Boston – Washington 3:5 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 2:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:4 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:1 (po pr.) | Minnesota – Toronto 2:0 (kon.) | Winnipeg – Chicago 1:5 (kon.)
St. Louis – Anaheim 1:3 (kon.) | Colorado – Florida 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:3 (kon.)
Arizona – Tampa 1:4 (kon.) | Edmonton – Nashville 0:4 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Edmonton Oilers
0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
Nashville Predators
Pátek 15.12.2017, 03:08 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

EDMONTON OILERS

Domácím hokejistům se stále nedaří ukončit trápení. V posledních zápasech sice pravidelně střídají výhry s porážkami, avšak k odlepení se od spodních příček tabulky by potřebovali výraznou sérii vítězství. Na elitní osmičku totiž Edmonton ztrácí sedm bodů a toto manko se rozhodně nebude mazat jednoduše. Hlavně Olejáři potřebují zabrat na domácím ledě, na kterém prohráli poslední dvě utkání.

NASHVILLE PREDATORS

Na rozdíl od svého dnešního soupeře se Nashville po nevýrazném úvodu sezóny výrazně zvedl a momentálně okupuje třetí příčku Západní konference. Z posledních pěti zápasů Predátoři prohráli jen jednou a vzhledem k tomu, že mají odehrán menší počet zápasů než St. Louis, v přepočtu na průměrný zisk bodů na zápas jsou nejlepším týmem konference. Naposledy však Nashville hrál teprve včera, tudíž se může projevit únava.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Edmonton Oilers: Brossoit (Ellis) – Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Davidson, Auvitu – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Cammalleri – Khaira, Draisaitl, R. Strome – Slepyšev, Letestu, Kassian.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ekholm (A), Jemelin, P. K. Subban, Y. Weber, Bitetto – Fiala, Turris, C. Smith – F. Forsberg, Järnkrok, Åberg – Bonino, Johansen (A), Arvidsson – Hartnell, Sissons, Watson.

Rozhodčí: Luxmore, Kozari – Wheler, Smith.

00:01

00:17
    První ofenzívu domácích táhl Leon Draisaitl. německý útočník si kotouč zprava navedl mezi kruhy, avšak v tísni už Sarose neohrozil.

00:53
    Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnější. Znovu se tlačí do útočného pásma, tentokrát díky McDavidovi.

01:21
    Nyní už se předvedli také hosté. Forsberg oslovil na modré čáře postaveného Ekholma, nicméně jeho nahození skončilo na prvním blokujícím hráči.

01:32
    Rychlý výpad v podání Jesseho Puljujäviho vyústil v nepříliš razantní zakončení z pravé strany. Saros v pohodě zasáhl.

02:27
    A další střela letící na Sarose. Tentokrát se kotouč vystřelený z mezikruží dostal poměrně vysoko nad bránu nashvillského gólmana.

02:58
    Okamžitě po rychlém přechodu do útočného pásma si domácí vypracovali dobrý tlak do brankoviště. Letestu na dlouhou hokejku zakončoval po akci spoluhráče, nicméně Saros zasáhl koncem betonu.

03:34
    Johansen měl dost prostoru na levém kruhu, což využil k rychlé střele. Ta prolétla několik centimetrů vedle Brossoitovy brány.

03:53
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

04:09
    Saros nejprve zneškodnil Draisaitlovo zakončení zprava a následně levým betonem vykopl i tvrdou střelu od modré čáry.

04:28
    Edmonton má nadále více ze hry. Khaira si našel prostor u levého kruhu, nicméně sražené zakončení vylétl do ochranné sítě.

04:54
    Roman Josi obloučkem daroval kotouč domácím, avšak díky aktivnímu napadání se k puku brzy dostává Nashville.

05:31
    Jenže nyní už se znovu hraje u Sarose. Nahození Benninga bylo zablokováno.

05:43
    Zprava se kotouč po dlouhé době dostal až do Brossoitova brankoviště. Domácí gólman nelenil a schoval touš pod lapačkou.

05:55
    Solidní střelu z levého kruhu vyslal Lucic. Saros kotouč pouze vyrazil, ale následně si poradil i s dorážkou dojíždějícího Auvitua.

06:18
    Jeden z hostů se dopustil nedovoleného zákroku. Edmonton hraje ve výhodě.

06:42
    Až teď se hosté dostali ke kotouči a Viktor Arvidsson (NSH) míří na lavici hanby. Provinil se sekáním.

06:57
    Hned po buly u Sarose se kotouče ujali hosté a poslali jej až za Brossoita.

07:16
    Ani nyní se Edmonton nedokázal usadit v útočném pásmu. Hra se vrací do blízkosti Laurenta Brossoita.

07:52
    Konečně jsme svědky přesilovkové kombinace v útočném pásmu Oilers. Zatím jedinou střelu McDavida však zastavil pozorný Saros.

08:04
    Další zakončení přišlo z poměrně velkého úhlu a bylo sraženo do ochranné sítě.

08:18
    Z přesilové hry Edmontonu už moc času nezbývá a domácí se pro kotouč musejí vrátit až ke svému brankáři.

08:42

09:11
    Nashvillu se zatím nedaří navázat na včerejší dobrý výkon ve Vancouveru. Oilers přicházejí s jedním útokem za druhým.

09:50
    Kassian se ujal kotouče v útočném pásmu, načež předvedl okružní jízdu. Až po objetí brány dokázal oslovit Russella, který vypálil přesně do Sarosovy lapačky.

10:28
    Jen k červené čáře se teď dostali hokejisté Nashvillu. Založení útoku v podání hostů zatím výrazně skřípe.

10:58
    Další nepovedená akce, nicméně Edmonton se následně prezentoval zakázaným uvolněním.

11:32
    Turris dostal kotouč do útočného pásma. Nejprve kombinoval s nepřesně střílejícím Forsbergem, po chvíli do akce zapojil i Smithe. Ten vyslal střelu do hrudi Laurenta Brossoita.

12:08
    Po komerční přestávce se Nashvillu podařilo obsadit prostor před Brossoitem. Turris vypálil tvrdě, ale nepřesně.

12:28
    Hosté viditelně přidali. Jeden z nich se teď snažil využít nejistého zákroku domácího brankáře, nicméně puk šel jen k zadnímu mantinelu.

13:18
    Nepříliš povedená rozehrávka v podání Edmontonu. Predators tak mohou rozjet další akci.

13:44
    Jenže ani hostům se nevedlo. Vepředu se tedy připomněl McDavid, který se pokusil o rychlou kličku na levém kruhu. Neuspěl.

14:22
    Prudké nahození zprava prošlo předbrankovým prostorem. Nikdo z domácích se posléze nedostal k zaměstnání Sarose.

14:51
    Poslední komerční přestávka první třetiny je minulostí. Kotouč je na hokejkách hostujících borců, nicméně ti momentálně hrají jen před svým gólmanem.

15:58
    Rychlé přečíslení v podání Edmontonu. Domácí šli tři na jednoho, McDavid vše vyřešil přihrávkou na Lucice, avšak tomu se zakončení z mezikruží trestuhodně nepovedlo.

16:32
    S blížícím se koncem třetiny se hra velmi rychle přenáší ze strany na stranu. Ani jeden z celků si ale nemůže vytvořit nějaký výraznější tlak.

17:19
    Velmi dobrou střelu z prvního doteku vyslal Roman Josi. Švýcarský ostrostřelec napřáhl na vrcholu levého kruhu, ale kotouč si to namířil kousek vedle vzdálenější tyče.

17:55
    Edmonton se nyní ne a ne usadit v útočném pásmu. Hosté Olejáře drží v neutrální zóně.

18:15
    Druhá přesilová hra pro Edmonton. Alexej Jemelin (NSH) se provinil nedovoleným bráněním.

18:19
    Blesková střela po vhazování v podání Oscara Klefboma. Kotouč si to namířil přesně do Sarosovy lapačky.

18:42
    Na hranici brankoviště se k dorážce po Draisaitlově akci dostal Mark Letestu. Saros si nenechal přehodit pravý beton.

19:08
    Juuse Saros je zatím pevný jako skála. Letestu ho tentokrát prověřil střelou ze střední vzdálenosti, avšak finský gólman si kotouč znovu schoval do lapačky.

19:49
    Cammalleri s na chvíli zasekl v brankovišti a Saros tak při zastavování Nugent-Hopkinsovy střely neměl ideální pozici. přesto vše zvládl.

