Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Carolina – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (po pr.) | Ottawa – Montreal 3:0 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (po pr.) | Colorado – Tampa 5:6 (kon.)
Calgary – Nashville 0:2 (kon.)
Ottawa Senators
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Montreal Canadiens
Neděle 17.12.2017, 01:18 • Lansdowne Park (TD Place Stadium), Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

OTTAWA SENATORS

Domácí hokejisté se po solidním začátku hodně trápí. V posledních týdnech zaznamenali dlouhé série porážek, které jen dvakrát narušili vítězstvím. Aktuálně je tak Ottawa až patnáctým celkem Východní konference, přičemž od elitní osmičky ji dělí osm bodů. Výhodou týmu může být fakt, že dosud Sens odehráli méně zápasů než většina ostatních celků. Nicméně rozhodně by to chtělo chytit se posledního vítězství a zaznamenat více výher v řadě.

MONTREAL CANADIENS

Hosté měli naopak velmi špatný vstup do letošní sezóny, avšak postupně se zvedají. Po 32 zápasech má Montreal právě 32 bodů, což znamená jen tříbodovou ztrátu na elitní osmičku. Naposledy se navíc Canadiens podařilo přerušit třízápasovou sérii porážek a proti Ottawě se Montrealu hodně daří. Vyhrál totiž poslední tři vzájemná utkání a vstřelil 19 branek!

15.12.2017 Montreal – New Jersey 2:1 pp.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Jakub Jeřábek
    Aleš Hemský
    Tomáš Plekanec
    Dresy týmů určené pro dnešní utkání

NHL 100 CLASSIC

Dnešní utkání je vůbec první Winter Classic letošní sezóny. Jedná se o zápas na oslavu sta let učinkování Ottawy v nejprestižnější soutěži světa a zároveň také výročí 100 let NHL. Utkání se odehraje na stadionu TD Place Stadium, který je domovem týmů Ottawa Redblacks (CFL) a Ottawa Fury FC (USL). Maximální kapacita pro fotbalové zápasy je 24 000 diváků.

Před námi sledovaným zápasem se odehrálo utkáním se odehrálo střetnutí mezi týmy dvou ottawských veteránů. V rámci Alumni Classic se utkal Tým Alfredsson s Týmem Phillips a výběr švédské legendy zvítězil v poměru 12:3. Utkání se zúčastnilo také české trio Martin Havlát – Radek Bonk – Filip Kuba, přičemž první zmiňovaný si připsal jednu trefu.
    Včera se v Ottawě odehrálo Alumni Classic

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Chabot – B. Ryan, Duchene, Mark Stone (A) – Dzingel, Brassard, Pyatt – Hoffman, Pageau, Z. Smith – Burrows, N. Thompson, Dumont.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Jo. Benn, S. Weber, Alzner, Petry, Jeřábek, Schlemko – Galchenyuk, Drouin, A. Shaw – Pacioretty (C), Danault, Byron – Hudon, Plekanec (A), Gallagher (A) – Deslauriers, Froese, Carr.

Rozhodčí: Watson, Joannette – Nansen, Barton.

Ze šaten dorazili hráči Montrealu, které vede Carey Price. Nyní už však za potlesku tribun přicházejí také domácí.

Zazněla kanadská státní hymna. Po krátké komerční přestávce bylo vhozeno čestné buly a teď už je vše připraveno k zahájení dnešního zápasu.

00:01

00:22
    Domácí se jako první dostali do útočného pásma. Kotouč šel rychle na modrou čáru, nicméně následné zakončení bylo okamžitě zablokováno.

00:28
    Snaha o přechod do útočného pásma Montrealu skončila ofsajdem.

00:57
    Ani další zakončení domácích neprošlo až k Priceovi. Tentokrát byl zablokován Dzingelův pokus, načež Drouin přenesl hru do útočného pásma Canadiens.

01:28
    První zákrok si připisuje Craig Anderson, který likvidoval tvrdou střelu od modré čáry v podání Karla Alznera.

01:59
    Hosté posouvají kotouč do útočného pásma, nicméně tam se touše ujímají hokejisté Ottawy.

02:18
    Nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním Ottawy.

02:41
    Dumont se přes nedůrazného soupeře dostal ke kotouči a získal tím pro Ottawu přečíslení dvou na jednoho. Vše skončilo Dumontovým najetím do Price, který v pohodě zasáhl.

03:32
    Zack Smith šikovně nahazoval kotouč na brankoviště, avšak na jeho nabídku z rohu kluziště nedosáhl nikdo z domácích.

