Kometa Brno – Sparta 6:3 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 14.12.2017, 17:00 • DRFG Arena • Extraliga staršího dorostu • 8. kolo

Kometa Brno ve třetí třetině nepřipustila žádné drama a v poklidu kontrolovala průběh utkání, které nakonec ovládla 6:3. Pro Spartu je to teprv podruhé v nadstavbové části, co odjíždí z ledu bez bodu. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (19:08:39)

59:43
    Střondala vystihl kombinaci Sparty a vyrazil na zteč, zvládl souboj jeden na jednoho a ještě protáhl brankáře Švehláka, jenž jeho ránu ztlumil ve své lapačce. To byla ovšem velmi pohledná individuální akce brněnského borce.

59:12
    Dani přihrál do slibné pozice Kropáčkovi, jeho pokus však Kašpar zneškodnil.

58:59
    V závěru třetí třetiny si Sparťané zahrají přesilovou hru, dvě minuty za hrubost pro Minárika.

58:31
    Střelecký pokus Tůmy Kašpar vyráží a obránci v modrobílém si kotouč přebírají pod svou kontrolu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    Sparta se snaží o zdramatizování utkání, Kometa nepovoluje dlouhodobější pobyt rudých mužů v jejím obranném pásmu.

56:10
    Sparta právě vstřelila branku!
    Brňané museli pro puk zpět do obranného pásma, kde však kotouč vybojoval hostující Kropáček a předložil jej DOMINIKU ARNOŠTOVI, jenž přidal třetí branku Sparty v dnešním utkání. Asistence: Vojtěch Kropáček.

55:58
    Kometa nepřesná v kombinaci a puk se stěhuje do středního pásma.

54:50
    Kometa kontroluje hru a houževnaté Sparťany nepouští na své výsostné území.

54:07
    Sparta v ofsajdu.

53:40
    Sparta kompletní.

53:27
    Meluzín nyní našel před brankou Střondalu, ten pouze vložil hůl do jeho prudké přihrávky, ale kotouč skončil nad brankou Sparty.

53:15
    Sparta se osvobozuje.

52:53
    Kometa dlouze kombinuje v útočném pásmu.

52:00
    Sparta ovšem útočí také v oslabení, do mezikruží si najel Arnošt, jeho pokus byl sražen nad branku Komety.

51:40
    Další přesilová hra pro Kometu, jejím tvůrcem je Viktor Kasanda, dvě minuty podražení.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 13. Kavický (Střondala), 15. Popelka (Caha, Sedláček J.), 21. Kadlic (Minárik), 25. Kučeřík (Kunc), 33. Gloz (Sedláček J.), 46. Minárik – 36. Havlín (Obadal, Gajdoš), 40. Kropáček (Pika, Gajdoš), 57. Arnošt (Kropáček)

HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Vašíček, Gloz, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Střondala, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic.
    HC Sparta Praha: Škorpík, 25. Švehlák – Bureš, Najman, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Bláha, Pika, Lis, Gajdoš – Prymula, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch.

Rozhodčí: Vrba – Bernard, Mikoviny