Kometa Brno – JYP 3:5 (kon.) | Brynäs – Třinec 3:5 (kon.) | Växjö – Bern 4:2 (kon.)

JYP právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Finové přidávají pojistku do odkryté branky, kterou trefil z vlastní modré čáry NOLAN YONKMAN. Asistence: Jarkko Immonen.

58:07
    Kometa jde do akce v šesti, Čiliak na střídačce!

55:04
    Dnešní utkání sleduje 4116 diváků.
    53:36 SVOBODA - 3:4

53:36
    Kometa právě vstřelila branku!
    Pod Špilberkem se schyluje k dramatu, Kometa využívá druhou přesilovou hru v utkání a dostává se na kontakt! Po přihrávce Nečase se ke střele z voleje dostal TOMÁŠ SVOBODA a nekompromisní ranou propálil Olkinuoru. Asistence: Martin Nečas, Jakub Krejčík.

53:25
    Kometa svírá soupeře ve vlastní obranné třetině, střela Svobody orazítkovala tyč!

52:12
    Kometa bude mít nyní ideální příležitost pro vstřelení kontaktní branky. S obrannou aktivitou to totiž přehnal hostující Turkulainen, dvě minuty hákování.
    50:00 NEČAS - 2:4

50:00
    Brňané to ovšem ještě nebalí a střílí branku naděje! Puk dostal do jízdy na levé křídlo Horký, jenž dokázal bekhendovou přihrávkou připravit branku na zlatém podnose pro MARTINA NEČASE. Asistence: Luboš Horký.

47:10
    Rychlý protiútok hostů končí v síti brněnské branky! Akci vedl Immonen, jenž se neunáhlil s přihrávkou a najel si do střelecké pozice, odkud trefil tyč. K dorážce se pak dostal JOONAS NATTINEN a dostal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jarkko Immonen, Jani Tuppurainen.
    47:10 NATTINEN - 1:4
    38:50 HORKÝ - 1:3

38:50
    Domácí tým využívá přesilovou hru! Po přihrávce Zohorny si do střelecké pozice najel LUBOŠ HORKÝ a jeho střela doputovala až za záda brankáře Olkinuory. Asistence: Hynek Zohorna.

37:16
    Kometa nyní opět přidala na tempu a v obranném pásmu musel počínání Nečase zastavit jen za cenu podražení Jokinen, další příležitost pro Kometu.

36:45
    Bartejs se Zaťovičem v přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný se však rozhodl vypálit a Olkinuora dokázal opět ukrýt puk ve své moci!

28:57
    Domácí Nečas nyní pozlobil obranu hostů a vynutil si faul finského Tuppurainena, který fasuje menší trest za hákování.

27:41
    Kometa nyní vyrazila do přečíslení 2 na 1, akci vedl Vincour, jenž mohl ještě přihrát najíždějícímu Zaťovičovi, ale zvolil střelbu, která byla zablokována a končí nad brankou finského týmu!

24:21
    Přesilová hra Komety končí, domácí střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Nečas.

23:10
    Kometa si zahraje v početní výhodě, dvě minuty za podražení fasuje Tuppurainen.
    14:57 KOLEHMAINEN - 0:3

14:57
    Finové jdou do trháku! Ve středním pásmu zachytil nepřesnou rozehrávku domácích JANNE KOLEHMAINEN, jenž se okamžitě rozjel vstříc Čiliakovi a přesnou střelou do levého růžku, nedal brněnskému brankáři šanci. Bez asistence.
    13:36 PUUSTINEN - 0:2

13:36
    Finové odskakují do dvoubrankového náskoku! Kotouč se dostal do mezikruží na hůl JUUSO PUUSTINENA, jenž dokázal přesně zamířit a prostřelil brankáře Čiliaka. Asistnce: Antti Suomela.
    05:17 IMMONEN - 0:1

05:17
    Z protiútoku se finský tým dostává do vedení! Skóre otevřel po přesné přihrávce Tuppurainena JARKKO IMMONEN, jenž prostřelil přemísťujícího se Čiliaka. Asistence: Jani Tuppurainen, Joonas Nattinen.

01:30
    Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty za držení hole pro Puustinena.

01:19
    První vyloučení v dnešním utkání, dvě minuty za podražení pro Alexandera Malleta. Finové si zahrají přesilovou hru.

Dobré odpoledne z Brna. Vzhledem ke zpoždění letadla s finským týmem, bude start dnešního čtvrtfinálového utkání posunut na 18:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 39. Horký (H. Zohorna), 50. Nečas (Horký), 54. Svoboda (Nečas, Krejčík) – 6. Immonen (Tuppurainen, Nattinen), 14. Puustinen (Suomela), 15. Kolehmainen, 48. Nattinen (Immonen, Tuppurainen), 60. Yonkman (Immonen)

HC Kometa Brno: Čiliak (Jekel) – Gulaši, Krejčík, Barinka, Vágner, Štencel, Bartejs, Furch – Zaťovič, Čermák, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Horký, Süss, Mlynář – Plášek, Dočekal, T. Svoboda – Gajarský.
    JYP Jyväskylä: Olkinuora (Parkkinen) – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Jokinen, Ikonen, Yonkman – Nattinen, Tuppurainen, Immonen – Kanninen, Louhivaara, Miklík – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Kolehmainen, Rooba, Stråka.

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Stano (SVK) – Hynek (CZE), Špůr (CZE)

Diváci: 4116
    05.12.2017
    JYP - Kometa Brno 3:3

Branky a nahrávky: 16. Suomela (Miklík, Turkulainen), 30. Puustinen (Immonen), 57. Mäenpää (Turkulainen, Miklík) – 6. Süss (Mallet, Bartejs), 8. Süss (Vincour, Gulaši), 37. Süss (Vincour, Vágner)