03:53
    Ani protiútok Montrealu nebyl o moc úspěšnější. Kotouč jde velmi rychle až za Price.

04:00
    Craig Anderson si připisuje úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravici.

04:41
    Dion Phaneuf zakončoval tvrdou střelou od modré čáry. Před Price se ještě hodlal natlačit Ryan, ale ten byl Alznerem postrčen pouze na brankářova záda.

04:47
    Záhy po buly v útočném pásmu se k zakončení odhodlal Mike Hoffman. Jeho nevýrazný bekhend se stal kořistí pozorného Price.

05:23
    Ottawa je v posledních desítkách vteřin aktivnější. Další zakončení však bylo sraženo a zamířilo mimo hrací plochu.

06:05
    Nepovedený přechod do útočného pásma v podání Montrealu. Ofsajd a je tady komerční přestávka.

06:26
    Max Pacioretty zavezl kotouč do blízkosti Craiga Andersona, nicméně ten si v klidu pohlídal prostor u své tyče.

07:33
    Velmi hezky to udělal Matt Duchene, který si zprava nahodil puk více do středu hřiště a zblízka pak výrazně zaměstnal Careyho Price. Ten však povedené akci odolal.

07:59
    Ottawa se i po vhazování drží v útočném pásmu. Zatím je to bez dalšího zakončení.

08:26
    Karlssonův střelecký pokus od modré čáry byl sražen mimo tři tyče, podobně na druhé straně dopadl také Jeřábek.

08:43
    Kotouč je v rohu útočného pásma The Habs. Bojuje o něj hned čtveřice hráčů, ale ani jeden z nich touš ne a ne dostat pod kontrolu.

09:38
    Blíže k bráně si sjel Oduya, který měl dost prostoru na modré čáře. Střela od levého kruhu byla opět sražena.

10:03
    Na druhé straně se k zakončení dostal Max Pacioretty. Nevýrazné nahození z levé strany Anderson ramenem vyrazil mimo hrací plochu.

10:03
    Komerční přestávka.

10:07
    Tvrdá Alznerova střela od modré čáry prolétla jen vedle Andersonovy brány. Následnou kombinaci Montrealu si Ottawa pohlídala.

10:56
    Erik Karlsson, jenž už dneska nahrál přes pět minut, ještě zachránil kotouč v útočném pásmu Ottawy, ale záhy šel puk do neutrální zóny.

11:27
    Až nyní jsme byli svědky dalšího zakončení. Stoneův pokus letěl přesně do hrudi Careyho Price.

11:55
    Nepřesnosti na obou stranách. Hraje se teď převážně ve středním pásmu, kde ani jeden z celků nezískává výraznější převahu.

12:37
    Zakázané uvolnění v podání Montrealu. Hra se přestěhuje k Priceovi.

13:14
    Hra je stále poznamenána docela výrazným počtem nepřesností. Pyatt zkusil zakončení přes obránce, ale zprava trefil jen Price.

13:45
    Rodící se protiútok tří na dva v podání Montrealu se dobře podařilo zastavit Karlssonovi. Přesto jde kotouč zpět na hokejky hostujících borců.

14:58
    Hodně nepřesná rozehrávka Erika Karlssona doputovala až k Petrymu. Ten natáhl ke střele ze středního pásma, ale Anderson v pohodě zasáhl.

15:09
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu. Následuje poslední komerční přestávka této třetiny.

15:26
    Velmi důrazně byl u mantinelu sražen Gallagher, který se stal obětí Claessonova tvrdého hitu. Domácí z chvilkové převahy nic nevytěžili.

15:29
    Hned po buly se ke střele odhodlal Fredrik Claesson. Razantní pokus s to namířil do Priceovy hrudi.

15:55
    Kotouč si to po Plekancově rozehrávce namířil na střídačku Sens. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

16:09
    Dvě trestné minuty za sekání si odsedí Byron Froese (MTL).

16:38
    Ottawa se usazuje v útočném pásmu. Nabídka před bránu sice nebyla tečována, ale kotouč jde na modrou čáru.

16:52
    Díky rychlému manévru se Ducheneovi podařilo dostat kotouč do brankoviště Montrealu. Price měl připravené betony.

17:37
    Ottawa stále kombinuje v útočném pásmu. Hned tři střely v krátkém časovém úseku se Montrealu podařilo srazit a poslední pokus si pohlídal Price.

17:48
    Díky Chabotově nahozen se kotouč dostal do brankoviště, nicméně teď už touš vyváží jeden z hráčů Montrealu.

18:09

18:52
    I po nevyužité přesilové hře se Ottawa snaží držet v útočném pásmu. Střely však zatím létají jen vedle Priceovy brány.

39:28
    První třetina se dostala do poslední minuty. Do útočného pásma se snaží prodrat hráči Montrealu.

39:53
    Petryho nahození od modré čáry bylo sraženo. Nic víc už v této třetině neuvidíme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je minulostí. Více ze hry sice měli hokejisté Ottawy, avšak i přes solidní šance se jim nepodařilo překonat dobře chytajícího Price. Craig Anderson na druhé straně neměl tolik práce, co jeho soupeř a také tedy první třetinu přežil bez inkasované branky. Doufejme, že se v druhé periodě dočkáme nějakých gólů.

STŘELY NA BRÁNU PO 1. TŘETINĚ

Ottawa Senators – 14
    Montreal Canadiens – 8

Další třetina začne přibližně v 2:14.

20:01

20:21
    Hned na úvod druhé třetiny si Ottawa zahraje přesilovou hru. Zack Smith byl zasažen holí do helmy a dvě trestné minuty si odsedí Phillip Danault (MTL).

20:38
    Po povedené souhře šel kotouč od modré čáry přesně na hokejku Mikea Hoffmana. Proti jeho střele z pravého kruhu se Price stačil přesunout.

20:55
    Tentokrát zakončoval Erik Karlsson, avšak jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.

21:25
    Velký tlak do Priceova brankoviště po Karlssonově nahození. Ani jeden ze tří dotěrných hráčů však kotouč nedostal za záda ležícího brankáře Montrealu!

21:30
    Phaneufova střela po krátkém nápřahu letěla pouze do blokujícího soupeře.

21:48
    Nyní už je kotouč vyhozen přes všechny čáry. Hosté střídají.

22:15
    Brassard skrytou střelou dostal kotouč do brankoviště, ale teď už je puk znovu poslán až za Andersona.

22:21

23:28
    Po ubráněném oslabení se Montreal snaží kombinovat v útočném pásmu. Zatím bez nějakého výraznějšího ohrožení Craiga Andersona.

23:52
    Vůbec se teď Ottawa nedostává dál než k červené čáře. Solidní pasáž v podání hostujícího celku.

24:32
    Smith se dostal ke kotouči kousek od modré čáry. Sražené zakončení vylétlo nad bránu Careyho Price.

24:51
    Na druhé straně Gallagher natáhl k razantnímu zakončení zprava. Anderson připraven!

25:43
    Hra se poměrně rychle přenáší ze strany na stranu. Nějaká nebezpečná zakončení však přicházejí jen zřídka.

26:24
    Nepovedený pokus o přechod do útočného pásma Ottawy. Hodně se teď hraje v neutrální zóně.

26:52
    Až nyní se Ottawě podařilo dostat kotouč aspoň do rohu vedle Priceovy brány. Burrows však v souboji neuspěl.

27:00
    Kotouč téměř přes celé hřiště doskákal až k Andersonovi, jenž ho raději schoval pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

27:00
    V komerční přestávce byl oceněn Mario Lemieux, který v roce 1988 vstřelil pět gólů v jednom zápase a každý jiným způsobem. Tento počin byl vyhlášen nejlepším momentem NHL.

27:25
    Carey Price sice neudržel nahození z levé strany, ale hlavní rozhodčí se trochu upískl a nenechal domácí dorážet.

28:34
    Sledujeme hodně nevýraznou pasáž. Claesson se vše pokusil přerušit razantní střelou od modré čáry, ale ta byla okamžitě zablokována.

29:24
    Diváci vycítili, že by hokejisté potřebovali povzbudit a při nepovedené části hry skandují. Uvidíme, jaký to bude mít efekt.

30:06
    Gallagher vyvezl kotouč do útočného pásma, avšak okamžitě byl u mantinelu zastaven.

30:52
    Dobře si nyní najížděl Galchenyuk který si říkal o Drouinovu přihrávku. Místo toho druhý zmíněný zvolil střelu, jež se od Andersonovy helmy odrazila mimo hrací plochu.

31:06
    Po další komerční přestávce se do útočného pásma hodlali prodrat hokejisté Montrealu. Místo toho je pískán ofsajd.

31:53
    Domácí posouvají kotouč jen k jednomu z hostujících obránců. Druhá třetině nadále nenabízí zajímavější akce.

32:14
    Pacioretty se odhodlal ke střele z pravého kruhu. Zpoza obránce šel kotouč pouze mimo tři tyče.

32:47
    A další nepřesné zakončení. Tentokrát byl sražen pokus Phillipa Danaulta.

