Norsko – Francie 1:3 (kon.) | Česko – Švýcarsko 1:3 (kon.)
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Francie
Sobota 16.12.2017, 12:00 • Příbram • Euro Hockey Tour (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Turnaj čtyř zemí se chýlí ke konci. Na zimním stadionu v Příbrami Vás dnes přivítám u zápasu Norek proti Francouzkám. Následovat bude zápas Česká republika Švýcarsko. První utkání začne ve 12:00 a zápasem bude provádět Martin Pištora.

2. den

Druhý den byly na turnaji k vidění zápasy Švýcarsko – Francie a Česká republika Norsko. První utkání skončilo dle papírových předpokladů a hráčky Švýcarska si se svými soupeřkami poradily s přehledem výsledkem 4:0. Ve druhém zápase se zrodilo překvapení v podobě vítězství norek, které využili své protiútoky, a skvělým koncentrovaným výkonem ubránily výhru 5:2. Zvláštní den to byl pro reprezentantku Švýcarska Lauru Benzovou, která odehrála stý zápas ve své reprezentační kariéře.

Švýcarsko 2 0 0 6:0 6b
    Norsko 1 0 1 5:4 3b
    Česká Republika 1 0 1 4:6 3b
    Francie 0 0 2 1:6 0b

Vzájemné zápasy

Francouzky a Norky jsou poměrně vyrovnané reprezentace, kde není nikdy jasné, které družstvo zvítězí. Poslední vzájemné utkání se odehrálo na Mistrovství Světa v dubnu tohoto roku. Zde se radovaly z vítězství 3:0 reprezentantky Norska. Rok 2016 patřil Francouzkám, které ze tří zápasů vyhrály dvakrát 5:1 a 4:1 a jednou prohrály 4:1.

Norsko: Nyrstromová (Olssonová L) – Olafsenová, Holosová, Oisethová, Tendenesová (C), Morsetová, Bergensenová, Stromstadová – Dalenová(A), Haug – Hansenová (A), Kruseová, Bjellandová, Enngmannový, Furulundová, Behnová, Pedersenová, Fjellvangová, Alferová, Otterstadová

Francie: Baldinová (Lambertová) – Gendarmeová, Jurová, Passardová, Duvinová, Rozierová – Parmentová (A), Lagerová – Lacombová, Vixová, Rihetová (C), Escuderová (A)– Grenierová, Locatelliová, Riouxová, Jouannová, Cuasnetová – Riddeová, Couerová, Dufayrdová, Bauerová

Rozhodčí: Novotná – Dopitová, Štefková.

Na stadionu probíhá rozbruslení obou celků. V tomto zápase budou Francouzky bojovat o své první body v turnaji, zatímco Norky se pokusí potvrdit dosavadní druhé místo.

Oba celky jsou nastoupené na hrací ploše a zazní národní hymny.

00:01

00:07
    Úvodní buly vyhrály reprezentantky Francie.
    Fotografie Nyrstromové z rozbruslení.

00:20
    Ihned po pár vteřinách je hra přerušená a puk skončil na střídačce Norska.

00:45
    Ofsajd v podání Francie.

01:57
    Norsko právě vstřelilo branku!
    První branku utkání vstřelily hráčky z Norska. SOFIE FJELLVANGOVÁ dostala nádhernou přihrávku mezi kruhy kde měla zakončení velice jednoduché a pod rukou brankářky Baldinové otevírá skóre. Asistence: Henriette Behnová.
    01:57 Sofie FJELLVANGOVÁ - 1:0

Zdroj: hokejkaTV.cz

02:02
    Rychlý start v podání reprezentantek Norska, které se hned po úvodní brance ženou do další akce.

02:40
    První střelu utkání si připsaly i hráčky Francie, ale Nyrstromová zůstává bezchybná.

04:02
    Vyloučení v týmu Norsko (Karoline Pedersenová – 2 min., nedovolené bránění).

05:02
    První část přesilové hry se odehrála v obraném pásmu Francie. Toto není vůbec dobrá přesilovka.

