Ottawa – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Dallas 2:5 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (po pr.)
Vancouver – Nashville 1:7 (kon.)
Ottawa Senators
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
New York Rangers
Čtvrtek 14.12.2017, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Díky výborně takticky zvládnutému závěru třetí třetiny vyhrává domácí celek tento zápas těsným výsledkem 3:2. Senators výborně sehráli poslední minuty zápasu, kdy nedovolili soupeři, který se pokoušel vyrovnat, stabilnější tlak v útočném pásmu. (03:37:36)

1. Bobby Ryan (OTT) 1+1
    2. Matt Duchene (OTT) 0+1
    3. Michael Grabner (NYR) 1+0

Československá stopa
    Do zápasu nenastoupil ani jeden český či slovenský hráč.

59:50
    Až nyní se hráči hostujícího celku dostali do útočného pásma, domácí hrají takticky velmi dobře.

59:37
    Johnny Oduya vyhodil puk tak, aby z toho nebyl icing.

59:20
    New York Rangers se nemůže dostat do střelecké pozice, domácí hrají velmi dobře.

59:00
    Poslední minuta hry, hosté hrají v šesti, Henrik Lundqvist je na střídačce.

58:28
    Od modré čáry to zkoušel domácí Zack Smith, ale minul branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:54
    Bobby Ryan se díky dobré individuální akci dostal do střelecké pozice a pořádně zaměstnal brankáře soupeře.

57:09
    J. T. Miller ani Ryan McDonagh nedokázali prostřelit brankáře domácího celku. Komerční přestávka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:25
    New York stále prohrává o jednu branku a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Ottawa se zodpovědně brání.

55:57
    Henrik Lundqvist byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Jean-Gabriel Pageau.

55:43
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Senátorů.

55:15
    Bobby Ryan vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější šance se nedostal, jeho pokus byl zablokovaný.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetině, Senators stále vedou o jednu branku a nyní se musí do útoku hrát hosté.

54:20
    Brendan Smith má kotouč za svou brankou a čeká na vhodný moment pro rozehrávku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. B. Ryan (Mark Stone), 36. Ceci (Duchene, B. Ryan), 41. Z. Smith (Pyatt) – 24. Grabner (Zuccarello, McDonagh), 45. Bučněvič (Kreider, Desharnais)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Chabot – B. Ryan, Duchene, Mark Stone – Dzingel, Brassard, Pyatt – Hoffman, Pageau, Z. Smith – Burrows, N. Thompson, Dumont.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh, Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal, Br. Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Rick Nash, K. Hayes, Fast – Grabner, J. T. Miller, Zuccarello – Carey, Nieves, Vesey.

Rozhodčí: Skilliter, O'Rourke – Amell, Cormier

Diváci: 13 212