34:26
    Po hodně dlouhé době se domácí usadili v blízkosti Careyho Price a snaží se o překonání hostujícího gólmana. Zatím bez úspěchu.

34:50
    S další rychlou akcí přispěchal Erik Karlsson. Doře mířená střela z pravého kruhu se odrazila od Priceova ramene.

34:55
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Konečně je tady úvodní branka zápasu. Hned po vyhraném vhazování šel kotouč na modrou čáru, od které puk nahazoval Erik Karlsson. Svižné zakončení se otřelo o hokejku JEANA-GABRIELA PAGEAUA a na změnu směru již Price neodkázal reagovat. Asistence: Erik Karlsson, Tom Pyatt.
    34:55 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:0

36:29
    Hosté by rádi odpověděli, nicméně po kombinaci v útočné pásmu se zatím dostali jen ke střele od modré čáry. Kotouč zablokoval Karlsson.

37:18
    Obrovská šance Ottawy! Matt Duchene zakončoval přečíslení dvou na jednoho, avšak jeho střelu z levé strany fantasticky vytěsnil přesunující se Price.

37:49
    Domácím se daří držet kotouč hodně daleko od svého gólmana. Anderson již pár minut nemusel řešit nějakou větší nepříjemnost.

38:24
    Jordie Benn hodlal pověřit Andersona, nicméně střela od modré čáry byla tečována mimo tři tyče.

39:19
    Dobrá přihrávka od zadního mantinelu prošla až k Phaneufovi. Ten okamžitě natáhl ke střele, avšak razantní pokus letěl přesně do Price.

39:51
    Hosté ještě vyvezli kotouč do útočného pásma, ale ohrožení Andersona znemožnila nepřesná přihrávka Byrona.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá třetině už je minulostí, ale tentokrát už jsou spokojenější domácí. Ottawa měla i v této třetině střelecky navrch a téměř vůbec Montreal nepouštěla do nebezpečných zakončení. Naopak se Sens již ve 22. minutě dostali do dobrého tlaku, ze kterého však úvodní branka nepadla. Na zatím jediný gól se tak čekalo až do 35. minuty, kdy se šikovnou tečí Karlssonova nahození prezentoval Jean-Gabriel Pageau. Díky němu je Ottawa před třetí třetinou blíže k vítězství.

STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

Ottawa Senators – 29
    Montreal Canadiens – 16

Další třetina začne přibližně v 3:19.

40:01

40:32
    Znovu vyloučení z řad Montrealu na úvod třetí periody. Max Pacioretty (MTL) dostává dvouminutovou penalizaci za podražení.

41:09
    Montreal se zatím v pohodě brání. Kotouč jde do středního pásma.

41:57
    Byli jsme svědky aspoň jednoho zakončení. Price byl ale připraven a nyní je puk znovu pryč z obranného pásma The Habs.

43:26
    Ani jeden z týmů se ne a ne natrvalo usadit v útočném pásmu. Hraje se spíše v neutrální zóně.

44:18
    Po nevýrazné pasáži se do útoku znovu tlačí spíše Ottawa. Burrows si chtěl vykoledovat nedovolený zákrok soupeře, nicméně sudí zůstali klidní.

44:37
    Pacioretty zakončoval z levého křídla. Kotouč letěl přesně do Andersonovy lapačky.

45:25
    Na druhé straně se připomněl Erik Karlsson, jenž vypálil od modré čáry. Kotouč byl sražen a vylétl nad plexisklo.

45:50
    Thomas Chabot (OTT) a většina domácích hráčů se sice diví, ale obránce Sens je přesto vyloučení za držení protihráče.

46:12
    Ve vlastním oslabení si to Thompson namířil do útočného pásma. Přihrávka na Pyatta však putovala příliš blízko k Priceovi.

46:20
    Charles Hudon po rychlém výpadu zakončoval z levého kruhu. Kotouč byl sražen nad Andersonovu bránu.

46:55
    Nyní již Anderson musel zasahovat. První střelu zprava vykopl betonem, druhou již ztlumil v náruči.

47:34
    Druhá minuta přesilové hry Montrealu není povedená. Kotouč je poněkolikáté v řadě vyhozen za Price.

47:50

48:08
    Sice to chvíli trvalo, avšak nakonec čárový rozhodčí odpískal jasný ofsajd Montrealu. Je tady komerční přestávka.

48:39
    Anderson měl nyní problémy, když neudržel Alznerovo nahození. Dojíždějící hráč Montrealu pak posunul kotouč do brankoviště, nicméně před odkrytou bránou se nikdo z hostů nedostal k dorážce.