05:46
    Ve druhé minutě přesilovky to je pro Francii již lepší, ale vyprodukovala jen nepřesnou střelu z hokejky Duvinové.

06:02
    Francie hraje v plném počtu

07:00
    Optický tlak mají Norky a drží kotouč v útočném pásmu.

07:30
    Další střelu na branku Francie vyprodukovala Julie Oisethová.

08:06
    Norky jsou stále častěji na puku a své soupeřky nepouštějí příliš do hry.

08:25
    Dalekonosný pokus Francie nenadělal brankářce Nyrstromové žádné potíže.

09:06
    Po pravé straně kluziště se probíjela Dalenova, ale svůj bekhendový blafák k brance nedotáhla.

09:56
    Norsko se dostalo do postavení mimo hru.
    Veškeré dění na turnaji pro vás pokrýváme přímo z Příbrami!

10:10
    Jistý zákrok předvádí Baldinová po střele, kterou z mezikruží vyslala Anniken Olafsenová.

10:40
    Norky drží útočné pásmo, ale chybí přesnější střelba.

11:18
    První větší šanci měly hráčky z Francie. Mezi kruhy se do puku opřela Passadrová, ale trefila jen pravé rameno norské brankářky.

11:47
    Vyloučení v týmu Norsko (Marie Alferová – 2 min., podražení).

12:47
    Francouzky nehrají příliš dobrou přesilovku a mají problém se dostat do útočného pásma.

13:20
    Francie právě vstřelila branku!
    Lara Escuedová se dokázala přihrát přes jednu protihráčku do šance ve které se ocitla EMMANUELLE PASSARDOVÁ a v zakončení prokázala chladnou hlavu. Asistence: Lara Escuderová.
    13:20 Emmanuelle PASSARDOVÁ - 1:1

13:40
    Hráčky Francie se předci jen v přesilové hře dočkaly vyrovnání a zápas nám začne od nuly.

14:00
    Icing Francie.

14:14
    Vyloučení v týmu Norsko (Andrine Furlundová – 2 min., podražení).

15:05
    Tato přesilovka Francie nám přináší více zakončení od hráček v modrém. Nejprve se do střelecké pozice dostala Duvinová a po ní také Rozierová, ale ani jedna střela neprošla až do branky.

15:58
    Mírná šarvátka před brankářkou Baldinovou, ale rozhodčí si komplikace nepřipouští.

16:14
    Norsko hraje v plném počtu.

16:40
    Po úvodním tlaku seveřanek se hra vyrovnala a hraje se vyrovnaný hokej.

17:10
    Klidný zákrok Baldinové po střele Haugové doprostřed branky.

18:10
    Puk je znovu v obraném pásmu Francie, ale Norky ho nedokáží dostat z rohu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:24
    První třetina se dohrává v poklidném tempu ve středním pásmu.

19:48
    Ještě jeden ofsajd Norska.

20:00

První třetina je u konce. Zápas vyrovnaných soupeřek přináší i vyrovnaný výsledek. Norky se dostaly do vedení po brance Fjelvangové, ale o vedení přišly při hře v oslabení, když se za Francii trefila Passardová. Další větší šance příliš k vidění nebyly a hra se odehrávala spíše uprostřed ledové plochy. Na začátek druhé třetiny se můžeme těšit zhruba za 15 minut.

20:01

20:08
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrály Norky.

20:24
    Emilie Krusová se dostávala do šance, ale v poslední chvíli si šlápla na puk a nedokázala zakončit.

21:06
    Vyloučení v týmu Francie (Estelle Duvinová – 2 min., sevření puku rukou).

21:15
    Přesilovka Norska začíná tlakem v útočném pásmu a střelou Tendenesové.

22:20
    Do velké šance se dostaly hráčky z Norska. Před brankou se podařilo zakončit hned dvěma, ale jak Dalenová tak Hagová trefily jen roztaženou brankářku Baldinovou, která tak ubránila nerozhodný výsledek,

22:50
    Norský tlak přerušuje postavení hráčky v brankovišti a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

23:06
    Francie hraje v plném počtu a přečkala tak další oslabení.