20:00
    Se závěrem první třetiny je P.K. Subban (NSH) vyloučen za krosček a Ryan Strome (EDM) za hrubost.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí. Většinu třetiny měli navrch domácí hokejisté, nicméně kromě dvou výraznějších šancí si nedokázali dostat do nebezpečnějších střeleckých pozic. Hostující gólman Juuse Saros je zatím velmi pozorný, nicméně jeho spoluhráči toho moc nepředvedli. Nashville se hodně bránil důrazným atakům a Brossoita ohrožoval jen velmi zřídka. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:58
    Edmonton se na úvod druhé třetiny snaží kombinovat před Sarosem. To se zatím příliš nedaří.

21:20
    McDavid zavezl kotouč do útočného pásma, nicméně následnou přihrávkou křížem nenašel nikoho ze spoluhráčů.

21:46
    Viktor Arvidsson se šikovně pokusil přelstít Brossoitta, když rychle obkroužil bránu. Zakončení u vzdálenější tyče znemožnila hokejka jednoho z obránců!

22:21
    Opět se kotouč poměrně rychle vrací před Brossoita. Nashville dobře narušuje aktivitu Edmontonu.

22:56
    Nashville právě vstřelil branku!
    A je tady první branka zápasu. Kotouč šel po zdlouhavé kombinaci na modrou čáru, kde se ho ujal Ekholm. Jeho tvrdá střela by zřejmě letěla nad bránu, avšak dobře postavený PONTUS ÅBERG puk šikovně tečoval a touš tak následně zamířil pod břevno Brossoitovy brány. Situace se dlouho studovala u videa, nicméně branka je uznána. Asistence: Mattias Ekholm, Calle Järnkrok.
    22:56 Pontus ÅBERG - 0:1

23:50
    Po zakázaném uvolnění Edmontonu se vhazovalo u Brossoita. Hosté se sice ujali kotouče, nicméně sami se pak provinili ofsajdem.

24:15
    Edmonton dokázal vyvézt kotouč z vlastního pásma. Jenže po neurovnaná kombinaci mezi McDavidem a Puljujärvim je pískán ofsajd.

24:30
    Nyní už to pro domácí vypadalo lépe. McDavid při přečíslení dvou na jednoho oslovil Puljujärviho, nicméně ten před odkrytou části brány promáchl.

25:02
    Hodně důrazně se mezi dvěma obránci prodíral Conor McDavid, který chce nakopnout domácí celek a snaží se neustále ohrožovat Sarose. Ten odolává.

25:58
    Edmonton má momentálně trochu více ze hry a tlačí se do útočného pásma. Nyní však domácí musí založit akci až od Brossoita.

26:30
    Slabé nahození od modré čáry skončilo v lapačce Juuseho Sarose. Finský gólman tak zařídil komerční přestávku.

27:07
    Po dlouhé době se připomněl Khaira, který si našel prostor na levé straně útočného pásma. Svižné zakončení šlo do Sarose.

27:28
    A nyní to byl Strome, který zakončoval z podobné pozice jako Khaira. Opět šel puk pouze do pozorného Sarose.

27:50
    Přesilová hra ve prospěch Nashvillu. Oscar Klefbom (EDM) vyhodil kotouč mezi diváky a odsedí si dvouminutový trest.

28:03
    Velmi záhy po buly šel kotouč až za Sarose. Hosté svou přesilovku zahájí ve vlastním pásmu.

28:16
    Přesilová hra Predátorů je využita. Krátká souhra v útočném pásmu vyústila ve střelu od modré čáry, kterou Brossoit betonem pouze vyrazil. Kotouč se zjevil přesně před KEVINEM FIALOU, jenž puk pohodlně dorazil do odkryté brány. Asistence: Mattias Ekholm, Kyle Turris.
    28:16 Kevin FIALA - 0:2

29:04
    Rychlou akci jeden na jednoho teď zakončil Filip Forsberg. Střela šla z pravého kruhu přesně o Brossoitovy náruče.

29:26
    Jedovatou střelu zpoza obránce vyslal aktivní McDavid. Kotouč rychle prolétl jen centimetry vedle tyče Sarosovy brány.

30:07
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hra se vrátí k Sarosovi.

30:31
    Ani s dalším zakončením Edmonton příliš nezahrozil. Střela šla opět jen do hrudi dobře postaveného Sarose, jenž si tak nadále v klidu drží čisté konto.

30:56
    Zničehonic se Hartnell zjevil za obranou domácích, nicméně než dojel ke kotouči, byl jen kousek od Brossoita. Ten posléze zlikvidoval tvrdou střelu z bezprostřední blízkosti.

