Boston – Washington 3:5 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 2:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:4 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:1 (po pr.) | Minnesota – Toronto 2:0 (kon.) | Winnipeg – Chicago 1:5 (kon.)
St. Louis – Anaheim 1:3 (kon.) | Colorado – Florida 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:3 (kon.)
Arizona – Tampa 1:4 (kon.) | Edmonton – Nashville 0:4 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 15.12.2017, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, dobrou noc! (04:17:58)

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 1 + 0, střely: 4, vyloučení: 0, +/-: 1, čas na ledě: 16:51.
    Pavel Zacha (NJD) – 0 + 0, střely: 2, vyloučení: 0, +/-: 0, čas na ledě: 14:41.

Tři hvězdy utkání
    1. Andrew Shaw (MTL) – 1 + 0
    2. Damon Severson (NJD) – 0 + 0
    3. Jordie Benn (MTL) – 0 + 1

Máme tu konec napínavého zápasu. V základní hrací době padly pouze 2 góly. Nejprve se o zásah hostů postaral Noesen krásnou střelou do šibenice. Ve 14. minutě se prosadil pěknou tečí Shaw a to bylo ze strany hráčů všechno. Po zbytek základní hrací doby kralovali oba brankáři. Rozhodujícího gólu jsme se dočkali až v prodloužení z hole Plekance, který prostřelil Schneidera mezi betony a rozhodl o bonusovém bodu pro Habs.

61:54 Tomáš PLEKANEC - 2:1

61:54
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal si připisuje bonusový bod zásluhou TOMÁŠE PLEKANCE, který si najel na střed hřiště a prostřelil Schneidera tvrdou střelou mezi betony. Český útočník tak ukončil 17 zápasů dlouhou sérii bez gólu. Asistence: Charles Hudon, Alex Galchenyuk.

61:10
    Galchenyukovi se nepodařilo klička a puk mají Devils.

60:40
    Drouin se dostal do samostatného úniku,ale nepodařilo se mu prostřelit Schneidera.

60:20
    Price si připsal zákrok proti střele Zajaca.

60:01
    Úvodní buly pro hostující tým.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme se nedočkali branky. Domácí tým byl aktivnější,ale nepodařílo se mu vstřelit branku. Skvělý výkon předvedl i na druhé straně Price a zůstal tak překonaný pouze jednou. Oba týmy tak berou alespoň jeden bod a o ten bonusový se poperou v prodloužení případně nájezdech.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 34, Hosté – 31.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Price podržel nahození Hischiera od mantinelu.

59:30
    Pacioretty je zpět na lavičce a bude pokračovat ve hře.

59:20
    Benn s pukem za vlastní brankou a Habs pomalu zakládají útok.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 14. A. Shaw (Jo. Benn, Danault), 62. Plekanec (Hudon, Galchenyuk) – 2. Noesen (A. Greene, Bratt)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (A), Jo. Benn, Petry, Alzner, Schlemko, Morrow – Byron, Danault, Pacioretty (C) – A. Shaw, Drouin, Galchenyuk – Gallagher (A), Plekanec, Hudon – Carr, Froese, Deslauriers.
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Vatanen, J. Moore, Santini, A. Greene, Severson, Butcher – Stafford, Hischier, Bratt – Gibbons, Zajac, Coleman – Noesen, Zacha, Wood – Lappin, Boyle, J. Hayes.

Rozhodčí: Romasko, Dwyer – Nagy, Cormier