Šumperk – Val.Meziříčí 8:1 (kon.) | Opava – Hodonín 1:11 (kon.) | Nymburk – Žďár n/S 2:3 (po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 1:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:4 (kon.) | Most – Jablonec 0:5 (kont.)
Písek – Tábor 0:3 (kon.) | Bílina – Děčín 3:6 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 3:2 (kon.)
David Servis – Kolín 3:4 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 4:6 (kon.) | Letňany – Kobra 3:4 (kon.)
konec
HK Opava
1:11 (1:1, 0:5, 0:5)
SHK Hodonín
Sobota 09.12.2017, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ (ČR) • 27. kolo
Předzápasové kurzy: 7.0 5.5 1.27
Partner:
   
  59:25
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Hosté vyhráli vhazování, po kterém se do puku opřel JAN SEDLÁK a přidává jedenáctý gól Hodonína. Asistence: Daniel Vaněk.
   
  57:55
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Hodonínský výběr se přece jen dočkal desátého gólu. Michal Romančík probruslil opavským pásmem až k brance, těsně před ní předložil puk JAKUBOVI VRÁNOVI, který zvyšuje na hrozivých 10:1! Zároveň tak kompletuje hattrick. Asistence: Michal Romančík.
   
  56:10
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Hlouček hostujících fanoušků se dožaduje desátého gólu a Hodonín je skutečně velmi blízko. Po nepřehledné skrumáži před domácí brankou se k puku po přiťuknutí Petra Peše probil MARTIN MIKLÍK a přidává devátou trefu Drtičů. Asistence: Petr Peš.
   
  55:03
  Drtiči právě vstřelili branku!
  A je tady osmý gól v opavské síti. Hosté ujeli do přečíslení, Michal Romančík si chytře počkal na ideální moment a žabičkou vybídl ke skórování MATĚJE CHARVÁTA, který z bezprostřední blízkosti propálil opavského brankáře! Asistence: Michal Romančík.
   
  52:43
  Domácí se navíc budou znovu bránit ve čtyřech. Šendera je vyloučen za podražení.
   
  52:27
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Hosté přesilovku přece jen využívají. Jakub Kužílek vypálil od modré, Wanecki puk vyrazil jen před sebe a číhající PETR JURČA měl před odkrytou klecí jednoduchou úlohu – 1:7. Asistence: Jakub Kužílek a Zbyněk Žabčík.
   
  50:32
  Štindl se sice diví a reklamuje nafilmovaný pád jednoho z hodonínských hráčů, ale rozhodčí jsou neoblomní. Opavský bek dostává dvouminutový trest za podražení.
   
  48:32
  Bitomský krásnou průnikovou přihrávkou našel na útočné modré Rouska, ten jel sám na Kotvana, kterého zkusil vymíchat, ale bez úspěchu.
   
  43:47
  Nyní se vylučuje na opačné straně. Pělucha dostává trest za hru vysokou holí.
   
  40:41
  Opava si zahraje přesilovku. Matula zahákoval Štindla a je vyloučen.
   
  37:58
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Hodonínský celek znovu ujel ve vlastním oslabení. Daniel Vaněk jako na zlatém podnose předal puk před opavskou klecí JAKUBOVI VRÁNOVI, který v pohodě přidává šestý zásah Jihomoravanů. Asistence: Daniel Vaněk.
   
  36:49
  Drtiči budou hrát jen ve třech a Opavu čeká 44 sekund dlouhá přesilovka pět na tři.
   
  35:33
  Hodonín jde do čtyř. Charvát inkasuje dvouminutový trest za sekání.
   
  29:23
  Slezan si zahraje početní výhodu. Menší trest inkasoval hostující Hladiš.
   
  27:33
  Domácí mohli snížit. Horváth ujížděl sám na Kotvana, ale ten jeho únik zastavil skvělým zákrokem betonem!
   
  26:58
  Oddechový čas pro domácí.
   
