Švýcarsko – Francie 4:0 (kon.) | Česko – Norsko 2:5 (kon.)
2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Norsko
Pátek 15.12.2017, 18:00 • Příbram • Euro Hockey Tour (ženy)
    Vítězná radost Norských hráček

Skončil nám druhý zápas České Republiky na turnaji čtyř národů, který domácí tým prohrál rozdílem tří branek 2:5. Norky dnes využily chyby v české obraně a díky třem brankám ve druhé třetině získaly dostačující náskok. Tímto se s vámi loučím a zvu vás na zítřejší zápas ve kterém budeme hrát proti Švýcarkám. (20:02:09)

59:27
    Češky to zkoušejí znovu v šesti proti čtyřem.

59:27
    Vyloučení v týmu Norsko (Tendenesová – 2 min., hrubost).
    59:27 Alena POLENSKÁ - 2:5

59:27
    Česko právě vstřelilo branku!
    ALENA POLENSKÁ dostala přihrávku na modrou čáru a stejně jako proti francouzkám ukázala svou tvrdou střelu a snižuje výsledek utkání na 2:5

58:57
    Dobrou střelu vyslala na branku Alena Polenská, ale svou střelou trefila jen svou spoluhráčku před brankou.

58:50
    Česká Republika to zkouší v šesti bez brankářky.

58:50
    Česká republika si vyžádala oddechový čas.

58:46
    Vyloučení v týmu Norsko (Holosová – 2 min., nedovolené bránění).

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Zápas se dohrává v poklidném tempu. Vypadá to, že se oba celky spokojili s dosavadním výsledkem.

56:40
    Dobrý zákrok předvedla Denisa Jandová na druhé straně a po střele Haugové schovala kotouč ve své výstroji.

56:19
    Pokus o snížení po střele Mrázové, ale puk skončil přímo v lapačce brankářky Olssonové.

55:34
    Tereza Vanišová již poněkolikáté byla osamocená před brankou, ale ani tentokrát nedokázala vystřelit a jen kroužila s pukem na hokejce.

54:45
    Klára Hymlarová se pokusila trochu zmírnit svůj dnešní horší výkon a ujela do protiútoku, avšak v posledním okamžiku místo střely zvolila stahovačku místo střely a o puk přišla.

53:55
    Aktuální průběh zápasu není pro Českou republiky příliš nadějný. Hra se odehrává hlavně ve středním pásmu a bez šancí na obou stranách.

53:15
    Zakázané uvolnění České Republiky.

52:15
    Nejaktivnější česká hráčka je Tereza Vanišová, ale své střely nedokáže usměrnit za záda brankářky Ollsonové.

51:45
    Icing Norska

51:07
    Do útočného pásma se snažila protlačit kapitánka Alena Polenská, ale i přestože prokázala svou velkou sílu puk ji utekl a zakončit nedokázala.

50:44
    Icing Česká Republika

50:10
    Česká Republika má kotouč na svých hokejkách, ale do šancí se stále nedostávají.
    49:48 Andrea DALENOVÁ - 1:5

49:48
    Norsko právě vstřelilo branku!
    ANDREA DALENOVÁ se ocitla osamocená před českou brankářkou a neměla problém zakončit mezi betony české brankářky. Asistence: Julie Oisethová.

48:10
    Kateřina Mrázová připravovala nádhernou šanci Martině Maškové, které před brankou chybělo opravdu málo, aby dostala kotouč za záda norské brankářky.

47:30
    Norky přistupují k tvrdé defenzivě a již poněkolikáté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

46:20
    Aktivní Vanišová se protáhla kolem pravého mantinelu až před branku, kde již chyběly síly na zakončení. Brankářka Olssonová tak zakročit nemusela.

46:05
    Další zakázané uvolnění Norska.

44:55
    Po vyhraném buly zakončila Tereza Vanišová, ale trefila pouze obránkyni Oisethovou.

43:45
    Protiútok skončil nepřesnou přihrávkou a zakázaným uvolněním.

43:28
    Klára Hymlarová dnes neprožívá dobrý zápas. další ztráta puku znamenala protiútok.

42:40
    Trenér Petr Novák stáhl hru na tři formace. Poslední pokus o vyrovnání.

42:07
    Alena Polenská se dvakrát nedokázala prosadit svou střelou proti skvěle bránicím obránkyním z Norska.

41:50
    Icing Norska.

