Boston – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Winnipeg 4:3 (po pr.) | NY Rangers – New Jersey 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 3:4 (kon.) | Columbus – Arizona 1:0 (kon.) | Florida – Colorado 3:7 (kon.)
Montreal – Edmonton 2:6 (kon.) | Dallas – Vegas 3:5 (kon.) | San Jose – Ottawa 5:0 (kon.)
Calgary – Vancouver 4:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 3:2 (po pr.)
Los Angeles Kings
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 10.12.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Carolina Hurricanes.

Carolina Hurricanes odehrála 27 zápasů s bilancí 8-3-6-10 a vybojovala 28 bodů. V tabulce Východní konference je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála jen jeden. Porazila Floridu Panthers 3:2 v prodloužení. Nestačila na Columbus Blue Jackets 2:3 po nájezdech, New York Rangers 1:5, Vancouver Canucks 0:3 a San Jose Sharks 4:5 v prodloužení.

Los Angeles Kings odehrálo 30 zápasů (14-5-3-8; 41 bodů) a v tabulce Západní konference je na prvním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo všechny. Poradilo si s Washingtonem Capitals 5:2, St. Louis Blues 4:1, Chicagem Blackhawks 3:1, Minnesotou Wild 5:2 a Ottawou Senators 4:3 v prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas za malý moment začne.

00:01

00:11
    Registrujeme první střelu, Dustin Brown se propracoval do zakončení a jeho pokus zablokoval Jaccob Slavin.

00:28
    Jake Muzzin od modré čáry minul branku.

01:00
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

01:48
    Od modré čáry vypálil Kurtis MacDermid, jeho střelu zápěstím snadno zastavuje Scott Darling.

02:30
    Sledujeme rychlý hokej, hraje se o převahu ve středním pásmu.

02:57
    Drew Doughty vypálil příklepem, jeho pokus kryje Scott Darling. Vhazovat se bude před jeho brankou.

03:14
    Elias Lindholm zakončoval z hodně obtížné střelecké pozice, i tak ale musel zasahovat domácí brankář Jonathan Quick.

04:03
    Střelecky je zatím tento zápas vyrovnaný – 2:2.

04:45
    Jonny Brodzinski se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus byl ovšem zablokovaný.

05:30
    Dobrý zákrok nyní předvedl hostující brankář Scott Darling, když si poradil se střelou Dustina Browna.

06:04
    Domácí špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Kings.

06:56
    Justin Williams se propracoval po samostatné akci do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Jake Muzzin,

07:27
    Z pravého kruhu vypálil Derek Ryan. Rána hostujícího útočníka postrádala přesnost. Gólman tak zasahovat nemusel.

08:20
    Joakim Nordström z druhé strany minul bránu. Jonathan Quick pohledem kontroloval letící kotouč.

08:45
    Střelecky je aktivnější domácí celek, v tomto ohledu vede 11:01.

09:19
    Scott Darling kryje střelecký pokus soupeře, hra je přerušena, komerční přestávka.

09:25
    Alec Martinez zablokoval střelu soupeře, Brock McGinn neohrozil domácího brankáře díky dobré práci obrany.

10:13
    Sebastian Aho se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho ránu zastavil obránce Kings.

10:51
    Hra je přerušena, následovat bude vhazování před brankářem a komerční přestávka.

10:59
    Jeff Skinner vypálil a jeho ránu zablokoval Derek Forbort.

12:10
    Mnoho střel momentálně k vidění není, teď vypálil od modré čáry Alec Martinez. Jeho rána byla sražená mimo.

12:59
    Jonathan Quick si výborně poradil s nahozením, které od modré čáry vyslal Sebastian Aho.

13:34
    Aktivně hrající hostující hráč, Sebastian Aho, se hned dvakrát dostal do zakončení, ale ani jednou neprostřelil výborně chytajícího domácího brankáře.

14:21
    Jeff Skinner zakončoval další akci svého celku, i tentokrát byl pozorný domácí maskovaný muž. Komerční přestávka. Více ze hry mají nyní hráči Caroliny.

14:26
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry a optickou převahu mají hosté. Domácí celek se musí bránit tlaku soupeře.

14:52
    Scott Darling kryje nahození od modré čáry, kterým se prezentuje domácí obránce Jake Muzzin.

15:47
    Torrey Mitchell se dobře uvolnil a dostal se do střelecké pozice, jeho pokus ale zablokoval Brett Pesce.