49:27
    Montreal má v posledních minutách více ze hry a podle očekávání se častěji tlačí do útoku. Nyní je ale odpískán ofsajd.

49:45
    Brendan Gallagher se středem přes obránce neohroženě vydal k zakončení z mezikruží. Nakonec měl hostující forvard možnost dorážky, ale do brány se snášející kotouč vytěsnil Anderson.

50:27
    Pouze do středního pásma teď Duchene vyvezl kotouč. Následně puk poslal k Priceovi, nicméně sám odjel střídat.

51:02
    Dumontovi se podařilo výrazně zbrzdit postup soupeře, čímž zařídil ofsajd Montrealu. Následuje komerční přestávka.

52:21
    Opět sledujeme poměrně nevýraznou pasáž. Montreal by rád obsadil útočné pásmo, avšak domácí všechny útoky zastavují ve středu hrací plochy.

52:41
    Svižné nahození od modré čáry bylo tečováno jedním z domácích. Kotouč přesto letěl pouze vedle brány.

53:11
    Nyní už měl práci Carey Price. Hostující gólman v pohodě přikryl kotouč nacházející se u jeho brány.

53:29
    Gallagherovo nahození po mantinelu se dostalo mimo hrací plochu.

53:54
    Domácím se znovu daří vyvézt kotouč až do blízkosti Careyho Price. K jeho ohrožení sice nedošlo, ale to Ottawu nemusí mrzet.

55:35
    Po komerční přestávce už se zase pokračuje. Domácí dostali kotouč za Price, kde s nimi svádí souboj Jordie Benn.

56:21
    Montrealu se teď vůbec nedaří kombinace ve středním pásmu. Před Andersona už se hosté nějakou tu chvíli nedostali.

56:47
    Z velkého úhlu to zkusil Galchenyuk, nicméně jeho zakončení bylo sraženo Smithem.

57:02
    Výrazný komplikace pro Montreal. Laxně rozehrávajícího Drouina napadal BOBBY RYAN, který se mezi kruhy dostal ke kotouči a poté měl před sebou už jen Price. S hostujícím gólmanem si Ryan poradil forhendovým zakončením nad ruku s lapačkou. Bez asistence.
    57:02 Bobby RYAN - 2:0

57:40
    Montreal se dostal do dobrého tlaku a okamžitě odvolává brankáře. Canadiens hrají v šesti v útočném pásmu.

57:46
    Pacioretty dostal výbornou přihrávku na pravý kruh, ale z prvního doteku trefil pouze přesunujícího se Andersona.

58:09
    Zakázané uvolnění Ottawy.

58:32
    Po jednom z nahození zazvonila konstrukce brány. Nyní se na led poroučel Hudon, který inkasoval nepříjemný zásah kotoučem do tváře.

58:53
    Ottawa dostává kotouč do neutrální zóny. O ohrožení prázdné brány se ale nepokusila.

59:00
    Oddechový čas pro hosty.

59:22
    Ani po oddechovém čase se Montreal ne a ne dostat do výraznějšího tlaku.

59:29
    Kotouč už se dostal do středního pásma a následně je pískán ofsajd hostujícího celku.

59:49
    Je rozhodnuto! Mark Stone ve středním pásmu zachytil kombinaci mezi hráči Montrealu a předal kotouč NATEU THOMPSONOVI. Domácí útočník pak neváhal, načež od červené čáry skóroval do prázdné brány. Asistence: Mark Stone.
    59:49 Nate THOMPSON - 3:0

Dnešní utkání je tedy u konce. Ottawa poprvé v sezóně poráží Montreal a po dlouhé době si připisuje druhé vítězství v řadě.

Na úvodní branku se čekalo až do 35. minuty, kdy se šikovnou tečí prosadil Jean-Gabriel Pageau, avšak hned se jednalo o branku vítěznou. Montreal dnes totiž nehrál dobře a vůbec nedokázal najít recept na jistého Craiga Andersona. Navíc v 58. minutě se Drouin dopustil obrovské chyby, po které skóroval Bobby Ryan a při powerplay se trefil ještě Nate Thompson. Hostující brankář Carey Price sice neodchytal špatný zápas, avšak jeho spoluhráčům se prostě a jednoduše nedařilo.

Tomáš Plekanec 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:13

S konstatováním, že dnešní utkání v Lansdowne Parku na TD Place Stadium v Ottawě sledovalo 33 959 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:10:00)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 35. Pageau (E. Karlsson, Pyatt), 58. B. Ryan, 60. N. Thompson (Mark Stone)

Rozhodčí: Watson, Joannette – Nansen, Barton

Diváci: 33 959