41:09
    Do okamžitého protiútoku se dostaly i severské soupeřky, ale jejich akce skončila stejně jako na druhé straně. Branku netrefila Dálenová.

40:44
    Česká Republika to s útokem na vyrovnání myslí vážně. Do první brankové příležitosti třetí třetiny se dostávala Kamila Smetková, ale puk z její hokejky mířil těsně vedle branky.

40:20
    Třetí třetinu zahájily úspěšným buly Norky.

40:01

Třetinu hrůzy prožily české reprezentantky. Dvě chyby obrany, které potrestaly Haug – Hansenová a Pedersenová a skvělý brejk nám předvedla také Bjenllandová, která vstřelila branku ihned po skončení svého vyloučení. Pokud chce Česká republika pomýšlet na body z tohoto turnaje musí se rapidně zlepšit. Třetí třetina začne zhruba za 15 minut.

40:00

39:30
    Druhá třetina se dohraje ve středním pásmu.
    39:03 Karoline PEDERSENOVÁ - 1:4

39:03
    Čtvrtou branku do naší sítě dovezla KAROLINE PEDERSENOVÁ po hrubé chybě české obrany.

38:44
    Pěkný přechod do protiútoku předvedla norská dvojice Holosová – Pedersenová, ale druhá jmenovaná trefila pouze prostředek branky.

38:26
    Zakázané uvolnění Norska.

38:01
    Seveřanky nám předvádí bojovný hokej a brání střední pásmo co se dá. Češky mají problém vymyslet nějaké zakončení.

37:13
    Pomezní rozhodčí Svobodová se upískla a zapískala postavení mimo hru týmu Norska.

36:58
    České reprezentantky jsou v mírné křeči. Další střelu jen doprostřed branky vyslala Mrázová. Následná dorážka Martiny Maškové znamenala jen srážku s brankářkou a česky jsou vykázáni do středního pásma.

36:07
    Nakonec předci jen trefila branku Lorencová, ale lapačka Olssonové byla rychlá.

35:10
    V rozmezí několika sekund přišly tři střely směrem na branku Olssonové, ale norská brankářka nemusela ani v jednom případě zasahovat.

34:20
    Šance na snížení se naskytla Kamile Smetankové, která se ocitla osamocená před brankou, ale v zakončení nedokázala zachovat klidnou hlavu a branku netrefila.
    32:29 Une BJENLLANDOVÁ - 1:3

32:29
    Nádhernou přihrávku přes celé kluziště dostala UNE BJENLLANDOVÁ, která vyskočila z trestné lavice přímo do hry a nádherným zakončením mezi betony navýšila vedení svého týmu o tři branky.
    Asistence: Josefina Engmannová
    32:00 Madelen Haug - Hansenová - 1:2

32:00
    MADELEN HAUG – HANSENOVÁ se dostává do samostatného úniku potom co Klára Hymlarová udělala chybu na modré čáře.

31:22
    První minuta přesilovky šanci nepřinesla.

30:40
    Pásmo Česká Republika získala bez problémů, ale svou střelou Veronika Bucifalová branku neohrozila.

30:22
    Vyloučení v týmu Česko (Bjellandová – 2 min., podražení).

30:10
    Icing České Republiky.

29:45
    Nepřesný pokus si na své konto připisuje kapitánka Alena Polenská.

29:15
    Postavení mimo hru České Republiky.

28:49
    Zápas se hraje bez větších šancí na obou stranách. Toto není pro příchozí diváky pěkná podívaná.

27:35
    Denisa Jandová udržela kotouč před brankovou čárou, když se do zakončení dostala Andrea Dallenová.

27:15
    Již několikáté zakázané uvolnění Norska.

26:44
    Česká Republika častěji vyhrává vhazování, ale s vyjímkou vstřeleného gólu nedokáže vymyslet žádnou dobrou akci.

26:37

26:02
    Norsko hraje v plném počtu.

25:22
    Na polovině hřiště zalehla kotouč Une Bjellandová, ale rozhodčí se vylučovat nechystají.

25:00
    Kotouč z rohu hřiště se povedl vyvézt Vivien Šmajdové, ale pouze vyčkává na své spoluhráčky.

24:27
    Česká Republika hraje v plném počtu a následuje zkrácená přesilovka.

24:05
    Počet sil na ledě se vyrovnal a máme více místa pro technické hráčky.

24:02
    Vyloučení v týmu Norsko (Fjellvangová – 2 min., vysoká hůl).

