Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.) | Nitra – Poprad 3:1 (kon.) | Žilina – Detva 3:1 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:4 (po pr.)
HK Nitra
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HK Poprad
sk Pátek 08.12.2017, 18:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

59:20
    V samotnom závere stretnutia dostáva menší trest aj Patrik Svitana. Hokejbalový majster sveta putuje na lavicu hanby za seknutie. Popradská nádej na bodový zisk je tak pomaly preč.

56:57
    Hlavní rozhodcovia posielajú na tresnú lavicu hráčov z oboch strán. Menší trest za hrubosť dostávajú zhodne Judd Blackwater a Dávid Bondra. Pokračovať budeme v hre štyroch proti štyrom.

52:29
    Radoslav Macík teraz nešťastne zasiahol hokejkou do tváre Matúša Paločka a mal by ísť na trestnú lavicu. Napokon je to tak, hoci dostáva len menší trest.

49:38
    Poprad dostane šancu streliť kontaktný gól. Hlavný rozhodca Vladimír Baluška totiž posiela na trestnú lavicu Mareka Slováka, ktorý dostáva dve minúty za hákovanie.

36:25
    Popradčania síce presilovku nevyužili, no teraz sa im naskytá šanca číslo dva. Na trestnú lavicu si už sadá Mitch Versteeg, ktorý dostáva menší trest za nedovolené bránenie.

34:14
    Poprad si zahrá presilovú hru. Tesne pred reklamnou prestávkou putuje na trestnú lavicu Martin Rýgl, ktorý dostáva menší trest za držanie.

25:49
    Domáci hokejisti budú hrať opäť presilovú hru o dvoch mužov. Samuel Mlynarovič trafil hokejkou tvár Michala Krištofa a dostáva vyšší trest 2+2 minúty.

21:29
    Hlavní rozhodcovia napokon posielajú Jindřicha Abdula predčasne pod sprchy. Popradský útočník dostáva 5-minútový trest, ktorý si za neho ide odsedieť Matej Paločko.

09:14
    Popradčania sa síce dokázali oslobodiť, no následne predviedol peknú individuálnu akciu Jamie Milam. Len na za cenu faulu ho zastavil Aleš Ježek, a tak majú domáci výhodu presilovky o dvoch mužov.

08:26
    Domáci hokejisti budú mať výhodu presilovej hry. Ruský obranca Iľja Davydov až príliš podvihol puk a zo svojho obranného pásma ho poslal až na tribúnu.

Miroslav Kováčik

Branky a nahrávky: 10. Slovák (Blackwater, Mezei), 28. Ordzovenský (Slovák, Rais), 30. Blackwater (Milam, Ordzovenský) – 17. Lichanec (Abdul)

HK Nitra: Lawson (22. Laco) – Mezei, Rais, Milam, Ordzovenský, Rýgl, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Mikúš, Krištof, Paulovič – Macík, Slovák, Blackwater – Kutálek, Šiška, Csányi – Mir. Pupák, Šille, Fominykh.
    HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák, McDowell, Jýchym, König, Davydov, Česánek, Dinda, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Lichanec, Abdul – Paločko, Vartovník, Bondra – Hvila, Heizer, R. Rapáč.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Peter Jonák – Roman Výleta, Šimon Synek.