23:31
    Ve druhé třetině začaly Norky mírným náporem a mají více ze hry než jejich soupeřky.

24:54
    Zpoza branky se pokoušela vyjet Rozierová, ale své zakončení bekhendem poslala jen do boční sítě.

25:25
    Na druhé straně se znovu jistým zákrokem předvedla Baldinová a potvrzuje své postavení jedničky v braně Francie.

25:30
    Další střelu si připsala Stromstadová, ale i tentokrát trefila jen dobře postavenou Baldinovou.

25:46
    Do třetice jistý zákrok Caroline Baldinové. Tentokrát vychytala Dalenovou.

26:10
    Clara Rozierová se zkusila dostat mezi dvě hráčky, ale svou kličkou si způsobila jen drobné zranění.

26:50
    Hra se stejně jako v první třetině vyrovnala a odehrává se ve středním pásmu.

27:14
    Zákrok si na své konto připisuje i Ena Nyrstromová, která pokryla střelu Escuderové z pravé strany.

27:46
    Icing Norska.

29:20
    Propagační pokus vyslala mimo branku Morsetová. Toto hráčky Francie neohrozí.

29:45
    Julie Oisethová nedobrzdila a sama narazila na mantinel za vlastní brankou.

30:07
    U pravé tyče zasáhla Baldinová a zabránila obdržené brance na přední tyč.

30:35
    S bolestivou grimasou odjíždí na střídačku Duvinová, ale snad to nebude nic vážného.

31:27
    Hra je ve středním pásmu a šance nepřicházejí.

32:07
    Ena Nyrstromová se protáhla jednoduchým zákrokem lapačkou proti střele Vixové, která směřovala vedle branky.

32:36
    Jade Vixová se pokusila ohrozit branku z úhlu, ale ani tentokrát branku netrefila.

33:34
    Norky mohly jít do protiútoku 4 na 2, ale Haug – Hansenová zatáhla kotouč jen do rohu kluziště a celou šanci zbrzdila.

34:20
    Andrea Dalenová prokazuje svou sílu v rukou. Nejprve se pokusila vystřelit od modré čáry, aby následně dorážela z mezikruží. Obě střely však šli doprostřed branky.

35:22
    Caroline Baldinová drží svůj tým i tentokrát. Střelu vyslala Haug – Hansenová, ale vyrážečka golmanky byla velmi rychlá.

36:12
    Norsko drží své protihráčky pod tlakem v útočném pásmu.

36:51
    Vyloučení v týmu Norsko (Emma Bergensenová – 2 min., hákování).

37:00
    Šance pro hráčky z Francie si na chvíli oddychnout v přesilové hře.

37:35
    Velice pěkná akce v přesilové hře od Estelle Duvinové, která zavezla kotouč mezi kruhy a puk předložila přímo na hokejku své spoluhráčky a CLARA ROZIER se musela trefit. Asistence: Estelle Duvinová.
    37:35 Clara ROZIER - 1:2

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Druhá třetina se dohraje v útočném pásmu Francie.

39:45
    Střelu na branku poslala Lacombová, ale byl to spíše propagační pokus.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jen jednu branku po krásné přesilovkové akci Estelle Duvinové, která připravila nádhernou branku Rozierové. Nutno podotknout, že Norky byly ve druhé třetině lepším celkem jen nedokázaly prostřelit skvěle chytající Baldinovou. Třetí třetina začne zhruba v půl druhé.

40:01

40:05
    Ihned po buly se dostávala do šance Fjellvangová, které však kotouč v poslední chvíli utekl.

40:55
    První střelu třetí třetiny si připsala Escuderová, ale branku minula.

41:47
    Vyloučení v týmu Norsko (Emilie Kruseová – 2 min., faul loktem).

42:05
    Šance pro Francii na zvýšení skóre.

42:09
    Vyloučení v týmu Norsko (Stromstadová – 2 min., vražení na hrazení).

42:18
    Francie má dvojnásobnou přesilovku, ale zatím se nedokáže dostat do útočného pásma.

