Česko U16 – Slovensko U18 4:1 (kon.)
konec
Česko U16
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Slovensko U18
Neděle 17.12.2017, 12:00 • Lodowisko Jantor, Katovice • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky
Partner:
   
  Prvenství doma, pak v Maďarsku, na Slovensku a teď i v Polsku. Nejmladší česká reprezentace potvrdila, že je prostě nejlepší! Děkujeme vám za podporu, za vzkazy do kabiny a já za pozornost u Onlajnů.

  S přáním krásných Vánoc a hodně štěstí do nového roku 2018 se s vámi loučím. Teď už se všichni těšíme na mistrovství světa do 18 let v Rusku, tak v lednu zase na počtenou nebo na shledanou! (14:29:22)
   
  Tak jsme to zvládli. Finálový souboj se Slovenskem byl pro nás mnohem těžší než v předchozích dvou letech, ale po herně nepříznivé první třetině se český tým vzepjal k parádnímu představení a všechny síly dal do finiše, v němž Slovenkám nenechal příliš šancí.

  Nejlepší hráčkou zápasu je z české strany vyhlášena Tereza Mazancová, nikdo jiný by to být nemohl.
   
  České hokejistky do 16 let po fantastickém výkonu od druhé třetiny vítězí nad staršími Slovenkami a na Turnaji olympijských nadějí Visegrádské čtyřky berou i ve čtvrtém ročníku zlatý pohár!
   
  Konec zápasu.
   
  59:46
  Vaněčková nepustila přihrávku před branku. Je to jasné!
   
  59:21
  To je neskutečné, jak je Mazancová dneska při chuti.
   
  58:50
  Teď si Mazancová doslova namazala na chleba další soupeřku, bekhendem pak ale nenašla místo u bliží tyčky!
   
  58:20
  Tereza Mazancová i v pádu hledala před prázdnou brankou Sáru Čajanovou, ale ta v rychlosti puk netrefila.
   
  58:05
  Pejšová zblokovala Rumanovou a ještě míříme dopředu.
   
  57:53
  Snadné přikrytí kotouče, další vhazování.
   
  57:47
  No, rozehrávka teď byla hodně váhavá a Pejšová musela dávat pozor na ztečovaný kotouč od vlastní spoluhráčky. Ale aspoň můžeme vystřídat.
   
  57:36
  Zakázané uvolnění české sestavy, ještě musí Julie Pejšová dávat pozor.
   
  57:25
  Těsný ofsajd Alexandry Čorňákové. Ale byl.
   
  56:55
  Daniela Pejšová chtěla přidat ještě jeden gól, Zimková chytá. O dva roky starší Slovenky nám snad v závěru zápasu fyzicky nestačí!
   
  56:09
  Přesilovku jsme tentokrát nevyužili, ale nevadí. Teď už si troufnu říct, že míříme za čtvrtým zlatem!
   
  55:48
  Hana Haasová nedokázala těžký pas sklepnout do částečně odkryté brány.
   
  55:03
  Patricie Škopíková ustála těsnou obranu od soupeřky, která od ní odpadla. Naše útočnice pak svou akci zakončila bekhendovým pokusem, nicméně Zimková secvakla betony včas.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 4. D. Pejšová (Habartová, Čajanová), 31. Kalová (Hanzlíková), 43. Mazancová (Hrubanová), 51. Mazancová (D. Pejšová, Čajanová) – 15. Sedláková (Fortunová)


  Česko U16: J. Pejšová (Dvořáková) – D. Pejšová, Chladová, Horáková, Vaněčková, Hanzlíková (A), Habartová, Mudráková – Čajanová (C), Mazancová (A), Nepokojová – Petřeková, Kalová, Haasová – Bartáková, Škorpíková, Gruntová – Hrubanová, Machková, Chwastková, Sýkorová. Trenér: Roman Heindl.
  Slovensko U18: Zimková (Fabriová) – Kaanová, Fortunová, L. Šulíková, A. Šulíková, Kučerková, Vysokajová, Cagáňová – R. Halušková, Sedláková, Ágoštonová, Koyšová, Nemčeková, Rumanová, L. Halušková, Čorňáková, Doláková, Matejková, Dobošová. Trenér: Peter Kúdelka.