Boston – Washington 3:5 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 2:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:4 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:1 (po pr.) | Minnesota – Toronto 2:0 (kon.) | Winnipeg – Chicago 1:5 (kon.)
St. Louis – Anaheim 1:3 (kon.) | Colorado – Florida 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:3 (kon.)
Arizona – Tampa 1:4 (kon.) | Edmonton – Nashville 0:4 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Buffalo Sabres
Pátek 15.12.2017, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je dnes vše. Přeji Vám krásný vstup do dnešního dne. (03:40:13)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček 2 střely, 0+1
    Radko Gudas 1 střela, 0+0.

Hvězdy utkání
    1. Travis Sanheim (PHI) 1+0.
    2. Ryan O'Reilly (BUF) 1+0.
    3. Brian Elliott (PHI) 19 zákroků, 95% úspěšnost.

Máme za sebou utkání, ve kterém jsme viděli pouhé tři branky. Flyers dnes měli více ze hry, ale Lehner v brance předváděl poměrně dobrý výkon.

59:55
    Kotouč ve středním pásmu. Domácí jistě zvítězí.

59:21
    Vše zachránil brankář Elliott. Time-out pro Buffalo.

59:21
    Tak teď neuvěřitelně chyboval jeden z hráčů Philadelphie, který poslal kotouč nepochopitelně před vlastní branku.

58:28
    Hosté bez brnkáře, s jedním hráčem v poli navíc!

57:36
    Tak už mohlo být definitivně rozhodnuto, ale i přesto, že nyní jeli tři hráči domácích sami proti jednomu obránci, nedokázali trefit branku.

57:02
    Ovšem nyní se Buffalo drží v pásmu domácího celku.

55:36
    Teď je taková spíše hluchá pasáž hry. Ani jeden z celků se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.

54:02
    Buffalo si opět najíždí do třetiny Flyers. Podaří se jím něco vymyslet?

52:33
    Po vhazování se kotouč opět dostal k brankáři Letců. Ten přerušuje hru.

52:20
    Na druhé straně musel zashovat Brian Elliott. Kotouč nyní nebezpečně skákal brankovištěm.

51:07
    Provorov se pokoušel dostat po křídle až před Lehnera. Před gólmanem Šavlí vystřelil puk na branku. Brankář Buffalo zachytil puk na svém hrudníku.

50:23
    Naopak nyní se Sabres začali talčit dopředu.

49:52
    Simmonds se pokusil o střelu z křídla. Ačkoliv mohl útočník poslat přihrávku na svého spoluhráče, tak spíše alibisticky vystřelil, s čímž neměl Lehner žádný problém.

48:55
    Girgensons tvrdou ránou trefil Elliotta do masky!

48:35
    Voráček na durhé straně přestřelil branku.

48:20
    O`Reilly nahodil kotouč na Elliotta, který chytil ktouč do rukavice.

47:58
    Reinhart se dostal do postavení mimo hru. Útočník Sabres sice chvilku protestoval, ale čárový rozhodčí k němu hned přijel a ihned mu vysvětlil situaci.

47:04
    Eichel se po křídle dostal až do útočného pásma Flyers. Tady ovšem snadno přišel o kotouč.

46:07
    Giroux se pokoušel o střelu z mezikruží. Ta ovšem byla zblkovaná a skončila v rohu ledové plochy.

44:47
    Na druhé straně se spustila potyčka po střele Evandera Kana. Do šarvátky se dostalo hned někoik hráčů, ale sudím se povedlo vše rozdělit.

43:49
    MacDonaldovu střelu příklepem opět chytá gólman hostů.

42:11
    Filppula se dostal ke střele beckhendem. Jeho ránu vyrazil Lehner.

41:51
    Přesilová hra se Buffalu moc nepovedla. Naopak do protiútoku mohou domácí hráči.

40:43
    Letci okamžitě vyhodili kotouč daleko ze své třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:56.

Máme za sebou druhou třetinu, ve které vedou hráči domácích 2:1. Nutno ovšem podotknout, že je to trochu utrápená branka. Letcům se dlouhou dobu nedařilo střelecky překonat Lehnera. Buffalo se v této třetině stáhlo do své třetiny a spíše jen bránilo. Uvidíme, zda-li se taktika svěřenců Phila Housleyho změní.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Flyers vyhazují kotouč do středního pásma.

39:53
    Elliott musel zasahovat prot dělovce od modré, která vzešla z hole Ristolainena.