  26:58
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Ani Wanecki ovšem neudržel čisté konto dlouho. Inkasoval totiž hned z druhé střely a Hodonín odskakuje do čtyřbrankového trháku. Další povedenou kombinaci hostujícího týmu zakončil MAREK HALODA. Asistence: Daniel Vaněk.
   
  26:07
  Opavští střídají brankáře. Kamila Šimeček nahradí v brance Michal Wanecki.
   
  26:07
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Už je to o tři góly! Hosté využili další přesilovku. Po ráně Dominika Matuly vyrazil Šimeček puk před sebe a JAKUB SAJDL pohotově doklepl puk do opavské klece – 1:4. Asistence: Dominik Matula.
   
  24:42
  Máme tady další podražení. Tentokrát se provinil domácí Šendera.
   
  24:00
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Opavští přišli o kotouč, který jim sebral JAKUB VRÁNA, nabral a uháněl sám na Šimečka. Hostující útočník si počínal v zakončení chladnokrevně a nádherně pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Daniel Vaněk.
   
  22:26
  Teď čeká přesilovka domácí výběr. Peš bude pykat za podražení.
   
  22:04
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Hosté využívají přesilovku hned po 50 sekundách. Petr Jurča posunul puk na modrou čáru JAKUBOVI KUŽÍLKOVI, který vypálil bez přípravy, Šimeček přes hradbu těl nic neviděl a kapituloval – 1:2. Asistence: Petr Jurča.
   
  21:14
  Početní výhoda pro Hodonín. Rousek jde na trestnou lavici. Důvod? Podražení.
   
  17:44
  Rudl zkazil přihrávku v kritickém místě přímo před svou brankou. Jurčovu ránu vyrazil Šimeček a dorážku Peše vlastním tělem "přikryl" sám Rudl. Tohle mohlo dopadnout pro Opavu mnohem hůř.
   
  10:47
  Opava právě vstřelila branku!
  Domácí náramně vykombinovali hostující čtveřici a slaví vyrovnávací gól! Jakub Vítek si na pravém kruhu chytře počkal a mezi dvojicí hodonínských hráčů poslal puk přes celou šíři kluziště na LUKÁŠE ČERNÉHO, který bez přípravy poslal touš do poloprázdné branky Drtičů. Kotvan neměl šanci – 1:1. Asistence: Jakub Vítek a Dominik Rudl.
   
  9:57
  Rozhodčí poprvé vylučují. Na trestnou lavici míří Miklík, který bude pykat za podražení. Opavu tak čeká přesilovka.
   
  8:53
  Mohlo být vyrovnáno! Domácí Černý napřáhl z pravého kruhu, jeho bombu Kotvan sice zmírnil lapačkou, ale vůbec nevěděl, kde je puk! Neposedný kotouč poskakoval kolem brankové čáry, ale nakonec skončil mimo hodonínskou branku.
   
  6:45
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Teď už se jihomoravská střídačka raduje! Zbyněk Žabčík dlouhou přihrávkou na útočnou modrou čáru vysunul PETRA JURČU, který si rychle zpracoval puk, s ničím se nepáral a parádní trefou do levého horního růžku brány otevírá skóre utkání! Asistence: Zbyněk Žabčík.

  Jan Šimek

  Branky a nahrávky: 11. Černý (Vítek, Rudl) – 7. Jurča (Žabčík), 23. Kužílek (Jurča), 24. Vrána (Vaněk), 27. Sajdl (Matula), 27. M. Haloda (Vaněk), 38. Vrána (Vaněk), 53. Jurča (Kužílek, Žabčík), 56. Charvát (Romančík), 57. Miklík (Peš), 58. Vrána (Romančík), 60. Sedlák (Vaněk)


  HK Opava: Šimeček (Wanecki) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
  SHK Hodonín: Kotvan (O. Haloda) – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, M. Haloda, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk.

  Rozhodčí: Holaň – Novák, Rychlý