Patrik Vašíček, Michal Kunc.

28:25
    Do útočné třetiny také nahlédli energetici, kteří se však nedokázali střelecky prosadit.

27:51
    Levitující kotouč zastavuje Bednář.

27:28
    Petr Rozhon se dostal do šance, ale v závěru byl zblokován jedním z beků.

26:59
    Energie se dopouští zakázaného uvolnění.

26:08
    Hra se přesouvá na druhou stranu KV Areny, kde Karlovarští hledají recept na Holatu.

25:53
    Karlovarským se nepodařilo na několik pokusů osvobodit.

25:37
    Hraje se převážně ve třetině Karlových Varů.

25:22
    Aktivnějším celkem na ledové ploše je jednoznačně Kometa, která si podmaňuje soupeře, bombarduje Bednáře střelami. Karlovarští se do velkých šancí prozatím nedostali.

24:51
    Petr Vašíček prověřil pozornost domácího brankáře střelou od modré, Bednář jeho střelu zastavil betonem.

24:46
    Icing domácích, hra se přesouvá do obranné třetiny Karlových Varů.

23:40
    Robert Věžník střelou od modré propálil Bednáře mezi betony, ovšem kotouč byl několik milimetrů od brankové čáry, když si ho všiml Filip Novák, který rychle poslal puk daleko od branky domácích.

23:10
    Adam Popelka zachytil rozehrávku Karlových Varů, jel sám na Bednáře, který střelu Popelky schoval do lapačky.

20:12
    Kometa se dostala do útočné třetiny, ale ihned se enegetikům podařilo osvobodit.

20:01

Během první periody se dostaly do šance oba týmy. Ovšem jako první se prosadil Martin Berčík. V 15. minutě se ve vlastním oslabení dostal do úniku Michal Kunc, který prostřelil Bednáře.
    Druhá perioda začne v 18:42.

20:00

19:45
    Brno se znovu tlačí do útočné třetiny a hledá pozici ke střele.

19:28
    Karlovarským se daří vyhodit až před gólmana hostů.

19:22
    Na dvě minuty odchází Jiří Hudečka (KVA) za vražení na hrazení.

19:06
    Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.

18:18
    Karlovarští se pouští do šancí šance, ale obránci Komety si karlovarské hokejisty pohlídali.

17:50
    Holub se pokusil prosadit střelou z otočky, ta však šla mimo branku Holaty.

16:50
    V obranné třetině hostů se bojuje v rohu kluziště o kotouč.

15:15
    Adam Křemen trefil tyčku, ačkoli se mnozí již začali radovat ze vstřelení gólu, sudí rozpažil.

14:50
    Energetici zavírají hosty v útočné třetině a bombardují Holatu střelami.

14:05
    Ve vlastním oslabení se do protiútoku dostal Vojtěch Kadlic, který přesně nahrál volnému MICHALU KUNCOVI, jehož úkol byl již snadný. Prostřelit Bednáře, což se mu podařilo na výbornou. Asistence: Vojtěch Kadlic.

13:58
    Kometa se pyšní výbornými oslabeními.

13:37
    Záruba se dostal do velké šance, ale svou dělovkou jen označkoval plexisklo za zády Holaty.

13:23
    První trest v zápase patří Marku Minárikovi (KOM) za hákování soupeře.

13:01
    Nyní se do akce nedostává ani jeden z týmů.

11:55
    Adam Popelka se snažil překonat Bednáře střelou z mezikruží, ale domácí brankář zakročil včas.

11:06
    Hosté jsou za svou brankou a rozehrávají nový útok.

10:50
    Na druhé straně se drží Brno v pásmu a hledá vhodnou pozici ke střele.

10:24
    Karlovarští se dostávají také ke střelám, kterým hostující gólman s přehledem odolává.

09:40
    Michal Fečo se pokusil překonat Holatu, ale hostující obrana si ho pohlídala.

09:28
    Karlovy Vary ihned posílají své soky do vlastní třetiny.

09:22
    Energetici vyhazují kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění, hra míří před Bednáře.

09:02
    Karlovarským se nedaří osvobodit z brněnského sevření. Ovšem hosté se do branky nijak výrazně netlačí.

