Finsko – J. Korea 4:1 (kon.) | Česko – Kanada 4:1 (kon.)
konec
Česko
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Kanada
Pátek 15.12.2017, 17:30Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 2.8 4.53 2.05
Partner:
   
  57:28
  To je velká chyba ze strany kanadských hokejistů, kteří si nyní výrazně pohoršili se svými šancemi na vyrovnání. Hráli totiž v šesti a nyní za to budou pykat. Na trestné lavici už sedí Rene Bourque.
   
  50:11
  Taylor Beck, který v dosavadním průběhu sezony vstřelil dva reprezentační góly, nyní fauloval v útočném a putuje na trestnou lavici. Češi si tak zahrají druhou přesilovou hru v tomto utkání. Tu první dokázali využít. Jak to dopadne tentokrát?
   
  45:48
  Teď jsem to však pro Kanaďany zakřikl. Na trestnou lavici míří Howden a Češi mohou poprvé v dnešním utkání ukázat své propracované přesilové hry.
   
  33:16
  Ale Kanaďané budou mít šanci svůj náskok navýšit. Zohorna zasáhl vysokou holí Elliotta a putuje na trestnou lavici. Uvidíme, jestli tam zůstane po celé dvě minuty.
   
  05:49
  Následuje první přesilová hra pro Kanadu v tomto utkání. Na ledě se v jednu chvíli objevilo hned šest českých hráčů v poli a chybu ve střídání si rozhodčí okamžitě všiml. Trest odpyká Jan Kovář.

  Tomáš Kopecký

  Branky a nahrávky: 40. Řepík (Mozík), 47. Mozík (Polášek, Jan Kovář), 60. M. Erat (Sekáč, O. Němec), 60. Řepík – 32. Ellison (Kozun, Gragnani)


  Česko: Francouz (Furch) – Kundrátek, Polášek, Z. Michálek, M. Doudera, O. Němec, Vitásek, Mozík, J. Kolář – M. Erat, Jan Kovář, Sekáč – Vondrka, Koukal, T. Zohorna – Martin Růžička, Mertl, D. Kubalík – Řepík, Horák, Nestrašil – Lev.
  Kanada: Brust (Scrivens) – M. Robinson, Lee, Noreau, Ch. Genoway, Elliott, Gragnani, Lalonde – Beck, Roy, Wolski – Frattin, Vey, R. Bourque – Purcell, Howden, Garbutt – Kozun, O'Dell, Talbot – Ellison.

  Rozhodčí: Olenin, Gofman – Šalagin, Šišlo