Šumperk – Val. Meziříčí 8:1 (kon.) | Opava – SHK Hodonín 1:11 (kon.) | Nymburk – Žďár n/S 2:3 (po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 1:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:4 (kon.) | Most – Jablonec n/N 0:5 (kont.)
Písek – Tábor 0:3 (kon.) | Bílina – Děčín 3:6 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 3:2 (kon.)
David Servis – Kolín 3:4 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 4:6 (kon.) | Letňany – Kobra 3:4 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Sobota 09.12.2017, 17:002. liga skupina Střed (ČR) • 20. kolo

Krásný sobotní podvečer z havlíčkobrodské Kotliny, kde se odehraje utkání BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005.Utkání začíná v 17:00.

Havlíčkovu Brodu se v této sezóně daří, z devatenácti zápasů prohrál pouze čtyřikrát, z toho dvakrát v šedesáti minutách a jednou po prodloužení a jednou v nájezdech. Navíc havlíčkobrodští hokejisté v minulém zápase s David Servisem prohráli poprvé na domácím ledě. Minulý zápas BK Havlíčkův Brod – HC David Servis České Budějovice 5:6pp

HC Moravské Budějovice 2005

Žihadlům se v této sezóně daří, z devatenácti zápasů osmkrát prohrály a jedenáctkrát vyhrály. Moravské Budějovice hájí 4. příčku tabulky. Minulý zápas: HC Moravské Budějovice 2005 – IHC Písek 6:1.

HC Moravské Budějovice 2005 – BK Havlíčkův Brod 2:6

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait, Šuhaj – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikán, Kliment, Spurný, Pucher ml. – Pucher st "C", Mikeš, Horký, Rytnauer "A", Matějka, Krutiš, Lupač, Hačecký, Bulín, Juráň, Bulín

Rozhodčí: Michal Antonín – Martin Musil, Henrich Kráľ.

00:01

00:01
    Domácí celek vyhrál úvodní vhazování a hned se dostává dopředu.

00:10
    Patrik Přidal zkusil střelu z levého kruhu, Brož připraven.

01:00
    Bruslaři drží svého soka pod tlakem.

02:00
    Na Jana Brože létá jedna střela za druhou, hostující brankář drží vyrovnaní stav.

03:00
    Špatná rozehrávka domácích a Žihadla se osvobozují.

03:30
    Filip Matějka pálil z pravého kruhu, Novákovu svatyni však minul.

04:00
    Jan Bulín pálil z mezikruží k levé tyči, ale Novák bez problému vykryl.

04:30
    Martin Kříž dostal nabito od Jana Milfaita a pálil bez přípravy, avšak Brožovu klec minul.

05:00
    Rytnauer zkusil vypálit z pravého kruhu, proti jeho střele Novák požil levý beton.

06:00
    Lukáš Endál přihrál z mezikruží na Patrika Přidala, Brož se stihl přesunout a vyrazil betony kotouč do rohu.

07:00
    Hra nabírá na rychlosti, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

08:00
    Niklavs Balgalvis špatně rozehrál a je z toho zakázané uvolnění.

09:00
    Patrik Přidal si vybruslil zpoza branky a trefil pouze pravý Brožův beton

09:30
    Filip Matějka vypálil z levého kruhu, trefil pouze Novákovu lapačku.

10:30
    Balgalvis vypálil od modré čáry, ale trefil jednoho z bránicích hráčů

11:30
    Rytnauerovu přihrávku vystihl Vašíček a posílá kotouč dopředu.

12:00
    Lukáš Endál zachytil Vašíčkův pas a přihrál do mezikruží na Miroslava Třetinu, který si objel protihráče a poslal touš ke vzdálenější tyči na Patrika Přidala, ten si nezpracoval přihrávku a hosté vyhazují.

12:30
    Filip Matějka vystihl rozehrávku Bruslařů na modré čáře a pelášil na Čeňka Nováka, kterého si položil, ale nedokázal kotouč dostat přes jeho beton.

13:30
    Zakázané uvolnění Žihadel

14:00
    Domácí kombinovali v pásmu Budějovic, ale nedokázali vsítit branku.

14:30
    Peter Pucher st. vypálil z levého kruhu a přestřelil Novákovu klec.

15:34
    Bruslaři si zahrají přesilovou hru! Patrik Přidal se tlačil před Jana Brože a byl faulovaný. Na trestnou lavici odchází Michal Kliment – 2.min,sekání

16:27
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma.

17:25
    Domácí se usídlili v pásmu soupeře, ale nemohou se dostat ke střele.

18:40
    Wasserbauer pálil z mezikruží trefil Petra Kuchtu, který si lehl do jeho střely.

19:04
    Hosté minutu do konce první periody dostávají početní výhodu, na trestnou lavici odchází Miroslav Třetina – 2min, hákování

19:53
    Čermák zkusil střílel od modré čáry, proti jeho střele zasahoval Novák v rozkleku.

20:00

Je za námi první třetina, ve které ani jeden celek nedokázal skórovat. Domácí byli lepší a hosté ohrožovali branku z protiútoků.
    Střely: 9:11
    Druhá třetina začne v 17:45

20:01

20:01
    Úvodní vhazování vyhrál Moravské Budějovice.

20:33
    Domácí celek se v oslabení skvěle brání.

21:06
    Miroslav Třetina už je na ledě a hra je tedy vyrovnaná 5 na 5

22:10
    Petr Kuchta přihrával na Tomáše Chlubnu, ten však na puk nedosáhl.

23:21
    Patrik Přidal bojuje o puk v rohu kluziště, na pomoc mu tam přijíždí Miroslav Třetina.

23:39
    Domácí si zahrají další přesilovku. Na lavici hanby odchází Daniel Kabelka – 2min, nedovolené bránění.

25:03
    Tomáš Semrád vystřelil tahákem, černou věc skryl Brož ve své výstroji

25:39
    Hned po vypršení trestu dostávají hosté přesilovou hru. Miroslav Třetina dostává 2min, hákování.

26:22
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Žihadla využívají přesilovou hru! PETER PUCHER ST. dostal přihrávku od Romana Čermáka a vypálil z mezikruží přímo pod horní tyč! Asistence: Roman Čermák, Filip Matějka

27:30
    Domácí celek zkusí vyrovnat. Na trestnou lavici odchází Krutiš – 2min., hákování.

28:45
    Jan Milfait přenechal kotouč Luboši Voříškovi, a ten vypálil, avšak pouze do Brožovy lapačky.

28:57
    Hosté jdou do tří! Jan Milfait byl faulován u levého hrazení. Na lavici hanby odjíždí Michal Kliment 2min., hákování

29:30
    V obrovské šanci teď byl Miroslav Třetina, na kterého zívala odkrytá branka, ale kotouč mu sjel z hole. Domácí celek stále prohrává o jedinou branku.

30:55
    Jan Milfait nabyl na modrou čáru Davidu Valovi, který vypálil a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

32:01
    Ofsajd zastavuje Bruslaře při průniku do útočného pásma.

32:50
    Lukáš Endál zpoza branky přihrával na Jiřího Vašíčka, jenž na puk nedosáhl.

34:05
    Souboj o kotouč probíhá u pravého mantinelu v obranném pásmu Bruslařů

35:05
    Jiří Vašíček atakoval na modré čáře Jana Bulína a dostává tak 2min, hrubost.

36:19
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Matějka – 2 min., sekání).

37:13
    Zakázané uvolnění domácích.

37:30
    Tomáš Semrád pokazil rozehrávku a málem Bruslaři inkasovali z hole Petera Puchera st.

38:43
    Posunutá klec Žihadel. Vhazovat se bude po Brožově levici.

39:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

39:21
    Jan Milfait přihrál na najíždějícího Kryštofa Kulhánka, jenž si musel kotouč zpracovat na forhend a střelou příklepem našel lapačku Brože

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které si vedli lépe Žihadla, které dokázali skórovat, konkrétně se prosadil Peter Pucher st.Třetí třetina začne v 18:38.
    Střely: 19:9

40:01

40:02
    Vhazování vyhrály Moravské Budějovice, které posléze zahrály na zakázané uvolnění.

40:18
    Střelu od modré kryje Brož.

40:56
    Teď se strhl souboj o kotouč za Novákovou svatyní. Úspěšnější ze souboje vycházejí domácí

42:20
    Domácí byli pod tlakem nakonec NIklavs Balgalvis vyhazuje až na Brože.

43:08
    Lukáš Endál napřáhl na modré čáře, jeho pokus zablokoval jeden z beků Žihadel.

44:00
    Jan Milfait přihrál před brankoviště, ale marně žádný z jeho spoluhráčů tam nebyl.

45:10
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Rytnauer – 2 min. + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Kabelka.

47:00
    Domácí nevyužili přesilovou hru.

47:57
    Domácí celek se nemůže dostat do útočného pásma, hosté je skvěle chytají před modrou čárou.

48:37
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vašíček – 2 min., podražení).

48:49
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., krosček).

49:48
    Hosté předvádí skvělé kombinace v pásmu Bruslařů.

50:15
    Domácí pod tlakem vyhazují.

50:49
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! David přihrál na vrcholek levého kruhu PETRU KRUTIŠOVI, si vylepšil palebnou pozici a střelou zápěstím vymetl pravý horní roh! Asistence: David Horký

51:21
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Blesková odpověď domácích! Tomáš Chlubna přihrál před brankoviště na volného PETRA KUCHTU, a ten trefil odkrytou klec! Asistence: Tomáš Chlubna, David Kozlík

52:37
    Hra nabírá na rychlosti. Domácí určují tempo hry.

53:36
    Jiří Vašíček napřáhl, jeho dělovku zblokoval hostující bek do ochranné sítě

53:50
    K Přidalovi se odrazil před branku volný puk, ale domácí útočník tváří v tvář nevyzrál na Brože.