23:27
    První minutu oslabení český tým přečkal velice dobře a neupustil své soupeřky do šance.

22:48
    První šanci v přesilovce Norska měl český celek, ale Kateřina Mrázová zakončila pouze doprostřed branky, kde stála brankářka soupeře.

22:27
    Vyloučení v týmu Česko (Veronika Lorencová – 2 min., podražení).

21:50
    Postavení mimo hru České republiky. Špatné založení útoku.

21:16
    Kateřina Mrázová vyhrála buly v útočném pásmu, ale střela Vivien Šmajdové si cestu do branky nenašla.

20:30
    Nepřesná rozehrávka protiútoku Norska nevyšla. Zakázané uvolnění.

20:08
    První vhazování druhé třetiny ukořistila česká kapitánka Alena Polenská a svým nahozením protáhla brankářku Olssonovou.

20:01

Obě mužstva jsou zpět na ledě a do zahájení druhé části hry chybí pár vteřin.

První třetina dnešního druhého utkání nám příliš krásy nepřinesla, ale přesto jsme dvě branky viděli. Norky šli do vedení po brance Tendenesové, ale jejich vedení trvalo pouze čtyři minuty, když domácí reprezentace skvěle sehrála signál po vyhraném buly a Klára Hymlarová s přehledem vyrovnala. Druhá třetina začne zhruba v 18:45

20:00

19:50
    První třetina se dohraje s pukem na hokejkách domácích hráček.

19:30
    Jedna z posledních šancí úvodní části hry mají Norové, ale přesnou střelu vymyslet nedokázaly.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:09

17:40
    První střelu přesilovky vyslala dnes aktivní Hymlarová, ale trefuje pouze výzbroj brankářky.

17:20
    První minuta přesilovky česka střelu nepřinesla.

16:20
    Velice dobrou šanci měla Tereza Vanišová, ale svou střelu bezprostředně před brankou poslala jen do pravé tyče branky Olssonové.

16:09
    Vyloučení v týmu Norsko (Haug – Hansenová – 2 min., hrubost).

15:48
    Česká republika v posledních minutách mí více ze hry a drží své soupeřky v obraném pásmu.
    15:12 Klára HYMLAROVÁ - 1:1

Zdroj: hokejkaTV.cz

15:12
    A je vyrovnáno! KLÁRA HYMLAROVÁ skvěle využívá vyhrané buly od své spoluhráčky Kamily Smetankové a bekhendovým blafákem vyrovnává stav utkání. Asistence: Kamila Smetánková.

14:55

14:30
    Stejně jako ve včerejším zápase hrají norky na protiútoky a spoléhají se na kvalitní obranou hru. Naopak domácím chybí kvalitní zakončení.

13:55

12:10
    Ihned po buly se pokusily české reprezentantky vyrovnat, ale i tentokrát chyběla finální přihrávka.
    11:53 Lene TENDENES - 0:1

11:53
    První branku utkání vsítil náš severský soupeř. Přihrávku z poza branky předložila Engmannová své spoluhráčce
    před branku a LENE TENDENESOVÁ se nemýlila
    Asistence: Josephina Engmannová

10:40
    Z rohu kluziště vyvezla puk Klára Hymlarová a předložila na modrou do střelecké pozice Martině Zedníkové, která svou střelou trefila pouze brankářku Norska.

10:20

10:08
    Větší šance domácí reprezentace. Klára Hymlarová zakončovala na dvakrát, ale brankářka Olssonová puk dokázala pokrýt.

09:20
    První minuta přesilové hry přinesla jen jednu střelu Terezy Vanišové, která branku netrefila.

08:33
    První přesilovkový útok České republiky získal pásmo, ale chybí více střelby.

08:20
    Vyloučení v týmu Česko (Haug – Hansenová – 2 min., nedovolené bránění).

07:30
    Útok 3 na 2 seveřankám nevyšel a celá akce končí pouze nahozením do rohu kluziště.

07:15
    Postavení mimo hru České republiky.

06:40
    Česká republika má problém ukořistit útočné pásmo a dostat své soupeřky pod tlak.

05:45
    Prozatimní průběh zápasu připomíná spíše boj než kvalitní reprezentační hokej.

05:10
    Před brankou Olssonové přichází první nadějná akce domácích, ale Kateřině Mrázové puk v poslední chvíli utekl.

04:16
    Mírný tlak Norska řečí česky vyhozením přes všechny čáry.

