Boston – Washington 3:5 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 2:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:4 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:1 (po pr.) | Minnesota – Toronto 2:0 (kon.) | Winnipeg – Chicago 1:5 (kon.)
St. Louis – Anaheim 1:3 (kon.) | Colorado – Florida 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:3 (kon.)
Arizona – Tampa 1:4 (kon.) | Edmonton – Nashville 0:4 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
6:4 (3:0, 2:3, 1:1)
New York Islanders
Pátek 15.12.2017, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci. (03:44:54)

Bodyčeky: 21-20

Sledovali jsme utkání, které mělo snad všechno. Spoustu branek, zvraty, skvělé zákroky brankářů, i hattrick! Columbusu nestačilo vedení 3:0 z první třetiny a pořádně si zavařil, když mezi pátou a čtrnáctou minutou druhé dvacetiminutovky třikrát inkasoval a Islanders se dotáhli ve skóre na 3:3.

V závěru druhé třetiny se sice domácí opět odpoutali na rozdíl dvou branek, ale v rozhodující periodě se Islanders díky třetí brance Baileyho dostali do kontaktu a dlouho se snažili o druhé vyrovnání v zápase. Jejich snahy ale ztroskotaly na brankáři Bobrovském.

59:59 Josh ANDERSON - 6:4

59:59
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Pouhou vteřinu před koncem se k puku dostal ve středním pásmu JOSH ANDERSON, který se chopil kotouče od Panarina, jenž v souboji s obráncem soupeře nedokázal vystřelit. A Anderson střelou ze středního pásma rozhoduje o vítězství 6:4. Asistence: Arťom Panarin.

59:40
    Columbus vytlačil puk do středního pásma.

59:31
    Bailey to zkusil vzít na sebe, ale vůbec se nedostal ke střele. Byl nemilosrdně odstaven.

59:01
    Kotouč nekonečně dlouho mířil z obranného pásma Columbusu až k prázdné brance Islanders, kterou minul o pár centimetrů!

58:34
    Tavares přinutil svou střelou Bobrovského zastavit hru. Oddechový čas.

58:26
    Greiss odjíždí na střídačku, Islanders hrají v šesti.

58:19
    Další šance domácích, kteří si nyní zahrávají s osudem. Třetí šanci v rychlém sledu nedokázali proměnit, tentokrát Foligno až příliš dlouho držel puk, nepřihrál na volného spoluhráče před brankovištěm a ve snaze objet Greisse, kterého si položil, se dostal ze střeleckého úhlu.

57:46
    Hosté přišli v útočném pásmu o puk a rychlý kontr pro ně málem skončil pohromou. Werenski ale nastřelil pouze tyč!

56:48
    Dubois zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu a vyrazil společně se dvěma spoluhráči do útoku. Kotouč se dostal mezi kruhy na Andersona, který byl tísněn obráncem a nezvládl už zamichat pukem. Vypálil přímo do Greisse.

56:37
    Anderson poslal svou střelu na hruď Greisse, který puk ukryl do lapačky.

56:22
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Greisse.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. Werenski (Panarin), 7. Nutivaara (Wennberg, Bjorkstrand), 16. Dubois (Werenski, Panarin), 36. S. Jones (Atkinson, Bjorkstrand), 38. N. Foligno (Bjorkstrand, Wennberg), 60. J. Anderson (Panarin) – 25. Jo. Bailey (Tavares), 28. Cizikas (Mayfield, de Haan), 34. Jo. Bailey (Tavares, Lee), 48. Jo. Bailey (Tavares)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson (A), Nutivaara, Harrington – J. Anderson, Dubois, Panarin – Atkinson, Wennberg, Jenner (A) – Bjorkstrand, Sedlák, N. Foligno (C) – Motte, Schroeder, Calvert.
    New York Islanders: Greiss (Halák) – Boychuk, Leddy, Pelech, de Haan, Pulock, Mayfield – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Ladd (A) – Ho-Sang, B. Nelson, Quine – Clutterbuck (A), Cizikas, Chimera.

Rozhodčí: Peel, Pochmara – Cameron, Kovachik