42:49
    Šanci ve třech měli Norky, ale Haug – Hansenová trefila prostředek branky.

43:29
    Přesilovkovou kombinaci pěti proti třem zakončila brankou do prázdné EMMANUELLE PASSARDOVÁ.Francouzky tak využívají svou výhodu a ujímají se dvoubrankového vedení. Asistence: Lara Escuderová a Estelle Duvinová.
    43:29 Emmanuelle PASSARDOVÁ - 1:3

44:04
    Klasická přesilovka již Francouzkám příliš nevyšla a další šanci si nevytvořily.

44:09
    Norsko hraje v plném počtu

45:02
    Bekhendem zkoušela zakončit Emilie Krusová, ale svůj pokus opřela jen do pravého betonu skvěle chytající Baldinové.

46:36
    Úspěšný zákrok si připisuje také brankářka z Norska Ena Nyrstromová, když lapačkou zlikvidovala pokus Bauerové.

47:20
    Hra je znovu jen ve středním pásmu.

47:55
    Větší šance Norska, když se do dobré střelecké příležitosti dostala Andrea Dalenová, ale bohužel pro ni trefila hřbet vyrážečky Baldinové a puk skončil na horní části branky.

48:40
    Norsko se stále snaží snížit a drží puk v útočném pásmu.

49:21
    Francouzky přešly do fáze údržby a drží střední pásmo.

50:11

50:21
    Obrovská šance Norska. Do střely se dostala Andrea Dalenová a puk pomalu směřoval do branky, ale brankářka Baldinová se dokázala v brankovišti roztáhnout a puk na poslední chvíli zastavit před čárou.

50:47
    Na hrazení byla naražena Haugová. Hlavní rozhodčí Novotná se tentokrát vylučovat nerozhodla.

51:14
    Hra je prakticky pořád v útočném pásmu Norska, ale čas na snížení ubíhá velmi rychle.

51:57
    Baldinová drží dvoubrankové vedení dalším dobrým zákrokem lapačkou.

52:27
    Od modré vystřelila Oisethová, ale ani tentokrát puk neprošel až do branky a skončil na Baldinové.

53:05
    Po delším čase se do šance dostaly hráčky z Francie. Střelu na branku vyslala Rihetová.

53:50
    Icing Norska

54:16
    Norky se ihned po buly přesunuly do útočného pásma a vymýšlí další akce na snížení.

54:50
    V rohu kluziště zalehla kotouč Lagerová – Lacombová.

55:40
    Madelen Haug – Hansenová promáchla před prázdnou brankou. Toto mohla být šance na snížení.

56:10
    Francouzky šetří čas a drží kotouč ve středním pásmu.

56:58
    Norkám se čas velmi rychle krátí, ale již delší dobu neohrozily branku.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:10
    Poslední minuty na ledě probíhá spíše boj o střední pásmo než nějaký pohledný hokej.

59:00
    Do konce třetí třetiny nám zbývá minuta a hra se odehrává v rohu norského obraného pásma. Zde nebude šance na hru bez brankářky.

59:48
    Icing Francie

59:49
    Time out Norska.

59:51
    Norsko se rozhodlo zápas dohrát v pěti a brankářku Nyrstromovou neodvolají.

Skončil nám poslední zápas Norek a Francouzek na turnaji ve kterém si hráčky ze země galského kohouta připsaly první tři body na turnaji a budou čekat na výsledek večerního zápasu, České republiky se Švýcarskem, aby zjistily své konečné umístění. Hráčkou dnešního zápasu byla zvolena brankářka Baldinová. Tímto se s vámi loučím a pozvu Vás na odpolední zápas reprezentace České republiky.

Norsko 1 0 2 6:7 3b
    Francie 1 0 2 4:7 3b (14:02:40)

Martin Pištora

Branky a nahrávky: 2. Fjellvangová (Behnová) – 14. Passardová (Escuderová), 38. Rozier (Duvinová), 44. Passardová (Escuderová, Duvinová)

Rozhodčí: Novotná – Dopitová, Štefková