Finsko – J. Korea 4:1 (kon.) | Česko – Kanada 4:1 (kon.)
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Jižní Korea
Pátek 15.12.2017, 13:00 • Ledový palác • Euro Hockey Tour

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeju příjemný víkend. (15:12:54)

Je konec! Evropané vítězí dle očekávání, ale Jižní Korea ukázala, že ač je nováček v nejvyšší divizi, tak není radno ji úplně odepisovat. Finové samozřejmě byli hokejovější a celkově lepší ve všech herních ukazatelích, ale Asiatům nechybí disciplína a skvělý pohyb. Pokud se u nich tento sport chytne, uvidíme, co může následovat v budoucnosti.

59:41
    Puk mají na holích Jihokorejci. Blíží se konec utkání.

59:13
    Dalton na druhé straně vyrazil pomalou střelu do ochranné sítě.

58:30
    A opět jsou v útoku Asiaté, jenže hrají pouze u mantinelu a nemohou se dostat do střelecké pozice.

57:40
    Korea se na konci zápasu ještě vydala dopředu. Finští beci si ale celou situaci pohlídali.

57:04
    Rämö po dlouhé době musel zasahovat. Switfova rána mířila nad rameno.

56:13
    Střely na bránu, jen tak pro zajímavost, jsou 57:11!

56:00
    Dnešní utkání sleduje 2418 diváků.

55:50
    Puk poskakoval v brankovišti Daltona, až jej Regan odpálil přes všechny čáry.

55:15
    Finům není v přesilovkách přáno.

54:26
    Kontiolův padáček mířil do brány, ale Dalton vytáhl netradiční zákrok.

54:01
    Puustinen vypálil mimo bránu.

53:26
    Další trest pro hráče se jménem Jeon Jung Woo. Tentokrát za nedovolené bránění.

53:00
    Finové se jako jeden muž rozjeli ve své třetině a zakládají další útok.

52:11
    Vypadá to, že Koreji docházejí síly. Jejich útoky mají čím dál tím měnší trvanlivost.

51:45
    Manninen už je opět v útočném pásmu.

50:30
    A další tyč! Tak to už je opravdu úsměvné. Popáté dnes zněla branková konstrukce.

49:54
    Neuvěřitelná smůla pro Finsko. Tentokrát horní tyč zastavila cestu puku do brány. Manninen hraje úžasný zápas.

49:10
    Ruohomaa dlouho čekal na puk, takže se nedostal k dorážce do poloprázdné brány.
    48:42

48:42
    Mathew Dalton je dnes v permanenci takřka neustále. Teď ho ohrozil vlastní spoluhráč.

48:18
    Eric Regan dostává dvě minuty za vysokou hůl. Třetí přesilovka pro Suomi, tak uvidíme, jestli ji poprvé využije.

47:52
    Moc nechybělo, aby Evropané přidali pátý gól. Volný puk do brány ale Puustinen nedostal.

47:32
    Manninen se z vlastní třetiny dostal až do útoku a vypálil nebezpečně.
    46:10

46:10
    Mikkola pálil z dobré pozice, ale opět narazil na brankáře Daltona, který dnes chytá vskutku dobře.

45:21
    Dalton vyrazil puk pouze před sebe, ale nebyl tam žádný Fin, který by puk dorazil.

45:00
    Seveřané už opět kombinují v útočné třetině.

44:30
    Další icing Korejců.

44:17
    Puk se pomalu došoural k Rämömu.

43:30
    Asiaté chvilku pobyli v útočném pásmu, ale už se opět musí bránit modrému valu, který se na ně řítí.

43:12
    Mikkola nahodil na Daltona, který puk udržel ve výstroji.

42:40
    Zakázané uvolnění Jižní Korey.
    41:07 Juuso IKONEN - 4:1

41:07
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové se dostávají do vedení o tři branky! Ruohomaa trefil Daltona do betonu a puk se odrazil přímo k JUUSO IKONENOVI, který dorazil do prázdné brány. Asistence: Mikael Ruohomaa.

40:20
    Třetí část začínají Korejci v přesilové hře.

40:01

Druhá dvacetiminutovka je u konce a nenabídla ani jednu branku. Dle očekávání měli více ze hry opět Finové, ale nevyužili ani dvě nabídnuté přesilové hry. Dalton v korejské bráně čaruje a dvakrát během tří vteřin mu navíc pomohla tyč.

40:00

39:30
    Finsko trošku kostrbatě, ale dostalo puk do střední třetiny.

38:59
    Lajunen krosčekoval svého protivníka a je dalším vyloučeným hráčem na straně týmu Suomi.

38:25
    Teswtuide vzal brejk dva na jednoho na sebe a pouze kousek chyběl, že nezasunul do prázdné brány!

37:45
    Asiaté po delší době zahrozili, ale Rämö nemusel zasahovat.

37:10
    Druhé oslabení Korejci taktéž zvládli. Měli sice dost štěstí, ale skóre zůstává neměnné.

36:30
    Zvonkohra v Ledovém paláci v Moskvě! Za Daltonem zazvonila nejprve pravá tyč a z následné rány o tři vteřiny později pro změnu levá.

36:01
    Savinainen krásně těčoval puk do horní poloviny brány, ale Daltona trefil puk přímo do lapačky. Korejský brankář s kanadskými kořeny zákrok pořádně prodal, takže z toho bylo něco pro diváky.

35:20
    Ruohomaa nedal další tutovku!

35:09
    Finové si zahrají další přesilovou hru. Jeon Jung Woo zahákoval soupeře.

33:50
    Skvělý Dalton! Puk mu skončil na betonu a jen těsně nepropadl.

32:35
    Obraz hry je v posledních minutách stále stejný. Jižní Korea je zalezlá u sebe v pásmu a soustředí se pouze na defenzivu, zatímco Evropané buší do této hráze.

31:45
    Lajunen vyhojoval puk, ale následná přihrávka nebyla přesná a Finové se sami vyhnali z útočného pásma.

30:35
    Swift, který odpykával trest za svého spoluhráče už je na ledě. Seveřané neproměnili první početní výhodu.

30:03
    Ruohomaa taktéž promarnil velkou gólovku. Měl kolem sebe hodně místa, ale ani to mu nestačilo.

29:45
    Další teč tohoto finského forvarda končí na brankáři.

29:30
    Savinainen bekhendem ve velké šanci přestřelil!

28:53
    Ikonen byl blízko gólu, ale Dalton udržel beton na ledové ploše.

28:28
    První přesilovka Finska. Teď bude mít zřejmě Dalton o zábavu postaráno. Kwon Tae An podrazil svého soupeře a ještě se u toho zranil.

28:00
    Velmi rychlý brejk Korejců, který musel zlikvidovat Rämö.

27:10
    Kim Hyeok měl dobrou šanci, ale jeho ránu kryje gólman Finska!

26:30
    Savinainen střílel z těžké pozice a jeho rána nebyla vůbec špatná.

26:14
    Pihlström střílel z úhlu, ale rána byla zblokována do ochranné sítě.

25:40
    Další šance Manninena, tentokrát z mezikruží!

25:00
    Evropané jsou na ledě v plném počtu.

24:47
    Ruohomaa chtěl udělat kličku a puk doklouzal až k Daltonovi, který puk přikryl.

24:25
    Opět vyhození přes celé hřiště v podání Suomi.

23:55
    Jižní Korea kombinuje v útočném pásmu. Finsko si ale dovoluje velmi rychle přistupovat.

22:59
    Další trest pro finského hráče. Lauri Korpikoski dostává dvě plus deset minut za naražení zezadu.

22:05
    Finsko už je v plném počtu. Korea vyslala na bránu ještě dvě střely, ale ani jedna neměla gólové parametry.

21:20
    Tentokrát si Finové pohlídali modrou čáru a vyhodili přes všechny čáry.

20:30
    Korea se dostala do velké šance! Střelec první branky Ki Sung Kim vypálil z voleje, ale Rämö betonem zasáhl.

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

První třetina je minulostí a dle očekávání po ní vedou Finové. Ti však zpočátku prohrávali, neboť Ki Sung Kim v 11. minutě využil chyby v obraně hostů a překonal finského brankáře. Vedení však Asiatům příliš dlouho nevydrželo, neboť Manninen o pár vteřin později srovnal. Tým Suomi pak začal ještě více dominovat, zatímco Jihokorejci přestali stíhat. Z toho pramenily dvě branky do sítě Daltona. První si připsal v 18. minutě Kontiola a o minutu později jej napodobil Jokipakka.

20:00

19:59
    Další přesilovka pro Korejce. Mikko Lehtonen opět nedovoleně bránil soupeře a druhou třetinu tak Jižní Korea začne v početní výhodě.
    18:31 Jyrki JOKIPAKKA - 3:1

18:31
    Nyní už se ukazuje, kde je síla a kdo má navrch. JYRKI JOKIPAKKA dostal strašně moc prostoru, najel si do lepší pozice a naprosto perfektně našel místečko u bližší tyče. Asistence: Mikael Ruohomaa.
    17:23 Petri KONTIOLA - 2:1

17:23
    PETRI KONTIOLA využil své rychlosti, vyjel zpoza brány a měl hodně prostoru, takže bez větších problémů vystřelil nad beton Daltona a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Marko Anttila.

16:40
    Seveřané opět vysunuli forčeking hodně vysoko a Korejci opět museli pouze vyhodit.

15:50
    Koskiranta nahazoval od modré čáry, ale ani tato teč nepřekvapila Daltona.

15:11
    Jan Hribik si všiml postavení útočícího hráče v brankovišti a vykázal Finy do středního pásma. Papírový outsider tak stále zvládá držet krok s jasným favoritem.

14:15
    Korejská rozehrávka byla hodně nepřesná, ale mířila na finského brankáře, takže se icing nepíská.

13:35
    Manninen udělal snad čtyři otočky, ale před bránu se dostat nemohl.

13:00
    Finové neuvěřitelně tlačí, ale Dalton svými zákroky zatím drží svůj tým.

12:05
    Finové měli další šanci, ale s tečovanou ránou si Mathew Dalton dokázal poradit.
    10:33 Sakari MANNINEN - 1:1

10:37
    Jenže velice rychle je vyrovnáno. Finové se vrhli do útočení a na brankové čáře byl velmi aktivní SAKARI MANNINEN, který došťouchal puk za brankovou čáru. Asistence: Miika Koivisto, Jani Lajunen.
    10:10 Ki Sung Kim - 0:1

10:10
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Tak to je velké překvapení! Korea se zatím vůbec nedostala na útočnou polovinu, ale KIM KI SUNG se dostal k puku a z úhlu překonal finského brankáře střelou mezi betony. Asistence: Kim Sang Wook.

09:33
    Tým Suomi je v plném počtu.

09:10
    Opět je kotouč za bránou Daltona.

08:50
    Pihlström mohl jet sám na bránu, ale dostal prudký puk na brusle, takže ho nedokázal zpracovat.

08:08
    Zatím se ale početní výhoda Korejcům vůbec nedaří. Finové vyhazují.

07:33
    Přesilová hra pro Jižní Koreu! Puustinen se dopustil nedovolené bránění. Uvidíme, jestli si Asiaté vytvoří nějakou šanci.

06:27
    Po první komerční přestávce se snad poprvé dotkl puku finský brankář Rämö. Pouze ale rozehrával za bránou.

05:38
    Přechod přes modrou čáru byl hodně těsný v podání Suomi, ale rozhodčí nechávají pokračovat.