39:47
    A právě střelec předchozí branky si nyní odsedí trest za držení. Buffalo tak bude mít možnost své první početní výhody.

39:37
    Sabres ještě nyní zavezlo puk do pásma Flyers.

39:04
    Lehner si nyní připsal zákrok a hned po něm se spustila menší potyčka, do které se na krátkou chvíli připojil i Radko Gudas. Vše se ovšem rychle uklidnilo a hra může pokračovat.
    37:27 Valtteri FILPPULA - 2:1

37:27
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    A vzápětí Flyers skórují Voráček poslal krásný pas na VALTTERIHO FILPPULU, který přesnou střelou do růžku branky nedal brankáři Buffala moc šancí. Asistence!: Jakub Voráček, Michael Raffl.

37:21
    Lehner ovšem nyní nevěděl, kde mu hlava stojí! Kotouč se odrazil totiž od zadního mantinelu a zůstal stát v brankovišti. Gólman Sabres o puku absolutně nevěděl.

37:14
    Sabres poslali kotouč na zakízané uvolnění. Flyers také zvolnili na hře.

36:33
    Reinhartova střela skončila v lapačce Elliotta.

35:12
    Buffalo opět vyhazuje kotouč pouze do střední třetiny. No, nic moc v této periodě ze strany hostů.

33:25
    Gólman Sabres si zatím připsal sedmnáct zákroků, jeho oponent má zásahů jedenáct.

33:05
    A opět Lehner přerušuje po nahození hru.

32:38
    Gostisbehere to zkoušel z mezikruží, ale našel pouze přesně postaveného Lehnera.

32:09
    Radko Gudas měl proslov ke Girgensonsovi, který před pár okamžiky tvrdě u mantinelem trefil jednoho z jeho spoluhráčů.

31:12
    Voráček jel sám na Lehnera! Gólman Sabres však jeho pokus beckhendem vychytal.

30:44
    Kane zkoušel ránu z mezikruží, gólman Letců vyrazil puk.

29:35
    Na Lehnera se opět dostalo nahození, tentokrát ovšem ze středního pásma, takže brankář Sabres rychle rozehrává.

28:12
    Okposo se snažil dorážet nahození od modré, Elliott si ovšem pohlídal tyčku a dorážce zabránil betonem.

27:40
    Na druhé straně přerušuje Elliott hru. Vhazování proběhne před brankářem domácího celku.

27:21
    Zajímavostí je, že 10 ze 14 střel Flyers, vyslali obránci.

26:58
    Philadelphia podstatně zlepšila svou hru oproti první periodě. Naopak Buffalo je teď v situaci, kdy je spíše zalezlé ve své třetině a brání. Pokud chtějí Flyers jít do vedení, musí zlepšit koncovku, protože střely, které jdou na Lehnera, nejsou úplně ideální.

25:24
    Další rána od modré, ta tentorkát vzešla z hole Provorova. Lehner opět jen vyrazil do rohu kuziště.

24:31
    Lehner opět vyrazil střelu od modré. Ovšem to jsou střely, které naopak rozchytají brankáře Buffala. Všechny zatím tak nějak míří doprostřed klece.

23:06

22:54
    Kane ujel obráncům a jel sám na Elliotta. Brankář domácích jej ovšem vychytal a vyrazil jeho střelu betonem.

22:22
    Buffalu se ovšem podařilo již podruhé vyhodit kotouč v jejich početní nevýhodě.

21:26
    Lehner si připsal zákrok po střele Gostisbehera.

21:06
    Evan Rodrigues dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Flyers.

20:35
    Ihned ze startu se do třetiny Buffala dostala Philadelphia. Ta evidentně v šatně za svůj herní projev dostala kartáč v šatně.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:03.

Máme za sebou první periodu, ve které jsme viděli dvě branky. Tu první zaznamenal Ryan O`Reilly po fatální chybě gólmana Elliotta. Gól druhý vstřelil Travis Sanheim, který tak dal svůj první gól v NHL ve své kariéře. Zatím to ovšem vypadá, že více ze hry má Buffalo, které si vytvořilo více gólových příležitostí. Uvidíme, jak se vše změní v nastávající dvacetiminutovce.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:23
    Až nyní má tu možnost Buffalo, které se dostalo do této části hřiště, po icingu Flyers.

18:49
    Kotouč zatím letí ze strany na stranu, ale ani jednomu z týmů se nedaří udržet si útočné pásmo.

