Neděle 17.12.2017, 17:00 • ZS Eden, Praha • Chance liga • 31. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Rozhodující nájezd proměnil MAREK RAČUK.

64:05
    Obrovská šance Pechance, který využil náhodného odrazu puku a jel na Frodla sám. Už se zdálo, že brankáře dobře vymíchal a puk zasune mezi jeho betony, Frodl ale nakonec stačil kotouč těsně zasáhnout a před prázdnou brankou ho pak sešívaní s vypětím všech sil odpálili.

61:57
    A pozor, přesilovku si zahrají i hosté. Šafránek dostal dvě minuty za podražení.

Sešívaná pětka se radí u domácí střídačky a kuje plán na poslední sekundy.

59:23
    Je tady další vyloučení Frýdku. Bajtek tak dlouho strkal do Endála, až si vysloužil dvě minuty. Navíc obdržel osobní trest za nesportovní chování.

57:05
    Další velká šance Slavie, v obrovském závaru a před poloprázdnou brankou ale slávisti nedostali puk do branky!

56:22
    Další přesilovka pro Slavii. Stránský fauloval soupeře kolenem a dostal dvě minuty.

47:54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Neskutečné, Slavia během sedmi minut srovnala z 1:4 na 4:4! Po závaru před brankou Frýdku už se zdálo, že hosté dostanou puk do bezpečí. V poslední chvíli se ale k puku důrazně prodral LUKÁŠ NEDVÍDEK a přes dvě hokejky bránících beků doklepl puk do sítě. Asistence: Václav Jankovský, David Šafránek.

47:18
    A je tady pořádné drama. LUKÁŠ KREJČÍK dostal mezi kruhy ideální přihrávku do pohybu a následně prostřelil brankáře ranou k levé tyči. Asistence: Marek Račuk, Jan Pohl.

46:39
    Je tady další přesilovka pro Slavii. Zahradníček dostal dvě minuty za držení.

43:32
    Sešívaní si zahrají zaslouženou přesilovku. Pechanec zahákoval soupeře a dostal dvě minuty.

40:58
    Hned zkraje třetiny je tady snížení, které Slavia nutně potřebuje. Střeleckou smůlu domácích protrhl DAVID ŠAFRÁNEK, který ujel obraně a zavěsil přesně pod víko. Asistence: Václav Jankovský, Jan Holý.

40:01
    Střídání v brankovišti Slavie. Polívku nahrazuje Frodl.

39:48
    Neskutečnou příležitost měl teď Pohl, ke kterému se ze skrumáže od mantinelu dostal puk. Domácí obránce byl před brankářem úplně sám, tvrdou dělovku z první ale poslal jenom do tyče!

38:13
    Za faul na Knota si jde odpykat dvouminutový trest Marek Růžička. Sešívaní si berou oddychový čas.

37:27
    Vysvobození přichází až teď, když Frýdek hraje v šesti hráčích. Trest odpyká Franek.

36:21
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Pohroma Slavie pokračuje v plné síle. Po rychlé kombinaci Frýdku napřáhl z první opět Marek Růžička. Jeho dělovka skončila přesně v šibenici Polívkovy klece. Asistence: Jan Zahradníček. Daniel Štumpf.

34:24
    A hosté přesilovku hned využívají. Přesnou a rychlou střelou se prosadil MAREK RŮŽIČKA, Polívka se za pukem jenom ohlédl. V Edenu se teď píská, diváci i hráči Slavie se ještě pořádně zlobí na rozhodčí za vyloučení Doležala.

34:15
    Tak teď se na ledě strhla vlna emocí. Jiřího Doležala vyloučili rozhodčí za faul kolenem. Skoro celý Eden se začal zlobit, ale nebylo to nic platné. Následně se hráči obou týmů dostali do potyčky, kterou rozhodčí horko těžko rozdělili. Doležal nakonec dostal pět minut + osobní trest do konce zápasu.

33:52
    Po několika bláznivých minutách jde Frýdek opět do vedení. DANIEL ŠTUMPF se dostal do samostatného úniku, který nová posila Frýdku zakončila skvěle provedenou kličkou brankáři. Ležící Polívka už nemohl zasáhnout a Štumpf zakončoval do prázdné. Asistence: Antonín Pechanec.

32:46
    Pohl se vrátil z trestné a v přečíslení si parádně stáhl puk do středu hřiště, odkud z několika metrů nedokázal hostujícího brankáře prostřelit!

32:03
    Série vyloučení pokračuje. Čtvrtým momentálně pykajícím hráčem bude Marek Růžička, hraje se ve třech proti třem!

31:52
    Slávisti budou hrát jen ve třech hráčích proti čtyřem. Nedvídek jde odpykat menší trest za špatné střídání domácího týmu.

30:55
    Sešívaní po pěkné akce vyrovnávají na 1:1. Šagát využil volného prostoru při hře ve čtyřech, dostal se mezi kruhy, kde ještě předal puk JINDŘICHU BARÁKOVI, který vytáhl krásnou střelu z první. Strmeň neměl šanci. Asistence: Martin Šagát

30:27
    Sešívaní ale o přesilovku hned přicházejí. Pohl se dopustil nedovoleného bránění.

30:24
    Slavia bude hrát přesilovku, Frýdek byl v šesti hráčích.

26:48
    Teď Slavia předvedla další hrubku v obraně a byla z toho pěkná šance Frýdku. Pohl ztratil na modré čáře puk, který mu sebral Christov. Útočník Frýdku pak další přečíslení zakončil střelou do Polívkova ramena.

23:58
    Z čista jasna je tady gól v domácí síti. Franek byl na začátku akce, kterou potom sám nádherně vyšperkoval krásnou gólovou přihrávkou. V přečíslení s DAVIDEM KLIMŠOU předvedl povedenou stahovačku a poslal kotouč přesně mezi brankáře Polívku a slávistického beka, kde Klimša zakončoval do prázdné branky. Asistence: Tomáš Franek.

23:16
    A znovu gólovka. Račuk se rychlým pohybem dostal mezi kruhy, odkud mohutně napřáhl, ale trefil jen brankáře Frýdku.

21:40
    Ve velké šanci se ukázal Šagát, který využil tělesné předpoklady a pěkně se protáhl kolem beka až před Strmeně, kterého chtěl překonat bekhendovou střelou. Brankář Frýdku dobře vybruslil a střelu vyrazil.

08:50
    Frýdek čeká přesilovka. Jiří Doležal odpyká menší trest za držení.

05:42
    Růžička pálil tvrdě od pravého mantinelu a způsobil zmatek před hostující brankou. Strmeň kotouč jen vyrazil. V následné skrumáži však nikdo ze slávistů nebyl schopen dorazit kotouč za záda frýdeckého brankáře.

01:05
    Slavia si zahraje přesilovku. Dvě minuty odpyká Bajtek za hákování.

Jakub Slunečko

Branky a nahrávky: 31. Barák (Šagát), 41. Šafránek (Jankovský, J. Holý), 48. L. Krejčík (Račuk, Pohl), 48. Nedvídek (Jankovský, Šafránek), rozh. náj. Račuk – 24. Klimša (Franek), 34. Štumpf (Pechanec), 35. Marek Růžička, 37. Marek Růžička (Zahradníček, Štumpf)

2:0   Václav Jankovský (SLA)

HC Slavia Praha: Polívka (41. Frodl) – Ryzák, A. Růžička, Pohl, Kasík, Barák, J. Holý, Knot – L. Krejčík, Endál, M. Kadlec – Šagát, M. Ondráček, Račuk – Šafránek, Jankovský, Nedvídek – Kubica, Z. Doležal, J. Doležal.
    HC Frýdek-Místek: Strmeň – Hrachovský, Zahradníček, Piegl, Matyáš, D. Stránský, Bartko – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Klimša, Kvasnica, Martynek – Przybyla, Marek Růžička, Franek – Christov, Štumpf.

Rozhodčí: Kopeček, Kašík – Beneš, Měkýš