Boston – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Winnipeg 4:3 (po pr.) | NY Rangers – New Jersey 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 3:4 (kon.) | Columbus – Arizona 1:0 (kon.) | Florida – Colorado 3:7 (kon.)
Montreal – Edmonton 2:6 (kon.) | Dallas – Vegas 3:5 (kon.) | San Jose – Ottawa 5:0 (kon.)
Calgary – Vancouver 4:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 3:2 (po pr.)
Boston Bruins
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
New York Islanders
Neděle 10.12.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

51:47
    David Backes dostal pět minut za úder hlavou a deset minut za nesportovní chování, hostující Andrew Ladd dvě minuty za hrubost.

42:14
    Další vyloučení, nyní na straně hostů. Calvin de Haan se dopustil podražení proti Krejčímu a už také sedí na trestné lavici.
    40:26 Marchandův nevybíravý zákrok na Tavarese

40:26
    Brad Marchand u mantinelu sestřelil Tavarese a po tomto zákroku se strhla krátká mela. Domácí hráč dostal pět minut za nedovolené bránění, hostující Ryan Pulock dvě minuty za krosček.

30:10
    Hosté hráli v šesti a nabídli tak Bostonu přesilovku. Dvouminutový trest odsedí Joshua Ho-Sang.

24:03
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

24:03
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 5 min., bitka + 2 min., Vyprovokování bitky).

13:19
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za sekání dostal Zdeno Chára.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 31. Marchand (Krug, Pastrňák), 47. DeBrusk (Krug, Pastrňák), 60. Heinen (Bergeron) – 57. Lee (Jo. Bailey, Barzal)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Vatrano, Kuraly, Schaller.
    New York Islanders: Halák (Greiss) – Pulock, Leddy, Pelech, de Haan, Hickey, D. Seidenberg – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Ladd (A) – Ho-Sang, Beauvillier, B. Nelson – Clutterbuck (A), Cizikas, Chimera.

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – MacPherson, Murphy

Diváci: 17 565