31:16
    Lehce tečované nahození od modré čáry letělo vedle brány Juuseho Sarose. Nashville hru přenáší až k Brossoitovi.

31:42
    Subban se pokusil využít velkého provozu před domácím gólmanem, nicméně místo tečování byl kotouč zablokován.

33:09
    Po trochu neurovnané pasáži se v obrovské šanci zjevil Kassian, který si nabruslil před brankoviště, ale zblízka po obdržení přihrávky zakončoval mimo tři tyče.

33:17
    Zack Kassian je hodně naštvaný. Nejprve se málem dostal do rozmíšky s Ekholmem, teď se chopil provokujícího Webera. Hlavní rozhodčí vše řeší domluvou.

33:51
    Špatně to nyní nemyslel Filip Forsberg, který se dostal k zakončení z poměrně výrazného úhlu. Střela na vzdálenější tyč se ale nevlezla do brány.

34:17
    Cosi kloudného v útočném pásmu hodlal vymyslet Khaira, avšak místo toho je odpískán ofsajd domácích. Přichází komerční přestávka.

34:49
    Tak to už je pro domácí alarmuící. Smith zastavil puk na modré čáře a okamžitě vypálil. Kotouč se sice nedostal až k Brossoitovi, avšak zjevil se před KYLEM TURISSEM, jenž jej z mezikruží napálil za bezmocného brankáře Olejářů. Asistence: Craig Smith.
    34:49 Kyle TURRIS - 0:3

36:19
    Hosté nadále pokračují v poklidném bránění luxusního náskoku a nepouští Edmonton do výraznějších šancí. Åberg teď navíc vytáhl zajímavou akci se zakončením na vzdálenější tyč.

36:25
    Michael Cammalleri (EDM) si při bránění Åberga pomohl sekáním. Dvě trestné minuty!

37:00
    Olejáře čekají těžké chvíle. Hákováním se provinil Connor McDavid (EDM) a to znamená dvojnásobnou přesilovou hru ve prospěch Nashvillu.

37:12
    Domácí rychle vyhodili kotouč z obranného pásma, nicméně teď už je kotouč zpátky před Brossoitem.

37:25
    Dvojnásobná přesilová hra přináší další branku hostů. Subban kotouč nalevo posunul k Forsbergovi, jenž vyprodukoval fantastickou přihrávku na ROMANA JOSIHO. Hostující kapitán byl sám u tyče Brossoitovy brány a v pohodě zakončil za záda natahujícího se gólmana. Asistence: Filip Forsberg, P. K. Subban
    37:25 Roman JOSI - 0:4

39:00

39:31
    Connor McDavid by rád napravil své předchozí vyloučení. Jenže dalším průnikem mezi dva obránce neuspěl.

39:58
    Domácí se ještě snaží ohrozit Sarose, nicméně kotouče je pouze za bránou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá třetina je minulostí a tentokrát už jsou výrazně spokojenější hosté. Skvělou periodu Nashvillu totiž ve 23. minutě odstartoval Pontus Åberg, který šikovně tečoval nahození od modré čáry. Následně se v přesilové hře prosadil Kevin Fiala, ve 35. minutě střelou z mezikruží uspěl Kyle Turris a v početní výhodě 5 na 3 pak skóroval ještě Roman Josi. Naopak Edmonton nedokázal kontrovat ani jednou brankou a po smršti Predátorů prohrává 0:4.

STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

Edmonton Oilers – 33
    Nashville Predators – 13

Další třetina začne přibližně v 5:05.

40:01

40:08
    Nepřesnost Nashvillu hned na úvod třetí třetiny. Zakázané uvolnění!

40:42
    Byli jsme svědky ještě jednoho icingu, nicméně teď už se hostům podařilo dostat kotouč z vlastního obranného pásma, aniž by se vylučovalo.

41:03
    Jeden z domácíh dostal přihrávku před brankoviště, avšak kotouč se mu zamotal mezi bruslama.

41:49
    Dva zákroky během zhruba dvaceti vteřin musel předvést Brossoit. Jednou hru přerušil, v druhém případě kotouč pouze vykopl mimo tři tyče.

42:07
    Russell se zjevil na levé straně útočného pásma a z prvního doteku okamžitě zakončoval. Saros se stačil přesunout!

