Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 3:4 (0:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Jokerit 2:1 (1:0 po s.n.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:4 (kon.)
Toljatti – Omsk 0:5 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 6:2 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 4:1 (kon.)
Minsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Soči – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Riga – Viťaz 4:2 (kon.)
Lada Toljatti
0:5 (0:1, 0:0, 0:4)
Avangard Omsk
Pondělí 11.12.2017, 16:00 • Lada Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:27:40)

Vyhrané buly: 31:31

Omsk nakonec jasně přejel domácí Ladu, když ve třetí třetině vstřelil hned čtyři branky! Už ve 14. minutě vsítil branku hostující Michejev. Poté se domácí snažili vyrovnat, ale ve 47. minutě poslal Omsk do dvoubrankového vedení Ahnelöv. O tři minuty později přidal gól Chochrjakov v přesilové hře. Ovšem to nebylo vše a už o minutu později přidal čtvrtý gól Košelev. Poslední a pátou branku Omsku vstřelil v 58. minutě Martynov. Ke konci zápasu jsme ještě viděli bitku Chochrjakova a Harpera.

59:19
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Shane Harper – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pjotr Chochrjakov – 5 min., bitka).
    58:49 Bitka Harpera s Chochrjakovem.

58:49
    Pozor, máme tady bitku! Pjotr Chochrjakov a Shane Harper se pustili do bitky!

58:32
    Hosté jasně kontrolují hru.
    57:20 Jegor MARTYNOV - 0:5

57:20
    Avangard právě vstřelil branku!
    Fisenko předal puk JEGOROVI MARTYNOVI a ten skvělou ránou vstřelil už pátý gól Omsku! Asistence: Michail Fisenko, Anton Kovaljov.

56:32
    Hosté se dostali k puku, ale následně jej pouze odevzdali.

54:46
    O dnešním vítězi už je pravděpodobně rozhodnuto. I když domácí drží puk, ke střele se dostat nemohou.

52:35
    Domácí se dostali ke střele hostů, ale Dominik Furch si opět poradil.
    50:41 Semjon KOŠELEV - 0:4

50:41
    Tak tohle už je debakl! SEMJON KOŠELEV dostal přihrávku u modré čáry a skvělou ránou přidal už čtvrtou branku Omsku! Asistence: Maxim Čudinov.
    49:10 Pjotr CHOCHRJAKOV - 0:3

49:10
    PJOTR CHOCHRJAKOV se dostal k bráně po pravé straně a následně posunul puk před bránu kde si ho do vlastní klece srazil Denis Ježov.

49:03
    Omsk může jít do vedení už o tři branky, když využije přesilovou hru.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. I. Michejev (K. Semjonov), 47. Ahnelöv (Košelev, K. Semjonov), 50. Chochrjakov, 51. Košelev (Čudinov), 58. Martynov (Fisenko, Kovaljov)

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov (A), Ďjakov, Kostromitin, Kirillov, Morenec – Skorochodov, Zernov, Bělousov – Kapustin, Novotný (C), Harper – Achmetov, Mastrjukov, Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, A. Strelcov – Žuravljov.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Čudinov, Martynov, Minejev, Meňšikov, J. Medveděv (C), Berezin, Nazarkin – Kugryšev, Stas (A), Purcell – I. Michejev, K. Semjonov, Košelev – Pěrežogin, Chochrjakov, Fajzullin – Samochvalov, Fisenko (A), Kovaljov.

Rozhodčí: Alexei Vasilyev, Maxim Sidorenko – Alexei Maitak, Evgeny Streltsov