16:27
    Střelou zápěstím od modré čáry vypálil Noah Hanifin. Talentovaný obránce Caroliny ovšem branku trefit nedokázal.

16:33
    Brock McGinn se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu kryje domácí gólman Jonathan Quick.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:22
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., podražení).

17:35
    Sledujeme klidný závěr třetiny, Carolina hraje přesilovku, ale nemůže se propracovat do útočného pásma.

18:17
    Až teď se hosté dostali do útoku., Nick Shore málem vyhodil, což se mu podařilo o několik sekund později.

18:58
    Scott Darling předvedl pohotový zákrok proti střele, kterou vyslal z velké blízkosti Anže Kopitar. Akce při vlastním oslabení.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:16
    Brett Pesce výborně vypálil z mezikruží, měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho pokus zablokoval Alec Martinez.

19:22
    Sebastian Aho si nepřišel na domácího brankáře, Jonathan Quick předvedl velmi dobrý zákrok.

19:22

19:37
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kings, hostující celek je střelecky aktivnější a má nyní více ze hry.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině platí bezbrankový stav, i když mají více ze hry hosté. Carolina je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 9:7. Na úvodní branku po dvaceti minutách stále čekáme.

20:01

20:55
    Justin Faulk, obránce Caroliny, se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus výborně zneškodnil domácí brankář Jonathan Quick.

21:31
    Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou, vhazovat se bude před domácí brankou.

21:34
    Jonathan Quick musel čelit další střele, k zakončení se dostal hostující Noah Hanifin.

21:43
    Los Angeles odehrálo jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Kings.

22:03
    Od modré čáry to zkoušel hostující Justin Williams. Jeho rána končí výrazně mimo branku, gólman Jonathan Quick zasahovat nemusel.

22:16
    Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Caroliny. Vhazovat se tedy bude před její brankou.

23:08
    Sebastian Aho vypálil z mezikruží, jeho pokus poměrně snadno zneškodnil brankář domácího celku.

23:51
    Kings to nyní sehráli dobře, do střelecké pozice se dostal Nick Shore, jehož pokus dokázal zablokovat Brett Pesce.

25:13
    Z mezikruží to zkoušel hostující Jeff Skinner. Jeho pokus byl hodně nepřesný. Ve druhé třetině je jednoznačně aktivnější hostující celek.

26:10
    První domácí střela na branku, zakončoval Tyler Toffoli, jehož pokus kryje brankář Scott Darling.

26:27
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Po dobré přihrávce Kopitara se puk dostal do míst, kde byl TYLER TOFFOLI. Ten mohl zakončovat pohodlně forhendem, ale rozhodl se pro bekhend, kterým usměrnil kotouč za záda brankáře Caroliny. Asistence: Anže Kopitar a Tanner Pearson.
    26:27 Tyler TOFFOLI - 1:0

27:06
    Nick Shore výborně vypálil a jeho pokus lapil gólman Scott Darling. Hra je tak přerušena, komerční přestávka.

27:49
    Joakim Nordström se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit na výbornou.

28:41
    Z bezprostřední blízkosti se ke střele protlačil Noah Hanifin. Jeho pokus byl velmi dobrý, překonal brankáře soupeře, ale trefil brankovou konstrukci. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

29:16
    Připomnělo se pravidlo "nedáš dostaneš". Hosté ve velké šanci trefili štangli, a tak udeřilo na druhé straně. ANŽE KOPITAR výborně tečoval střelu Tylera Toffoliho mezi betony hostujícího brankáře. Scott Darling nedokázal zasáhnout. Asistence: Tyler Toffoli a Christian Folin.
    29:16 Anže KOPITAR - 2:0

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině. Střelecky jsou aktivnější hosté, na góly vedou domácí.

30:15
    Výborně to udělal Joakim Nordström. Položil si domácího brankáře, horní část branky měl volnou, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Respektive jej výborně vychytal gólman.

31:00
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, kotouč mají hosté za svou brankou, ani jeden celek se nikam nežene.

31:32
    Z pravého kruhu vypálil hostující Joakim Nordström, s jehož pokusem neměl domácí brankář práci, protože se jednalo o nepřesný pokus.

32:50
    Scott Darling nyní vychytal domácího hráče. Nadvakrát neuspěl zkušený obránce Drew Doughty.

32:54
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Haydn Fleury – 2 min., držení protihráče).

33:16
    Domácí Anže Kopitar se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

33:40
    Kings se nastěhovali do útočného pásma a pokouší se něco vymyslet v přesilovce. Jake Muzzin nedokázal přesněji zakončit z dobře vypadající pozice.

34:03
    Přesilovka se dostává do své druhé poloviny.

34:42
    Kurtis MacDermid to zkoušel z horní hranice kruhu, ale jeho pokus byl zablokovaný hostujícím hráčem. Svým obráncům dobře pomohl Joakim Nordström.

34:43
    Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí momentálně k vidění není.

35:30
    Justin Williams zablokoval střelecký pokus domácího Forbota.

36:19
    Hra je nyní přerušena, kotouč vypadl mezi střídačky, komerční přestávka.

36:38
    Domácí celek je střelecky méně aktivní – 14:17, na góly ovšem vede 2:0.

37:22
    Jordan Staal se málem dostal do brejku, ale výborně k němu přistoupil domácí Drew Doughty. Spolu s brankářem dokázali velkou šanci Caroliny překazit.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:31
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

38:50
    Noah Hanifin má kotouč za svou brankou, hostující celek se nikam nežene.

39:00
    Hlasatel v hale oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině.

39:41
    Marián Gáborík vypálil z dobré pozice, branku ale trefit nedokázal. Velkou šanci tak domácí celek neproměnil

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po dvou třetinách vede domácí celek o dva góly, nejprve se prosadil Tyler Toffoli, a pak skvělou těčí Toffoliho střely Anže Kopitar. Hosté jsou střelecky aktivnější, ale nemohou prostřelit brankáře Los Angeles.

40:01

40:40
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí hokejisté zatím vedou o dva góly a míří za výhrou. Carolinu se pokusí utkání zdramatizovat.

41:12
    Scott Darling kryje střelecký pokus, který vyslal domácí Christian Folin.

41:41
    Jonathan Quick si poměrně snadno poradil se střelou, kterou vyslal hostující Jeff Skinner.

42:04
    Alex Iafallo zablokoval střelecký pokus, který vyslal od modré čáry hostující Trevor van Riemsdyk.

42:14
    Gólman Hurricanes musel být pozorný, nyní si poradil s pokusem, který vyslal Trevor Lewis z horní části kruhu.

42:58
    Justin Faulk vypálil jako obránce od modré čáry a jeho pokus kryje domácí brankář. Jonathan Quick si poradil i s dorážkou.

43:32
    Jonny Brodzinski ani Tanner Pearson nedokázali prostřelit brankáře soupeře.

44:10
    Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

44:34
    Hra je nyní přerušena pro zásah vysokou holí.

44:55
    Vhazovat se bude po zákroku brankáře hostů před jeho brankou. Carolina vybojovala puk, a tak se rychle může směr hry otočit.

45:12
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., hákování).

45:55
    Teuvo Teräväinen se nyní propracoval do střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku, gólman Jonathan Quick zasahovat nemusel.

46:19
    Tentokrát už domácí maskovaný muž práci měl, z předbrankového prostoru zakončoval Jeff Skinner.

46:34
    Noah Hanifin má kotouč za svou brankou, pokouší se rychle dostat hru do útočného pásma. Domácí hokejisté se velmi dobře brání.

47:17
    Alec Martinez zablokoval střelu, kterou z bezprostřední blízkosti vyslal Noah Hanifin.

48:00
    Osm minut hry je ze třetí třetiny pryč, mnoho šancí jsme zatím v této části hry neviděli.

48:43
    Po komerční přestávce se vhazovalo ve středním pásmu, střelecky aktivnější jsou stále hostující hokejisté.

49:55
    Sledujeme nepříliš atraktivní pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí stále vedou o dva góly.

51:15
    Z horní hranice pravého kruhu vypálil hostující Teuvo Teräväinen, jeho projektil jen těsně minul branku.

51:36
    Z podobné pozice na druhé straně kluziště minul branku Tanner Pearson.

51:55
    Nyní mají více ze hry hosté. Nejprve střelu Brocka McGinna vyrazil Jonathan Quick, a pak Alec Martinez zablokoval ránu stejného hráče.

52:25
    Jonathan Quick přerušuje hru po střele Dereka Ryana.

52:25
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Torrey Mitchell – 2 min., podražení).

52:50
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

53:03
    Carolina právě vstřelila branku!
    Na tohle už domácí celek byl krátký. Hosté proměňují přesilovou hru. Teuvo Teräväinen našel výborně postaveného VICTORA RASKA, jehož rána z první končí přesně v brance. Jonathan Quick se nedokázal přesunout dostatečně rychle. Asistence: Teuvo Teräväinen.
    53:03 Victor RASK - 2:1

54:20
    Domácí hráči se pokouší rychle získat dvoubrankové vedení zpět, nyní z dobré pozice vypálil Jake Muzzin. Jeho pokus zablokoval Sebastian Aho.

54:56
    Kotouč končí v ochranné síti nad brankou, hra je přerušena.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny.

55:30
    Kings bojovali o kotouč v útočném pásmu, ale souboj prohráli, a tak mohou hrát hosté.

55:54
    Ke střele se po rychlé akci dostal Jeff Skinner. Jeho rána končí mimo branku, Jonathan Quick zasahovat nemusel.

56:06
    Nyní už mnoho času nezbývá, hosté musí všechnu sílu vrhnout do útoku.

56:42
    Za brankou Hurricanes se střetl Lewis a Pesce. Oba pokračují ve hře. To už zbývají tři minuty hry do konce třetiny.

57:02
    Brock McGinn se hned dvakrát dostal do zakončení, s jeho pokusy si výborně poradil domácí brankář. Jonathan Quick podržel své spoluhráče, ale bude se vylučovat, Hosté mají výhodu.

57:40
    Je vyrovnáno. Na první střelu ještě domácí kouzelník Jonathan Quick stačil, na dorážku ELIASE LINDHOLMA už byl krátký. To bylo nechytatelné. Signalizovaný trest se neukládá. Asistence: Derek Ryan, Brock McGinn.
    57:40 Elias LINDHOLM - 2:2

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:22
    Jake Muzzin zablokoval dva střelecké pokusy hostujícího celku, dvakrát vypálil Derek Ryan a Muzzin obě rány zablokoval.

59:37
    Mnoho šancí nyní k vidění není, uvidíme prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Carolina dominovala ve třetí třetině, vstřelila dvě branky, díky čemuž je vyrovnáno, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:45
    Teuvo Teräväinen vypálil a jeho pokus kryje brankář Jonathan Quick.

61:04
    Sebastian Aho se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu vyrazil rukavicí brankář domácího celku.

61:52
    Z bezprostřední blízkosti minul Victor Rask branku.

62:20
    Carolina Hurricanes v prodloužení dominuje, domácí se nemohou dostat stabilněji z pásma.

62:55
    Z horní hranice kruhu nyní neuspěl Trevor Lewis.

63:02
    Alec Martinez vypálil a jeho pokus tečoval obránce mimo branku.

63:22
    Jaccob Slavin má puk za brankou, čeká na vystřídání spoluhráčů.

64:00
    Probíhá poslední minuta nastaveného času.

64:40
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde. Akci začal brankář Jonathan Quick, který rozehrál na Muzzina. Ten přenechal puk TANNERU PEARSONOVI. Domácí hráč přes obránce vystřelil, puk hodně nešikovně vyrazil hostující gólman jen před sebe a Pearson uspěl z dorážky. Asistence: Jake Muzzin a Jonathan Quick.
    64:40 Tanner PEARSON - 3:2

1. Tanner Pearson (LAK) 1+1
    2. Jonathan Quick (LAK) 22 zák., 2 góly, 94,1%
    3. Elias Lindholm (CAR) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0,0 střel, čas na ledě 13:24

Ve druhé třetině se domácí celek dostal do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině dominovala Carolina, která také dokázala vyrovnat. Zápas za stavu 2:2 dospěl do prodloužení. V nastaveném čase byla jednoznačně lepší Carolina, ale v poslední minutě vstřelili domácí rozhodující branku. (07:17:34)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Toffoli (Kopitar, Pearson), 30. Kopitar (Toffoli, Folin), 65. Pearson (Muzzin, Quick) – 54. V. Rask (T. Teräväinen), 58. E. Lindholm (D. Ryan, B. McGinn)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty, MacDermid, Martinez, Forbort, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, N. Shore, Toffoli – Gáborík, Kempe, Lewis – J. Jokinen, T. Mitchell, Brodzinski.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk, Hanifin, T. van Riemsdyk – Skinner, J. Staal, Williams – Aho, D. Ryan, T. Teräväinen – B. McGinn, V. Rask, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Jooris.

Rozhodčí: McIsaac, O'Rourke – Gibbons, Heyer

Diváci: 18 230