08:45
    Hosté se zkouší dostat před Bednáře, ale domácí obrana si dává dobrý pozor.

08:25
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý.

08:18
    Po chvilce se ale Energie vrací zpět do obrany.

07:58
    Karlovy Vary se znovu dostávají do třetiny hostů.

07:12
    Karlovarští se drží u kotouče. Adam Křemen se pokusil překonat Bednáře, ale ten zakročil betonem proti jeho střele.

06:15
    Brněnským dorostencům se podařilo nahlédnout do třetiny, ale žádný tlak z jejich návštěvy nevznikl.

05:56
    Po chybě ve středním pásmu se dostal do šance Jiří Hudečka, jehož koncovka byla zblokovaná.

05:45
    Hosté jsou za svou brankou a pokouší se dostat do třetiny.

05:28
    Brno se drží ve třetině domácích, na Bednáře však nedokáží vyzrát.

04:27
    Karlovarští otevírají skóre zápasu. Do útočné třetiny se dostal MARTIN BERČÍK, který střelou od kruhů prostřelil Holatu. Hostující brankář si myslel, že má kotouč pod kontrolou, mezitím však puk doputoval za brankovou čáru. Asistence: Michal Fečo.

03:35
    Karlovarští se téměř nedostávají ke kotouči, hlavní slovo má Kometa.

03:15
    Do akce se pouští střídavě oba týmy, ale zakončení není dobré.

02:40
    Kapitán Holub dobře napadal rozehrávky hostí.

02:22
    Karlovarští se dostali do pásma, ale Brno se vyznamenalo dobrou obranou.

01:25
    Brno se zabydlelo ve třetině domácích, ale překonat Bednáře se jim nepodařilo.

01:12
    Další šanci Komety opět zastavuje domácí brankář Bednář.

00:50
    Kadlic prověřil pozornost Bednáře, který zakročil lapačkou.

00:04
    Do akce se ihned pouští Kometa, která je v útočné třetině zastavena a do protiútoku se vrhají domácí, kteří se však k zakončení nedostali.

00:01

Oba týmy jsou již připraveni na ledové ploše.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Heger) – Zavřel (A), Tureček, Novák (A), Kořán, Záruba, Stejskal, Houdek – Holub (C), Jiskra, Křemen, Šťastný, Novotný, Černý, Maydl, Ptáček, Hudečka, Fečo, Berčík, Rozhon

HC Kometa Brno: Holata (Kašpar) – Vašíček (A), Kučeřík, Sedláček, Studený, Sedlaček, Věžník, Gloz, Kadlic, Minárik, Kunc, Popelka, Kavický, Meluzin, Del Favero, Caha, Zajíček

Rozhodčí: Šindel – Malý, Šimán.

Oproti Kometě se karlovarským dorostencům dařilo o trochu méně.V posledních dvou duelech se dokázali pouze jednou radovat z výhry. Na ledě Kladna inkasovaly Karlovy Vary čtyři góly, které nedokázali stáhnout. Na ledě Slavie si však napravily chuť a Energie se mohla radovat z těsného výsledku 1:2. Energetici během utkání vyšlou na hostujícího brankáře téměř 30 střel. Podobné procenta mají s Kometou v oslabení, Energie se nachází na čtvrtém místě s 94,44 procenty. Dokáží si karlovarští dorostenci podmanit svého soka?

Do KV Areny přijedou hosté až z Brna. Ve dvou posledních zápasech se Kometě hodně dařilo. Na svém ledě dokázala porazit Pardubice výsledkem 4:1. Další domácí zápas hostili Brněnští Hradec Králové. Ovšem šedesát minut nerozhodlo o vítězi utkání, až v nastaveném prodloužení se nakonec dokázali domácí probojovat do vítězství. Kometa se pyšní výbornými oslabeními, ve kterých má 100% úspěšnost. Na zápas dává v průměru 4,33 branky. Dokáží se také prosadit na karlovarské půdě?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 5. Berčík (Fečo), 40. Maydl (TS), 51. Šťastný (Maydl, Hudeček), 51. Jiskra (Zavřel) – 15. Kunc (Kadlic), 29. Kadlic (Vašíček, Kunc)

Rozhodčí: Šindel – Malý, Šimán