PZ Kladno – Slavia 6:2 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 6:1 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 10:0 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 4:3 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 4:3 (po pr.)
Mladá Boleslav – Havířov 2:5 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:1 (kon.) | Letňany – Žďár n/S 5:1 (kon.)
Pardubice – Jihlava 4:5 (kon.) | Poruba – Warrior Brno 1:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 1:4 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
3:5 (0:3, 1:2, 2:0)
HC Sparta Praha
Sobota 09.12.2017, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A
Partner:
   
  Konec zápasu. (14:22:21)
   
  59:20
  Martin Lidák míří na střídačku svého týmu! Domácí to ještě zkusí v šesti proti pěti!
   
  58:34
  Domácí hráči si berou oddechový čas.
   
  58:34
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Že bychom se přeci jenom ještě dočkali napínavého závěru? Yahor Hrakholski dokázal uzmout kotouč pro před brankou soupeře a poslal ho na volného JIŘÍHO MICHALA, který se dokázal z velkého úhlu prosadit. Asistence: Yahor Hrakholski.
   
  58:08
  Nevím, co by se muselo stát, aby dnes Motor dosáhl na bodový zisk. Navíc si nyní domácí hráči nerozuměli při založení další situace, načež kotouč končí až na zakázaném uvolnění.
   
  57:07
  Adam Ryba ve vlastním pásmu puk u hrazení zachytit nedokázal. V obranném pásmu se ho tak ujímají hostující hráči.
   
  55:42
  Rozehrávka na modré útočné čáře hostujícímu týmu nevyšla. Sparťané se sami dostávají z útočného pásma.
   
  54:59
  Parádní střelu vyslal ze své hole Maxim Kubánek, který počkal, než mu před brankou Lidáka projede spoluhráč. Hned poté vypálil k bližší tyči, lapačkou ale Lidák tento pokus likviduje.
   
  54:29
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Remta – 2 min., podražení).
   
  53:26
  Šimon Truhlář zkoušel vjet do pásma z pozice obránce. To se mu nepovedlo, neboť se s kotoučem do pásma dostal později než některý z jeho spoluhráčů. Tedy ofsajd!
   
  52:24
  Oto Theimer projel domácí obranou velmi lehce. Ocitl se na levém kruhu z pohledu Lidáka, odkud pálil mezi ruku a tělo. Tento prostor si ale Martin Lidák pohlídal a puk udržel.
   
  51:22
  Naopak další střela z českobudějovické snahy již mezi tři tyče míří. Svou levou tyč si ale Josef Sluka dokázal pohlídat.
   
  50:34
  Ani jeden z týmů se nyní nemohl usadit v útočném pásmu. O něco aktivněji ale přeci jenom teď působí domácí celek. Lukáš Pavlát vypálil golfovým úderem od modré čáry, ale jeho střela zaduněla jen o zadní mantinel.
   
  48:44
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Máme tu druhou branku z hokejek domácího Motoru! Radek Dub poslal přihrávku na YAHORA HRAKHOLSKÉHO, který svou pohotovou střelou uklízí kotouč až do branky. Asistence: Radek Dub.
   
  46:53
  Jakub Anderle se přímo vřítil do útočného pásma. Ještě předtím, než vjel za soupeřovu branku, zkoušel poslat kotouč k bližší tyči. Tam byl ale připravený Sluka, který kryje.
   
  46:31
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kubánek – 2 min., držení protihráče).
   
  45:13
  Až nyní vypálil od modré čáry Sebastian Jasečko. Proti němu sice jeden ze sparťanských hráčů ulehl na ledovou plochu, přesto si puk až k brance cestu našel. Jasečkův projektil ale Sluka dokázal udržet ve výstroji.
   
  44:23
  Motor si vytvořil v útočném pásmu dobrý tlak, zatím ale jeho útočné snažení ke střele nevedlo.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 24. Ryba (Kašpar, Dvořák), 49. 8 (15), 59. Michal (Hrakholski) – 13. Gurijevski (Adamec, Truhlář), 17. Vitouch (Theimer), 20. Adamec (Adam), 28. Adamec (Truhlář), 29. Hamara (Kubánek)


  HC Motor České Budějovice: Korytar (41. Lidák) – Jasečko, Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Hrakholski, Michal, Dub, Anderle, Ryba, Kašpar, Nevšímal, Brouček, Březina, Schwartz, Lukeš, Pouzar
  HC Sparta Praha: Sluka (Cichoň) – Truhlář, Hamara, Procházka, Ducháč, Gurijevski, Adam, Šesták – Kubánek, Adamec, Krupička, David, Potůček, Hamršmíd, Výkruta, Vitouch, Tomek, Theimer, Höll

  Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík