Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Carolina – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (po pr.) | Ottawa – Montreal 3:0 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (po pr.) | Colorado – Tampa 5:6 (kon.)
Calgary – Nashville 0:2 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Anaheim Ducks
Neděle 17.12.2017, 02:05 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:48:05)

Trestné minuty: 7:5

Prodloužení trvalo necelé dvě minuty a rozhodující gól si připsal nejlepší šutér mužstva – Alexandr Ovečkin. O výhře a prémiovém bodu rozhodl tvrdou střelou a připsal si svůj už 23. gól v této sezóně.

61:58 Alexandr OVEČKIN - 3:2

61:58
    Washington právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! ALEXANDR OVEČKIN ve středním pásmu našlápl k akci, po pravé straně se dostal do střelecké pozice a tvrdou ranou propálil Gibsona. Washington tak dokonal obrat a v dnešním utkání vyhrál 3:2! Asistence: John Carlson.

61:41
    Ovečkin se sice hezky prosmýkl kolem Henriqueho, ale ke střele se nedostal.

60:54
    Dva střelecké pokusy předvedl hostující Rakell, oba mu však zneškodnil připravený Holtby.

60:37
    Hosté se nepřesnou přihrávkou sami zbavili útočného pásma, puk se dostal až ke Gibsonovi.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 26:28
    Zásahy brankářů: 26:24
    Vyhraná vhazování: 24:24
    Hity: 25:26

Šedesát minut hry je za námi a o vítězi rozhodnuto není. Domácímu týmu se ve třetí třetině podařil návrat do utkání a po gólech Nicklase Bäckströma a Jevgenije Kuzněcova vyrovnali na 2:2. Zvrat se ale Washingtonu už dokonat nepodařilo a jelikož hosté také nepřidali žádnou branku, jdeme do pětiminutového prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:24
    Silfverbergova střela byla sražena, Holtby zasahovat nemusel.

59:09
    Píská se přihrávka rukou v podání hostů, hra je vykázána do středního pásma.

58:42
    O kousek dále se dostal Wagner, ale ani on nezakončil. Zabránil mu v tom Niskanen.

57:58
    Rakell neprošel po pravé straně, u mantinelu jej hitem zastavil Orpik.

57:30
    Fowler nabízel nahození na teč, jeho spoluhráči puk minuli a ten tak skončil v rohu.

56:40
    Trochu divoká rozehra hostů, Kaše měl problém zpracovat, poté pouze nahodil do útočného pásma.

55:31
    Chiasson rychle objel hostující branku a po výjezdu se pokusil zasunout za Gibsonova záda. Gólman Anaheimu byl ale připraven a připsal si úspěšný zákrok.

54:19
    Gibson rozehrál trochu riskantně, přesto se mu podařilo přihrávkou za svou branku rozvinout akci svého týmu.

53:34
    Cogliano byl ve své útočné činnosti osamocen a na levé straně neměl mnoho šancí na průnik. Proto po průniku do pásma pouze posunul puk po mantinelu.

52:37
    Po kolotoči v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Carlson, jeho švih skončil v Gibsonově lapačce.

51:43
    Anaheim vystihl rozehrávku domácích a Manson se rázem hnal pravou stranou do útoku. Přihrál na střed a po rychlém zakončení musel dávat Holtby na brankové čáře velký pozor.

50:50
    Stále sledujeme nápor domácích, Gibson se má co otáčet.

49:08
    Od modré nahazoval Orpik a Gibson nepředvedl zrovna nejjistější zákrok. Přesto zvládl puk přikrýt a přerušit hru.

48:32
    Rázem jsou hosté v naprostém útlumu a na ledě vládne Washington. Probudilo se i publikum a žene své oblíbence do dalšího útoku.
    47:27 Jevgenij KUZNĚCOV - 2:2

47:27
    Nyní je už ale vyrovnáno. Akce domácích pokračovala, z rohu přihrál Vrána na najíždějícího JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který chtěl přihrávat na vzdálenější tyčku, ale jeho pas byl jedním z hostujících hráčů tečován tak, že zapadl do mezírky mezi Gibsonem a tyčí. Asistence: Jakub Vrána.

47:13
    Kuzněcov sice pŕedvedl hezké kličky ale možná to už trochu přehnal a o puk přišel.

46:29
    Washington se ale prakticky ihned vrátil do útoku a jak to tak vypadá, Gibson se v následujících minutách nudit zřejmě nebude.

46:10
    Ovečkinovi přeskočil puk hokejku, Getzlaf tak mohl vyhodit do středního pásma.

45:07
    Po přečkaném tlaku se hosté osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Sice to znamená zakázané uvolnění, ale také alespoň několik vteřin oddechu.

44:48
    Rázem jsou domácí plní energie a opět se tlačí před Gibsona.
    43:05 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:2

43:05
    Je sníženo a máme tak založeno na zápletku. Ovečkinovu střelu Gibson pouze vyrazil před sebe a zcela volný NICKLAS BÄCKSTRÖM už měl snadnou úlohu. Zblízka zametl puk do odkryté části branky a snížil na 1:2. Asistence: Alexandr Ovečkin, Tom Wilson.

42:17
    Hosté nyní pouze vyhodili vysokým obloučkem z vlastního pásma, puk skončil ve středním pásmu a Anaheim se mohl v obraně seskupit do potřebných pozic.

41:42
    Na druhé straně vystřelil Wagner, byl ale zblokován a puk se k Holtbymu vůbec nedostal.

40:55
    Kuzněcov dostal parádní přihrávku až k útočné modré čáře, jenže sám se nedokázal dostat do pozice, ze které by dokázal ohrozit Gibsona.

Hity: 15:18

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže bodům mají stále hosté. Ti přečkali nápor soupeře, Gibson si navýšil počet úspěšných zákroků a poté sami udeřili. Ve 28. minutě se Anaheimu naskytla příležitost přesilové hry a tu využili už po pěti vteřinách. Od modré nahodil Getzlaf a Jakob Silfverberg jemně tečoval puk za Holtbyho záda. Náskok hostů mohl být i vyšší, gólman Washingtonu má ale dnes podporu ve svých tyčkách, které jej zvládají v případě nutnosti zastoupit. I tak je ale skóre po dvou třetinách 0:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Ovečkin se po vyhraném buly dostal ke střele, hostující branku však přestřelil.

39:57
    Tak ještě jedno zakázané uvolnění v podání Anaheimu, takže bude následovat vhazování před Gibsonem.

39:30
    Hosté drží puk na svých holích, chtějí tuto třetinu v klidu dohrát.

38:14
    Málem to bylo 0:3. Rakell kličkami ošálil obránce a vystřelil rychlým bekhendem. Holtby nezasáhl, ale opět jej zastoupila tyčka!

37:05
    Zastoupili jej ale spoluhráči s elitní lajny a rázem bylo před Gibsonem docela horko. Pro domácí ale i tentokrát bez povedeného zakončení.

36:57
    Ovečkin je dobře hlídaný, nyní se nedostal ani přes červenou čáru.

35:51
    Menší zmatek před Holtbym. Ten čelil tlaku před brankovištěm, kde byli aktivní zejména Rasmussen a Shaw. Domácí gólman nakonec zvládl vše vyřešit a přerušil hru.

35:19
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Holtbyho.

34:20
    Trochu nám teď upadlo tempo, oba týmy vyčkávají na dobrou příležitost k útočnému výpadu.

33:53
    Domácí se snaží, bojují o každý puk, zatím ale jejich hra nepřináší kýžený úspěch. Z hlediště se už několikrát ozvalo nespokojené bučení.

32:47
    Na druhé straně už byl Holtby překonán, po Henriqueho bekhendu jej ale zachránila tyčka.

32:27
    Alexandr Ovečkin si s pukem na holi najel mezi kruhy a volil prudký švih. Trefil ale pouze dobře postaveného Gibsona.

31:21
    Od modré pálil Manson, Holtby zvládl prudkou ránu vyrazit před brankoviště.

30:36
    Ale ani hosté nesmí usnout klidem a musí si dávat pozor v obraně. Gibson nyní hasil rychlý výpad pravou stranou.

29:58
    Anaheim je při chuti, dvoubrankový náskok dává hostům klid a chuť do dalších útočných rejdů.

28:20
    A rázem je v hale mrazivé ticho...
    27:36 Jakob SILFVERBERG - 0:2

27:36
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Getzlaf a před brankou lehce tečoval JAKOB SILFVERBERG. Holtby reagoval o zlomek vteřiny později a puk mu propadl za brankovou čáru. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.

27:31
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Andre Burakovsky.

27:23
    Connolly se dobře uvolnil a měl prostor na střelu. Prudkým pokusem ale pouze sestřelil Cogliana, který poté trochu otřeseně odjel na střídačku.

26:55
    K odraženému puku se dostal Eller, rychlý švih však prolétl nad Gibsonovou brankou.

26:26
    Orlov nezpracoval přihrávku, puk se mu vzápětí vykutálel do středního pásma.

25:37
    Na druhé straně nahazoval od modré Lindholm a Holtby toho moc neviděl. Vyrazil před sebe a musel pak ještě čelit Getzlafově dorážce. Pokryl i tu a přerušil hru.

24:58
    Washington tlačí, má velké množství střeleckých pokusů, zatím ale vše končí mimo, nebo na vynikajícím Gibsonovi.

24:29
    Cogliano si vybojoval puk a najednou byl před Holtbym. Volil prudké zakončení, branku ale přestřelil.

24:14
    Wilson trochu na náhodu našel najíždějícího Ovečkina, ten však v plné rychlosti nezvládl přesně zakončit.

22:28
    Holtby málem vyhodil puk přes mantinel, jeden z jeho spoluhráčů jej ale zachránil výskokem, po kterém se mu podařilo puk srazit na led.

21:24
    Neuspěl ani Vrána, gólman Anaheimu je v úvodu druhé třetiny pod tlakem, ale odolává.
    20:41 Chiasson nevyzrál na Gibsona

20:41
    Mohlo být vyrovnáno, neboť před Gibsonem se zjevil osamocený Chiasson. Ten se snažil gólmana rozhýbat, jenže Gibson na brankové čáře předvedl skvostný zákrok lapačkou a drží tak stále čisté konto.

Trestné minuty: 5:5

Je za námi první třetina, ve které byli hosté aktivnější, rychleji bruslili a dokázali se i častěji dostat na dostřel soupeřovy branky. A tato snaha byla odměněna jednou přesnou střelou. Na začátku 17. minuty se Anaheim dostal do brejku dvou na jednoho a Derek Grant tuto akci zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyčce. Hosté tak vedou 1:0 a zatím se jim daří držet Washington na uzdě.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42
    Beuachemin udržel puk ve středním pásmu, Anaheim se snaží v závěru nechybovat.

18:58
    Nyní už se ale Kaše hrnul do úniku, bylo na něm ale vidět, že je už na ledě moc dlouho a nemá sílu na rychlý trhák. Pálil z dálky a Holtby jeho pokus pokryl vyrážečkou.

18:30
    Vysoký oblouček mířil na Kašeho, ten byl ale domácí obranou dobře ubráněn a k puku se nedostal.

17:10
    Kombinace mezi Orlovem a Kuzněcovem postrádala ve finální fázi více přesnosti, puk skončil u mantinelu.
    16:01 Derek GRANT - 0:1

16:01
    Je tu první gól! Přes Orlova se hosté dostali do brejku dva na jednoho, vše vzal na sebe DEREK GRANT a zprava střelou ke vzdálenější tyčce otevřel skóre! Asistence: Logan Shaw, Josh Manson.

15:30
    Stále stejná písnička, hosté se snaží směrem kupředu, Washington odráží výpady.

14:36
    Bieksovo nahození nadělalo Holtbymu trochu problémů, puk totiž neposedně poskočil a změnil dráhu letu.

13:24
    Neuspěl zatím ani Ovečkin, ten se nyní snažil o zakončení z bezprostřední blízkosti. Gibson je ale stále bezchybný.

12:49
    Domácí tým se vydal do brejkové akce tři na dva, cenou situaci ale útočící trojice nevyřešila dobře, na modré čáře se pískalo postavení mimo hru...

11:55
    Hraje se ve velkém tempu a bez častých přerušení.

10:54
    Oba týmy se snaží o útočné výpady, vše zatím končí u brankářů.

09:56
    Gibson nyní musel dávat velký pozor, neboť se na brankoviště dostala přihrávka zpoza branky a Beagle se na několik pokusů snažil procpat puk za brankovou čáru.

09:35
    Přes obránce vystřelil Smith-Pelly, Gibson ale jeho rychlý pokus zvládl pokrýt a puk skrýt ve výstroji.

08:36
    Nevyšlo to ale ani hostům, na modré zaúřadoval Orpik a dopředu už jde Washington.

07:37
    Stále platí, že aktivnějším týmem je Anaheim, domácí mají docela problém se dostat do akce a přejít útočnou modrou.

06:41
    Fowler na modré čáře váhal s nahozením tak dlouho, že k němu přistoupil protihráč a puk mu srazil do ochranné sítě. Vhazuje se po Holtbyho levici.

06:05
    Henrique se dostával do náznaku úniku, ale ani on nebyl přesný a branku Washingtonu netrefil.

05:13
    Hostující Montour měl na pravé straně mnoho prostoru na střelu, Holtbyho branku ale vůbec netrefil. Ten měl navíc velice dobrý rozhled, mohl tak tento nepovedený pokus dobře kontrolovat pohledem.

04:16
    Jak Tom Wilson, tak i Kevin Bieksa dostali pětiminutové tresty za bitku.

04:16
    Do sebe se nám pustili domácí Wilson a hostující Bieksa. Bitka neměla dlouhého trvání, oba borci pak v klinči upadli na led.

04:12
    Na druhé straně měl gól na holi Wilson, zblízka ale pouze lízl tyčku Gibsonovy branky.

03:39
    Přihrávka z rohu hledala Roye, ten už číhal na svou příležitost mezi kruhy, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku moc nesedl.

02:46
    Nyní brankář Washingtonu musel za branku, kde před dotírajícím protivníkem rozehrál na své barvy.

01:31
    Docela blízko byl Fowler, jeho bekhend z mezikruží musel řešit gólman Holtby. Zvládl to, puk vyrazil ven z brankoviště.

00:59
    Hosté se ihned od začátku pustili do útočení a snaží se co nejdříve gólově udeřit.

00:01

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik (A), Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Chiasson, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Fowler (A), Montour, Beauchemin, Bieksa – Silfverberg, Getzlaf (C), Roy – Rakell, Henrique, Cogliano (A) – O. Kaše, Vermette, Rasmussen – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

Rozhodčí: Skilliter, Walsh – Nowak, Sericolo.

Vše je připraveno, zápas může začít.

Utkání nám začne s krátkým zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Capital One Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.