Opava – Val.Meziříčí 2:4 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 5:0 (kon.) | Hodonín – Nový Jičín 2:1 (kon.)
Mor. Budějovice – David Servis 5:0 (kont.) | Dvůr Králové n. L. – Řisuty 2:4 (kon.) | Kolín – Nymburk 4:2 (kon.)
Klatovy – Písek 3:1 (kon.) | Žďár n/S – Pelhřimov 3:4 (kon.) | Sokolov – Děčín 4:3 (1:0 po s.n.)
Most – Vrchlabí 0:5 (kont.) | Jablonec – Kobra 2:1 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.)
Letňany – Trutnov 7:2 (kon.)
konec
HK Opava
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 16.12.2017, 15:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ (ČR) • 29. kolo
Předzápasové kurzy: 3.02 4.8 1.75
Partner:
   
  49:11
  Opava právě vstřelila branku!
  Domácí snižují na rozdíl dvou gólů! V přesilovce čtyři na tři vypálil od modré Josef Tichý, puk před Šurým šikovně tečoval navrátilec do opavské sestavy PETR CHALUPA a skóre je sníženo na 2:4 z pohledu Slezanu. Asistence: Josef Tichý.
   
  37:10
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  V podstatě hned s končícím trestem Opavy přichází čtvrtý zásah Bobrů. Brankář Michal Šurý rychle rozehrál na Jakuba Pořického, který vysunul DOMINKA POKORNÉHO a ten přesnou střelou švihem k levé tyčce zvyšuje na 4:1 pro Valašské Meziříčí! Asistence: Jakub Pořický a Michal Šurý.
   
  25:43
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Hosté ujeli do rychlého brejku a slaví třetí gól v opavské síti. Martin Kývala našel v mezikruží ADAMA HOŘANSKÉHO, který okamžitě vystřelil a pod betonem Šafránka dokázal procpat puk do sítě! Bobři jdou do dvoubrankového trháku. Asistence: Martin Kývala a Miroslav Mikel.
   
  14:34
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Po dalším nedorozumění v opavském brankoviště Bobři otáčí skóre utkání! Po střele Adama Hořanského zůstal puk volný na brankovišti, číhající JOSEF DANĚK k němu pohotově dojel a dorazil ho do opavské klece! Asistence: Adam Hořanský a Martin Kývala.
   
  12:19
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Tak tohle vyrovnání přišlo jako blesk z čistého nebe. Opavský brankář Dušan Šafránek chtěl konstruktivně rozehrát, jenže přihrávka mu vůbec nevyšla a nalil puk přímo na hůl dotírajícího JOSEFA DAŇKA. Ten okamžitě vypálil do prázné branky a Šafránek sice tygřím skokem zachraňoval co se dalo, od hokejky se ale puk odrazil pod horní tyčku a ve Slezsku je vyrovnáno! Bez asistence.
   
  2:11
  Opava právě vstřelila branku!
  Domácí celek se rychle ujímá vedení v zápase! PETR ŠENDERA dostal přihrávku od Petra Seidlera na modrou čáru a nahodil puk směrem na hostující branku. Šurý přes hradbu těl nic neviděl, a tak nyní může lovit puk ze své sítě! Asistence: Petr Seidler a Rostislav Vaněk.

  Jan Šimek

  Branky a nahrávky: 3. Šendera (Seidler, Vaněk), 50. Chalupa (Tichý) – 13. Daněk, 15. Daněk (Hořanský, Kývala), 26. Hořanský (Kývala, Mikel), 38. D. Pokorný (Pořický, Šurý)


  HK Opava: Šafránek (Wanecki) – M. Pokorný, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Chalupa, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
  HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Hajda, Mikel, Horyna, Martin Varga, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Martiník, Studený, Miroslav Varga – Dalajka

  Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička