Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Carolina – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (po pr.) | Ottawa – Montreal 3:0 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (po pr.) | Colorado – Tampa 5:6 (kon.)
Calgary – Nashville 0:2 (kon.)
Arizona Coyotes
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Pittsburgh Penguins
Neděle 17.12.2017, 02:05 • Gila River Arena, Glendale • NHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (04:41:58)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
    1. Olli Määttä (PIT) 1+0
    2. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
    3. Antti Raanta (ARI) 29 zák., 3 góly, úsp. 90,6 %

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    Dominik Simon (PIT): 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 9:36

Coyotes ve třetí třetině svého soupeře chvílemi přehrávali a zaslouženě se dočkali vyrovnání z hokejky Maxe Domiho. Arizonští si vytvořili i další šance, ty ale neproměnili a patnáct sekund před koncem vystřelil hostům vítězství Olli Määttä. Tato porážka má pro domácí velmi hořkou pachuť, zatímco Penguins slaví první výhru po sérií třech po sobě jdoucích proher.

59:54 Sidney CROSBY - 2:4

59:54
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je to jasné, SIDNEY CROSBY se ve středním pásmu zmocnil odraženého kotouče a zkušeně ho nasměroval do odkryté domácí svatyně. Bez asistence.
    59:45 Olli MÄÄTTÄ - 2:3

59:45
    Pens udeřili patnáct sekund před třetí sirénou! Malkin nabil na modrou napřaženému OLLIMU MÄÄTTOVI, jehož dělovku Raanta nedokázal zastavit. Asistence: Jevgenij Malkin a Patric Hörnqvist.

58:54
    Hörnqvist nic nevymýšlel a jen protečoval puk do útočného pásma, kde se černé pryže ujal jeho krajan Oliver Ekman-Larsson.

58:09
    Arizoně byl odpískán ofsajd, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny se tak bude vhazovat před Anttim Raantou.

57:03
    To jsou věci! Po Chychrunově střele vypadl kotouč Murraymu z výstroje a zůstal stát na brankové čáře, nikdo v červeném dresu ale nedokázal puk dostat do sítě!

56:22
    Derek Stepan nabil na levý kruh napřaženému Ekmanu-Larssonovi, švédský zadák ale výrazně přestřelil pittsburskou svatyni.

55:20
    Domi špatně rozehrál a ke střele se tak dostal nikým nehlídaný Ian Cole, jehož dělovou ránu ale Raanta vleže vyrazil!

53:59
    Jevgenij Malkin obkroužil celým útočným pásmem a nakonec se dostal ke střele z levého kruhu, s tou si však Raanta dokázal poradit.

53:03
    Rustovi bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, po komerční přestávce se tak hra vrátí do středního pásma.

52:09
    Pokus Olliho Määtty z mezikruží se odrazil k úplně volnému Conoru Shearymu, jehož dorážku ale Antti Raanta skvěle zneškodnil!

51:20
    Kessel nabil na modrou Letangovi, jeho pokus byl ale nepřesný a na opačnou stranu se okamžitě vydává Derek Stepan.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 40. Cousins (Richardson, Martinook), 50. Domi (Keller) – 35. Rowney (Rust), 39. Malkin (Sheary, Kessel), 60. Määttä (Malkin, Hörnqvist), 60. Crosby

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Goligoski, Connauton, L. Schenn – Perlini, Stepan, Rieder – Domi, Dvorak, Duclair – Keller, D. Strome, Fischer – Martinook, Richardson, Cousins.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang, Määttä, Ruhwedel, Hunwick, Cole – Guentzel, Crosby, Simon – Hörnqvist, Malkin, Kessel – Hagelin, Sheahan, Sheary – Rust, Rowney, Reaves.

Rozhodčí: Chmielewski, Sutherland – Miller, Daisy