04:50
    Korejci se zatím dostávají do útočného pásma hodně sporadicky. I tentokrát jejich útočná akce skončila ihned za modrou čárou.
    04:13

04:13
    Skvělý zákrok Daltona proti ráně Lajunena!

03:24
    Lee si poradil s napadajícím soupeřem.

02:31
    Dalton šel z brány, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Seo vyhodil puk do útočného pásma Koreje.

01:50
    Také Korejci se vydali dopředu. Finská obrana však střelu srazila mimo.

00:52
    První větší příležitost utkání a dle očekávání ji měli Finové. Kotouč poskakoval po brankovišti, ale nikdo jej nedoklepl.

00:15
    Do prvního útoku se rval Kontiola a ihned prověřil Daltona v bráně.

00:01

Finsko: Rämö (Metsola) – Koivisto, Mikkola, Lehtonen, Virtanen, Hakanpää, Riikola, Jokipakka – Anttila, Kontiola, Pihlström – J. Peltola, Koskiranta, Savinainen – Ikonen, Ruohomaa, Korpikoski – Puustinen, J. Lajunen, Manninen – Junttila.

Jižní Korea: Dalton (Sung Je Park) – Hyeok Kim, Yeong Jun Seo, Won Jun Kim, Hyun Ho Oh, Plante, Don Ku Lee, Dong Hwan Kim, Regan – Swift, Ki Sung Kim, Young Jun Lee – Tae An Kwon, Sang Wook Kim, Teswtuide – Radunske, Jin Hui Ahn, Min Ho Cho – Woo Sang Park, Sang Hoon Shin, Sang Woo Shin – Won Jung Kim, Jung Woo Jeon..

Jižní Korea

To Asiaté jsou pro velkou část české společnosti velkou neznámou. Korejci se však v létě připravovali v České republice a změřili síly s několika českými kluby. Bylo to převážně díky Mountfield Cupu, který pořádal klub z Hradce Králové. Korejci možná trošku překvapivě vůbec nepůsobili jako outsideři a hned zkraje si vyšlápli v prodloužení na pražskou Spartu. Mountfieldu sice podlehli, ale taktéž pouze v prodloužení a nestačili jenom na východočeské Pardubice.

V seriálu EHT střetli síly s Kanadou a v průběhu zápasu dokonce vedli 2:1! Pak ale javorové listy zabraly a otočily skóre ve svůj prospěch na konečných 4:2. Korejci jsou vynikající bruslaři a mají ve svém kádru i hráče, kterým práce s hokejkou rozhodně není cizí. Hostitelskou zemi letošní olympiády tak rozhodně není radno podceňovat.

Finsko

Severský tým je všem českým hokejovým příznivcům velmi dobře známý. Skvělí bruslaři s propracovanou defenzivou, kteří navíc letos podnikají hodně útočných výpadů. Velmi nepříjemný je jejich vysoký forčeking, který naší reprezentaci příliš nechutnal. V pražské O2 Aréně bylo Suomi 40 minut jasně lepší, ale pak se Jandačův výběr vzchopil a zásluhou nejlepšího kanonýra extraligy Martina Růžičky a jeho hattricku otočil zápas v prodloužení a připsal si výhru 3:2.

Dobré brzké odpoledne, pokud někdo obědváte, tak navíc dobrou chuť! Všechny příznivce hokeje pak vítám u sledování dalších zápasů Euro Hockey Tour, která má letos kvůli olympiádě trošku jinou podobu, než tomu bývalo zvykem. Tentokrát se představí Finsko proti Jižní Koreji.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 11. Manninen (Koivisto, J. Lajunen), 18. Kontiola (Anttila), 19. Jokipakka (Ruohomaa), 42. Ikonen (Ruohomaa) – 11. Ki Sung Kim (Sang Wook Kim)

Rozhodčí: Hribik, Hodek