Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Carolina – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (po pr.) | Ottawa – Montreal 3:0 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (po pr.) | Colorado – Tampa 5:6 (kon.)
Calgary – Nashville 0:2 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Anaheim Ducks
Neděle 17.12.2017, 02:05 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:48:05)

Trestné minuty: 7:5

Prodloužení trvalo necelé dvě minuty a rozhodující gól si připsal nejlepší šutér mužstva – Alexandr Ovečkin. O výhře a prémiovém bodu rozhodl tvrdou střelou a připsal si svůj už 23. gól v této sezóně.

61:58 Alexandr OVEČKIN - 3:2

61:58
    Washington právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! ALEXANDR OVEČKIN ve středním pásmu našlápl k akci, po pravé straně se dostal do střelecké pozice a tvrdou ranou propálil Gibsona. Washington tak dokonal obrat a v dnešním utkání vyhrál 3:2! Asistence: John Carlson.

61:41
    Ovečkin se sice hezky prosmýkl kolem Henriqueho, ale ke střele se nedostal.

60:54
    Dva střelecké pokusy předvedl hostující Rakell, oba mu však zneškodnil připravený Holtby.

60:37
    Hosté se nepřesnou přihrávkou sami zbavili útočného pásma, puk se dostal až ke Gibsonovi.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 26:28
    Zásahy brankářů: 26:24
    Vyhraná vhazování: 24:24
    Hity: 25:26

Šedesát minut hry je za námi a o vítězi rozhodnuto není. Domácímu týmu se ve třetí třetině podařil návrat do utkání a po gólech Nicklase Bäckströma a Jevgenije Kuzněcova vyrovnali na 2:2. Zvrat se ale Washingtonu už dokonat nepodařilo a jelikož hosté také nepřidali žádnou branku, jdeme do pětiminutového prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:24
    Silfverbergova střela byla sražena, Holtby zasahovat nemusel.

59:09
    Píská se přihrávka rukou v podání hostů, hra je vykázána do středního pásma.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 44. Bäckström (Ovečkin, T. Wilson), 48. Kuzněcov (J. Vrána), 62. Ovečkin (Carlson) – 17. D. Grant (L. Shaw, Manson), 28. Silfverberg (Getzlaf, Fowler)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik (A), Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Chiasson, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.
    Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Fowler (A), Montour, Beauchemin, Bieksa – Silfverberg, Getzlaf (C), Roy – Rakell, Henrique, Cogliano (A) – O. Kaše, Vermette, Rasmussen – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

Rozhodčí: Skilliter, Walsh – Nowak, Sericolo

Diváci: 18 506