03:55
    První střelu zápasu vyslala norská reprezentantka Pedersenová, ale trefila přesně lapačku Denisy Jandové.

03:10
    Na modré čáře přišla o puk Vanišová a poslala norky do protiútoku.

02:25
    V úvodních minutách se hra odehrává spíše v rozích hřiště, ale střely nepřicházejí.

01:40
    Akce domácí reprezentace, ale znovu nepřináší střelecké zakončení.

01:20
    O první střelu zápasu se pokoušela Morsetová, ale její střela byla zblokovaná a Martina Mašková může do protiútoku.

00:49
    Úvodní tlak České Republiky střelu nepřinesl, ale norky se i přes to osvobuzují vyhozením přes všechny čáry.

00:30
    První útok seveřankám moc nevyšla a puk poslaly na zakázané uvolnění.

00:08
    Úvodní buly utkání vyhrály norské reprezentanky.

00:01

Následují národní hymny obou týmů. Jako první zazní hymna Norska a následuje hymna České republiky.

V dnešním utkání oblékla Česká republika červené dresy. Ženy z Norska mají dresy bílé.

Oba celky dokončují rozbruslení a chystají se na svůj druhý start na turnaji.

Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy mezi ženskými celky České republiky a Norska jsou ve prospěch češek. Poslední utkání z února letošního roku vyhrály české reprezentantky 5:0. Sérii výher zaznamenalo Česko v roce 2015, kdy ve vzájemných utkáních zvítězily 3:1, 4:2 a 4:0. Jediné vzájemné vítězství Norek se datuje na únor 2016 a jasná výhra 4:0 pro seveřanky.

Norsko

Norky v posledních utkáních, které sehrály na Mistrovství Světa, dvakrát zvítězily a třikrát prohrály. V konečném bodování skončily na třetím místě ve skupině a postup na Olympiádu jim zůstal hodně vzdálen. Norkám navíc nevyšel ani vstup do přátelského turnaje zde v Příbrami kde v prvním utkání podlehly Švýcarkám 0:2 a děkovat za to mohou především své brankářce.

Česká republika

Reprezentantky České republiky neprožívají úspěšné období. V posledních zápasech před tímto turnajem zaznamenala čtyři prohry, když prohrála s Německem, Ruskem, Švýcarskem a ruským celkem Tornádo. Na turnaj čtyř tak trenér Pavel Novák zvolil mladý výběr, který hned první zápas na turnaji slavil úspěch.

Den 1

První den turnaje čtyř národů jsme byli svědky zápasů mezi Švýcarkami a Norkami, který favoritky s přehledem zvládnuly. Švýcarky zvítězily výsledkem 2:0 po brankách Müllerové a Raselliové. Ve druhém utkání se utkala reprezentace Francie s Českou republikou, kde po velmi vyrovnaném zápase zvítězil mladý český celek 2:1.

Švýcarsko 1 0 0 2:0 3b
    Česká Republika 1 0 0 2:1 3b
    Francie 0 0 1 1:2 0b
    Norsko 0 0 1 0:2 0b

Podruhé Vás vítám na zimním stadionu v Příbrami kde je v plném proudu turnaj čtyř národů. První utkání proti sobě sehrály Švýcarky s Francouzkama. Druhým dnešním utkání na sebe narazí domácí Česká republika proti Norsku a zápasem vás provede komentátor Martin Pištora

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Pištora

Branky a nahrávky: 16. Hymlarová (Smetánková), 60. Polenská (Smetková) – 12. Tendenesová (Engmannová), 32. Hansenová, 33. Bjenllandová (Engmannová), 40. Pedersenová, 50. Dalenová (Oisethová)

Česko: Jandová (Zechovská) – Zedníková (A), Nováková, Hymlárová (A), Smetková, Polenská (C) – Zedníková, Nováková, Mašková, Mrázová, Vanišová – Cornová, Šmajdová, Matoušková, Lorencová, Bucifalová – Horáková, Martinů, Tomasco, Patočková, Jůzková, Vonková
    Norsko: Olssonová L. (Nyrstromová) – Olafsenová, Holosová, Oisethová, Tendenesová (C), Morsetová, Bergensenová, Stromstadová – Dalenová(A), Haug – Hansenová (A), Kruseová, Bjellandová, Enngmannový, Furulundová, Behnová, Pedersenová, Fjellvangová, Alferová, Otterstadová

Rozhodčí: Růžičková – Svobodová, Dopitová