42:53
    Po předchozím neúspěšném zakončení se ještě Edmonton usadil v útočném pásmu. Dobrý závar před Sarosem však vyřešil hostující gólman.

43:26
    Dojíždějící Alexej Jemelin (NSH) nyní dobrzdil před Brossoitem a odměnou mu jsou dvě trestné minuty.

43:57
    Začátek přesilové hry se Edmontonu nedaří. Kotouč jde do neutrální zóny.

44:18
    A teď už je puk dokonce až za Brossoitem. Nashville se skvěle brání.

44:38
    Znovu je puk mimo útočné pásmo Oilers.

45:26

45:55
    Edmonton si sice po nevyužité přesilové hře vytvořil menší tlak, ale nyní už je kotouč opět pouze ve středním pásmu.

46:28
    Kevin Fiala se snažil protlačit k zakončení. Povedlo se, avšak střelecký pokus z velkého úhlu Brossoita příliš neohrozil.

47:31
    Hra se rychle přenáší ze strany na stranu. Ani jeden z celků si ale nevytváří nějaký výraznější tlak.

47:48
    Slabé zakončení z hokejky Khairy si pohlídal pozorný Juuse Saros. Následuje komerční přestávka.

48:22
    Razantní zakončení z pravé strany zneškodnil Brossoit. Záhy po vhazování v obranném pásmu Oilers byl odpískán ofsajd Lucice.

48:36
    Connor McDavid se ujal odraženého kotouče, který z mezikruží okamžitě poslal na bránu. Saros zasáhl betonem.

50:02
    V posledních desítkách vteřin se Edmonton snaží z každé pozice zaměstnávat stále bezchybného Sarose. Finský gólman je dnes k nepřekonání.

50:25
    Slepyšev se s kotoučem dostal do středního pásma a následuje ofsajd Edmontonu.

51:06
    Přihrávku na modrou čáru obdržel Auvitu, který na nic nečekal a vyslal razantní střelu. Po ledě klouzající kotouč však zastavil Saros.

51:57
    Po komerční přestávce se Edmontonu nedaří návrat do útočného pásma. Nashville nadále celkem v pohodě kontroluje vysoké vedení.

52:37
    Benning tvrdě vypálil od modré čáry, nicméně kotouč šel znovu jen vedle brány.

53:28
    Ne a ne se domácí prodrat k dalšímu nebezpečnějšímu zakončení. Kombinace sice probíhá v útočném pásmu, ale je to bez jakékoliv střelby.

53:51
    Russell šikovně tečoval nahození ze strany. Kotouč přesto zamířil do Sarosovy lapačky.

54:33
    Nurse si z pozice obránce sjel před bránu, kde dokázal usměrnit Maroonovu nabídku. Puk šel mimo tři tyče.

55:16
    Obrovská šance hostů! Forsberg rozjel rychlou akci, v rámci které obdržel přihrávku na levou stranu. Pak ale minul odkrytou polovinu brány.

56:31
    Edmonton se marně snaží o vyprodukování nějakého výrazného tlaku. Navíc na vstřelení čtyř branek už opravdu nemá moc času.

56:51
    Kotouč je v náruči Laurenta Brossoita, což přináší komerční přestávku.

57:40
    Anton Slepyšev se jako první dostal k vyhozenému kotouči. Díky tomu se sice nepískalo zakázané uvolnění, ale následná střela od modré čáry nebyla povedená.

58:17
    V pohodě si Juuse Saros sáhl pro tvrdé zakončení z levé strany. Finský gólman má zaděláno na čisté konto.

58:39
    Dorážku z bezprostřední blízkosti musel vyřešit Laurent Brossoit. Povedlo se a Edmonton tak může založit jednu z posledních akcí.

59:24
    Kotouč je až za Brossoitem. Troufnu si říct, že Saros už o dnešní čisté konto nepřijde.

59:53
    Hosté drží puk v rohu obranného pásma. Edmonton dnes zůstane bez vstřelené branky.

Dnešní utkání je tedy u konce a Nashville si odváží vítězství 4:0. Hned dvě třetiny sice nenabídly ani jednu branku, avšak v prostřední části se Predátoři utrhli ze řetězů a čtyřmi zásahy si zajistili dnešní vítězství. To si připisují i přes výrazně menší počet střel ve srovnání s Edmontonem. Přesněji Nashville vyprodukoval jen polovinu střel, co dnešní soupeř, avšak díky vysoké produktivitě bere dva body.