17:56
    Nahození na branku Elliotta jen prolétlo brankovištěm! Tohle byla velká šance, protože před brankou byl volný Jack Eichel, a tomu chyběl tak metr, aby puk doklepl za záda brankáře Letců.

16:52
    Buffalo vylepšilo svou hru a v některých pasážích tlačí domácí mančaft.

15:10
    Tak tohle byla velká šance Šavlí! Rodriguer poslal skvělý pas Evanderu Kanovi, který netrefil branku, v niž stál přesouvající se gólman Philadelphie!

14:18
    Kotouč je nyní brankou Lehnera a Buffalo zakládá útočnou akci.

13:15

13:08
    Lehner si připsal nyní několik skvělých zákroků. Buffalo následně vyhazuje. Vypadá to, že první početní výhoda využita nebude.

12:46
    Flyers mají velký tlak a Lehner se v brance otáčí od tyče k tyči.

11:32
    Střelu od modré vyslal Gostisbehere. Lehhner v klidu chytil na svůj hrudník. Ještě se do mírné šarvátky pustil Simmonds a Ristolainen. Vše nakonec skončilo úsměvem na rtech obou aktérů.

11:15
    Čeká nás první přesilová hra. Kyle Okposo dostává dvě minuty za podražení.

10:25
    Střelu od modré čáry vyslal McCabe. Elliott si nyní počínal sebejistě a kotouč zachytil na svém hrudníku.

09:22
    Tak nakonec vyústila střelou Weala, která letěla mimo klec Buffala.

09:04
    Voráček zakládá akci ze své třetiny.

08:31
    Střelu od modré čáry, která vzešla z hole Provorova, gólman Buffala vyráží.

08:06
    Lehner raději přerušil hru před Filppulou.

07:51
    Philadelphia se nemůže dostat k nějakému tlaku ve třetině Sabres. Poměrně rychle tam příjde o kotouč.

07:20
    Nyní Buffalo bojuje o kotouč ve třetině domácích. Zajímavé. Nyní to vůbec nevypadá jako tým, který je na dně tabulky.

06:37
    Elliott raději přerušuje hru před nájezdem první formace Sabres.

05:09
    Hagg na druhé straně předvedl obdobný pokus.

04:35
    MacDonald vypálil střelu od modré, ale klec Lehnera netrefil.
    04:02 Travis SANHEIM - 1:1

04:02
    A máme vyrovnáno. Nenápadná akce třetí formace skončila gólem. Střela TRAVISE SANHEIMA zapadla za Lehnera. V tuto chvíli by se dalo říci rčení. Nedáš, dostaneš. Asistence: Dale Weise, Jordan Weal.

03:44
    Tak to je neuvěřitelné! Elliott vytvořil na tuty stejnou chybu jako v případě prvního gólu. Nyní měl štěstí, že Sam Reinhart nedokázal dotlačit puk do prázdné klece.

02:55
    A tlak Sabres pokračuje. Tentokrát Jack Eichel trefil tyčku.
    01:29 Ryan O'REILLY - 0:1

01:29
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak tohle byla fatální chyba Elliotta! Ten za brankou přihrál kotouč pouze ke Girgensonsovi, který ihned poslal puk před branku na RYANA O`REILLYHO. Útočník Buffalo neměl problém se střelou do prázdné branky. Elliott se už ani nesnažil o nějaké vrácení se do branky. Asistence: Zemgus Girgensons.

00:14
    Voráček hned ze startu zkoušel střelu. Ta otestovala tvrdost mantinelu za brankou Lehnera.

00:01

Philadelphia Flyers: Elliott (Boucher) – Provorov, MacDonald, Gostisbehere, Hägg, Sanheim, Gudas – Giroux, Couturier, Simmonds – M. Raffl, Filppula, Voráček – Weal, Patrick, Weise – Leier, Laughton, Konecny.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Gorges, Falk – B. Pouliot, Eichel, Pominville – Girgensons, R. O'Reilly, Okposo – E. Kane, Rodrigues, S. Reinhart – S. Wilson, Jo. Larsson, Nolan..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 5. Sanheim (Weise, Weal), 38. Filppula (Voráček, M. Raffl) – 2. R. O'Reilly (Girgensons)

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Provorov, MacDonald, Gostisbehere, Hägg, Sanheim, Gudas – Giroux, Couturier, Simmonds – M. Raffl, Filppula, Voráček – Weal, Patrick, Weise – Leier, Laughton, Konecny.