Francie – Slovensko 2:4 (kon.)
Francie
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Slovensko
sk Čtvrtek 14.12.2017, 16:00 • Nordlyshallen Olympic Arena, Hamar (Nórsko) • MECA Hockey Games 2017

Tretia tretine rozhodne patrila našim hokejistom, keďže strelili dva góly. V 50. minúte skóroval Surový a na konečných 2:4 pre Slovensko upravil gólom z 56. minúty Baranka.
    Slováci získali tri body, zajtra sa naši hokejisti predstavia proti olympijskému výberu Ruska.

Ďakujeme, že ste nás dnes sledovali. (18:12:20)

59:35
    Tak ešte to Francúzi skúsia v šestici, no už majú naozaj málo času, vhadzuje sa v strednom pásme.

59:06
    Francúzi sa zatiaľ neodhodlali odvolať brankára a zrejem sa už o to tréner Henderson ani nepokúsi. Slovenskí hokejisti puky dávajú ďaleko od Godlu a kráčajú za víťazstvom.

58:36
    Hudáček to myslel pekne, keď prihrávku posúval pred bránku Bubelovi, no ten už puk nestihol včas zasiahnuť.

58:18
    Francúzski hokejisti sa dopustili icingu a to je pre náš tím len dobre. Vhadzuje sa pred Hardym.

57:56
    Guttig bol prikrytý medzi kruhmi, no napokon aj tak dokázal zakončiť. Pre Godlu to však nebol ťažký oriešok.

57:31
    Naši hráči založili útočnú akciu, napokon sa však previnili ofsajdom. Vhadzuje sa v strednom pásme.

57:07
    Sukeľ si sám pre seba nastrelil puk do rohu klziska. Následne však v súboji nebol úspešný a získali ho Francúzi.

56:19
    Francúzi sa snažia prebrať iniciatívu. Bojovali v útočnom pásme, od modrej čiary vystrelil Dame-Malka, puk však letel iba na Denisa Godlu.

55:13
    Slovensko dalo gól!
    Naši hráči využívajú presilovku po 4 sekundách! Bubela vyhral buly, Kudrna posunul puk na modrú čiaru Starostovi, ktorý nabil IVANOVI BARANKOVI a ten delovkou nekompromisne prestrelil Hardyho!
    Asistencie: Tomáš Starosta, Andrej Kudrna.

55:09
    Presilovka teda pre náš tím. Kevin Hecquefeuille dostáva dve minúty za hákovanie.

55:07
    Francúzi spáchali veľkú chybu v obrannom pásme, puk získal Ölvecký, išiel sám na Hardyho a bol faulovaný. Zakončiť už preto nedokázal.

54:02
    Obrovská šanca pre Hudáčka! Libor sa ocitol úplne osamotený pred bránkoviskom, spracoval si prihrávku, ešte Hardyho vymiešal, ale napokon nezakončil gólovo!

53:29
    Cingeľ iba nastrelil puk po mantineli. Hardy zachytil a rozohral. Francúzi následne okamžite preniesli hru do nášho obranného pásma.

52:41
    Hrnka prenechal na modrú čiaru Hudáčkovi, ktorý našiel Švarného medzi kruhmi. Jeho strela na bránku skončila v Hardyho výstroji.

52:06
    Ölvecký si narazil puk s Kotvanom, ktorý následne iba nahodil do útočného pásma. Hra bola potom prerušená.

51:22
    Francúzi sa po prvýkrát oslobodili v tejto presilovke a už je to v čase, keď si môžu povedať, že sa už ubránia do konca presilovky.

50:55
    Hudáčkovu strelu z ľavého kruhu Hardy vyrazil, dorážal tam ešte Kudrna s Bubelom, no triafali iba do francúzskeho gólmana.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 18. Romand (Matima), 26. T. Da Costa (Guttig) – 8. Kudrna (Baranka), 13. Čerešňák (Graňák), 50. Surový (Skalický), 56. Baranka (Starosta, Kudrna)

Francie: Hardy (Ylonen) – Chakiachvili, Dame-Malka, Raux, Hecquefeuille, Crinon, Janil, Bedin, Llorca – Lamperier, Guttig, T. Da Costa – Ritz, Bouvet, Guttierez – Perret, Terrier, Maia – Romand, Matima, Ville
    Slovensko: Godla (J. Hudáček) – Čerešňák, Graňák, Baranka, Starosta, Jánošík, Meszároš, Kotvan, Švarný – Lamper, Surový (C), Cingeľ – L. Hudáček, Bubela, Kudrna – Paulovič, Krištof, M. Sukeľ – Skalický, Ölvecký, Hrnka